Skoči na vsebino

auto ovo auto no


jernic

Priporočeno sporočilo

me zanima ,kako se vam obnese,ste zadovoljni z delovanjem

raznih AUTO gadgetov u va?em autu..

 

recimo auto brisalci, pa auto lu?i, pa auto rikverc?pegu,

tudi klima je ,bat ofkors, auto..

?e kaj ?

 

meni gre recimo narbol na ?ivce delovanje brisalcev auto..

 

mahajo kr neki, brez ene logike.

v?asih sko?ijo brez potrebe na par kapljic,dvakrat ?e je treba..

sta ble dve,valjda. :P

drugi? pa ?e ni? ne vidim skoz zalito ?ipo, ono auto pa kar ni? in nikamor ne mrdne

je potreben ro?ni vklop brisalcev ?e ?elim videt kam peljem.

 

totalna tema tale autobris ,res..

vse v isti nastavitvi ob?utljivosti,da se razumemo.

 

tak fensi?mensi auto brisalcev rade volje takoj menjam za dobri stari

brezstopenski tajmer,ki mi ga je kolega naredil za v 126p pred 30 leti..

 

tud auto za lu?i je enmamumem...

se podnevi zapeljem pod kro?nje drevja in ono auto vklopi osvetlitev in?trunmentov.

okej v redu,res je mau temno ,pametno tole ,si mislim..

 

nato so kro?nje mimo ,auto light pa ..?

ni?..!

dan je enak kot pred drevjem 200 metrov nazaj ,

osvetlitev in?trumentarija pa kot pono?i ?e naprej..

 

pateti?no.. lahko no?.. :huh:

 

in temu na rob,pri?akoval sem ,da bo auto upravljal tudi stranske lu?i,

jih podnevi izklopil..

 

res ne rabim podnevi dodatne lu?i v ovinek..

jo mogo?e kdo ?

po moje nih?e seveda, tega pa autorumen?ki niso vzeli ..

 

no sej bol? de ne,lahko vsaj sam pritisnem na knof afs off :D

 

 

auto klima ?

kaj vem, se je nekaj pokazalo zdele,ko je zahladilo, gretje torej..

 

zagreje normalno,?ez ?as mi je ?e kar vro?e..

potem pa naenkrat, bemti ,zebe me ..prav za?utim val hladnega zraka

kaj je zdaj..?

 

gledam, 22 stopinj imam nastavljeno skoz,ventilator tud enko skoz,

topla in mrzla pa se menjata kot vremenske fronte zadnje ?ase..

 

sem sploh s ?im zadovoljen?

 

ojaaa ,prav prijetno me je presenetil auto rikverc?pegu,res.. :bravo:

nikoli nimam ob?utka, da me lu?i odzadaj voze?ih slepijo.

celo pono?i.. :P

zelo v redu..

 

pa mi je neprakti?en iz ?isto drugega razloga

avto ne vozim samo jaz,tudi ?ena seveda..

 

in klasi?ni staromodni preklopni ?pegu je kot ulit z dvema pozicijama,

za dva razli?no visoka osebka,eden rabi spodnjo drugi gornjo pozicijo,

ni? ni treba premikat ogledala,samo klik in je v pravem polo?aju,za ?oferja de jour..

 

tega auto lcd darkerja pa vedno oba vsak posebej kolneva

med uravnavanjem pogleda nazaj..

 

v prej?njih avtomobilih smo rihtal dva ?pegla, zunanja,

zdej smo ?li na bol?, moramo pa ?e tretjega..

napredek,res.. :huh:

 

skratka ..avtomatika takva il onakva, res ni vedno dobrodo?la,

?e posebej, ?e ne deluje stoprocentno prav.

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 57
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

vse kar je auto jaz sovrazim :)

drugace sem pristas nagih avtov (torej z cim manj opreme)

vse razen klime in servo volana je zame nepotrebno...

