Skoči na vsebino

xenon se ne dvigne...


Priporočeno sporočilo

?e ima? mo?nost naredi kak?no slikco kako zgledata ta dva snopa, ko je avto prazen. Potem pa prosi enga al pa dva, da se ti usedeta na prtlja?nik pa nared ?e eno slikco, da vidmo a je razlika ?e vedno enka al se pove?a. ?e je enaka je v redu saj pol rabi? samo ?e fino nastavitev na sami lu?i (en tak vijak je za ?telat).

 

?e pa ni v redu potem ti pa eno lu? avtomatika ne dviguje v redu.

 

Po mojem je res samo za fino na?telat z imbus vijaki(ni samo en vijak) na lu?i.?udno,da niso tega na?telali na servisu,saj imajo napravo za pregled vi?ine snopa lu?i. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu so mi zmerili in rekli, da sveti normalno, vendar js tisti ma?ini nisem zaupal, ker je stal avto fejst postrani. Parkiral sem pred eno steno in lu?i svetijo - leva v zrak, desna v tla.

Ko pri?gem avto in lu?i, se vidi, da se lu?i nastavijo po vi?ini, vendar ?e vedno sveti leva dosti vi?je kot desna. Z izvija?em sem nastavil, da sedaj obe svetijo pribli?no enako visoko, vendar je ?e vedno razlika. ?e se ne motim iz cpp-ja, bi morala svetit leva nekje 30% manj kot desna ?

 

lp *SL*BG 8472

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za zasen?ne lu?i mora biti padec svetlobnega snopa cca 1%, se pravi, da je snop na 10m odaljenosti ni?ji za 10cm kot tik pri lu?i. To velja tako za levo kot za desno lu?. So pa le?e v lu?i tako narejene, da se na desni strani (leve in desne lu?i snop dviguje) in to je tisto kar osvetljuje rob ceste in ne zaslepljuje nasproti voze?ih (razen v desnem ovinku). Kakor jaz vem ni ni? ve? te stare fore, da leva lu? sveti karaj?e od desne saj to nalogo opravlja ta v desno dvignjen snop svetlobe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu so mi zmerili in rekli, da sveti normalno, vendar js tisti ma?ini nisem zaupal, ker je stal avto fejst postrani. Parkiral sem pred eno steno in lu?i svetijo - leva v zrak, desna v tla.

Ko pri?gem avto in lu?i, se vidi, da se lu?i nastavijo po vi?ini, vendar ?e vedno sveti leva dosti vi?je kot desna. Z izvija?em sem nastavil, da sedaj obe svetijo pribli?no enako visoko, vendar je ?e vedno razlika. ?e se ne motim iz cpp-ja, bi morala svetit leva nekje 30% manj kot desna ?

 

lp *SL*BG 8472

 

A so ti kaj svetili nasproti voze?i??e ti niso,ni ni? narobe.

:P

Sicer pa se ?e vedno lahko odpelje? do prvega AMZS-ja in ti bodo z veseljem pregledali lu?i in po mo?nosti tudi nastavili vi?ino...ker so v redu pobje. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nm so na AMZS nastavil po tem ko je biu avto karamboleran, in do zdj nobenih problemov. Obe lu?i imata enako visok snop, tko da jst sm zadovoljen, pa ?e zastojn je blo :D

Pa u?er so ?e pr?li k je prjatlu crknu akumolator, in so ga pr?gal na kable, o mater, spet zastojn :D

Se spla?a dat 18? na let pa si brez skrbi. :mi pijemoo:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

A mi lahko prosim poves, kje je ta vojak? Jaz ga tudi slucajno ne najdem.

 

Pejdi na AMZS.Meni so na?telali xenon vi?ino lu?i v nulo v 4,5 min. :bravo: -zastonj...

