Skoči na vsebino

Spet DPF-sre?na verzija


Priporočeno sporočilo

Vem da je blo o tem veliko napisanega (prebrskal forum in na?el za debelo uro razlag)....

Pi?em zato ker se pri men dogaja kontra?!?! :blink:

Mam M6CD120 facelift , ki jo vozm od 1500 do 2200 obratov in zaenkrat po cca.5000km ni nobenih problemov z DPF filtrom, se pa dostikrat pojav pove?ana trenutna poraba(zlo ve?ja)-razlago o tem zakaj sm itak najdu pr vs na forumu. :bravo:

Avto ma skor 74k kilometrov pa dela k urca vle?e na omenjenih obratih prav fajn tko da sploh pr teh omejitvah ni neke potrebe po 4k obratih,aja pa povp. poraba je 6.75 kar se mi zdi zlo OK...

Tole pi?m predvsem zato ker sm bral Zvonkotovo kalvarijo in se mal ustra?u zarad mojega na?ina vo?nje...Ampak zaenkrat tok,tok moja M6 gre dobr.Tko da ?e bo kdo bral zvonkotovo kalvarijo naj ve drugje kot ka?e ,na sre?o nimam(o) teh problemov....

A so pr faceliftanih to izbol?al al kaj?!?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nima? faceliftanega modela, se pravi 2005+, potem nima? DPF, in je normalno da avto gre kot urca :)

 

faceliftani modeli in pa modeli 2008 pa imajo DPF in te?ave, ki jih opisuje Zvonko (seveda verjetno ne absolutno vsako vozilo).

 

pa veliko neproblemati?nih kilometrov ?e naprej ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je napisal da ima faceliftano.

 

Pove?ana trenutna poraba je pa zna?ilna saj se v filter vbrizga gorivo, da se?ge nabrane saje.

 

Verjetno vozi? veliko relacijsko in malo kratkih vo?enj saj taki uporabniki na?eloma nimate te?av s tem filtrom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha sm hvalu dan pred no?jo....

Ko sm pr?u domov sm se mal zabavu okrog voza, pa ABC obro?ek dol pa vinjeto gor itd....pa sm ?e mal olje po?ekeru in :vskalo: ...Ni ?lo.. pa vem da ga znam ker sm na hondi to redno po?el.!!!!

Sm ugotovu da je treba menjat olje(ker je vse skupi krepko ?ez X znak na merilcu), ki ga kljub garanciji verjetn noujo hotl zaston menat?!?!?!?e kdo kej ve.... :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimogrede,

 

zadnji?, ko sm bil na Gami, je beseda nanesla tud na ta DPF sistem. AMPAK, kolega, serviser, je razlo?u v tej smeri, ?e? da bi naj ?ez ta filter teklo olje (od motorja) oz. bi ga naj olje ?istilo in tako tudi ne potrebuje vzdr?evanja, kot npr. druge znamke.

Zanikal je vse v zvezi s nafto in tak?nim na?inom, kot je tukaj govora!

 

Kaj je zdaj res???

Je kdo slu?ajno na lastne o?i videl ta sistem ?

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je napisal da ima faceliftano.

 

Pove?ana trenutna poraba je pa zna?ilna saj se v filter vbrizga gorivo, da se?ge nabrane saje.

 

Verjetno vozi? veliko relacijsko in malo kratkih vo?enj saj taki uporabniki na?eloma nimate te?av s tem filtrom.

 

ok.. zmedlo me je njegovo zadnje vpra?anje, pa zdaj vidim, da je verjetno mislil nov model... :unsure:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimogrede,

 

zadnji?, ko sm bil na Gami, je beseda nanesla tud na ta DPF sistem. AMPAK, kolega, serviser, je razlo?u v tej smeri, ?e? da bi naj ?ez ta filter teklo olje (od motorja) oz. bi ga naj olje ?istilo in tako tudi ne potrebuje vzdr?evanja, kot npr. druge znamke.

Zanikal je vse v zvezi s nafto in tak?nim na?inom, kot je tukaj govora!

 

Kaj je zdaj res???

Je kdo slu?ajno na lastne o?i videl ta sistem ?

 

lp,

D

 

Kako pa je razlo?il zadevo, da se nivo "olja" v motorju dviguje? Tole so bu?e, ?e mene vpra?a?. Olje je za mazat in nikakor za ?istit filtra od saj, saj se bi s tem drasti?no zmanj?ala mazalana sposobnost olja - to pa ve? kaj pomeni za motor - v glavnem ni? dobrega.

