Skoči na vsebino

Zmanjkalo nafte-ostal na cesti


Jodlar

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 64
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pomoje jo ima? samo ta lu?ka se ne pri?ge nikoli niti ko da? kontakt ampak LE takrat, ko zmanjka teko?ine. Je pri moji biv?i Mazdi isto pa pri tem avtu tudi, pa celo ni Mazda. sramezljiv

 

Ravno 14 dni nazaj mi je zmanjkalo teko?ine, pa se ni pri?gala nobena lu?ka. Res pa je, da lahko ne dela... <_<

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje jo ima? samo ta lu?ka se ne pri?ge nikoli niti ko da? kontakt ampak LE takrat, ko zmanjka teko?ine. Je pri moji biv?i Mazdi isto pa pri tem avtu tudi, pa celo ni Mazda. sramezljiv

 

To?no tako je kot si napisal... ko da? kontakt se ta lu?ka testno ne pri?ge in sem jo prvi? videl ?ele pred kak?nim mescem in pol - sem bil kar malo presene?en, kaj sploh je to. ?e dobro, da je rumene in ne rde?e barve, ker ?e ne bi kar ustavil. :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako je kot si napisal... ko da? kontakt se ta lu?ka testno ne pri?ge in sem jo prvi? videl ?ele pred kak?nim mescem in pol - sem bil kar malo presene?en, kaj sploh je to. ?e dobro, da je rumene in ne rde?e barve, ker ?e ne bi kar ustavil. :hohoho:

 

Ah ni treba takoj za vsako rde?o lu?ko panike delat. :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je, ?e izrazito menja? re?im vo?nje - npr. da bi se nekaj ?asa umirjeno vozil po lokalnih cestah 80 km/h, potem pa ?el na avtocesto ti??at do konca. Ker ra?unalnik predvideva preostali domet na osnovi nekega prej?njega povpre?ja porabe, bo? napravil bistveno manj kilometrov, kot ti jih ra?unalnik obljublja na za?etku avtoceste. Da bi se ra?unalnik res zmotil se mi je zgodilo le enkrat, ko je trdil, da je ?upe ?e za 180 km, bil sem pa na suhem.

To?no tako: Ko sem ?tartala, mi je ra?unalnik obljubljal, da lahko naredim ?e 136 km. Super, to bo glih do Ljubljane, pa ?e mal ?ez 30 km ostane. Ja vraga! Pri Grosupljem mi je potovalni ra?unalnik ?e javil, da sem na nuli s km. Enostavno ne zna zra?unat, da ?e za?nem lep?e vozit in s tem zmanj?am porabo, potem bom verjetno naredila ve? km s preostalim benzinom. Za primerjavo: vem, da se pri pe?oj?kovem potovalnem ra?unalniku pove?uje ?tevilo mo?nih porabljenih km, ko zman?a? povre?no porabo. Tukaj pa kar mirno od?teva naprej in na koncu seveda ne ka?e pravega rezultata. Tudi ko ka?e nulo km, se lahko ?e mirno peljem naprej - tokrat sem naredila dodatnih 15 km (ve? si nisem upala), ampak dam roko v ogenj, da mi je ostalo benzina za ?e vsaj 50 km (glede na prostornino tanka).

 

Te ra?unalni?ke napravice so bolj za orientacijo. Vsaj pri meni bo tako. Po?asi bom dobila ob?utek, koliko km lahko naredim z enim tankom pri dolo?eni povpre?ni porabi in to bo to. Ne glede kaj mi potovalni ra?unalnik napi?e.

 

Lp, Freda

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimogrede glede teh lu?k za teko?ino za pranje stekel: A je mo?no, da jih imajo le tisti z ksenonkam? Ker kdor ima ksenonke (serijsko) mora imeti tudi pranje in seveda teko?ino in imajo zato ?e lu?ko, da ja ne bi zmanjkalo, ostali z navadno lu?jo pa nimajo senzorja za teko?ino? Samo ugibam. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa ponoci na majhnih kriziscih peljem ez rdec semafor....ok guilty...ne da se mi cakat ob 3.00, pa vidis, da ni nobenga nikjer...

 

sej ameri?ani majo to dober po?lihtan, ?e nima? zelene pa bi rad zavijal desno, pogleda? levo ?e noben ne prihaja pa lahka zavija? ?ez rde?o :rispekt: sam ?e nardi? pa karabol so pa fajne sankcije :D

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej ameri?ani majo to dober po?lihtan, ?e nima? zelene pa bi rad zavijal desno, pogleda? levo ?e noben ne prihaja pa lahka zavija? ?ez rde?o :rispekt: sam ?e nardi? pa karabol so pa fajne sankcije :D

 

Sej tud, ko sem delal izpit je pri nas isto veljalo...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Da. Tudi meni se je zgodilo, da sem ostal s svojo Mazdo 6 na cesti. Vzrok? Zmanjkalo nafte. Do sem ne bi bilo ni? ?udnega, ?e ne bi potem na bencinski ?rpalki natankal samo 59 litrov???

A nima Mazda6 64litrskega rezervoarja??? Kam je izginilo 5 litrov??

 

Kaj pa, ?e odjemanje goriva ni iz podna tanka, pa? pa ga jemle malo vi?je, da ne bi potegnilo smeti ali vode in je teh 5 litrov bilo ?e vedno v tanku in jih je BC ?e vedno upo?teval.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa, ?e odjemanje goriva ni iz podna tanka, pa? pa ga jemle malo vi?je, da ne bi potegnilo smeti ali vode in je teh 5 litrov bilo ?e vedno v tanku in jih je BC ?e vedno upo?teval.

 

Se pridru?ujem mnenju mnogih ''beri vseh'' da je BC sranje v mazdi 6. Ko se mi pri?ge lu?ka mi ka?e ?e 200-250km dometa - pa raje tankam, ker mi je no?na mora ostat brez pri dizlu (preveril pri audiju in ga nism mogu ve? u?gat pol)... :whatever:

 

Zanima pa me koliko ste ?e naredili pri kombinirani vo?nji - brez ti??anja seveda - preden ste ?li ?e ''varno'' tankat. Samo toliko da vem ali se je varno peljat ?e 50-100km brez da bom klical Triglav asistenco... :blink:

 

lp Kuscar

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pridru?ujem mnenju mnogih ''beri vseh'' da je BC sranje v mazdi 6. Ko se mi pri?ge lu?ka mi ka?e ?e 200-250km dometa - pa raje tankam, ker mi je no?na mora ostat brez pri dizlu (preveril pri audiju in ga nism mogu ve? u?gat pol)... :whatever:

 

Zanima pa me koliko ste ?e naredili pri kombinirani vo?nji - brez ti??anja seveda - preden ste ?li ?e ''varno'' tankat. Samo toliko da vem ali se je varno peljat ?e 50-100km brez da bom klical Triglav asistenco... :blink:

 

lp Kuscar

 

Kot smo ?e ugotovili-ko pride kazal?ek proti zadnji ?rti,alora hitro na ?rpalko.Tako ni? ne skrbi?,koliko km bo? ?e naredil.Zadnje opozorilo je,ko se pri?ge lu?ka. ;) Sej so pri nas kar pogoste ?rpalke.?e pa si kje v tujini,pa ne reskirat do zadnjega,?e ne ve?,kje je naslednja ?rpalka. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.