Skoči na vsebino

Nova M6 - vziganje avta s prizganimi lucmi


vlisjak

Priporočeno sporočilo

Zivjo,

 

pred par leti so mi na servisu zabicali naj 6-ko vzigam z ugasnjenimi lucmi, da ne obremenjujem prevec akumulatorja, in da se xenon elektronika ne poskoduje. Laiku se to slisi se kar logicno.

 

Zdaj imam pa novo 6-ko, na kateri se nisem uspel pogruntat kako ugasnit luci. Tudi v OFF poziciji svetijo. Seveda moram avto prizigat z vzganimi lucmi. Samo zdaj mi pa na servisu trdijo da je to normalno, ker so v novih 6-kah porihtali elektroniko..

 

Kaj je res in kaj je laz? ;-)

 

Vnaprej hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo. Obi?ajne lu?i ugasne? tako, da da? v polo?aj za parkirne lu?i.

Druga?e so pa meni ob nakupu moje ?estice tudi rekli, da naj bodo lu?i vedno na AUTO poziciji. Avto naj bi imel dnevne lu?i, kar naj bi pomenilo, da v trenutku zagona motorja lu?i ugasne, da ne obremeni akumulatorja. Tako so mi razlo?ili na Renaultu za Cliota, ki ima pa res obi?ajne lu?i. Za ksenonke nisem siguren, ampak po moje je nekaj podobnega. <_<

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No , tud jaz mam pomisleke glede tega,?e posebej ker mi avto ne v?iga od prve..

?e vedno ne ! <_<

In enstavno najprej lu?i preklopim iz tistega famoznega auto na pozicijske

in potem kresnem..

Na sre?o sta skupaj auto in poz.

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tud sam sem ene dva meseca to po?el.... v?igal na pozicije. Pol sem se ?el pa mal pozanimat in tudi tale k se zraven Game z akustiko ukvarja je rekel, da je zdej to po?timano in da ni panike.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zivjo,

 

pred par leti so mi na servisu zabicali naj 6-ko vzigam z ugasnjenimi lucmi, da ne obremenjujem prevec akumulatorja, in da se xenon elektronika ne poskoduje. Laiku se to slisi se kar logicno.

 

Zdaj imam pa novo 6-ko, na kateri se nisem uspel pogruntat kako ugasnit luci. Tudi v OFF poziciji svetijo. Seveda moram avto prizigat z vzganimi lucmi. Samo zdaj mi pa na servisu trdijo da je to normalno, ker so v novih 6-kah porihtali elektroniko..

 

Kaj je res in kaj je laz? ;-)

 

Vnaprej hvala

 

Jest sem tud na parkirnih.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole utripanje ko obrne? klu? v ?tart, ri tisti ki joim lu?i ugasnejo pri "verglanju", NIKAKOR NI ok za Xenon ?aromete, je pa dobro zame ker imam potem delo. :D

Pri navdnih pa je vseeno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole utripanje ko obrne? klu? v ?tart, ri tisti ki joim lu?i ugasnejo pri "verglanju", NIKAKOR NI ok za Xenon ?aromete, je pa dobro zame ker imam potem delo. :D

Pri navdnih pa je vseeno.

 

Torej priporo?a? preklop na pozicije pred v?igom..?

 

Al pa morda ne,da ima? delo.. ;)

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej priporo?a? preklop na pozicije pred v?igom..?

 

Al pa morda ne,da ima? delo.. ;)

 

Priporo?am, ker s tem samo podal?ate ?ivljensko dobo ?arnic.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A avtomatska nastavitev vi?ine snopa je torej neodvisna od pri?ganosti xenonk?

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A avtomatska nastavitev vi?ine snopa je torej neodvisna od pri?ganosti xenonk?

 

:blink: kuga??

Misli? da nivelacija dela tud ?e so lu?i ugasnjene ? Hm ,zanimivo vpra?anje.. :D

?ist mo?no...bo javarje povedal...

