Skoči na vsebino

Katera plati??a na M6?


Boos

Priporočeno sporočilo

?IV!

 

Sem skoraj nov ponosni lastnik 6-ice (bencin 1.8), sedaj pa za lep?i izgled nameravam kupit lite feltne, pa me zanima ?e ima kdo izku?nje z porabo goriva na gumah 225/50/17 ali 205/55/16! Sedaj imam gume 195/65/15 pa mi po ra?unalniku ?e zdaj ka?e 8,5l/100 km!

A je razlika v porabi res toliko ve?ja, al folk bl prtiska na plin k misli da se bol? dr?i ceste???

 

 

Sicer vem da je bilo na to temo ?e kr nekaj napisanega, a tega podatka nisem zasledil!

 

Pa hvala za odgovore!

 

:rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

porast porabe zagotovo bo, ze zaradi dveh razlogov:

 

1. poslabsa se aerodinamika avta, kar pomeni vecji upor in pri vecjih hitrostih visja poraba

2. nizkoprofilne gume so vecinoma "sportne" gume, ki imajo visok upor pri kotaljenju, kar tudi pomeni vecja poraba

 

pri meni je bil porast porabe iz 195/65 15 na 205/55 16 mal vec kot 0.5litra

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da ima? 1.8 bencinski motor, daj gor kve?jemu ?irino 205. Ve? ne bo v redu, ker se bo preve? poznalo ne samo pri porabi, ampak tudi pri voznih zmogljivostih <_< . Pazi pa, da bo presek tak?en kot v homologaciji, da ne bo problema s policijo, ?tevci... <_<

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da ima? 1.8 bencinski motor, daj gor kve?jemu ?irino 205. Ve? ne bo v redu, ker se bo preve? poznalo ne samo pri porabi, ampak tudi pri voznih zmogljivostih <_< . Pazi pa, da bo presek tak?en kot v homologaciji, da ne bo problema s policijo, ?tevci... <_<

 

EJ TENKS

 

vse vredu in prav, sam a ne zgleda na takem velikem avtu bol? 17 col?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narobe ne bo,bo pa definitivno lep?e zgledlo z ?ir?imi feltnami,torej ve? jodnimi. :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na gume 205 grejo najboljs 7.5 (to je tudi zadnja meja)

na 195 pa max. 7

na 215 lahko tudi 8

 

vecji ucinek je, ce mas sirso feltno kot pa sirse gume (vecina tega ne ve in potem dajejo npr. na 6" feltno 195 gume itd itd)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

?IV!

 

A se kermu mogo?e sanja kwa je to zaena firma feltn ETA BETA? Nebi namre? hotu de me en tip z enimi lenti feltnami nabrije! Pa ?e tok pocen niso! Feltne so 7jx16, gor bom pa dav gume 205/55/16!

 

http://etabeta.jenko.si/images/kolekcija/tettsut.jpg

 

 

 

Druga izbira je pa OZ 7,5jx16 sam so pa ?e mal dra?je :ne vem:

 

 

http://www.span.si/slike_plat/OZ_Canova.jpg

 

 

Pa ?e zdej tenks za odgovore!

:rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boos: ?e ?e izbira? med samo tema dvema, potem ziher Canova!

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.