Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Novembra lani sm kupil mazdo 6 sportkombi letnik 2004 opravil servis nedolgo nazaj pri 80000 in menjal desno lu? zaradi nedelovanja avtonivelacije xenona. Sicer je ?lo iz garancije ampak vseen me je mazda mal razo?arala :( , pri cliotu mi je sel prvi le?aj pri 130000. Kar se pa ti?e u?itka v vo?ni ja pa avto 1A :bravo: .

Zanima ma kak?ne imate ostali izku?nje z le?aj ?e menjali, kdaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 88
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ce si kupil rabljen avto, je zelo velika verjetnost da je bl kam udarjen (kolo ob plocnik) in je pokvarilo lezaj. Ponavadi je kolesni lezaj zadnja stvar, ki crkne.

 

To misli? pri mazdi da je zadnja stvar ki crkne. ker avto je zlo lepo ohranjen. Kdaj pa druga?e pri mazdah crkujejo le?aji 200 000 ve? ?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud men je na hyundaiju pobral sprednje le?aje pr 100.000 km. Seveda 2000 km po tem, ko je fotra en izsilu in je biu karambol. ?e se mene pra?a je biu zih km udarjen ali v robnik al pa je do?iveu kako nesre?o.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

potem bo pa kot ka?e res kak?en karambol <_< Sicer je pa avto ?e v garanciji od prodajalca, kupil sem ga v avtohi?i in mi je podalj?al garancijo za eno leto. Tako, da bo ?lo najbr? iz tega? Vsaj pravi?no bi bilo, kaj mislte?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To misli? pri mazdi da je zadnja stvar ki crkne. ker avto je zlo lepo ohranjen. Kdaj pa druga?e pri mazdah crkujejo le?aji 200 000 ve? ?

 

Moja, je tvoj razred, pa ?e ni? ne ka?a da bi ga menjal. Imam pa 260+ kkm.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Novembra lani sm kupil mazdo 6 sportkombi letnik 2004 opravil servis nedolgo nazaj pri 80000 in menjal desno lu? zaradi nedelovanja avtonivelacije xenona. Sicer je ?lo iz garancije ampak vseen me je mazda mal razo?arala :( , pri cliotu mi je sel prvi le?aj pri 130000. Kar se pa ti?e u?itka v vo?ni ja pa avto 1A :bravo: .

Zanima ma kak?ne imate ostali izku?nje z le?aj ?e menjali, kdaj?

 

Hja, meni ?el levi sprednji le?aj na M6 SC pri 140.000km, pa nisem sre?al nobenega robnika...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

de?ki.. le?aj je kos, kot vsak drug del na avtu... moj je bil menjan na 60k km, pa avto tudi ni videl robnika...

 

ni prijetno, ampak tak je, zaradi tega avto ?e ni slab, ?e mora? le?aj menjat...

 

kaj pa ?e so na avtu kdaj bli gor kaki valarji, ki tudi relativno neugodno lahko vplivajo na le?aj...

 

@mazda_mx: tebi itak ne more le?aj crknt, ko skoz naravnost vozi? :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Novembra lani sm kupil mazdo 6 sportkombi letnik 2004 opravil servis nedolgo nazaj pri 80000 in menjal desno lu? zaradi nedelovanja avtonivelacije xenona. Sicer je ?lo iz garancije ampak vseen me je mazda mal razo?arala :( , pri cliotu mi je sel prvi le?aj pri 130000. Kar se pa ti?e u?itka v vo?ni ja pa avto 1A :bravo: .

Zanima ma kak?ne imate ostali izku?nje z le?aj ?e menjali, kdaj?

 

Tudi meni so menjali pri 60.000 prevo?enih km pod garancijo.Na servisu so rekli,da je avto zadel v kak?en robnik lahko pa tudi kak?no ve?jo luknjo in se s ?asom uni?i le?aj.Je pa zelo treslo pri zaviranju.Smo najprej mislili,da so diski.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kar se tice japoncev mislim da ni problema z lezaji. poleg moje 3 ki ima sicer mal prevozenega imamo pri bajti se stifta pa jimnya oba z cca 130 000 km pa noben ni imel se menjanega ne lezaja ne koncnika...

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Tudi jaz sem moral zamenjati sprednja le?aja, pri 137500km. Desni je bil ?e na koncu, levi pa na?et, tako da sem zamenjal kar oba. Sedaj se mi pa pojavlja, da se mi pri okoli 50km/h pojavlja nek podoben zvok kot prej, preden sta bila le?aja menjana. Zvok se pojavi v katerikoli prestavi kot tudi v leru, v?asih ga pa ni. Sem se tudi ?e oglasil pri mojstru, ki mi je menjal le?aja in pravi, da sta nova le?aja OK in da ni nikjer nobenega lufta. So mogo?e krive gume, saj sva skupaj ugotovila, da so ?e dokaj stopni?aste in to ravno sprednje ali kaj drugega?

Hvala za odgovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam Goodyear Excellence in mislim da so 2008 letnik. Zvok je pa tak kot, da bi se nekaj ovalnega drgnilo, v?asih ni pa ni? sli?ati?!. Ko sta bila le?aja fu?, je bilo konstantno tuljenje, ki se je ve?alo s hitrostjo in pa pri zavijanju. Tole pa res ne vem kaj bi bilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gume definitivno ... jaz sem lih v?eri kolesa premetal in obrnil smer vrtenja, ker mi je tudi ?e ru?ilo. Zdaj je pa ti?ina in u?itek, kot bi se peljal na novih gumah. :jupiii:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gume definitivno ... jaz sem lih v?eri kolesa premetal in obrnil smer vrtenja, ker mi je tudi ?e ru?ilo. Zdaj je pa ti?ina in u?itek, kot bi se peljal na novih gumah. :jupiii:

 

A to si zamenjal prve-zadnje, ali poleg tega ?e levo-desno (smer vrtenja)? Bi bilo tudo to za poskusiti, ?e bo kaj bolje :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo levo desno... ampak mora? pazit, ?e guma nima to?no dolo?ene smeri vrtenja. ?e ne sme? obra?at smer vrtenja pa menjaj samo naprej nazaj. Tud to bo pomagalo pri odpravljanju stopni?avosti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so menjali le?aj spredaj pri 60 000 km, avto pa imam od 10 000 km dalje, butnjen nikoli. Mehanik na servisu je rekel, da ob?asno pa? crkne. CD120 2007.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmeraj bolj se mi zdi, da je poleg gum problem ?e nekje drugje, ker se piskajo? jaj?ast zvok, kot neko drgnjenje pojavlja tudi pri okoli 120 km/h. Mogo?e sta nova zamenjana le?aja defektna. Kako pa vem, ?e je slu?ajno kaj narobe z polosovino? Lufta ni nikjer razen malenkost pri volanski letvi. Vesel bom vsakega odgovora.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Bom kar tu vpra?al:

 

ali se pri mazdi 6 menja le?aj zadaj komplet s pestom? Ali se da zamenjati tudi samo le?aj? Ker cena original je 273?...

 

?e kdo ve, kje se da to nabavit bolj ugodno, naj kar pove...:D

 

lp

 

Tapos Medvode

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom kar tu vpra?al:

 

ali se pri mazdi 6 menja le?aj zadaj komplet s pestom? Ali se da zamenjati tudi samo le?aj? Ker cena original je 273?...

 

?e kdo ve, kje se da to nabavit bolj ugodno, naj kar pove...:D

 

lp

 

Ja na ?alost je tako, vse je en kos. :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.