Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Zivjo!

 

Sumim, da je odpovedala sklopka na moji Mazdi 6.

Vse se je zgodilo relativno hitro, tako.. v enem ve?eru. Ko sem v drugi pohodil plin, so obrati kar posko?ili, pa sem mislil, da je za to kriv sneg na cesti, ane.... Samo potem sem se pa peljal po avtocesti in na tempomatu pove?eval hitrost.... in ko sem dvakrat stisnil +, so obrati kr ponorel, hitrost pa ni?. Ok, 3 minute za tem sem ostal na cesti in ... ?e imam v leru ali pa v prestavi, nima veze ali je sklopka stinjena ali ne.

 

Klical sem na Madin Gama servis na ?martinski, pa sem povedal, da sumim sklopko. Takoj so mi povedali okviren stro?ek 1300+ ? in me je res kr mal prizemljil :)

 

1. Ker pa se sam ne spoznam na vse detajle okoli sklopke, me zanima, ?e je kdo ?e imel podobno izku?njo? Nekaj sem bral o nekem odve?nem zraku v hiravliki itd itd...

2. Ali se ?e dobi kje kak?na sklopka, ki ni originalna, pa je vseeno vredu, predvsem pa cenej?a?

 

Joj... res bi vse pri?lo v pomo? :s

 

Lep pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo sem pogledal sklopke neoriginal na naslovu LINK

 

?e je 2.0 bencin je cena 320?.

?e je dizel je cena 360?, ?e pa je poleg ?e dvomasni vztrajnik in verjetno je cena 783?.

 

?e prav vidim je Mazda najdra?ja od vseh ?zmeden??zmeden?

 

Sklopke, so res te?avne pri mazdah in ?e bo? malo bolj pogledal po netu bo videl, kar nekaj nezadovoljnih, ki jim je odpovedala. Meni osebno je na M3 odpovedala pr 78.000km in sem zahteval zamenjavo v garancijskem roku, ker sem vztrajal pri trditvi, da za napako nikakor nisem kriv sam, saj na avto, ki sem si ga kupil povsem sam, zeloo pazim. Prej sem imel 323F, ki je imela prevo?enih 180.000km in nisem imel nikakr?ne te?ave s sklopko, doma imam tudi Peugeot 106 letnik 1995 z 140.000km in tudi z njim nikakr?nih te?av.

Osebni menim, da ?e si prepri?an v to, da si s sklopko oz. avtom ravnal kot je treba, lahko tudi zagovarja? svoje argumente.

Osebno sem vztrajal pri svojem, v kolikor pa bi me kaj veliko zajebaval, pa sem bil pripravljen tudi obvestit Mazdo direktno na Japonsko.

Tudi mama je kupila, sicer rabljeno 626 2.0D in ji je sklopka odpovedala pri 89.000km, prej pa od fi?ota naprej na novenem avtu!? Je pa res bil avto rabljen in se ne ve povsem, kako ga je tusti stric od 58let vozil.

 

?e si prepri?an vase in ?etudi je avto ?e kak?no leto ?ez garancijo, se izpla?a vztrajat, saj ima vsak poobla??en servis mo?nost garancijskih popravil po poteku garancije, ?e so te napake stvarne, je pa tudi res, da te stvarne napake zvito skrivajo in jih ne priznavajo!

 

Res pa, da so na?i trgovci, predvsem pa serviserji oderuhi, ki gladajo samo na svoje riti, na nas kupce pa samo takrat, ko nam vsi slinasti prodajajo, predvsem nove avte.

user posted image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko kilometrov in kater motor ima tale mazda s problemi ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej hvala za vse odgovorre, vidim, da res nismo prvi, ki se nam je to zgodilo prehitro... kljub normalni vo?nji. :(

 

Ja... Da zdaj podam vec detajlov o moji zgodbi:

Avto je Mazda 6, 2.0 dizel, 86 kW, kilometorv cca 120.000

 

na gama servisu s zdej povedal, da je strosek cca 1300?.

Malo sem povprasal pri kolegu, ki dela na enem od mazdinih servisov in mi je povedal, da so tudi neoriginalni deli dobri, sploh so pa cenej?i.

 

No, zdej pa ?e telefonarim okoli po trgovinah in spra?ujem za cene.

 

Bom dodal post, ko kaj ve? izvem.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? potreboval ''neoriginalno'' (tudi mazda ne proizvaja sama sklopk in vztrajnikov) ti lahko jaz zrihtam vse kar ima Euroton-LUK sklopke in ?e ?eli? tudi od sachs sklopka. Imam kar nekaj popusta !

Oz. ti lahko zrihtam vse kar imajo oni -% rabat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Na moji 3-ki je sklopka odpovedala pri 58.000 kilometrih - en teden pred iztekom garancije - garancijsko popravilo.

 

Zgleda d res hitro crkujejo sklopke na novih Mazdah, na prej?nih avtomobilih sem sklopke menjal pri cca 150.000 km.

 

150.000 pa menjava sklopke, se hecate ?zmeden?:D:D:bravo:

 

Fotr je mel svoj cajt ?kodovo Felicio 1.9D, traktor diesel, letnik 97, pa je naredu u 8 letih 400.000 km z njo. Mislim, res da ne nevem koko udobn konc pleha, pa vendar si se povsod pripeljal (?e jst sm jo v?asih gonu :lol: ).

O potrebi po menjavi sklopke ne DUHA ne SLUHA!

Res pa je, da je bla ma?ina "malo" ?vohnej :)

 

?e dela? lepo z avtojem, ima da dr?i vsaj 300.000, ...?e ne je stvarni DEFEKT!

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

?ivjo!

 

Tudi jaz sumim, da mi je ?la sklopka. Avto je M6 136CD letnik 2005, kilometri po ?tevcu 112000km (avto je iz Italije, tako da skoraj 100% niso realni). Kar naenkrat se mi zdi, da je na momente sklopka mehkej?a in da se bolj na trdo prestavlja, sploh v vzvratno. ?e od vsega za?etka odkar imam avto (pol leta) se mi zdi, da prijemle bolj na koncu. Kaj vi mislite? Bi jo mogo?e bilo potrebno samo prezra?iti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo!

 

Tudi jaz sumim, da mi je ?la sklopka. Avto je M6 136CD letnik 2005, kilometri po ?tevcu 112000km (avto je iz Italije, tako da skoraj 100% niso realni). Kar naenkrat se mi zdi, da je na momente sklopka mehkej?a in da se bolj na trdo prestavlja, sploh v vzvratno. ?e od vsega za?etka odkar imam avto (pol leta) se mi zdi, da prijemle bolj na koncu. Kaj vi mislite? Bi jo mogo?e bilo potrebno samo prezra?iti?

 

Probat ni greh.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.