Skoči na vsebino

Vpoklic Mazd 3,5 in 6 - kon?na re?itev problema DPF?


upwind7

Priporočeno sporočilo

Vidim, da ni ?e nobeden objavil, pa bo verjetno koga tole zanimalo.

 

Danes me je kolega razveselil z linkom, da je Mazda v?eraj sporo?ila, da bo vpoklicala 170.000 Mazd 3, 5 in prve M6 zaradi napake v SW pri DPF filtru in posledi?nem nara??anju olja.

 

Ve? lahko vidite tukaj -> LINK - auto-motor-und-sport

 

Za tak?ne kot jaz, ki znamo nem?ko samo piti in jesti ?e online prevod:

 

LINK (upam da bo delovalo)

 

To se mi zdi zelo pomembno,ker je sedaj Mazda kon?no priznala, da so ga nekje pobiksali in da nekaj delajo na tem.

 

Lepo bi bilo, da bi tukaj vodili evidenco kdo od lastnikov bo dobil dopis za vpoklic nalaganja novega SW in morebitno odpravo napak.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 76
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Vidim, da ni ?e nobeden objavil, pa bo verjetno koga tole zanimalo.

 

Danes me je kolega razveselil z linkom, da je Mazda v?eraj sporo?ila, da bo vpoklicala 170.000 Mazd 3, 5 in prve M6 zaradi napake v SW pri DPF filtru in posledi?nem nara??anju olja.

 

Ve? lahko vidite tukaj -> LINK - auto-motor-und-sport

 

Za tak?ne kot jaz, ki znamo nem?ko samo piti in jesti ?e online prevod:

 

LINK (upam da bo delovalo)

 

To se mi zdi zelo pomembno,ker je sedaj Mazda kon?no priznala, da so ga nekje pobiksali in da nekaj delajo na tem.

 

Lepo bi bilo, da bi tukaj vodili evidenco kdo od lastnikov bo dobil dopis za vpoklic nalaganja novega SW in morebitno odpravo napak.

 

Tud prav - jest sem tukaj:

vom Mazda 5 2.0 MZR-CD betrifft es Modelle aus dem Bauzeitraum 19.04.2005 bis 03.09.2007

 

Ampak mislim da nas je vecina ze resila probleme, moja ja 11/2006 in je imela problem 5/2007 in takrat re?eno do danes....

 

Sam tole je pa vrla nemska revija - klikni na pod link MAZDA 5......jao....a govorijo sedaj o pravi 5ki al kako????

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud prav - jest sem tukaj:

vom Mazda 5 2.0 MZR-CD betrifft es Modelle aus dem Bauzeitraum 19.04.2005 bis 03.09.2007

 

Ampak mislim da nas je vecina ze resila probleme, moja ja 11/2006 in je imela problem 5/2007 in takrat re?eno do danes....

 

Sam tole je pa vrla nemska revija - klikni na pod link MAZDA 5......jao....a govorijo sedaj o pravi 5ki al kako????

 

:P:P Pa res, malo so zame?ali z MXom ... se zgodi.

 

Tudi jaz zaenkrat nimam problema, ampak se premalo vozim, da bi bil lahko vzorec v tem primeru. Bomo videli kaj bo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:P:P Pa res, malo so zame?ali z MXom ... se zgodi.

 

Tudi jaz zaenkrat nimam problema, ampak se premalo vozim, da bi bil lahko vzorec v tem primeru. Bomo videli kaj bo.

 

Mogoce imajo v mislih Campusa....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, to?no tole sem napisal da se bo dogajalo ko bodo avti stari.. Pa sploh ?e niso stari. tko da... ne vem kaj bo tole prineslo.

 

Sem vpra?al na servisu in jasno - ne vedo ni?esar.

 

Sarkazem on:

 

Stavim, da se od vseh 135 000 mazd niti ena ne vozi po SLO

 

Sarkazem Off

 

:jupiii:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, to?no tole sem napisal da se bo dogajalo ko bodo avti stari.. Pa sploh ?e niso stari. tko da... ne vem kaj bo tole prineslo.

 

Sem vpra?al na servisu in jasno - ne vedo ni?esar.

 

Sarkazem on:

 

Stavim, da se od vseh 135 000 mazd niti ena ne vozi po SLO

 

Sarkazem Off

 

:jupiii:

 

 

N? sarkazem Off. Glede na odgovor ga kar pusti na On :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, to?no tole sem napisal da se bo dogajalo ko bodo avti stari.. Pa sploh ?e niso stari. tko da... ne vem kaj bo tole prineslo.

 

Sem vpra?al na servisu in jasno - ne vedo ni?esar.

 

Sarkazem on:

 

Stavim, da se od vseh 135 000 mazd niti ena ne vozi po SLO

 

Sarkazem Off

 

:jupiii:

 

Sarkazem AUTO ON/OFF - moja je ze taka ampak kot si rekel.... ?zmeden? servis ?zmeden?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vpra?al na servisu in jasno - ne vedo ni?esar.

 

Mogo?e je malo prehitro za na?e majstre, oni zvedo po pol leta :) Bom jaz posku?al dobiti kolega, ki dela na Mazdi in mu fowardirati link in bomo videli kaj bodo rekli.

 

A ima mogo?e kdo kak?na poznanstva na Mazda servisu v Avstriji? Bi tam malo povpra?ali kaj oni vedo in katera je sedaj aktualna verzija SW odpravlja morebitne te?ave z DPF.