 

Mazdin DPF deluje tako, da s ?isti s pomo?jo vbrizgane nafte, ki zagori in se?ge saje na kerami?nem katalizatorju. ?e se postopek se?iga ne izvr?i oziroma prekine se odve?no nezgoreno gorivo vrne v karter ?!?!? in dopolni skupno koli?ino olja. Zato se nivo olja tudi dviguje in s ?asoma se mazalne sposobnosti toliko zmanj?ajo, da se oglasijo razni indikatorji kot sta pri?igana DPF lu?ka in lu?ka za motor. Notri je namre? senzor, ki zazna slab?e mazanje in da bi zavaroval motor zmanj?a mo?/vrtljaje in s tem tudi prepre?i po?kodbo turbine.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa je razlo?il zadevo, da se nivo "olja" v motorju dviguje? Tole so bu?e, ?e mene vpra?a?. Olje je za mazat in nikakor za ?istit filtra od saj, saj se bi s tem drasti?no zmanj?ala mazalana sposobnost olja - to pa ve? kaj pomeni za motor - v glavnem ni? dobrega.

 

Mazdin DPF deluje tako, da s ?isti s pomo?jo vbrizgane nafte, ki zagori in se?ge saje na kerami?nem katalizatorju. ?e se postopek se?iga ne izvr?i oziroma prekine se odve?no nezgoreno gorivo vrne v karter ?!?!? in dopolni skupno koli?ino olja. Zato se nivo olja tudi dviguje in s ?asoma se mazalne sposobnosti toliko zmanj?ajo, da se oglasijo razni indikatorji kot sta pri?igana DPF lu?ka in lu?ka za motor. Notri je namre? senzor, ki zazna slab?e mazanje in da bi zavaroval motor zmanj?a mo?/vrtljaje in s tem tudi prepre?i po?kodbo turbine.

 

to?no tako, so pa potem z update-om Mazdini vrli in?enirji zamenjali merilno palico in tako gre v motor

manj olja (cca. 4.2 litra, prej 5 litrov) in je ve? prostora za nafto, katera se vrne v karter kot je zgoraj opisano.

In ?e gledamo znak 'X' na merilni palici, si lahko izra?unamo da je pri tem nivoju 2-3 litra nafte v karterju, kar je ob?utno preve?. O zmanj?ani mazalni sposobnosti ne bi raj?i govoril.

 

Kar se bo dogajalo z motorji, ko bodo imeli prevo?enih 150k in bodo izven garancije........ ????

 

 

lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi rad delal reklame ampak sem skoraj prepri?an, da bi bilo pametno za vse Mazde z DPF-jem, da se zlije v olje kak?en mazalni dodatek kot je recimo QMI, Metabond ali druge teflonske zadeve. Tako vsaj pribli?no omili? poslab?ane mazalne sposobnosti olja "obogatenega" z nafto. :blink::blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sm ?el na servis da vidmo kaj bo s tem oljem in to ...valda sm se delal butla ki ne zna izmerit olja in pa? a ne vem ni? kaj se dogaja v zvezi s tem filtrom.....Skratka razlaga o tem da procesi pucanja filtra z OLJEM (bl verjamem bossovi razlagi ki je dosti bolj logi?na in jo tut sami potrjujejo s tem ko razlagajo zakaj v?asih Bc ka?e ve?jo trenutno porabo) niso kon?ani itd...Pa so me ?e vpra?al ?e kaj vozim relacije pa sm reku ja LJ-dom?ale vsak dan ,pa so rekl da to ni relacija.Kaj pa je!?!?! pa so rekl LJ-MB al pa LJ -Dunaj.Tko da zdej i??em slu?bo na Dunaju......?e kdo koga tm pozna........ :D sm vpra?u ?e mi bodo zamenjal merilno pal?ko in dato ne re?i problema in njihova razlaga:Da se nekaj reprogramira(serviser je to zaniku!!!) in da so japonci to itak predvidel!!!!!!!!!!!!!!!Torej bomo kmalu imel avtomobile brez ma?in ker se pa? kvarijo in so japonci to predvidel in jih ne bojo ve? dajal not, sam ?e padala pa gremo :blink:

dobr je edin to da sm mel sam ?e 6k do servisa in sm pa? mal pohitu........

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink: Pa to se bere kot humoreska. Pa a si preveril, ?e so trezni, ko so ti izjavljali, da je relacija le takrat, ko gre? do Dunaja ?zmeden?

 

Povpra?at jih je treba, kje to pi?e in zakaj nih?e pri prodaji avta na to ne opozori. Potem pa lahko zahteva? od njih ?e uradno izjavo o tem in priro?nik za pravilno uporabo DPF filtra. Pa ?e vpra?aj jih kdo krije stro?ke in dnevnice za pot na Dunaj in nazaj. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink: Pa to se bere kot humoreska. Pa a si preveril, ?e so trezni, ko so ti izjavljali, da je relacija le takrat, ko gre? do Dunaja ?zmeden?

