Skoči na vsebino

Predelava na plin


Mary

Priporočeno sporočilo

Moj "mo?ek" je danes dal mazdico predelati na plin. Dobiva jo jutri ali pa v soboto. Bomo vidl kako se bo obneslo. Pa upam, da cene plina nebojo preve? zrastle oz. se bo bencin toliko podra?il :P , da se bo povrnila cena predelave.

Jaz si pa ?elim dat zatemnit stekla, pa mi je ?koda dinar?kov. Kr fr?ijo.

Lp

 

Kje bi najdla kako ?edno nalepko Hybrid? B)

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsekakor bo zanimivo videt kako se vama bo zadeva obrestovala. Mi je pa zanimivo, da sta se odlo?ila za plinsko napeljavo glede na to, da imata 105KM pod pokrovom, ki pri normalni (komb.) vo?nji niti niso tako po?re?ni (morda pa je precej mestne vo?nje... :ne vem: ). Vsekakor poro?ajta o rezultatih. B)

 

 

Za nalepko pa povpra?aj malo YavarYa. Morda najde kaj v svojem repertoarju tudi zate ;)

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam ?e kar nekaj ?asa razmi?ljam o tem. Me pa malo bremzajo ?lanki o tem, da naj bi se plin naslednje leto podra?il za vsaj 100 % :blink: . Kak?en je pa stro?ek za tako predelavo ?

LP Aleksander

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Kje bi najdla kako ?edno nalepko Hybrid? B)

 

Na ZS mi po?lji kak vzorec, pa se bomo zmenili. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stro?ek predelave bom bolj natan?no vedela, ko boma pla?ala. Zdej pravi da bo 1.200? do 1.250?.

Podra?itev plina mojga ni odvrnila od tega, saj se bencin tudi dra?i. Je bolj ekolo?ko. Pravijo, da se bo podra?il zemeljski plin. Ta ko nama predeluje pravi, da se tanka avto plin in ne zemeljski. No pa sej se vse dra?i tk, da se bo verjetno tudi to.

YavarYe X6V6 a ti sam dela? nalepke. Superca.

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

YavarYe X6V6 a ti sam dela? nalepke. Superca.

 

Seveda malo sem omejen v ?irino(delam lahko do ?irine 120 cm), v dol?ino pa ni omejitve z strojem, samo z folijo-materijalom.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo par slicic, ne me tepst ker nisem masine umila :)

 

 

Objavljena slikaVentili oziroma dize za plin, teh ni mogel skrit pod plastiko

 

Objavljena slikaUplinjac

 

Objavljena slikaPosoda z oljem za mazat 16 ventilckov

 

Objavljena slikaTo po mojem poznate :D

 

Objavljena slikaIn se tank v prtlazniku namesto rezervne gume, malo gleda ven tako da bo treba dvignat dno prtlaznika.

 

Cena je bila 1.250? s tem da moram naredtiti se homologacijo. In dobiti zamenjavo za gumo. Je reku serviser da bo zrihtal neki sprej.

Prvih 200 Km plina je bila poraba 9l, vendar to ni ravno realno, ker je blo veliko nastavljanja in teh zadev.

Firma te plinske instalacije je Emmegas iz Italije.

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabla sem ?e prej to slikco dodat. Stikalo za preklop med bencinom in plinom. Ka?e tudi nivo plina v tanku.

Objavljena slika

 

Tepl te bomo ker ma? tako velike slike.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe,

Kaj a je tvoj internet prepocasen za 1 MB slike. :)

 

Sj ne vem a se zezas ali resno mislis?

 

LP

 

Prepo?asen 5 mega link, samo nimajo pa vsi ostali tega ? Zakaj folk sploh slika z tako veliko lo?ljivistjo ? Zato da jim slike zasedejo 1 DVD namesto 1 CD, ?e pa ?e da kdo slike narest je pa 1600 X 1200 pik vrh glave.

 

 

Sam zdej je kar je.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo malo statusa,

Do zdj smo se na plin prevozili 1314 Km

in povprecna poraba avtoplina je 8,59 l/100km = 5.92?/100 km.

Povprecna poraba bencina pa je bila 7.81 l/100km = 9.07?/100km

Ce pristejemo, da na 100 Km spije se skoraj deci bencina (pri zagonu) je razlika na 100km dobre 3 ?

na leto prevozimo okrog 25000 km tak da se bo v prej kot v 2h letih vse skup pokrilo potem pa se samo plus.

Kot bonus pa v ozracje spustimo manj skodljivih plinov :)

 

Zdaj se samo pesti drzimo, da avto plin ne bo sledil zemlskemu plinu.

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mary $ husband ?e enkrat ?estitam za vajino odlo?itev :bravo: Ko bi le bilo ve? tak?nih.