 

?e imamo te informacije, lahko potem "stisnemo" serviserje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je malo prehitro za na?e majstre, oni zvedo po pol leta :) Bom jaz posku?al dobiti kolega, ki dela na Mazdi in mu fowardirati link in bomo videli kaj bodo rekli.

 

A ima mogo?e kdo kak?na poznanstva na Mazda servisu v Avstriji? Bi tam malo povpra?ali kaj oni vedo in katera je sedaj aktualna verzija SW odpravlja morebitne te?ave z DPF.

 

?e imamo te informacije, lahko potem "stisnemo" serviserje.

 

Ni treba stiskat, vpoklic pomeni da MMS dobi seznam prodanih mazd po VIN stevilkah in poslje lastnikom, potem pa lahko gres na katerikoli servis.

Glede avstrije pa je tako, da sem ze 2x tam servisiral pod garancijo, garancija je enaka po vsej evropi...ampak oni nimajo slovenskih VINov, edino ce je baza centralna (dvomim)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej po ju?ni kulturi, ko bodo ma?ine za?ele noreti bodo ?e malo po?akali, ko pa bodo ma?ine noreli tistim, ki se ne bodo pustili akr na vratih odpraviti, se bo pa morda kaj premaknilo. Kako doma?e mi je vse tole....

 

Mazda,

VW,

Fiat,

Mercedes,

BMW,

ostali....

 

vse je isto - ker so tam zaposleni "na?i" z na?o mentaliteto - ko avto odpelje? iz salona je za njih stvar zaklju?ena.

 

Balkanexpresspress.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej po ju?ni kulturi, ko bodo ma?ine za?ele noreti bodo ?e malo po?akali, ko pa bodo ma?ine noreli tistim, ki se ne bodo pustili akr na vratih odpraviti, se bo pa morda kaj premaknilo. Kako doma?e mi je vse tole....

 

Mazda,

VW,

Fiat,

Mercedes,

BMW,

ostali....

 

vse je isto - ker so tam zaposleni "na?i" z na?o mentaliteto - ko avto odpelje? iz salona je za njih stvar zaklju?ena.

 

Balkanexpresspress.

 

Ja.Potem si samo nadle?na stranka,ki nekaj te?i z popravilom.Kupite si nov avto-bi najraje rekli.

Samo potem bi bilo spet ista pesem-z uveljavljanjem napak in popravilom so samo stro?ki.In to ni dobro za njih,ne? ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so poslali pismo, da se moram oglasiti, da mi preprogramirajo ?ip. ?zmeden?:angry:

Nisem ?e videl vsebine. :unsure:

Sporo?im. B)

 

A ne bi bolj?e, da ga peljem kar na ?ip tuning preprogramirat? :cheers:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tej temi lahko sledimo, ?e bo ?e kdo dobil po?to... Sicer pa predlagam moderatorjem, da se v imenu foruma ali karkoli ?e zahteva neko uradno pojasnilo...

 

Meni, dokler dela, je vseeno, ampak ko bo pa kaj za?krtalo bom pa nenadoma zelo neprijeten, kolikor se poznam. Sploh ?e bo razlog spet "balkanska" ignoranca, ker sem si avto pa? pripeljal iz GER...

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobil v?eraj pismo za vpoklic, da bodo na novo nalo?ili SW. Tako da o?itno bodo

problem re?ili. To?no to se je meni ?e na dizlu dogajalo, kar je na omenjenem linku napisano,

da je sistem vedno znova posku?al z regeneracijo in olje je veselo raslo....

 

Lp,

 

Samo, ?e prav vidim, ti ima? bencinca. KAj ima to veze s turbo diesli?

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tukaj javimo kdo je po?to dobil in kak?no je stanje po nadgradnji.

 

Nekaj se potem resni?no premika na tej te?avici. Zelo lepo od Mazde, da je priznala problem in ?e bolj?e, da je to odpravila po mo?nosti za vedno :bravo:

 

Tudi k meni je pri?la po?ta, vpoklic zaradi menjave SW.

Pred 60000 km (2 leti) sem ?e imel menjavo SW zaradi pr?iganja lu?ke DPF, od takrat dela BP.

 

LP Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo niso me pozabili...

 

Ja tud men so to ze zrihtal, to je dokaz da nasi servisi ne belezijo teh zadev v centralni register......

 

Objavljena slika

 

Sem vam napisal zgoraj da ni panike, to dela Mazda direktno in vsi bodo obvesceni.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo, ?e prav vidim, ti ima? bencinca. KAj ima to veze s turbo diesli?

 

mislm, da je mislil na prejsnjem - tudi to se je meni dogajalo na dizlu...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater mater,

 

ko pa jaz sprasujem svoj servis kak?na je situacija, pa ne ve nih?e ni?. spra?ujem se ali me ho?jo ?im cenej? odpravit al kaj.... Popi*du bom.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater mater,

 

ko pa jaz sprasujem svoj servis kak?na je situacija, pa ne ve nih?e ni?. spra?ujem se ali me ho?jo ?im cenej? odpravit al kaj.... Popi*du bom.

 

Kerga mas?

 

Drugace pa ce ti niso poslali pa ne vpliva nate...:) Al imas uvoz?? Sprintej si moje pismo k sm ga prilepu in pejd tja...nic ne omenjajo seriskih :jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.