 

Povpra?at jih je treba, kje to pi?e in zakaj nih?e pri prodaji avta na to ne opozori. Potem pa lahko zahteva? od njih ?e uradno izjavo o tem in priro?nik za pravilno uporabo DPF filtra. Pa ?e vpra?aj jih kdo krije stro?ke in dnevnice za pot na Dunaj in nazaj. ;)

 

Ja Ja so izdal neko malo bro?urco o tem filtru,verjetno varovalka pred to?bami?!?!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim-tole je za ne verjet. :whatever:

 

A je mogo?e kje to?no zapisana definicija relacijske vo?nje(koliko km je to?no to)?.

Kmalu bodo za vozila z DPF-jem izdajali posebne svetlo vijola vinjete,po katerih cestah se lahko vozite z njimi. :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sm ?el na servis da vidmo kaj bo s tem oljem in to ...valda sm se delal butla ki ne zna izmerit olja in pa? a ne vem ni? kaj se dogaja v zvezi s tem filtrom.....Skratka razlaga o tem da procesi pucanja filtra z OLJEM (bl verjamem bossovi razlagi ki je dosti bolj logi?na in jo tut sami potrjujejo s tem ko razlagajo zakaj v?asih Bc ka?e ve?jo trenutno porabo) niso kon?ani itd...Pa so me ?e vpra?al ?e kaj vozim relacije pa sm reku ja LJ-dom?ale vsak dan ,pa so rekl da to ni relacija.Kaj pa je!?!?! pa so rekl LJ-MB al pa LJ -Dunaj.Tko da zdej i??em slu?bo na Dunaju......?e kdo koga tm pozna........ :D sm vpra?u ?e mi bodo zamenjal merilno pal?ko in dato ne re?i problema in njihova razlaga:Da se nekaj reprogramira(serviser je to zaniku!!!) in da so japonci to itak predvidel!!!!!!!!!!!!!!!Torej bomo kmalu imel avtomobile brez ma?in ker se pa? kvarijo in so japonci to predvidel in jih ne bojo ve? dajal not, sam ?e padala pa gremo :blink:

dobr je edin to da sm mel sam ?e 6k do servisa in sm pa? mal pohitu........

 

 

Em, na katermu servisu je to blo? Se zgleda potrjuje, kar sm sam sli?u :blink::whatever:

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe ...lepa knji?ica samo notri nikjer ne pi?e, da se je treba od Ljubljane do Maribora pelat al pa celo do Dunaja. Pi?e da rabi 15minut vo?nje z vsaj 40km/h.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mimogrede,

 

zadnji?, ko sm bil na Gami, je beseda nanesla tud na ta DPF sistem. AMPAK, kolega, serviser, je razlo?u v tej smeri, ?e? da bi naj ?ez ta filter teklo olje (od motorja) oz. bi ga naj olje ?istilo in tako tudi ne potrebuje vzdr?evanja, kot npr. druge znamke.

Zanikal je vse v zvezi s nafto in tak?nim na?inom, kot je tukaj govora!

 

Kaj je zdaj res???

Je kdo slu?ajno na lastne o?i videl ta sistem ?

 

lp,

D

 

 

svetujem ti zamenjavo serviserja,takega ki se na stvar vsaj malo spozna,glavna napaka je v nekvalitetnem gorivu oz neprilagojenosti dizelskih motorjev na na?e gorivo "katero ustreza na?im standardom" v Sloveniji

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi rad delal reklame ampak sem skoraj prepri?an, da bi bilo pametno za vse Mazde z DPF-jem, da se zlije v olje kak?en mazalni dodatek kot je recimo QMI, Metabond ali druge teflonske zadeve. Tako vsaj pribli?no omili? poslab?ane mazalne sposobnosti olja "obogatenega" z nafto. :blink::blink:

 

kako ti dodatki vplivajo na DPF, saj vemo, da je ves sistem zelo ob?utljiv na "pravo" olje brez ?vepla in

ostalih dodatkov?

kje se te zadeve dobijo,

 

Lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako ti dodatki vplivajo na DPF, saj vemo, da je ves sistem zelo ob?utljiv na "pravo" olje brez ?vepla in

ostalih dodatkov?

kje se te zadeve dobijo,

 

Lp,

 

Priporo?am ti Golda,

ki izbolj?uje tesnjenje med bati in cilindri. Zmanj?al bo prirastek dizla v olju in za??itil motor pred delovanjem dizla na stene drsnih elementov. Nobenih ?kodljivih u?inkov na DPF, kve?jemu bo pozitivno vplival na njegovo delovanje. Po moji teoriji del dizla, ki je namenjen izgorevanju saj v filtru pristane v olju, zato se trajanje izgorevanja saj pove?uje, posledi?no ra?unalnik dolo?a dlje ?asa bogatej?o zmes in vrtimo se v za?aranem krogu pove?evanja nivoja olja v motorju, ki garantirano zmanj?uje ?ivljenjsko dobo motorja.