 

drugace ta auto ogledalo mi ni vsec, ker potem ne morem vedet kater avto zadi je provida kater pa ne :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtomatski brisalci v trojki so prva liga in sem zelo zadovoljen z njimi. Kot sem opazil, jih je potrebno pozimi izklju?iti, ker gredo druga?e zjutraj s prvim kontaktom led brisat.

Tudi na?a C3 ima avtomatske brisalce, ki pa se lahko vsaj 26x skrijejo proti Mazdinim.

Avtomatsko pri?iganje lu?i pri nas ni uporabno.

 

Avtomatika je tako - ?e je dodelana je super, druga?e pa je lahko sranje. Seveda ne morejo biti vsi sre?ni z avtomatiko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Auto klima pri men deluje super in skoraj ?isto po mojih ?eljah - ocena 4/5

 

Auto zatemnitev ?pegla je ?ist neuporabna, ker mam zatemnjene ?ipe tako, da sploh ne vem a deluje al ne sramezljiv - ocena 1-5/5 :ne vem:

 

Ker mam na vetrobranu namazan RainX brisalcev skoraj ne uporabljam delujejo pa pri men zelo v redu - pri fotrovi stari ?estki je to veliko bolj kaoti?no - ocena 4/5

 

Auto lu?i - hmm, ?ista bedarija za na?e razmere, da ne re?em, da je senzor preve? ob?utljiv in prehitro "pei?iga" notranjo osvetlitev in zmanj?uje intenziteto osvetlitve ?tevcev. In zakaj gumb OFF ni to kar pi?e na njem :ne vem: Kera bistra glava si je zmislila da morajo biti lu?i skoz pr?gane tud takrat k zakurbla? mortor? ocena 2/5

 

Nisem vedel da ASF tud sred dneva deluje? No ja boli me kurac, pa naj se pri?iga, ?e ho?e lohk pa tud crkne - ne bo nobene ?kode - ocena 3/5

 

Senzorji za tlak - bedarija 3/5

 

BT automatika - ena bolj?ih stvari v avtu, ki jih druga?e ne bi nikoli izbral iz seznama dodatne opreme, ?e bi bilo za dopla?ilo. 4/5

 

DSC+TSC sploh ?e nisem sprobal na tem avtu - ?e bo tako kot na prej?njem je OK 4/5

 

elektri?en servo - presenetljivo v redu 5/5

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mel sem P206 z vso mo?no opremo in tist je blo res glede ne razred avtomobila prava mala avtomatizacija na 4-ih kolesih...na ?alost neposre?ena...dejansko mi je ?lo vse kar je blo auto po?teno na ?ivce in sm res pogre?u en tak velik gumb na sredini konzole na katermu bi pisalo "all auto madafakers OFF".

Po drugi strani mamo doma tud novga Hondo Civic in tam deluje elektronika ko ?us...najbr? zato ker je avto like 5k EUR dra?ji od vse konkurence <_< razen nem?ke

Kar se ti?e RX-8 morm re?t, da mi je tale koncept ?portnega avtomobila zelo pri srcu...keep it simple and powerfull (v ta razred bi recimo dal ?e S2000) :bravo: zadeva ma elektroniko tam kjer jo potrebuje in na sre?o se zno ukvarja sam avto in gre vse mimo voznika. Najve?jo zmago jim dam pa za ukinitev potovalnega ra?unalnika :jupiii: Zakaj dafak bi ?portni avto rabil potovalni ra?unalnik, park senzorje, 20 colski LCD za filme gledat in 101 sistem, ki opozori tud na slabo po?utje, utrujene o?i in neurejeno prebavo?!?!

To je nekaj podobnega kot bi na kme?ki voz montiral sistem proti zdrsu pogonskih koles in omejevalc hitrosti na 250km/h...

Pa? moje skromno mnenje :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Modeli nevem kako naj vam povem, sam kupte si eno staro 101 pa nebo nobenih te?av z elektroniko ampak bo samo z elektriko.

 

Pa brez zamere, ste na vse to pomislili ko ste kupvali avto, verjetno se vam je ?e fino zdelo "uau ?e brisalci se sami uklapljajo, pa lu?i tud(full jih je te?ko sam pri?gat) full hudo", pol je pa samo jamranje.

