Skoči na vsebino

Garmin N?vi 255T


Boss

Priporočeno sporočilo

Ker ?e dolgo nismo govorili o navigacijah pa dajmo re?t kak?no o novi seriji Garminov dru?ine 200, ki je ?e korak naprej v uporabnosti.

 

Nove so tako serija 205, 255, 255T (TMC), 205W in 255W. Za vse je zna?ilno, da so glede na svoje starej?e brate dobili dodatnih 512MB internega spomina in hitrej?i procesor, ki zdaj laufa na 333MHz. To se pozna predvsem v veliko bolj gladki animaciji med samim prikazom poti kot tudi pri tem, da je izra?un poti bistveno hitrej?i, hitreje pa se tudi zboota cela napravica do stanja delovanja.

 

Poleg tega se v serijo 200 vra?ata tako tekst to speech, kot TMC.

 

Veliko ve? novosti pa je v samem softwareu, kjer se je na osnovni ekran vra?a hitrost (tudi med navigacijo), opozorila za hitrostne omejitve (?e to podpira karta - CN Europe 2008 DA, Adriaroute (?e) NE).

 

post-133-1213299457_thumb.jpg

 

Navigacija tudi bele?i ?e prej prevo?eno pot in to tudi prika?e s turkizno barvo - v?asih se zgodi, da vozi? v krogih in tukaj je lahko tudi dokaz.

 

post-133-1213299726_thumb.jpg

 

Enostaven je tudi dostop do trenutne lokacije z najbolj pogostimi bli?inskimi to?kami.

 

post-133-1213299852_thumb.jpg

 

Novost je tudi t.i. sen?na mapa, kjer lahko vidimo hrib?ke in dolinice kot so v naravi skupaj z izohipsami in sen?enji, da res dobi? ob?utek 3D. Zaenkrat to omogo?ajo le topografske mape ampak baje bodo to kmalu vklju?ili v vse mape. Na sliki je AdriaTopo 2.11.

 

post-133-1213300105_thumb.jpg

 

Za zaklju?ek pa ?e novost za vse tiste, ki bi radi naknadno preverjali kje vse so se vozili. navgacija bele?i kompleten log vo?nje z vsemi potrebnimi podatki in ko zadevo priklopimo na PC le te enostavno potegnemo v Gaminov program Mapsource.

 

post-133-1213300285_thumb.jpg

 

in pa za vse kolesarje ?e vi?inski graf

 

post-133-1213300334_thumb.jpg

 

 

V glavnem N?vi 255 sicer ni revolucija v ponudbi ampak je prav lepa evolucija in je vredna tistih 50? doplo?ila kot stanejo modeli brez petke na zadnji cifri.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 53
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

  • 2 tedna kasneje...

Prav ta model 255T, ker ?e ga rabi? za Hrva?ko je Garmin oz. AdriaRoute edina spodobna navigacija za ta konec.

 

Ker v Italiji, Avstriji in Nem?iji prav lepo deluje TMC (izogibanje zastojem) in edini od teh nizkocenovnih N?vijev ima TMC ?e serijsko, pri ostalih iz serije 2xx je treba to dokupiti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Prav ta model 255T, ker ?e ga rabi? za Hrva?ko je Garmin oz. AdriaRoute edina spodobna navigacija za ta konec.

 

Ker v Italiji, Avstriji in Nem?iji prav lepo deluje TMC (izogibanje zastojem) in edini od teh nizkocenovnih N?vijev ima TMC ?e serijsko, pri ostalih iz serije 2xx je treba to dokupiti.

 

kaj predlaga? za 205w kire karte??

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss a mas idejo zakaj z oplom moram dat garmina ven (dobesedno ga drzim z odprtim oknom ven dokler se najde satelit) pri golfu pa ni treba?

opel ma cist temne sipe ampak samo zadaj...a je tud karoserija cist zanic al kaj je?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss a mas idejo zakaj z oplom moram dat garmina ven (dobesedno ga drzim z odprtim oknom ven dokler se najde satelit) pri golfu pa ni treba?

opel ma cist temne sipe ampak samo zadaj...a je tud karoserija cist zanic al kaj je?

 

Glede satelitov je takole. ?e so stekla a-termi?na ali kako se temu re?e so te?ave pri zaznavanju satelitov. Prav tako pa sem nekje zasledil, da je v?asih te?ava tudi naklon vetrobranskega stekla.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss a mas idejo zakaj z oplom moram dat garmina ven (dobesedno ga drzim z odprtim oknom ven dokler se najde satelit) pri golfu pa ni treba?

opel ma cist temne sipe ampak samo zadaj...a je tud karoserija cist zanic al kaj je?

 

A pol, k pa najde satelite je pa v redu?

