Skoči na vsebino

Porba Mazda 3, 1.4 (bencin)


kopit

Priporočeno sporočilo

A je ?e kdo 3-ko spravil na tako nizko porabo, 6,3l/100k.

 

Poraba je ro?no izra?unana, obakrat tankal na isti pumpi, na isti tank ?teli. Nato?il sem 46,03 litra 95 oktanskega, prevozil pa 729 km.

 

Na cel tank je bilo cca 100 km avtoceste, ostalo pa lepa relacijska voda. Na pa malo bolj na rely na?in odpeljana trasa Ajdov??ina - Col - Podkraj - Kalce ....priporo?am. : )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa poraba!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Helow

 

Ker je ravno tema o porabi - zanima me, ali mazda 3 (bencinarji) res toliko pijejo? Malce berem in veliko jih "?imfa" porabo le-teh. Zanimam se pa za letnik do 2006, torej tiste, ki ?e niso imele "remake-a" al kako se ?e temu re?e...

 

Aja, bolj me zanima 1.6 motor? Kak?ni so nasplo?no ti bencinski motorji v mazdah napram tistim v drugih japoncih - kak?ni hondi, toyoti,...?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je ?e kdo 3-ko spravil na tako nizko porabo, 6,3l/100k.

 

Poraba je ro?no izra?unana, obakrat tankal na isti pumpi, na isti tank ?teli. Nato?il sem 46,03 litra 95 oktanskega, prevozil pa 729 km.

 

Na cel tank je bilo cca 100 km avtoceste, ostalo pa lepa relacijska voda. Na pa malo bolj na rely na?in odpeljana trasa Ajdov??ina - Col - Podkraj - Kalce ....priporo?am. : )

 

 

No ja. Niti nima? tako lepe porabe ?e mene vpra?a?. Moj rekord je z 1.6 benc. nekje 5.5-5.7 na cel tank. Vo?eno Mb-gornja radgona, Mb - Ormo?, Mb - celje stara cesta. Niti ne tako mrtva vo?nja, kar dinami?na ampak ne?na noga.

Gorivo pa to?eno pri Agipu.

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ker je ravno tema o porabi - zanima me, ali mazda 3 (bencinarji) res toliko pijejo? Malce berem in veliko jih "?imfa" porabo le-teh. Zanimam se pa za letnik do 2006, torej tiste, ki ?e niso imele "remake-a" al kako se ?e temu re?e...

 

Aja, bolj me zanima 1.6 motor? Kak?ni so nasplo?no ti bencinski motorji v mazdah napram tistim v drugih japoncih - kak?ni hondi, toyoti,...?

 

Moja je 1.6 ampak remake letnik 2006 in so manj?i popravki na motorju glede porabe (oz. naj bi bili), pije pa 8,5 l/100km s tem da je 95% mestne vo?nje. Baje naj bi imele starej?e malenkost vi?jo porabo, samo verjetno ne kak?nih ekstremnih povi?anj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 3 1.6 letnik 2005. Men povpre?no porabi 8.5l/100km.

 

Odkar sem med Ljubljano in Kranjem na avtocesti (140km/h plus minus 10) poraba pogleduje malo bolj proti 9. Prej po tastari je bilo kar bli?je 8. Rekord je bil 10 ampak to samo enkrat, ko sem cel tank sti??al po avtocesti s pri?gano klimo. Pod 7.5 pa ne pomnim porabe. Mogo?e pri kaki relaciji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.