 

Jaz sem prej imel 14 let staro kanto, zdej imam 4 leta staro, pa vsa razlika je samo da ima novi dsc(ki ga ve?krat izklopim, ker druga?e se niti peljat ne da) in nima usnja, pa 2 cilindra mi manjkata sramezljiv , kar pa se udobja ti?e pa je stari bil petarda. :bravo:

Pri starem nobenih te?av z elektrikov 280 kkm, pri novem v 80 kkm grelec v sede?u-merilec pretoka zraka, upam da je to vse za nekaj ?asa.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ?e jaz.

Odkrito re?eno, klime ?e nisem po?teno sprobal, ker jo uporabljam minimalno kar se da, prete?no poleti.

Auto lu?i so mi OK, je pa res neumno, ker AFS-a podnevi ne izklopi. Nerazumjlivo... <_< No, ga pa? jaz z ro?nim stikalom, ?eprav se mora? potem navadit ene rumene lu?ke na armaturi (ponavadi si jih ne ?elimo, a ne...). Meni osvetlitev armature (izklop in vklop) deluje OK. Zna pa stvar malo nagajat, ?e je steklo umazano (kar je v tem ?asu pogosto).

Auto brisalci so mi tud fajn, res si pa za v mesto nastavim malo manj?o ob?utljivost senzorja kot na odprti cesti :bravo: .

Bose je super, ni pripomb :bravo: .

Board computer je pri meni natan?en prakti?no do dcl :bravo: .

Senzorjev za tlak v gumah nimam in sem vesel tega, ker sem pri bratovi Laguni videl, kak?no nepotrebno sranje je to :blink: . Si vzamem ?as na bencinski in preverim vsake toliko ?asa.

Zatemnjeno vzvratno ogledalo imam prvi? v avtu in je ?ist OK, ker ga ni treba na roko obra?at. Je pa res, da ni potreben, ?e ima? zatemnjena stekla. brat je pred kratkim kupil S-max in tega ogledala v kombinaciji z zatemnjenimi stekli sploh ne more? dobit :ne vem: .

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no,zanimivo,o?itno nisem edini ,ki mu grejo auto dodatki na jetra. :D

 

jaaa dcs sem pozabil.!

je tud en velik auto..

 

glede tega moram re?i ,da deluje odli?no v vseh funkcijah,

ob?utek imam ,da je celo bolj?i kot v stari 6ki, nekako bolj prefinjen

 

zadeva dejansko dobro umiri avto in ga obdr?i v pravi smeri,?e le ne gre prehitro.

ko sem ga prvi? videl in sprobal v stari 6ki,kar verjet nisem mogel,

da lahko elektronika tako nadzira dogajnje in pravilno ukrepa..

 

se mi je pa v stari 6ki stalno pri?igala lu?ka dcs

v?asih se mije zdelo,da popolnoma brez vzroka..

 

no to se pri novi 6ki ne dogaja, zato meninm da je dcs bolj?i sedaj.

 

in zdele sem se spomnil,tcs je odpovedal totalno zadnje leto...

dejansko se je lahko eno kolo zavrtelo v prazno in ma?ina zaturirala do daske,

?e sem vztrajal na gasu.

ko je bil avto nov, to ni bilo mogo?e.

 

 

 

 

ajvarje, ve?kaj, jaz nisem kupil avto zarad avto brisalcev,lu?i in ostalega auto?ita...

so pa? not,kwamorem,

niti vedel nisem kaj to?no vse ima ,?ele doma sem ugotavljal z

navodili v roki kaj je kaj in kako deluje.

 

in se ?udil... :blink:

 

tudi sam sem prista? bolj prvinskega avtomobila, brez elektronskih pripomo?kov

 

samo je en problem..

takih ve? ne delajo,anede.?

 

prav zato imam ?edalje raje mojo staro mexi, ki nima NI? od

te frdamane auto elektronike in prav zato je avto zabaven za vozit..

 

jaz ho?em vozit avto ,ne da on vozi mene.

