Skoči na vsebino

Domače živali


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 503
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

?istokrvno brez rodovnika je malo za lase privle?eno v ve?ini primerov, ker ?e bi lahko psa prodal za 1000?, zakaj bi ga dal za 250? Drgana tvoje dva sta rodovni?ka, to od kod so rodovniki nima veze (ne vem kak?no vezo ima ?e bi ju ?elela parit) Mazda man pa da ne bo? misll da to leti nate osebno, najbolj va?no je da si ti zadovoljen in da je ?immanj te?av. Kar sem hotel re?i je da so to 99% nebulze da je pes  ?istokrven nima pa rodovnika, s tem navadno zavajajo kupce.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, ker rodovnik in certifikat sta vedno tudi opremljena z zdravniskum spricevalom za kolke, srce itd. S tem tudi vsak rejnik podaja 'garancijo' na psa - lahko ga vrnes v primeru bolezni, ampak to je malo larifari, ker ko se enkrat naveses na psa ga ne vrnes ampak placujes raje veterinarja.

 

Primer iz prakse - moj prejsnji bokser 'cistokrven' brez rodovnika, problem hrbtenice, kolkov koze....predvsem zato ker je bila psica rejnika dodaten zasluzek ki mu je 2x letno dala dodaten zasluzek, veterinarji pa niso bili potrebni. Pri rodovniskih leglih je letno stevilo omejeno

 

Trpijo psi ker jih veliko potem zavrze, drugega sem iskal z vsemi temi papirji predvsem zdravniskimi ne zaradi razstav ampak zaradi tega da bo pes res pes z zdravim in znanim koreninami. In res velika razlika.

Celo podpisati sem moral, da bom v primeru parjenja obvestil rejnika ter tudi da ga pripeljem nazaj, v vsesplosnem primeru 'zaradi nenadnih razmer nujno oddam psa' kot so na podarim.si

 

Rejnik ve za svojo psarno oz ime sirsi krog vsakega psa in nasledstvo kje se nahaja, tudi v ameriki.

 

Rezultat so pa veseli psi in lastniki, na FB (zato sem ga odprl) nas je ogromno povezanih.

 

Ti problemi 'cistokrvnih' se vecinona pojavljajo pri pasmah ki so sirse zeljene, ker je s tem povprasevanje tudi vecje.

Na sploh se mi pa smilijo mopsi pa angleski buldogi ki se ne morejo premikati ali dihati - ampak to je pa posledica nemarnih lastnikov ki jih prekomerno futrajo in nic ne gibajo

 

P.S. Sestra in svak sta dr.vet.med - celo otrostvo sem bil asistent, ker ce je kdo pripeljal zival na avtanazijo jih je seveda ona resila in pripeljala domov...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super:) Das kontakt?

Ti bom napisala v zs. :)

Da se ne bomo narobe razumeli. Ne zagovarjam ?teparjev, zdale? ne. ?elela sem samo povedati, da pa? nimata slo rodovnikov. To je vse. Tudi moja izku?nja je pred psico bila slaba. Kupili bi naj pudlja, ki je kot odrasel pes izgledal vse drugo kot pudelj, nek mix pudlja in prina?alca. Dlaka je letela vsepovsod, pew je zrasel, dobil retriversko postavo. Zato sta moja oba rodovni?ka. Ne dolgo nazaj smo imeli ?e beaucerona, rodovni?ko samico psarne Hydrargium (Idrija).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures je tole dobro napisal. Moj pes je tak bolj za?eljen primer oz. bolj podvr?en deformacijam. Zaradi tega sem ?la do dolgoletnih vzreditljev in dala ve? ?.Vseeno pa je to ?ivo bitje in nikoli ne ve?...Sem ?la tudi na razstavo in morda se bom potrudila za vzrejno dovoljenje, da bo kdaj o?ka. Vse to bolj za moj hobij kot slu?enje.Prvotno je to dru?inski pes.