Na servisu pa tega niso znali. :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Da ne odpiram nove teme, bom vpra?al kar tu. Danes sem menjal ?arnizo za dolgo lu? in sem videl, da je na mestu, kjer naj bi bila meglenka (druga?ejaz jih nimam) en prost konektor za H1 ?arnico. Zdaj me pa zanima, kaj moram jaz nabavit, da bom "imel" meglenke. Predvidevam da neke nosilce, ki bodo dr?ale ?arnice ter stikalo nekje v potni?ki kabini. Vendar na levi pri volanu nimam ve? prostega mesta(tam je alarm, dsc, vi?ina ?arometov ter osvetlitev ?tevcev)!?!

 

Bi blo fajn, da mi kdo ki ve malo ve? o tem, pove... :D

 

Aja, a ima kdo kak?no shemo, na kateri je narisano, katera varovalka je za kaj (v kabini ter pri motorju)?

 

 

Hvala in Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne odpiram nove teme, bom vpra?al kar tu. Danes sem menjal ?arnizo za dolgo lu? in sem videl, da je na mestu, kjer naj bi bila meglenka (druga?ejaz jih nimam) en prost konektor za H1 ?arnico. Zdaj me pa zanima, kaj moram jaz nabavit, da bom "imel" meglenke. Predvidevam da neke nosilce, ki bodo dr?ale ?arnice ter stikalo nekje v potni?ki kabini. Vendar na levi pri volanu nimam ve? prostega mesta(tam je alarm, dsc, vi?ina ?arometov ter osvetlitev ?tevcev)!?!

 

Bi blo fajn, da mi kdo ki ve malo ve? o tem, pove... :D

 

Aja, a ima kdo kak?no shemo, na kateri je narisano, katera varovalka je za kaj (v kabini ter pri motorju)?

Hvala in Lp

 

 

meglenke kupi? v setu...

 

vlo?ki za v lu?i plus stikalo za vklop, kabliranje in ostalo ?e obstaja

 

http://cgi.ebay.de/Mazda6-Nebelscheinwerfe...%3A1|240%3A1318

post-11-1234546419_thumb.gif

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Evo,po enem letu,odkar so mi zamenjali oba ra?unalnika od xenonk,se leva(prvi? je bil problem z desno)

ne "poravna"-v glavnem sveti v tla. :angry:

Zdej jih imam ?e kar po?asi polhn kufr teh nivelizacij ali kako se temu re?e in me zanima,?e bi to levo xenonko lahko kako fiksiral(dvignil z elektromotor?kom do prave vi?ine) in naj potem tako stoji stalno.Ko bomo natovorjeni pa naj mi blendajo,bom ?e potrpel.Ker ?e je ?el kak motor?ek ali spet elektronika in nimam ve? garancije,ne mislim ske?irat cel kup oirov za te neumnosti.Kak predlog? :whatever:

 

jaz sem imel isti problem 2x so mi menjali elektroniko enkrat pa sem snel obe ?ici z akumulatorja in ju kratko spojil od takrat dela
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Evo,po enem letu,odkar so mi zamenjali oba ra?unalnika od xenonk,se leva(prvi? je bil problem z desno)

ne "poravna"-v glavnem sveti v tla. :angry:

Zdej jih imam ?e kar po?asi polhn kufr teh nivelizacij ali kako se temu re?e in me zanima,?e bi to levo xenonko lahko kako fiksiral(dvignil z elektromotor?kom do prave vi?ine) in naj potem tako stoji stalno.Ko bomo natovorjeni pa naj mi blendajo,bom ?e potrpel.Ker ?e je ?el kak motor?ek ali spet elektronika in nimam ve? garancije,ne mislim ske?irat cel kup oirov za te neumnosti.Kak predlog? :whatever:

 

Pazi jst mam to isto te?avico. Najprej mi je ?la komlet leva lu? u tri krasne. Sem na sre?o na?el Yavarja, ki mi je zadevo zrihtal u nulo. Problem je bil samo v temu, da sem potem imel eno novo in pa? eno staro lu?. Kar pomeni, da na levi strani je svetlo belo na drugi pej vijola. No, ker mi je bilo nerodno bit punj u o?ke po Gorici. Sem si nabavu nove obe ?arnici od neke banglade? firme po ceni 19 evri?ev kos.