 

res upam, da mi ga maja na tehni?nem ne zaplenijo .. :hohoho:

 

 

avtomobili postajajo trotelzihr,tako kot fotoaparati recimo,

te zna danes uporabljat vsak.

skoraj vsak, no..so tud svetle izjeme ;)

 

?e pa jim da? v roke analogno praktiko spred 40 let, bo pa malokdo znal naredit

primerno sliko z njo, ker aparat ni? ne naredi sam.

 

torej ?edalje bolj autotrotelziheravto je

in pri?el bo ?as, ko bojo avti sami vozili, verjemite..

 

vsedel se bo? ,pritisnil na ekranu,

kam-slu?ba-go in bo ?el.

ne bo samo kazal kam peliji,kot garmin,tudi vozil bo.

varno,po?asi,po predpisih..

dolgo?asno.. :huh:

 

 

kaj mislite koliko manjka do tega.?

tehni?no menda ni?...

samo interes in finance so prepreka.

 

 

carr ,midva sva si pa ?ist preve? podobna..tudi ti izklaplja? afs ? !

in jaz sem naro?il zavesice za odspred... :cheers:

 

le ni mi jasno, kako se nisva zedinila glede pogona ,ti dizel jaz benz.. :ne vem:

 

?e en info zate,?e ?e nisi opazil , tudi ?e klimo, torej hlajenje, izklopi?,

avtomatika ?e vedno lahko upravlja hitrost ventilatorja ,smer pihanja, mo? gretja..

 

..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DCS mazde nimajo imajo pa DSC, s izklopom le tega izklopi? vsa pomagala.

Pa v stari se ta lu?ka pri?ge ?e ti zadnj ali sprednji del avta po?no drsi, rcimo ds bi driftal brez da ti avto koplje, ko avto to zazana pri?ge lu?ko in za?ne popravljat smer, skratka vzame ti ves u?itek. <_<

 

Pa "slabo" oziroma da ti avto koplje je najve?krat vzrok SLABE STARE TRDE GUME, To ne more delat na pol, ali dela ali pa sploh ne.

 

Daj mi staro praktico pa ti poslikam, ni problema :bravo: , ker avtomatika na kopaktne?ih je za pe..., DSLR-ji pa si z avtomatiko najve?krat ne zna ni? pametno pomagat. :(

 

Ej a je tukaj kdo ki misli da ko pri klimi izklopi? avto potem ne dela ni? ve? v zvezi z ventilacijo ? ?zmeden?

 

 

PS: Al sem YavarYe al pa sem skraj?ano(po labijevi zaslugi) Ajvar in ni? vmes, ok ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri moji stari 6-ki je pa tako:

naj za?nem pri Bose-ju,ki mi je trn v peti od vsega za?etka.Ocena-3/5.Ob?utno precenjeno...

V?e? mi je usnje in gretje sede?ev pozimi 5/5. :bravo:

V?e? mi je Webasto-5/5-pozimi zakon,takoj se segreje.

Dsc mi je v redu 4/5-se mi ne pri?iga kar tja v tri dni ampak,ko je treba.Nisem ga ?e izklju?il in nisem vozil ?e brez njega.

Xenon-v redu-lahko bi svetilo vse skupaj malo bolj?e(bolj belo).Na za?etku imel te?ave z nivelizacijo,kot marsikdo tu gor.3/5.

 

Klima pozimi tudi mene moti na avtomatiki-nekaj ?asa greje pol pa hladen pi?.Tako v intervalih.Ali je ne znam

nastavit ali pa tako deluje. :whatever:

Elektri?no zapiranje in blokiranje zadnjih ?ip-super zadeva za otroke,da ne odpirajo ?ip po nepotrebnem.

Druga?e pa,tudi meni ne di?i vso to elektronsko ?udo v avtomobilih...

