Skoči na vsebino

Mazda 6 karavan, 2004-ZARIBALA!


Priporočeno sporočilo

ne bom komentiral nekaterih na pol jasnovidnih odgovorov, grem pa ju3 do njih in javim kaj sem se uspel dogovoriti... sicer nimajo kaj mutit:

37.a ?len

 

(1) Potro?nik lahko uveljavlja svoje pravice iz naslova stvarne napake, ?e o napaki obvesti prodajalca v roku dveh mesecev od dneva, ko je bila napaka odkrita.

(2) Potro?nik mora v obvestilu o napaki natan?neje opisati napako in prodajalcu omogo?iti, da stvar pregleda.

(3) Obvestilo o napaki lahko potro?nik prodajalcu sporo?i osebno, o ?emer mu prodajalec mora izdati potrdilo, ali ga po?lje v prodajalno, kjer je bila stvar kupljena, ali pa zastopniku prodajalca, s katerim je sklenil pogodbo.

 

37.b ?len

 

(1) Prodajalec ne odgovarja za stvarne napake na blagu, ki se poka?ejo potem, ko mineta dve leti, odkar je bila stvar izro?ena.

(2) ?e je predmet pogodbe med prodajalcem in potro?nikom rabljena stvar, ne odgovarja prodajalec za stvarne napake na blagu, ki se poka?ejo potem, ko mine leto dni, odkar je bila stvar izro?ena.

(3) ?teje se, da je napaka na stvari obstajala ?e v ?asu izro?itve, ?e se pojavi v roku ?est mesecev od izro?itve.

 

37.c ?len

 

(1) Potro?nik, ki je pravilno obvestil prodajalca o napaki, ima pravico od prodajalca zahtevati, da:

? odpravi napako na blagu ali

? vrne del pla?anega zneska v sorazmerju z napako ali

? blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom ali

? vrne pla?ani znesek.

(2) V vsakem primeru ima potro?nik tudi pravico, da od prodajalca zahteva povrnitev ?kode, zlasti pa povra?ilo stro?kov materiala, nadomestnih delov, dela, prenosa in prevoza izdelkov, ki nastanejo zaradi izpolnitve obveznosti iz prej?njega odstavka tega ?lena.

(3) Pravice potro?nika iz prvega odstavka ugasnejo s potekom dveh let od dneva, ko je o stvarni napaki obvestil prodajalca.

?e bo ?epin kaj dosti mutil, bomo pa? obvestili ustrezni in?pektorat in najmanj?a zagro?ena kazen za neupo?tevanje zakona je 5000 EUR, poleg tega pa bo vseeno moral izpolniti obveznost!

VIR:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=4288

s servisom in oljem je bilo vse OK, zgleda pa da gre za posledico slabega vzdr?evanja iz ?asa pred na?im nakupom...

glede serijske napake je informacija pri?la iz poobla??enega servisa ?erbinek v MB...

 

in pred kratkim se je prodajala enaka mazda z novim motorjem, ki je bil menjan pod garancijo.. ko sem lastnika spra?eval kaj je bilo, je rekel da je preprosto izdahnil in da se ni kaj dosti zanimal o vzroku, ker so mu ga itaq zamenjali pod garancijo...

glede tlaka olja sem jaz tudi mislil, da bi moral biti povi?an, a baje ni temu tako.. :ne vem:

 

 

tudi jaz imam mazdo in sicer premacy avtomatik in mi ne dela zapora menjalnika

ko sem uveljavljal stvarno napako sem to poslal priporo?eno in zahteval odgovor v 8 dneh

ali mi vrnejo nazaj denar kupnino

ali pa popravijo avtomobil

za ve? pa pokli?iti urad za varstvo potro?nikov 080 88 99

pa dobro uredi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 53
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

tudi jaz imam mazdo in sicer premacy avtomatik in mi ne dela zapora menjalnika

ko sem uveljavljal stvarno napako sem to poslal priporo?eno in zahteval odgovor v 8 dneh

ali mi vrnejo nazaj denar kupnino

ali pa popravijo avtomobil

za ve? pa pokli?iti urad za varstvo potro?nikov 080 88 99

pa dobro uredi

 

 

kon?no en uporaben odgovor. hvala... sicer pa stvar ?e re?ujemo.. javim, ko bom kaj ve? vedel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In pol pol leta po registraciji ugotovijo da ti je ?ou le?aj in tii ga ne pustijo nazaj na cesto ?? :hohoho::lol:

 

Moj sucker je VEDNO izpraven in tehni?no brezhiben, in me nikol ne skrbi da bi me vrgli na tehni?nem, za razliko od kakega novej?ega vozila, predvseem evropske izdelave.

 

 

ps. Zarad le?aja te verjetno nebi vrgu, sicer pa pri starih mazdilakih redko kak odpove.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
    • https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19557553
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.