Skoči na vsebino

Car PC in podobno...


Kuscar

Priporočeno sporočilo

A vidi? na displeju kdo te kli?e?

 

Pi?e samo kater komad ti laufa in ?as le tega, pri klicu se to vse ustavi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • Odgovori 55
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sicer stara tema, samo ?e bo ?e koga kdaj zanimalo.

 

Sem mel pc v ?e v prvem avtu nekje leta 06, nek 900mhz proc, klasi?en disk, in pa 8''ts, pa nisem imel nikol nobenih problemov s tresljaji ali ?em podobnim, avto je bil spu??en, je res da je startup time tm nekje pol minute ali ?e manj. Ampak ko se zalavfa, ni bolj?e zadeve. Naj omenim ?e mo?nost nadgradnje, wifi, bluetooth, gps, obd, itd... Pa ko je nekdo omenil slabo kvaliteto zvoka, se dobijo tudi malo huj?e zvo?ne kartice, tako da tu ni nekega problema, oziroma se zve?e na radijo, ki pa? to podpira (mislim da bi se dalo tudi prek optike).

 

No trenutno pa imam v avtu hp-jev laptop, spet s klasi?nim diskom, ter spet nobenih problemov. Nabavit moram le zaslon, ker se je trenutni odlo?il ?trajkat (jebemti kitajce).

 

Tako da zadevo priporo?am vsakomur, ki si ?eli zadevo izpeljat malo druga?e, imeti mo?nost nadgradnje sistema, itd... Jz vglavnem zadeve ne morem prehvalit.

 

 

Lep pozdrav!

Jero

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Sicer stara tema, samo ?e bo ?e koga kdaj zanimalo.

 

Sem mel pc v ?e v prvem avtu nekje leta 06, nek 900mhz proc, klasi?en disk, in pa 8''ts, pa nisem imel nikol nobenih problemov s tresljaji ali ?em podobnim, avto je bil spu??en, je res da je startup time tm nekje pol minute ali ?e manj. Ampak ko se zalavfa, ni bolj?e zadeve. Naj omenim ?e mo?nost nadgradnje, wifi, bluetooth, gps, obd, itd... Pa ko je nekdo omenil slabo kvaliteto zvoka, se dobijo tudi malo huj?e zvo?ne kartice, tako da tu ni nekega problema, oziroma se zve?e na radijo, ki pa? to podpira (mislim da bi se dalo tudi prek optike).

 

No trenutno pa imam v avtu hp-jev laptop, spet s klasi?nim diskom, ter spet nobenih problemov. Nabavit moram le zaslon, ker se je trenutni odlo?il ?trajkat (jebemti kitajce).

 

Tako da zadevo priporo?am vsakomur, ki si ?eli zadevo izpeljat malo druga?e, imeti mo?nost nadgradnje sistema, itd... Jz vglavnem zadeve ne morem prehvalit.

Lep pozdrav!

Jero

 

Ker bom tudi sam v avto vgradil carpc (samo zato ker mi doma le?ijo 3je sestavljeni mini itx 12V ra?unalniki)

in moram kupiti le ?e monitor me zanima, kako je z vgradnjo tega pri mazdi 6?

sem gledal tale ruski film?ek, pa mi ni jasno kje je dobil tale nosilec in motor?ek, ki ti obrne monitor iz le?e?ega v vertikalni polo?aj? Je samo zamenjal monitor od navigacije?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Jaz sem imel v moji ?estki letnij 2005, original navigacijo, ki ni bila vredna ni?, pa ?e slovenije ni pokrivala. Ps sem iz zgornje ?katle ki je na armaturi pobral ven ekran in vso elektroniko. Namesto originala sem vgradil ekran in mati?no plo??o iz navigacije, ki sem jo kupil na ebay-u. Prikllopil sem ?e vzvratno kamero, izhod za slu?alke pa sem priklopil na obstoje?e ?ice od original navigacije. Tako da imam za poslu?at muziko original Bose z vgrajenim xcarlink-om, zgornji ekran pa mi slu?i za navigacijo, gledanje filmov, ter vzvratno kamero. Vse skupaj pa me je stalo dobrih 100 eurov in nekaj ur dela. Mislim da je enostavna in poceni re?itev, za predelavo original navigacije... :D

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni original navigacija, dela bp, po dr?avah biv?e juge.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od 2005 naprej je popolnoma druga navigacija, prej je bla Denso, zdej pa je Panasonic, al pa glih obratno.