...ker,ko se to za?ne kvarit,je konec komedije.Takrat za?ne drugi del-tragedija. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta elektronika naj bi slu?ila temu, da bi imeli ?im manj dela z upravljanjem raznoraznih pripomo?kov. Temu, kot smo lahko ugotovili (tud,i bom rekel mlaj?i, ki naj bi bili vzgojeni z elektronko in nismo tako ?torasti in se je kmalu nau?imo ...) ni tako ...

 

Vozim 10 let staro, skoraj brez vsake elektronike opremljeno mazdo in moram re?, da prav ni?esar ne pogre?am ...

 

Raznorazni senzorji so, ?e mene vpra?ate ena sama velika pizdarija. Me prav zanima kak?ne bodo opombe na a.net-u ?ez 10 let --- danes prebiramo naprimer o tem, da je fu? le?aj, stabilizator, ne dela v?igalnik ... :P Takrat bomo POLEG TEGA prebiral ?e vse ?ivo. Na koncu se bo? vpra?al zakaj je bil ta avto nov tako drag, ?e ga po desetih letih kupi? brez opreme, ki je bla takrat tako draga.

 

Edino kar je uporabno je avt. klima. DSC, nikakor ... sej ni ?udno, da noben ve? ne zna vozit (?e bi recimo pred 15 leti za?el vgrajevat namesto AIRBAGov kovinske pu??ice v volane, bi bli vsi vozniki danes veliko bolj previdni ...)

 

Uglavnem, ?e vedno sem mnenja da je treba dobit RWD, 150KM, dva sede?a in se probat ne ubit ! :bravo:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glavna je klima servo in abs to pa je tudi po mojem mnenju za moje potrebe vse najpomembnej?e B)

 

Za moje potrebe mora poleg tega biti ?e kaka sovoznica, ... :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aham,..se probat ne ubit,..ker si sam na cesti a ne? Al nima veze ?e ubije? druge, va?n da ne sebe? :whatever:

 

 

Ni smisel "u?ivanja v vo?nji" ubijat druge ljudi oz. spravlat sebe in druge v nevarnost. Tko kot to ni smisu delat avtomobile, ki so namenjeni za u?ivanje v vo?nji. :)

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DCS mazde nimajo imajo pa DSC, s izklopom le tega izklopi? vsa pomagala.

++tole pa ne bo dr?alo ..abees dela vseeno..

 

 

Pa v stari se ta lu?ka pri?ge ?e ti zadnj ali sprednji del avta po?no drsi, rcimo ds bi driftal brez da ti avto koplje, ko avto to zazana pri?ge lu?ko in za?ne popravljat smer, skratka vzame ti ves u?itek. <_<

++se absolutno strinjam,sem ga kdaj tud izklopil, ?e sem bil lih ti?a?ko razpolo?en in sam v avtu..

ampak zato imam emiksa..

 

Pa "slabo" oziroma da ti avto koplje je najve?krat vzrok SLABE STARE TRDE GUME, To ne more delat na pol, ali dela ali pa sploh ne.

++ajde slabe gume ? in po mo?nosti preve? napumpane, tam okol 2,8 ?

jaz sem pa mislil da njve? drsi na snegu ,?odru,in mokrem asfaltu..

s kakr?nimi koli gumami.

 

 

Daj mi staro praktico pa ti poslikam, ni problema :bravo: , ker avtomatika na kopaktne?ih je za pe..., DSLR-ji pa si z avtomatiko najve?krat ne zna ni? pametno pomagat. :(

++lepo da obvlada? klasiko..dslrja si pa ?lovek ne omisli ,da bi ga uporabljal z trotel avtomatiko..

 

Ej a je tukaj kdo ki misli da ko pri klimi izklopi? avto potem ne dela ni? ve? v zvezi z ventilacijo ? ?zmeden?

++tu ni kja mislit,to je dejstvo..ko izklopi? auto klimo ,lahko ventilacija ?e naprej dela auto

ali pa ?ist neauto torej kot sam ho?e?..

 

 

 

PS: Al sem YavarYe al pa sem skraj?ano(po labijevi zaslugi) Ajvar in ni? vmes, ok ?

