Skoči na vsebino

?ri?ki


Guest Mazda gazda

Priporočeno sporočilo

Guest Mazda gazda

Do zdaj sem imel ?e tri mazde in do sedaj ?e pri nobeni nisem imel probleme s ?kripanjem. No zdaj sem do?akal tudi to.

V Mazdi6 mi nekje v ?tevcu ali nekje okoli njega nekaj ?kriplje, ko se zapeljem ?ez kak?no luknjo ali hrib?ek. Zdaj ko je mraz je to ?e bolj izrazito in nadle?no. A ima ?e kdo ta problem in ga je mogo?e ?e re?il?

sem ?e nekajkrat razkopal ?tevec in nasprejal z silikon sprejem pa ni? ne nuca.

Kaj pravte?

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ugotovi kje ti ?kripa, pa tam ko se stikata plastiki(en del privija?en na drugega) zalepi samolepilni trak iz tanke mehke gobe.Tako sem naredil jaz ,ker je to mi ?isto pokvarilo muziko v avtu,zdaj pa je vredu. B)

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Meni se je pa pojavil en ?ri?ek na desni strani. Ne vem kako bi najla?je ugotovil. Sem mislil da je stranska ?ipa pa mislim da ni. Sem jo med vo?no malo dr?al, potiskal, pa je bilo isto. Tudi ?e je spu??ena ?kriplje. Pk, pk, pk, dela ?e ko se avto zatrese med v?igom. Ne vem kje bi lahko bil ?e kak tak spoj. Kaka ideja?

 

Se mi je pa to pojavilo po potovanju na Korziki, verjetno zibanje nalo?enega avta prispeva svoje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je pa pojavil en ?ri?ek na desni strani. Ne vem kako bi najla?je ugotovil. Sem mislil da je stranska ?ipa pa mislim da ni. Sem jo med vo?no malo dr?al, potiskal, pa je bilo isto. Tudi ?e je spu??ena ?kriplje. Pk, pk, pk, dela ?e ko se avto zatrese med v?igom. Ne vem kje bi lahko bil ?e kak tak spoj. Kaka ideja?

 

Se mi je pa to pojavilo po potovanju na Korziki, verjetno zibanje nalo?enega avta prispeva svoje?

 

Isto je v Xedoski - malo z roko drzi bunko od varnostnega pazu ali plastiko stebricka... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sem ga ubil. Na misel mi je pri?lo, da sem med vo?njo malo odprl in priprl sovoznikova vrata. In pokanje je izginilo. No potem sem s crown sprejem na?prical pante in klju?avnico in ?ri?ek se je vdal. Simple as that. Mogo?e ?e komu pride prav :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

No, zan? pa men za?el rahlo cvilt, pri oz. nad volanom, med vo?njo. Pa mislim da, ko je volan ?ist "not", se ne ogla?a. Kak mam to :ljubezen::P

 

Pri meni se tudi sedaj, ko je malo bolj mraz oglasa en ?ri?ek nekje spredaj pri volanu. Sli?i se pa kot neko pokanje..Kot da bi s ?ivanko predrl neko mehko plastiko..kaj vem.

 

A je to ?e kdo saniral? Pustmo to, da je treba celo armaturo podret :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O tem smo pa ?e tolk pisali tako, da si mal poglejta stare objave. Mazda 6 Mk 1. ima te?ave z podmazovanjem volanskega droga in ve?ina teh te?av izvira ravno od tam ?e posebej ko se shladi in tista mast izgubi mazalne sposobnosti.

 

Re?itev je ve?inoma ta da se drog podma?e je pa res, da zelo pomaga tudi t.i. "telovadba" z volanom in sicer 1x tedensko premigajte volan ene 10x do konca ven in do konca noter. Pomaga za nekaj ?asa pa ?e mi?ice nabilda? :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto je nekaj drugega. Vsaj pri meni. Tisto se sli?i kot pokanje nekje v volanskem mehanizmu. Tistega sem se re?il tako, da sem volan premaknil v skrajno lego proti sebi in malce navzgor in je mir... :)

 

Pa si dal na sve?e podmazat? Notri je ?e en plasti?en kos, ki se s ?asom zjebe in ga je treba zamenjat ampak mislim, da tvoj avto ?e nima tolk KM, da bi bila panika... razen ?e ima? bistveno ve? km kot ka?e ?tevec :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.