 

 

PS. Ni facelift, ampak je samo taka, prej jih niso delal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no pol je v tem razlika, jaz sem imel denso navigacijo in je res ena velika ?alost...upam da bom imel kdaj priliko da provam panasonic-ovo, da vidim razliko med obema...

 

Daj predstavi to tvojo navigacijo ker bi morda ?e koga zanimala zadeva.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

trenutno sem na dopustu, ?ez teden dni ko se vrnem bom vse skupaj malo poslikal pa ?e link, kje se da vse skupaj kupit bom dal zraven...

 

jebe? dopust, ti daj slike, s tako idejo se jaz poigravam ?e od nakupa mazde, pa ?e nisem ni? pametnega skup spesnil, ker mi je vedno en del?ek puzzla falil! :)

 

na koncu je sicer ideja, da bi kako ?ajniz android tablico not montiral...z GPS

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst na moji 6 nimam v osnovi navigacije sm pa ?tudiral da bi dal v predal to zadevo http://www.dealextreme.com/p/7-touch-scree...-maps-4gb-56308

in priklopil na obstoje? xcarlink preko line in. Tako bi lahko imel vsaj nastavljanja glasnosti na volanu. Elektriko mam pa ?e itak spleano gor v predal. Sm pa mislil da bi nekako dal na vodila ko bi odprl se bi lcd dvignil in ko bi zaprl pa lepo spustil nazaj. To je en projekt, ki bi ga naredil sam cajt pa voljo treba najdt. Kaj vi mislite o tem?

p.s. te lcd naprave so ?e drugod preverjali in se baje kar dobro obnesejo (so dobri za ta dnar)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jebe? dopust, ti daj slike, s tako idejo se jaz poigravam ?e od nakupa mazde, pa ?e nisem ni? pametnega skup spesnil, ker mi je vedno en del?ek puzzla falil! :)

 

na koncu je sicer ideja, da bi kako ?ajniz android tablico not montiral...z GPS

 

 

ma ?e tako gre dopust prehitro mimo, ko se vrnem domov pa grem v akcijo in po?ljem slikice... :D

 

Sej je vse skupaj dokaj enostavno, iz ?katle spraznemo original ekran, kupljeno navigacijo razstavimo in ekran namestimo namesto originala, nato priklopimo mati?no plo??o od nmavigacije, priklopimo elektriko "stalni dovod", izhod od zvoka priklopimo lahko na xcarlink, jaz sem ga direktno na bose, tako se sli?i govor navigacije samo na prvem levem zvo?niku. Edino kar je malo bolj zahtevno je prekinitev osvetlitve ekrana, tako da se ekran vklopi in izklopi avtomatsko ko damo oziroma vzamemo kontakt....Ko sem prvi? stvar speljal so se tudi vratca odpirala in zapirala, pol sem ?e nekaj popravljal in sem o?itno uni?il original plo??ico, tako da mi ekran stoji zdaj vedno odprt...to je pa zato ker ko dels ne pustim pri miru in je treba vedno nekaj stikat kjer ne rabi :D

 

Kateri del puzzle tebi fali?

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst na moji 6 nimam v osnovi navigacije sm pa ?tudiral da bi dal v predal to zadevo http://www.dealextreme.com/p/7-touch-scree...-maps-4gb-56308

in priklopil na obstoje? xcarlink preko line in. Tako bi lahko imel vsaj nastavljanja glasnosti na volanu. Elektriko mam pa ?e itak spleano gor v predal. Sm pa mislil da bi nekako dal na vodila ko bi odprl se bi lcd dvignil in ko bi zaprl pa lepo spustil nazaj. To je en projekt, ki bi ga naredil sam cajt pa voljo treba najdt. Kaj vi mislite o tem?

p.s. te lcd naprave so ?e drugod preverjali in se baje kar dobro obnesejo (so dobri za ta dnar)

 

Kot prvo se bom po?util vdooosti bolj?e ?e me ne bo? vikal :D

 

Naprava ki je na sliki je szper, problem je v tem da ima windows ce6, kateri je sicer dosti hitrej?i od win ce5, ampak nima av-in vhoda, tako da ne more? priklopiti vzvratne kamere nanjo...jaz sem se odlo?il za napravo z windows ce5, je malo po?asnej?a ima pa av-in vhod in bluetooth...Najve?ji problem pri vsemu skupaj je narediti da se ti bo naprsava vklapljsala in izklapljala sama, druga?e bo? moral vsaki? sproti jo vklapljati z original gumbom..po?akaj da po?ljem slike, pa bom vse razlo?il...