In jst to lepo sam zamenjam kr skozi blatnike sm ?ou in je lepo svetlo u nulo.

In pazi, lej ga zlomka, ?ez no?! ??&% lu?i vidijo samo ?e potleh.

 

Sm se odpravu na servis po info in nism dubu ne? k so leni ku fuks in edino kr obvladajo je ra?unat duplih.

Samo za priklop na PC ra?unajo 40 evri?ev. Zato spra?ujem ?e se komu kaj sanja? Sm probu tudi omenjeno tehniko dol kable iz baterije in jih dat ukop - ma je isto. Lu?i gledajo samo ?e cipele. <_<

mazda-kaan-e1-future-car.jpg

www.vetoband.net

www.myspace.com/vetoband

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pazi jst mam to isto te?avico. Najprej mi je ?la komlet leva lu? u tri krasne. Sem na sre?o na?el Yavarja, ki mi je zadevo zrihtal u nulo. Problem je bil samo v temu, da sem potem imel eno novo in pa? eno staro lu?. Kar pomeni, da na levi strani je svetlo belo na drugi pej vijola. No, ker mi je bilo nerodno bit punj u o?ke po Gorici. Sem si nabavu nove obe ?arnici od neke banglade? firme po ceni 19 evri?ev kos.

In jst to lepo sam zamenjam kr skozi blatnike sm ?ou in je lepo svetlo u nulo.

In pazi, lej ga zlomka, ?ez no?! ??&% lu?i vidijo samo ?e potleh.

 

Sm se odpravu na servis po info in nism dubu ne? k so leni ku fuks in edino kr obvladajo je ra?unat duplih.

Samo za priklop na PC ra?unajo 40 evri?ev. Zato spra?ujem ?e se komu kaj sanja? Sm probu tudi omenjeno tehniko dol kable iz baterije in jih dat ukop - ma je isto. Lu?i gledajo samo ?e cipele. <_<

 

...drugi? je bil problem pri meni samo ta,da je bilo treba na?telat vi?ino levega ?arometa...kar pa na uradnem servisu na ?alost niso znali. <_<

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

...drugi? je bil problem pri meni samo ta,da je bilo treba na?telat vi?ino levega ?arometa...kar pa na uradnem servisu na ?alost niso znali. <_<

 

 

...in pazi zdej... V?jeraj zve?er palim avto in lej ga zlomka lu?i nazaj svetijo gor.

In zdaj sem opazil da mi pa druga lu? ugasne in se nazaj uklopi kar sama od sebe. <_<

mazda-kaan-e1-future-car.jpg

www.vetoband.net

www.myspace.com/vetoband

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj,ko sem se pono?i vra?al domov sem spet ugotovil,da mi leva xenonka sveti v tla in ne,kot bi morala. :angry:

Prej sem probal zadevo ve?krat in res se leva ne dvigne.Torej,problem se nadaljuje kljub zamenjavi

elektronike v garanciji. :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Danes sem testiral,(ker mi leva xenon lu? ne dela nivelacija in jo mam "fiksirano" na pravo vi?ino),kolik?na je razlika v vi?ini snopa pri samo eni osebi v avtu in koliko se le-ta dvigne,ko je avto poln ljudi + poln prtlja?nik

"?pe?e".To sem preverjal na steni,kjer sem si ozna?il vi?ino svetlobe.

Verjeli ali ne,ampak na vi?ini snopa se tak?na te?a v avtu ne pozna absolutno ni?.Verjetno je za to krivo nekoliko tr?e vzmetenje pri Karavan izvedbi.Problem bi bil verjetno pri polno nalo?enem avtu,pa ?e to se re?i z imbus klu?em v eni minuti z par obrati nazaj.Podnevi pa itak lahko vozite z meglenkami pa ?e Xenon ?arnice ?parate. :D

Se pravi,da ni absolutno nujna ta "fensi" zadeva a xenonkah.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.