Skoči na vsebino

Domače živali


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 503
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

  • 1 mesec kasneje...

?ele zdej dojeu, da mam tud js neki za v to temo :D

 

Sicer je posnetk ?e kak?ne pol leta star, ko sva se komaj vselila v stanovanje in sva jih lih domov prnesla, pa sta ?e skakala in razgrajala po celi dnevni :danzoman:

 

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So kr vsi odgovori pritrdilni :prstgor:

 

Sicer je zdej ?e mal mn dela, ker sva jih kastrirala in socializirala, tko da ne grizeta ve?, sta bla pa kr solidne priprave na otro?i?ka :dudek: Jih je skos treba met na o?eh, da ne u?pi?ta kej..

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So kr vsi odgovori pritrdilni :prstgor:

 

Sicer je zdej ?e mal mn dela, ker sva jih kastrirala in socializirala, tko da ne grizeta ve?, sta bla pa kr solidne priprave na otro?i?ka :dudek: Jih je skos treba met na o?eh, da ne u?pi?ta kej..

 

 

Aja kastrirani/sterilizirani ne grizejo? A sta se polenla kej al ni ka?ne hude razlike vidt? :)

A to mata zve?er ?urke? Tale znanka prav, da se zbudi okol 8h zve?er in potem nori ko zme?an par ur...

 

No sej bol?, da sploh n? ne gledam, kaj vse bi mela... :D Mam ?e s Sego ?ez glavo borb, kera je glavna ...

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no, prvo leto so ?e mladi?i in so dost naspidirani, v velik primerih tud nagonsko grizejo, ker so v osnovi to ?e zmer zveri. Ko so 6 mesecev stari za?nejo spolno dozorevat in se prvi? gonjo, tko da kr dost tud markirajo naokol in so agresivni, ?ele pr 8ih mescih jih pa lahko kastrira?, v nasprotnem primeru znajo bit zrd nerazvitih hormonov do?ivljensko agresivni.

 

Najina sta zdj tud ?e cepljena in navajena ljudi, jih pa v kratkem za?neva sprehajat zunaj na povodcu, da bosta hitrej zmatrana..Trenutno aktivno razgrajata kak?ne 3-4 ure na dan, ostalo pa prespita al pa ska?eta za nogami in te?ita za hrano, ki jo pa pol itak zmer nosta skrivat pod kav? :D (tko k marsikatero drugo stvar ki jima je v?e?)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je kr ornk predstavnik pasme :D Trmasto, svojeglavo bitje. Sicer ?e sva same, se hitr porihtava, ?e pa samo zaslut, da lahko koga izigrava, pa izkori??a do amena :D

 

Druga? je fuuul prjazna zver, nora na otroke (v?asih ?e preve?, ker nima ob?utka), pa ful je u?ljiva (kar me je presenetl, ker naj nebi bli preve? za dresuro), ampak ko ma dost, je ne prestav? za milimeter :)

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

a te otroka premal zaposlujeta? :hudicek:

 

Hahaha,..prid enkrat na kavo, da vid? kako zgleda pri dvoj?kih :D

 

Ne, Sega nujno rab nekoga sebi primernga za noret,..me skrbi da bo ?e fentala Stello pa Luno. No sicer pa se bomo ?e na?akal,..leglo bo ?ele konec leta...

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Takole pa so videt moje trenutno edine doma?e ?ivalce, ki imajo celo podmladek, pa je h?erka ?ist navdu?ena nad tamalimi.  :aaaaa:

post-185-0-00040600-1409216996_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je supr zadeva, lahko samo ob?uduje? miroljubnost, v primerjavi s kak?nimi dihurji, ki ti po??ijejo tipkovnico na prenosniku in jo zdej sam ?e 1/2 deluje, ti ukradejo in skrivajo raznorazne zadeve spotoma pa ?e kej konkretno zgrizejo  :vskalo:  neveragain.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je supr zadeva, lahko samo ob?uduje? miroljubnost, v primerjavi s kak?nimi dihurji, ki ti po??ijejo tipkovnico na prenosniku in jo zdej sam ?e 1/2 deluje, ti ukradejo in skrivajo raznorazne zadeve spotoma pa ?e kej konkretno zgrizejo  :vskalo:  neveragain.

dihur je zver, jebi ga...?eprav lu?tkana :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo mel doma neki ?asa cincilo, in ?e je neb mel u kletki bi pogrizla vse ?ivo, sej je ?e samo kletko grizla kot nora :D Enx smo o?itno slabo zaprl vratca, pa pridemo domov med poln mejhnih kakcov, pogrizljane police, mize, omare, polulan tepih, sede?na,.. Uglavnem raztur :D plus tega, da zve?er/pono? niso (js sm lah) mogl spat, ker je kot seveda no?na ?ival skakala po celi kletki :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vidim, da imamo veliko ljubiteljev ?ivali tukaj, pa me zanima ?e imamo mogo?e tudi kak?nega terarista? ;)

 

To je moj ljubljen?ek oziroma ljubljenka Berta  B)

 

21764603.jpg

21764602.jpg

21764604.jpg

 

Ljubezen na prvi pogled :P

21764605.jpg

 

 

Poleg leopardjega gekona imam ?e gupije in kozice, se vidi tudi akvarij v ozadju na zadnji sliki. Na sliki je pa tudi sestrin yorki ;)

 

Imamo pa doma ?e toy pudlja, pa sestra ima skaka?e. Druga sestra pa ima yorkija in pa skob?evko. 