 

++ okej , sori, pravzaprav sem hotel napisat javarje..?e bi blo to v redu..nema yy..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edino kar je uporabno je avt. klima. DSC, nikakor ... sej ni ?udno, da noben ve? ne zna vozit (?e bi recimo pred 15 leti za?el vgrajevat namesto AIRBAGov kovinske pu??ice v volane, bi bli vsi vozniki danes veliko bolj previdni ...)

 

Pri 170kW na zadnjih kolesih in la?ji ritki kot jo ma Osenarca je DSC ZELO pametna izbira...sj si lahko 99% ?asa za volanom zbran...je pa dovolj en sam %, da se spozabi? in pristane? v jarku.

Mene osebno je pred ?asom tole zelo izu?ilo...gre? na de?evno le?erno soboto pozno popoldan iz fitnesa...zjeban ko ?ival...in se po nepri?akovano spolzki cesti loti? prehitevanja Thalije (oz. kaj je ?e tista Francoska spaka), ki vozi 60km/h izven naselja...seveda si prej izklopu ta "brezvezni" sistem DSC (al kaj je ?e to za ena odve?nost) ko je hotu pa? nekdo videt kako se po nepotrebnem zbija tvoj mese?ni dohodek na ra?un kurjenja gum v 3 krasne...no v glavenm...vr?e? dve prestavi dol se postavi? na levi pas in stisne? gas do konca...in potem...potem mora? met veliko sre?e in nekaj izku?enj z RWD da se re?i? iz tak?ne zagate...ker ko za?ne na spolzki cesti to enkrat opletat pa ma? na eni strani Thalio na drugi pa da ne re?em Grand Canyon se za?ne? zavedat da je v bistvu kr ql tale DSC.

 

Sj ne re?em...?e se ho?e? igrat z avtom je tole te?na zadeva oz. ti onemogo?e kakr?nokoli zabavo, druga?e pa ni tam v avtu zarad brejih golobov...

 

Ampak zopet samo moje skromno mnenje... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klele lahko samo pritrdim... nimam RWD pa me je vsen DSC 1x sigurno re?il, da nisem njivo oral. Samo zato, ker se je situacija zgodila ?ist tko iz nule in popolnoma nepri?akovano. Zato je DSC dober.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Senzorji za de? ... nimam - ?koda ?uer?kov

Boss - precenjen - ?koda ?uer?kov

Senzorji za tlak v penvmatikah - Za na suho cesto na Pohorju 2.8 - 3.0 Bar, za de? nekje 2.2 - 2.4 za po snegu 1.8 - 1.9 Bar.. Ali znajo to pri?arat? ne? ... Neuporabno!

 

Avt. klima? 5/5. Dela super ni? ne piha mrzlo pozimi (razn ko je hladn), vsaj na trojki dela super.

 

ABS - Na snegu in blatu, listju in suhem asfaltu pogre?am stikalo ABS OFF. Sicer pa odli?na zadeva za de?. Kaj mi pomaga, ko pa je pri 31k km ?e drugi? zvit levi disk. Ocena 4/5.

 

Servo? ?e "spimpam" trojko do mere da bo imela 600kg - neuporabna zadeva. Vendar pri 1190kg pleha zelo uporabno in dovolj direktno da lahko re?em 5/5 (pri mazdi seveda! Opla(astro) bi vozil brez servo volana ?e bi ga bilo mo?no dobit!)

 

DSC in TCS - v 99% neuporabno, ampak na sre?o je tam ravno zaradi tistega enega %. Seveda totalno neuporabno na snegu. Sem mislil, da je dober vsaj takrat, ko si "opit" za volanom in nisi skoncentriran. Edina pametna Haiderjeva poteza, kar jih je storil, je to, da mi je dokazal, da to ni res! Seveda zato ne pijem kadar vozim! (vedno pred in po.. ( :pepsi:))

 

Potovalni ra?unalnik? Dost dobra zadeva, da ugotovi?, da avto tudi, ?e pije 3l ni var?na zadeva in je ?e vedno ceneje iti pe? do o?tarije po cigarete!

