Skoči na vsebino

Mazda 3 & Toyota Auris


format

Priporočeno sporočilo

Ma saj ni bil slab opis za I30.. Du?an Luki? (urednik AM) je itak rekel, da je zanj I30 absolutni zmagovalec testa kar se ti?e vrednosti glede na ceno.

 

Je pa rekel, ?e da je ?koda, da jim je KIA zahinavla saj niso imeli Ceeda za posodit. Je pa ?koda, da niso imli ?e kak?ne Mazde 3 al pa Opel Astre, da bi bila ta sigurno zadnja. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 73
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Meni pa se zdijo astre zlo lepe in moderne, pa vo?nja je tudi udobna- brez pripomb. Sam tudi zraven mazde vozim omego, ki je po mojem bil najbolj?i opel, ampak moja denarnica mi ni pustila dovolj "konjske" verzije- ?koda mogo?e naslednja.

Opel astra je tudi bil edini avto, ki je na testu bil bolj?i od golfa. To je blo samo enkrat, ampak je pomagalo pri prodaji oplov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem... pol je pa sam z mojo neki hudo narobe - letnik 2008 (prva registracija 8.8.2008) filing je pa tak kot bi vozil avto iz sredine 90' :ne vem:

 

 

Potem nisem edini, ki se mi zdi kot da avto vozim z nekim bigbang ra?unalni?kim volanom, ki je z neko te?avo prek bluetootha povezan na avto? In se ni samo meni zdelo da 1.6 105bhp od astre pospe?i pol po?asneje kot mojih 105 konjev? In se ni samo meni zdelo, da sem se v ovinku nagnil tako kot, sem se na dedkovem vozu, ko sem imel 10 let in sem bil 7m visoko v zraku na lojtrnem vozu polnem slame? In nisem samo jaz sli?al nekega ?udnega sopihanja zraka iz motornega dela pri cca. 3k Rpm? In se nisem samo jaz sredi poletja vozil z odprtimi oknami od mb do pragerskega ker je 9 mesecev star avto hladil kot klima ki je ?e 9 mesecev na odpadu?

 

Sej po drugi strani pa je opel lep, dober eleganten avto.....

 

 

Format ?e se ?e nisi odlo?il, vidim, da si z MB-ja. Lahko ob kaki pija?i na pohorju re?ema kak?no besedo o mazdi, zmes pa ti bom ?e pokazal zakaj kupiti mazdo :D ?asti? pija?o al bencin?

 

 

p.s.:

Glede na to da si se kot vidim omejil nekje na 16k? ti priporo?am da ob prihodu nove m3, kupi? staro m3, ki je in ?e dolgo bo zelo dober avto. Z temi avtomobili so pri?li tako dale? da niti 5 let star avto ne zgleda stra. ?e gleda? raznorazne megane, m3, lagune in podobne avte ki so ?e dlje na sceni ?e kar ne izgledajo tako stari. Tut astra recimo izgleda (vendar pozor, le izgleda) ql, pa je ?e zelo dolgo na sceni.

 

 

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem nisem edini, ki se mi zdi kot da avto vozim z nekim bigbang ra?unalni?kim volanom, ki je z neko te?avo prek bluetootha povezan na avto? In se ni samo meni zdelo da 1.6 105bhp od astre pospe?i pol po?asneje kot mojih 105 konjev? In se ni samo meni zdelo, da sem se v ovinku nagnil tako kot, sem se na dedkovem vozu, ko sem imel 10 let in sem bil 7m visoko v zraku na lojtrnem vozu polnem slame? In nisem samo jaz sli?al nekega ?udnega sopihanja zraka iz motornega dela pri cca. 3k Rpm? In se nisem samo jaz sredi poletja vozil z odprtimi oknami od mb do pragerskega ker je 9 mesecev star avto hladil kot klima ki je ?e 9 mesecev na odpadu?

 

Ja to?no tako kot si opisal se dogaja - sem mislil, da sem samo jaz ?uden in da kritiziram brez osnove, amapk vidim, da imate/ste imeli tud drugi podobne izku?nje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In se nisem samo jaz sredi poletja vozil z odprtimi oknami od mb do pragerskega ker je 9 mesecev star avto hladil kot klima ki je ?e 9 mesecev na odpadu?

:blink: Jajc... <_< Moja dva "stara jajca od Nissana" hladita, da misli?, da si v hladilniku. :hohoho: Ampak OK, je pa Astra GTC lepa to je pa tudi nekaj (kot je rekel Clarkson o Alfi 8C :D).