 

Kot bonus pa v ozracje spustimo manj skodljivih plinov :)

?e bi ti na tehni?nem merili emisije izpuhov, ko dela na plin, bi kazalo ?isto nulo 0-0. Je tako malo emisij, da jih senzor sploh ne more zaznati. Proti dizlom je to pravo ekolo?ko vozilo. Tudi hibridi dosti ve? onesna?ujejo!

Ne razumem, da se vse vlade sveta zavzemajo za zmanj?anje emisij v ozra?je, ?e vedno pa se prodajajo dizli (celo bolje kot bencinarji), namesto da bi sponzorirali oz. propagirali bencinarje s plinsko instalacijo! Imajo verjetno naftarski lobiji prste vmes <_<

 

Zdaj se samo pesti drzimo, da avto plin ne bo sledil zemlskemu plinu.

 

Cene avto plina ali LPG dolo?a posebne direktiva EU in nimajo prave zveze s ceno zemeljskega plina! Minimalno razmerje bencin vs LPG je 2:1. To pomeni, da mora biti LPG vsaj pol cenej?i od bencina ali manj. ?al je Slovenija ena redkih EU ?lanic, ki to pravilo ne spo?tuje. Upajmo, da se bo to v prihodnosti spremenilo :ne vem: .

 

P.S. ?e bo? ?la na Hrva?ko na dopust, izlet, obisk, ... bo? dobila LPG pol ceneje kot pri nas, tako da bo pot res poceni! :danzoman: pa ?e na vsaki pumpi ga imajo :bravo:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

P.S. ?e bo? ?la na Hrva?ko na dopust, izlet, obisk, ... bo? dobila LPG pol ceneje kot pri nas, tako da bo pot res poceni! :danzoman: pa ?e na vsaki pumpi ga imajo :bravo:

 

?koda, da nisem prej tega vedla, smo bili soboto v Fiesi pa bi lahka zavil na Hrva?ko po plin.

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

super, da se nekomu plin tak dobro obnese!

 

smola je le, da marsikdo od nas nima kje tankat plina...

 

da bi pa v MB tankat hodil, pa ne bo OK, ker potem bi vendno ?e zraven ?el na kaki hamburger v McD, ali pa kako pico, te pa na koncu itak ni ni? cenej, kot ?e bi se samo z bencinom vozil...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Poleg Mazda5 GTA imamo se CX-7 (nisem mogel....)

 

predelana na plin - samo ena beseda to opi?e - MAJKA! Za denarnico in okolije...

 

?koda, da nisem prej tega vedla, smo bili soboto v Fiesi pa bi lahka zavil na Hrva?ko po plin.

 

 

Aja, zre se vedno 12-15... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo malo statusa,

Do zdj smo se na plin prevozili 1314 Km

in povprecna poraba avtoplina je 8,59 l/100km = 5.92?/100 km.

Povprecna poraba bencina pa je bila 7.81 l/100km = 9.07?/100km

Ce pristejemo, da na 100 Km spije se skoraj deci bencina (pri zagonu) je razlika na 100km dobre 3 ?

na leto prevozimo okrog 25000 km tak da se bo v prej kot v 2h letih vse skup pokrilo potem pa se samo plus.

Kot bonus pa v ozracje spustimo manj skodljivih plinov :)

 

Zdaj se samo pesti drzimo, da avto plin ne bo sledil zemlskemu plinu.

 

 

Zaradi dopusta nisem takoj opazil tvojega statusa, a po prebranem se investicija dovolj dobro obrestuje. Vsekakor poro?aj ?e o morebitnih tehni?nih te?avah, ?e se pojavijo, ?eprav dvomim v njih. Kot ka?e trenutno - :bravo: investment za vaju.

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ?tekam kaj si hotu povedat.

 

A kaj? Da imam CX-7 predelan na plin, in da ta avto ne zre 8 -10 kot po prospektu ampak 12-15...v ironi?nem smislu. Vem da plin ne zmanjsa porabe...to je bilo v ?sli...:9

 

Druga?e CX-7 majka nad majkami, s plinom ne izgubis nobene mo?i pri 260 konjih, res pa da v ?picah me?a 20% benza, ker je plin prehladen za take mo?i.

 

 

A kaj? Da imam CX-7 predelan na plin, in da ta avto ne zre 8 -10 kot po prospektu ampak 12-15...v ironi?nem smislu. Vem da plin ne zmanjsa porabe...to je bilo v ?sli...:9

 

Druga?e CX-7 majka nad majkami, s plinom ne izgubis nobene mo?i pri 260 konjih, res pa da v ?picah me?a 20% benza, ker je plin prehladen za take mo?i.

 

Tisto nisem mogel je pa da se nisem mogel upreti...mislim da je en najboljsih avtov ever za 30k?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.