 

Komande na volanu? 5/5 definitivno.

 

Tempomat? ga presneto pogre?am na svoji troji! 5/5. In ja tudi z njim se da voziti dinami?no!

 

airbagi, zra?ne zavese.... Zelo dobra stvar, saj vsaki?, ko pridem v nevarno situacijo se potrudim, da se izvle?em brez zaletavanja, ker zna biti ta bomba?ni balon presneto ?elezno trd... Ocena 5/5.

 

EBD - dobra zadeva!

 

 

Ugotovitve?

 

Kupil sem kanto, ki ima avt. klimo, komande na volanu, abs, ebd in dsc. Presneto pa mi je ?al, da se zraven tako "malo" opreme ne da dokupiti tudi tempomata (seveda, brez da ti zraven prodajo ?e 18" felne in neko Boss ozvo?enje....)

 

Sicer pa se strinjam, da je bila vo?nja v 12Let starem Xedosu 2.5 V6 dosti udobnej?a in tudi zabavna! Verjamete ali ne, vendar z o?etom (ki kupuje avto) izbirava med mazdo 6 (novo iz salona) in xedosom 9 (2003, rabljen iz nem?ije).

 

Gremo iz drugega vidika: Bjonda, 19let, vozni?ki izpit 1leto:

ABS - hvalabogu obvezna oprema v EU. Posebej uporabno na snegu in podobnih zadevah, kjer bi brez le tega verjetno pristala v "grabnu"

 

Senzorji za tlak? Zdaj vsaj ve, da je guma prazna ?e predno se vozi po felni!

 

Servo? ?e s tem pripomo?kom, ta?ko manevrira v njenem dodeljenem maneverskem prostoru! le kako bi bilo brez?

 

Dsc? ?e dobro, kaj druga?e bi pristala v kak?nem grabnu, ko bi se ustra?ila na snegu pri vo?nji 30km/h izven naseljo, ko mimo pridivja mlad voznik (za njene razmere divjak) z celih 60km/h in se ga presneto ustra?i!

 

EBD, totalno neuporabno, kajti preden premakne njeno "desnico" iz desnega pedala na sredinskega, je tudi ?e mimojdo?i voznik poklical 112.

 

avt. klima? ?e zdaj je velika mo?nost naleta, ko mora logi?no povezati, vrtenje "knofa" TEMP. z prikazom na displayu TEMP. Le kako bi bilo, ?e bi se namesto tega morala ?e obremenjevati z gumbi kot so Fan Speed, Temp in neko ?udno okroglo tipkovnico, kjer so podane neke ?udnje japonske sexualne poze!

 

 

avt. brisalci? ?e dobro da so tam...

 

 

Ugotovitev?

Kakor za koga! Definitivno, v prometu pomagajo pomagala kot so ABS, DSC in podobno!

 

 

To je samo moje mnenje! Osebe v scenariju so popolnoma izmi?ljene in nikakor ne ka?ejo na katerekoli voznike v prometu! :policaj:

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, Boss pa res ni precenjen, razen ?e misli? na Bose :P

 

He,he-ne vem koga ali kaj je imel v mislih? :P:hohoho:

 

?e je mislil Bose,v kar ne dvomim,potem mu dam prav.Dosti ?oldov za malo muzike.Za ta denar,kot stane,se da nabavit vrhunsko ozvo?enje za avto. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ta denar,kot stane,se da nabavit vrhunsko ozvo?enje za avto. ;)

 

...in to se ne dogaja samo pri Mazdi...za original ozvo?enje se bo zmer pla?eval MNOGO preve?...sam je pa to davek za to da kupi? in ima?...lahko se pa sam spu??a? v ozvo?enje oz. ga da? narest...sam to zahteva v obeh primerih dodaten ?as, denar in ?ivce...

Je pa res, da v protivrednosti Bosa lahko kupi? marsikaj...BOLJ?EGA ;)

Ni pa tok slab tale Bose...vsaj v mojem avtu ne...sicer ?e enkrat povem ne vreden tega denarja sam vseeno lep sistem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.