 

Format tebi pa res priporo?am, da po?aka? ?e tiste nekaj ?asa, da? ?e nekaj denarja na stran potem, ko pride nova 3 ven pa lepo stestira? ?e enekrat kako rabljeno Mazdo3, novo Auris in novo Mazdo 3 pa bo? imel pomoje la?jo izbiro. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej po drugi strani pa je opel lep, dober eleganten avto.....

Format ?e se ?e nisi odlo?il, vidim, da si z MB-ja. Lahko ob kaki pija?i na pohorju re?ema kak?no besedo o mazdi, zmes pa ti bom ?e pokazal zakaj kupiti mazdo :D ?asti? pija?o al bencin?

 

lp, Ale?.

 

No ravno nisem iz MB, sem iz Slovenske Bistrice.

Mogo?e bi se pa dalo dobiti na kak?ni pija?i, nikoli se ne ve!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej po drugi strani pa je opel lep, dober eleganten avto.....

Format ?e se ?e nisi odlo?il, vidim, da si z MB-ja. Lahko ob kaki pija?i na pohorju re?ema kak?no besedo o mazdi, zmes pa ti bom ?e pokazal zakaj kupiti mazdo :D ?asti? pija?o al bencin?

 

lp, Ale?.

No ravno nisem iz MB, sem iz Slovenske Bistrice.

Mogo?e bi se pa dalo dobiti na kak?ni pija?i, nikoli se ne ve!

 

Ah bisterca ja bisterca... Sem ravnokar namenjen v tisti smeri :P

Druga?e pa se lahk kaj zmenimo ja, sem ve?krat tam okol.

Ti samo javi kdaj pa kje :P

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

No kon?no sem se odlo?il kaj kupiti. V?eraj, sem domov pripeljal novo Hondo Jazz 1,34 73kw(100 KM). Za Toyoto se nisem odlo?il, ker se pri trgovcih ni dalo pogajat, za Mazdo pa zaradi premalo opreme v osnovnem modelu. Tako sva nabavla Hondo z bogato serijsko opremo in tudi pogajanja za dodatno brezpla?no opremo so bila uspe?na. Slike sledijo.

:bravo::jupiii::rozico:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm... kako pa ti tole kupuje?? Najprej izbira? v t.i. golfovem razredu pol pa kupi? "Polota" :ne vem:

 

 

Jazz je po prostornosti svetlobna leta pred polotom. Sedi se na vseh sede?ih dovolj udobno (ga imamo v ?lahti, sicer 1.2), vendar ga pokvari ta njegov progresivni servo. Sedi se zlo visoko, za mene previsoko, ker se ne zlijem z avtomobilom. Sicer pa je avto nenormalno uporaben, vendar se po udobju vo?nje z toyoto in predvsem mazdo 3 ne more primerjati. Kvaliteta izdelave je dobra in tudi motorji mislim, da bi lahko zdr?ali ogromno, kot se spodobi za honde. Sicer pa mislim, da je notranjega prostora skoraj ve?, kot v moji mazdi3, glede na to, da je motor name??en dobesedno med nogami in je zato ogromno prostora v kabini.

 

Vsekakor za moje pojme dober nakup! Naj ti dolgo in lepo slu?i, ?eprav ni mazda ampak, samo da je japanar!

?estitke ob nakupu!

 

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj tehni?nih podatkov o avtomobilu:

bencinski 4-valjni motor; 1339 cm3; 73 kW (100 KM) pri 6000 vrt/min; 127 Nm pri 4800 vrt/min; ro?ni 5-stopenjski menjalnik; prednji pogon; 182 km/h; 0-100: 11,4 s; 5,4 l/100 km; 128 g/km (CO2)

http://img.siol.net/08/324/633627178396724751_700_1.jpg

http://img.siol.net/08/324/633627145561670858_900_1.jpg

To sem prekopiral iz Siolove strani. Moj je rde?e barve, ter pepelnik sem takoj vrgel ven ker ga ne potrebujem.

:rolleyes::vesel::bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud jaz ?estitam ob nakupu.

Jazz je super avto, samo se je pa men vedno zdelo, da je kar draga za svoj razred. Kljub prostornosti in vsemu ostalemu je to vendarle razred ni?je od Aurisa in Mazde3, tako kot pravi Boss. Ni vse v prostornosti kabine in prtlja?nika. Kakorkoli ?e. Honda je odli?en avto, imam tudi sam zelo dobre izku?nje z njo :bravo:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.