 

Pa ?isto tako, ?e je debata o doma?ih ?ivalih. Moram jutri k veterinarju. Grem po Bravecto proti bolham in klopom. Morem ful pohvalit. Tabletka dr?i 3mesece in niti enega klopa ni imel. Je res, da je dra?ja za mojega psa (7kg - 35?). Mogo?e komu pride prav info., je dokaj nova ta zadeva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj smesna stvar pa je da sem v eni najbolj znanih boxer psarn na Hrvaskem (Felix Canis) dal manj za psa kot v slo za 'cistokrvnega' - 250?.....

 

Pri nas so taki 700-900?.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj smesna stvar pa je da sem v eni najbolj znanih boxer psarn na Hrvaskem (Felix Canis) dal manj za psa kot v slo za 'cistokrvnega' - 250?.....

 

Pri nas so taki 700-900?.

Moja kolegica ma tudi psi?ko boxerko in neke zanane slo. psarne in ?e drugi mladi?ek ima probleme. So dobili drugega, ker je bilo prvega treba uspavati. Zdej pa spet problemi nevem kaj ?e - ledvice mo?no.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Splo?no znano je, da so ju?neje psi cenej?i. Za mojo beauceronko sem takrat dala 1000?. Za oba pudlja po 250?. ?tudiramo o dobermanu doma (smo ga tudi ?e imeli), vendar vsekakor iz Srbije. :)

Katja, a to je tista tabletka za pojest? ?e je to to, potem je skrajno fina stvarca in deluje, sprobano na psi?ki. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Splo?no znano je, da so ju?neje psi cenej?i. Za mojo beauceronko sem takrat dala 1000?. Za oba pudlja po 250?. ?tudiramo o dobermanu doma (smo ga tudi ?e imeli), vendar vsekakor iz Srbije. :)

Katja, a to je tista tabletka za pojest? ?e je to to, potem je skrajno fina stvarca in deluje, sprobano na psi?ki. :)

Ja, to je to. Meni je sploh super, da ni ovratnica al pa ampula zaradi majhnega otroka:) Jaz sem se pa danes zaljubila v avstralskega ov?arja. Je pa danes moja zverinca bila v pasjem salonu in dobila veliko kost (za 1leto) :)post-8021-0-16774800-1438626847_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravi lepotec. Zelo je lep!

Ja fina stvarca je to, na?a psi?ka ne sme dobivat ampule ali ovratnic, takoj dobi krastavo ko?o, ne odgovarjajo ji nikakor.

Avstralci so dobri zganjalci ?red.

Sem pa pred kratkim imela prilo?nost spoznat vol?jega hibrida, v Oplotnici. ?lovek ga je pripeljal iz Norve?ke, mati volkulja, o?e ov?ar. Umirjen, zelo temperamenten pes. :)

post-8670-14386271846983_thumb.jpg

 

?e koga zanimajo bordojske doge, bratranec ima leglo. 8 mladi?ev, 3 samci, 5 sami?k. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo dela. Ce pomislis da je baldahin ena velika guma ki se zelo greje. Plus prikolo shladi obenem ki je na direktnem soncu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super.Priporo?a? kero(tvojo)?

Ce rabis nekaj zacasnega za manjsi prostor je taka cool. Vsekakor ne tiste z rorom, ker ror segreva prostor in rabi napol odprto okno....

Stenske split klime sonpa zakon, ker ti tudi greje v prehodnih obdobjih

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me je v?eraj nekaj presenetilo. Zadnji? sem nekaj skakal po vrtu in me je prav hitro minilo, ko sem zapazil osje pajke in ?e neke druge velike arachnide.

V?eraj sem sem pa zapazil novega zaveznika v boju proti njim. Nekega novega potepu?kega ma?ka, ka?e je bolj na la?ni strani, tako da so mu tudi tako velki pajki dobrodo?el prigrizek. Vidil sem ga tudi, da je sko?il za neko kobilico in jo pomalcal.

 

Sem mu na koncu za nagrado dal nek pribolj?ek, ker je tako fajni popucel to golazen. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ni na?a doma?a ?ival, jih imajo pa pri sosedih ?ez cesto in je eden danes u?el, zna?el pa se je na na?em dvori??u..zanimiv (p)ti? :)

63c5efde8b67204de738b8feb631693c.jpg8f2d6e13161429b68522b0b961365eda.jpg

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.