 

No, js imam tudi ?ri?ke in mokarje doma, ampak niso ljubljen?ki, ampak hrana  :hudicek:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

what? :huh:

 

?ivalco legvana bi mela, a ko pa ?enske fa?ete kak?nega deca po karakterju "legvan" (sej ve?, couch potato ipd) je pa cel ogenj v strehi in en kup zmerjanja.- te?ko za razumet.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se lahk pohvalim s pticjim pajkom (irminija). Mas kj viska crickov ha ha

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stari super ima? celi ?ivalski vrt doma.to je kar neki dela...lp ale?

 

No sicer ni vse pri meni doma, sestre imajo vsaka svoje stanovanje, tako da jaz imam le akvarij pa terarij doma :) Sem se pa ?e navadil, ko pridem domov, najprej nahranim ribe pa pregledam, ?e je v terariju vse ok (menjava vode, pobrat "kakce", navla?it ?oto). Na 2-3 dni pa ji dam hrano. Skoraj ve? dela imam z mokarji in ?ri?ki. :) 

 

js bi mela legvana :D

 

Legvan je lep za videt ja, ampak je zanj "te?ko" skrbet :)  Recimo, ?e govorimo o zelenem legvanu, ki zrase tudi do 2 m, to ni "mala malica" za imeti doma. Se mi zdi, da je priporo?ilo za 30 cm legvana, da naj ima terarij cca. 1,2m x 1m x 1m. Pa to le za 30 cm velikega, kaj ?ele potem ko to zraste :vskalo: ?e tu se pri nekaterih pojavi problem. Kaj pa ?ele potem, ko je treba za tako ?ival dnevno skrbeti. Potrebuje pravilno vla?nost, temperaturo, pravilno prehrano. No ima pa en plus, je rastlinojed, tako da se ni treba ukvarjati z ?u?elkami :P

 

Seveda pa imamo ?e manj?e legvane, npr. leopardji in ogrli?asti (?e se ne motim). To pa bi se ?e dalo imeti doma, saj zrastejo nekje do 35-40 cm, ne vem to?nega podatka.  

 

Recimo za primerjavo, moj gekon zrase do 25 cm in mu zadostuje terarij mer 60x40x40cm (v tak terarij naj bi se lahko naselilo tudi 2 gekona (2 samici)). Za legvana pa potrebuje? eno celo sobo, samo zanj :) Edini minus pri gekonih je ta, da jedo ?ivo hrano. Ampak jaz sem se navadil. V?asih ti kak?en ?ri?ek zbe?i iz terarija pa ga potem lovi? po celi sobi, ampak drugih problemov ni  :D

 

what? :huh:

 

?ivalco legvana bi mela, a ko pa ?enske fa?ete kak?nega deca po karakterju "legvan" (sej ve?, couch potato ipd) je pa cel ogenj v strehi in en kup zmerjanja.- te?ko za razumet.

 

:lol:

 

Jaz se lahk pohvalim s pticjim pajkom (irminija). Mas kj viska crickov ha ha

 

?ri?kov trenutno nimam, ker sem imel ene 2 ali 3 kolonije, pa mi niso uspevale. Ve? mi jih je poginilo, kot jih je gekon uspel pojesti :wacko:  Pa ?e te?je je hraniti gekona z njimi, saj ska?ejo po celem terariju in porabim preve? ?asa za hranjenje. Ponavadi dam po 3 ?ri?ke v terarij pa ?akam, da vse poje, da mi kak?en ne uide iz terarija. :)  Pa tako tudi la?je spremljam koliko poje. 

 

Sedaj pa sem se navadil na mokarje, jih lepo dam v kerami?no posodico in jih ona komot poje, ko ji zapa?ejo. ?eprav mokarji niso primerni kot "redna" hrana, saj vsebujejo preve? ma??ob. Tako da kupujem enkrat mokarje, drugi? ?ri?ke. Da malo menjuje prehranjevalne navade, enkrat McDonalds (mokarji), drugi? solatka (?ri?ki) :) Ampak tudi z mokarji imam probleme pri gojenju, o?itno nimam pravih pogojev pa mi kar pomirajo en za drugim. Sedaj sem se navadil, da kupim po eno porcijo na mesec pa imam mir in mi skoraj noben ne umre.

 

Enkrat se spomnim sem kupil pol litra mokarjev, ker sem jih hotel razmno?evati, pa so mi po 1 mesecu za?eli gniti, ker so izgubili preve? vlage (vsaj jaz mislim, da je bilo zaradi tega), kako je to smrdelo hahaha  :lol: Od takrat sem opustil idejo o razmno?evanju mokarjev  :D

 

Naj pa povem, da so leopardji gekoni ?ivali, ki so primerne za za?etnike, ker je relativno enostavno skrbeti za njih. Pa ?e zabavno je gledati npr. TV, pa ti gekon spi na rami ali trebuhu  B) Sprva so malo prestra?eni, kdo pa ne bi bil ?e bi se mu velikan bli?al  :mellow: , ampak ko te "spoznajo", se navadijo nate, znajo biti prav prisr?ni. Se je pa treba zavedati, da so to ?ivali, ki jih ni mogo?e "udoma?iti". ?e bo prilo?nost za pobeg, bodo pobegnile. No zdej sem se ?e malo preve? razpisal, ?e koga ?e kaj zanima naj kar vpra?a. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Se je pa treba zavedati, da so to ?ivali, ki jih ni mogo?e "udoma?iti". ?e bo prilo?nost za pobeg, bodo pobegnile.

 

ko babe :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.