 

Jaz samo lahko re?em ,da upam, da ne bo nikol crknla.. :lol:

Glede na slabe izku?nje s staro 6ko, res lahko samo upam.. :angry:

 

Kar se pa dnevnih lu?i ti?e..tud men so rekl ,imej skoz na auto zarad dnevnih lamp.. .

Ampak, ?e ?e tako gledam ,ne vidim nobenih dnevnih lu?i na avtu..

 

To je ,milo re?eno ,navadna natega.. nekaj so prevezali, da kratke lu?i skoz svetijo,

da zadostijo na?im predpisom,in to je to..

 

Jaz pod dnevne luj?i razumem poseben par svetil,ki sveti podnevi..

Tisti famozni auto , pa bi preklapljal med tem in kratkim ksenonom po potrebi,

oziroma, po temi..

Ima to kdo od vas v 6ki..?

Jaz ne... :huh:

 

In bajdevej ,suicidal, nima? sedaj ve? problemov z makino..?

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Kar se pa dnevnih lu?i ti?e..tud men so rekl ,imej skoz na auto zarad dnevnih lamp.. .

Ampak, ?e ?e tako gledam ,ne vidim nobenih dnevnih lu?i na avtu..

 

To je ,milo re?eno ,navadna natega.. nekaj so prevezali, da kratke lu?i skoz svetijo,

da zadostijo na?im predpisom,in to je to..

 

Jaz pod dnevne luj?i razumem poseben par svetil,ki sveti podnevi..

Tisti famozni auto , pa bi preklapljal med tem in kratkim ksenonom po potrebi,

oziroma, po temi..

Ima to kdo od vas v 6ki..?

Jaz ne... :huh:

 

:bravo:

 

To vpra?anje sem zastavil pri prodajalcih in serviserjih zakaj reklamirajo dnevne lu?i, ?e jih ?estka nima. Dobil sem takele poglede :blink::unsure:

 

V glavnem, o?itno jim pa? ni jasno kaj je difinicija dnevnih lu?i in da to ne pomeni samo to, da so lu?i avtomatsko skoz pri?gane. :whatever: In dnevne lu?i gorijo samo spredaj in nikjer drugje, ?e se ?e ho?mo it vsaj malo ekologije.

 

Sicer pa 61. ?len ZVCP v 6 odstavku lepo pravi

 

(6) Voznik iz prvega odstavka tega ?lena mora voziti podnevi s pri?ganimi lu?mi za dnevno vo?njo. Kot lu?i za dnevno vo?njo se lahko uporabljajo tudi zasen?eni ?arometi, katerih svetilnost je v takem primeru lahko zmanj?ana za najve? 25%. Lu?i za dnevno vo?njo ali zasen?eni ?arometi, ki se uporabljajo kot lu?i za dnevno vo?njo, so lahko pri?gane, ne da bi bile so?asno pri?gane pozicijske lu?i.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink: kuga??

Misli? da nivelacija dela tud ?e so lu?i ugasnjene ? Hm ,zanimivo vpra?anje.. :D

?ist mo?no...bo javarje povedal...

 

Enkrat sem probal v?gat avto s pozicijskimi. Ko je avto v?gal sem nato pri?gal xenon, vendar je bilo to ?e v ?asu ko se nastavlja ... in se je nastavljalo. Celotna pot nastavitve je od normal (pozicija pri ugasneni lu?i) do max gor in nato pravilna nastavitev dol. No, jaz sem jo ujel na poti na dol. Torej se nastavlja niveliranje tudi ?e xenon ni pri?gan. Hecno.

 

 

In bajdevej ,suicidal, nima? sedaj ve? problemov z makino..?

 

Zaenkrat ni problemov, res pa se tudi ne vozim prav veliko. ?e vedno pa pregledujem gume vsakih 14 dni.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A avtomatska nastavitev vi?ine snopa je torej neodvisna od pri?ganosti xenonk?

 

Jap, vi?ino prekontrolira tudi ?e niso xenonke pri?gane(samo kotakt da? pa se ?e premikajo), med vo?njo pa ?e nisem potuhtal kako to ugotovit.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.