Kje dobiti, poskusi na metabond.si, dobi? po povzetju.

 

Ta moj napis ni namenjen reklami, marve? ?rtvam DPF.

 

Zanimiva bo potrditev moje teorije o zmanj?anju prirastka "olja"

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priporo?am ti Golda,

ki izbolj?uje tesnjenje med bati in cilindri. Zmanj?al bo prirastek dizla v olju in za??itil motor pred delovanjem dizla na stene drsnih elementov. Nobenih ?kodljivih u?inkov na DPF, kve?jemu bo pozitivno vplival na njegovo delovanje. Po moji teoriji del dizla, ki je namenjen izgorevanju saj v filtru pristane v olju, zato se trajanje izgorevanja saj pove?uje, posledi?no ra?unalnik dolo?a dlje ?asa bogatej?o zmes in vrtimo se v za?aranem krogu pove?evanja nivoja olja v motorju, ki garantirano zmanj?uje ?ivljenjsko dobo motorja.

Kje dobiti, poskusi na metabond.si, dobi? po povzetju.

 

Ta moj napis ni namenjen reklami, marve? ?rtvam DPF.

 

Zanimiva bo potrditev moje teorije o zmanj?anju prirastka "olja"

 

Na Mazdi vztrajno zatrjujejo, da dizel v olju ne zmanj?uje ?ivljenske dobe motorja. :whatever:

Vsi iz tehni?ke stroke vemo, da temu ni tako in se posledi?no z ve?anjem koli?ine dizla v olju, zmanj?ujejo predpisane mazalne sposobnosti olja, kar je problem pri turbini, kjer gre za ve?je obremenitve.

 

Dizel bi naj pristal v olju pri prekinjenih regeneracijah, ko zaradi bogate me?anice dizel ostane v cilindrih, kjer po?asi pronicne v karter. Ve? je teh prekinitev, ve? dizla ima? v olju, na koncu pa olje do 'X' in utripajo?o DPF lu?ko.

 

Bom poskusil ta metabond in poro?al.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Mazdi vztrajno zatrjujejo, da dizel v olju ne zmanj?uje ?ivljenske dobe motorja. :whatever:

Vsi iz tehni?ke stroke vemo, da temu ni tako in se posledi?no z ve?anjem koli?ine dizla v olju, zmanj?ujejo predpisane mazalne sposobnosti olja, kar je problem pri turbini, kjer gre za ve?je obremenitve.

 

Dizel bi naj pristal v olju pri prekinjenih regeneracijah, ko zaradi bogate me?anice dizel ostane v cilindrih, kjer po?asi pronicne v karter. Ve? je teh prekinitev, ve? dizla ima? v olju, na koncu pa olje do 'X' in utripajo?o DPF lu?ko.

 

Bom poskusil ta metabond in poro?al.

 

 

 

No kon?no ena razumna razlaga kako pride dizel v karter, je nekako logi?no.

 

Tele te?ave z filtri pri dizlih, ne sam pri mazdi,kolega ma opla ,je tud ?e ostal na cesti zarad filtra,

so me odvrnile od traktorja, tako da bo nova 6ka bencinar...

Pa po?rla benza kolker po?rla.. :cheers:

 

Ko jo dobimo..

Sevede tudi nabaviti novo mazdo ni karatako enostavno pri nas.

Mogo?e opi?em ?torjo v drugem postu

 

Stare smo se pa tudi ?e znebili...

Panipanike , saj je poletje , mx5 rules :D

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Na Mazdi vztrajno zatrjujejo, da dizel v olju ne zmanj?uje ?ivljenske dobe motorja. :whatever:

Vsi iz tehni?ke stroke vemo, da temu ni tako in se posledi?no z ve?anjem koli?ine dizla v olju, zmanj?ujejo predpisane mazalne sposobnosti olja, kar je problem pri turbini, kjer gre za ve?je obremenitve.

 

Dizel bi naj pristal v olju pri prekinjenih regeneracijah, ko zaradi bogate me?anice dizel ostane v cilindrih, kjer po?asi pronicne v karter. Ve? je teh prekinitev, ve? dizla ima? v olju, na koncu pa olje do 'X' in utripajo?o DPF lu?ko.

 

Bom poskusil ta metabond in poro?al.

 

Ejga, kaj si ?e sprobal Metabond??

Razmi?ljam, da bi ga dal dizlu pri 130.000km (ko bom menjal olje - Mazdino), ker se mi zdi, da tale Castrol Softtec 5w-40 res ni bogve kej.

Kaj pravte, QMI vs MotorUP vs Metabond (slednji zgleda najnovej?i, pa dobro obrazlo?en na spletni strani)?

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.