 

P.S. ne naro?uj navigacije direktno iz kitajske, ker mi jih je carina ?e dve zasplenila zaradi ce certifikata, poi??i raje na ebay.co.uk, pa bo? dobil za enako ceno v angliji pa ?e carine ni....

 

 

ufff...sem se ?pa razpisal :D

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

P.S. ne naro?uj navigacije direktno iz kitajske, ker mi jih je carina ?e dve zasplenila zaradi ce certifikata, poi??i raje na ebay.co.uk, pa bo? dobil za enako ceno v angliji pa ?e carine ni....

ufff...sem se ?pa razpisal :D

 

Kaki so pa bili razlogi so manjkali certifikati ali ni bilo pravi priklju?ek za el. omre?je ali morda celo ponaredek ne?esa.

 

Kaj pa potem naredijo z zaplenjenim ga vrenejo na kitajsko ali ga obdr?ijo?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa potem naredijo z zaplenjenim ga vrenejo na kitajsko ali ga obdr?ijo?

 

?e je ponaredek ne?esa uni?ijo, ?e nima CE oznake po?ljejo nazaj. Potem je odvisno le od prodajalca in njegove dobre volje. Tisto CE oznako itak limajo brez te?av gor, ?e dosegajo norme ali pa ne. :hudicek:

 

A je kdo imel priblisk, da bi dal kak tabli?ni ra?unalnik za car PC? :blush: Sicer pri meni ne pride v po?tev zaradi prostora, bi rabil metati ven original radio ampak vseeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je ponaredek ne?esa uni?ijo, ?e nima CE oznake po?ljejo nazaj. Potem je odvisno le od prodajalca in njegove dobre volje. Tisto CE oznako itak limajo brez te?av gor, ?e dosegajo norme ali pa ne. :hudicek:

 

A je kdo imel priblisk, da bi dal kak tabli?ni ra?unalnik za car PC? :blush: Sicer pri meni ne pride v po?tev zaradi prostora, bi rabil metati ven original radio ampak vseeno.

 

Samo CE znak jim je va?en?

 

Tableta za CarPC ja ali pa razvedrilo otrok zadaj jaz gledam.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaki so pa bili razlogi so manjkali certifikati ali ni bilo pravi priklju?ek za el. omre?je ali morda celo ponaredek ne?esa.

 

Kaj pa potem naredijo z zaplenjenim ga vrenejo na kitajsko ali ga obdr?ijo?

 

V bistvu navigacija ni bila ponaredek, ampak glede na to da oddaja in sprejema signal mora imeti ustrezen CE certifikat. Ko so mi zaplenili navigacijo so mi na carini rekli, da jo bodo vrnili nazaj na kitajsko ampak na kitajsko ni nikoli pri?la...potem sem naro?il v Italijo in tam ne upra?ajo po nobenem certifikatu, pa ?e v ve?ini carine ne pla?a?...

 

?e je ponaredek ne?esa uni?ijo, ?e nima CE oznake po?ljejo nazaj. Potem je odvisno le od prodajalca in njegove dobre volje. Tisto CE oznako itak limajo brez te?av gor, ?e dosegajo norme ali pa ne. :hudicek:

 

A je kdo imel priblisk, da bi dal kak tabli?ni ra?unalnik za car PC? :blush: Sicer pri meni ne pride v po?tev zaradi prostora, bi rabil metati ven original radio ampak vseeno.

 

Jaz sem mislil prvo dat tabli?ni ra?unalnik namesto original navigacije, ampak nisem na?el nobenega ki je imel AV vhod za vzvratno kamero, pa vsi imajo tipke na ohi?ju in ?e ga vgradi? v ?katlo so potem nedostopne. Zato sem se pa? odlo?il za vgraditi navigacijo, je pa? po?asnerj?a ampak slu?i svojemu namenu.

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.