 

Mo?no je to?no to kar pravi x-layer, ponavadi imajo pa vsi ti avti tudi del stekla (ponavadi je to za ogledalom), kjer naj ne bi bilo za??iteno. Poskusi ?e tam.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prijatelj ima Cliota (prej?nja generacija) s tako imenovamin atermi?nim steklom (pa? oprema Initiale Paris, pa ima opreme da samo gleda? :D). In ima le spodaj na sredini en del, ki nima teh kristalov notri (vsaj nekaj takega mi je govoril) in edino tam mu lovi GPS. :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss kaj meni? o 205W seriji? Bi bla dovol za navadno navigiranje? Ne rabim nekih mp3 itd, ampak enostavno da me pripelje od A do B

 

Potem ?e me zanima ali se da npr. AR nalo?it brez, da bi zanj moral od?tet ?e dodatnih 100??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss kaj meni? o 205W seriji? Bi bla dovol za navadno navigiranje? Ne rabim nekih mp3 itd, ampak enostavno da me pripelje od A do B

 

Potem ?e me zanima ali se da npr. AR nalo?it brez, da bi zanj moral od?tet ?e dodatnih 100??

 

Vse se da, samo pravega je treba vpara?at.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss kaj meni? o 205W seriji? Bi bla dovol za navadno navigiranje? Ne rabim nekih mp3 itd, ampak enostavno da me pripelje od A do B

 

Potem ?e me zanima ali se da npr. AR nalo?it brez, da bi zanj moral od?tet ?e dodatnih 100??

 

Vrh glave dovolj - vedi edino to, da da razlika med 205W in 255W je v tem, da ima 255W ve? internega spomina in gor ?e prednalo?en Citynavigator NT 2008 Europe in ?e nisi preve? zahteven uporabnik je to ?ist zadosti in ne rabi? AR.

 

Kar se pa ti?e map je pa zaenkrat ?e vedno mogo?e malce pir....at.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da, z dodatno 2GB SD kartico. City Navigator je velik cca 1,5GB.

 

255 ima cca 300MB prostega spomina, z nalo?eno mapa City Navigator

 

205 ima cca 650MB prostega spomina, vendar ima samo mapo alpske regije brez Slo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ne bom odpiral nove teme.... dejte mi prosim povedat, koliko je ta navigacija v resnici koristna (koliko jo dejansko uporabljate za iskanje dolo?enega kraja, naslova - v sloveniji? za tujino ne re?em.

 

gledam malo cene, in sej niso tako pretirane (dolo?eni modeli), samo brez veze mi je kupovat nekaj, kar pol sploh nebi rabil. dol sedaj sem se brez navigacije kar dobro zna?el (vsaj mislim)... skratka, poraja se mi vpra?anje, ?e je navigacija v avtu res postala nuja, ali zgolj modna muha, ki jo je z "bombardiranjem" z oglasi spodbudil garmin?

 

se opravi?ujem za off topic ampak me res zanima

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ne bom odpiral nove teme.... dejte mi prosim povedat, koliko je ta navigacija v resnici koristna (koliko jo dejansko uporabljate za iskanje dolo?enega kraja, naslova - v sloveniji? za tujino ne re?em.

 

gledam malo cene, in sej niso tako pretirane (dolo?eni modeli), samo brez veze mi je kupovat nekaj, kar pol sploh nebi rabil. dol sedaj sem se brez navigacije kar dobro zna?el (vsaj mislim)... skratka, poraja se mi vpra?anje, ?e je navigacija v avtu res postala nuja, ali zgolj modna muha, ki jo je z "bombardiranjem" z oglasi spodbudil garmin?

 

se opravi?ujem za off topic ampak me res zanima

 

 

Na to vpra?anje si bo? pa sam pravzaprav najla?je odgovoril. Sam najbolje ve?, kolikokrat na leto se odpravi? na kak?en naslov, ki ga ne pozna?. ?e je tega zelo malo, pa ?e do sedaj nisi imel te?av pri iskanju, potem zadeve ne potrebuje?. Ima pa navigacija en kup koristnih funkcij od informacij o restavracijah, preno?i??ih, bencinskih servisih, do opozarjanja na radarje, do natan?nega ra?unanja hitrosti in prevo?enih km, pa opozarja te na prekora?itve hitrosti, itd. Iz tega zornega kota se mi zdi zadeva uporabna za vsakega.

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se vozi? samo po ustaljenih relacijah od doma v slu?bo in nazaj, pol je ne rabi?, ?e pa kolovrati? okrog ali pa i??e? kak to?no dolo?en naslov, pa je zadeva ZELOOO uporabna.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

verjamem... ?e eno vpra?anje za "znalce".. a mi je kdo pripravljen pomagat pri in?taliranju gps navigacije na dlan?nik, ker sem na tem popolni nevedne?? seveda za nagrado.. sem najdu v predalu dlan?nik axim dell x5, pa bi ga rad spremenil v navigacijo...da nebi glih ekstra garmina kupoval..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam doma linke do popolnih navodil,ti jih lahko po?ljem zve?er na ZS. ?e ti ne bo kdo seveda ?e prej pomagal. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povej kak?en operacijski sistem je gor? Windows Mobile? Windows CE? Ali kaj drugega?

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.