Skoči na vsebino

Vpoklic Mazd 3,5 in 6 - kon?na re?itev problema DPF?


upwind7

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 76
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Servis - Mazda Kr?i?nik Zagorje. Sem nekako upal, da bom lepo obravnavan, ker se dobro poznamo. Pa so me ?e odpikali ko sem spra?eval za zavesice in folijo na pragih, tko da jim mal ne verjamem....

 

Avto je uvoz - pripeljal sem si ga iz GER, decembra. Ker imam ?ele 21 000 km, ?e ni bil v SLO servisiran. Letnik je pa 2007. Sej mi ni problema it s pismom tja. Na ?ivce mi gre, da je treba vse nekaj dokazovat in dvojno preverjat. Pa? usoda lastnega uvoza, al kaj naj re?em. ?eprav pri 300 ? za povpre?en servis bi se lahk mal lep? obna?al.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servis - Mazda Kr?i?nik Zagorje. Sem nekako upal, da bom lepo obravnavan, ker se dobro poznamo. Pa so me ?e odpikali ko sem spra?eval za zavesice in folijo na pragih, tko da jim mal ne verjamem....

 

Avto je uvoz - pripeljal sem si ga iz GER, decembra. Ker imam ?ele 21 000 km, ?e ni bil v SLO servisiran. Letnik je pa 2007. Sej mi ni problema it s pismom tja. Na ?ivce mi gre, da je treba vse nekaj dokazovat in dvojno preverjat. Pa? usoda lastnega uvoza, al kaj naj re?em. ?eprav pri 300 ? za povpre?en servis bi se lahk mal lep? obna?al.

 

Glede na to da je iz tujine in ce spada pod to temo pisma ne bos dobil, ker verjento ne bo prisel po verigi do tebe..:)

Probaj z mojim nkol ne boli, garancija pa velja povsod 100.000km ali 3 leta! Sicer pa iz Zagorja do BTCja ni dalec...za 300e se spla?a

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja,to si mislo.......se pardoniram. ;)

 

V serivsni klnjizici imas verjetno en obrazec za prijavo spremembe lastnika... Sicer imas tam verjetno napisano, da ga poslji k lokalnemu zastopniku v drzavi, iz katere izhaja tvoja mazda... Jaz bi izpolnil to, pa te podatke potem poslal na MMS ... da bos vsaj v bazi lastnikov ... Ce nimas tega obrazca pa sporoci... bom slikal ali skeniral tega, ki ga imam v svoji servisni knjizici... pa potem te podatke poslji uvozniku (MMS)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V serivsni klnjizici imas verjetno en obrazec za prijavo spremembe lastnika... Sicer imas tam verjetno napisano, da ga poslji k lokalnemu zastopniku v drzavi, iz katere izhaja tvoja mazda... Jaz bi izpolnil to, pa te podatke potem poslal na MMS ... da bos vsaj v bazi lastnikov ... Ce nimas tega obrazca pa sporoci... bom slikal ali skeniral tega, ki ga imam v svoji servisni knjizici... pa potem te podatke poslji uvozniku (MMS)

 

Ja, v ta debeli bukvici je ena stran, ki je iz kartona in perforirana. Tam vpi?e? serijske in svoje podatke. Po?lje? na Mazdo motor Slovenija, Dolenjska c. 242/c, Lj

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In jaz sem danes prejel sporo?ilo o preventivni akciji za??ite podvozja?!

?e se do konca leta ne zglasim na servisu, mi s 1.1.2010 preneha garancija na prerjavenje podvozja.

 

Preventivna akcija??java script:emoticon(':whatever:',%20'smid_29')

 

Je ?e kdo prejel podobno sporo?ilo?

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In jaz sem danes prejel sporo?ilo o preventivni akciji za??ite podvozja?!

?e se do konca leta ne zglasim na servisu, mi s 1.1.2010 preneha garancija na prerjavenje podvozja.

 

Preventivna akcija??java script:emoticon(':whatever:',%20'smid_29')

 

Je ?e kdo prejel podobno sporo?ilo?

 

:blink::blink:

 

A so tvojga pozabili na teko?mu traku??

 

Letnik?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to da je iz tujine in ce spada pod to temo pisma ne bos dobil, ker verjento ne bo prisel po verigi do tebe..:)

Probaj z mojim nkol ne boli, garancija pa velja povsod 100.000km ali 3 leta! Sicer pa iz Zagorja do BTCja ni dalec...za 300e se spla?a

 

a v BTC ju so pa tok dobri serviserji? :whatever: Hmmm, ?e preberem malo temo o srevisih...

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink::blink:

 

A so tvojga pozabili na teko?mu traku??

 

Letnik?

 

Sem klical na servis v Celje in je napaka - sporo?ilo so mi poslali zaradi prej?njega avta (Mazda 6, 2005).

Je pa to menda ?ir?a akcija, saj mi je na za?etku gospod razlagal o tem, da bom moral pustiti avto pri njih do 14 dni, saj je Mazda v tistem ?asu uporabljala nek nekakovosten material in ?e se je rja ?e globoko za?rla... In ?e je vrsta za ureditev...

Glede na njegove besede bi naj bilo ?ir?e pozivanje, za katerega je pri?lo navodilo z Japonske.

 

Veseli me, da mi M5 ni potrebno voziti na te dodatne za??ite. So lani ?e uporabljali material drugega proizvajalca. Sem se pa dogovoril za nadgradno SW-ja.

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem klical na servis v Celje in je napaka - sporo?ilo so mi poslali zaradi prej?njega avta (Mazda 6, 2005).

Je pa to menda ?ir?a akcija, saj mi je na za?etku gospod razlagal o tem, da bom moral pustiti avto pri njih do 14 dni, saj je Mazda v tistem ?asu uporabljala nek nekakovosten material in ?e se je rja ?e globoko za?rla... In ?e je vrsta za ureditev...

Glede na njegove besede bi naj bilo ?ir?e pozivanje, za katerega je pri?lo navodilo z Japonske.

 

Veseli me, da mi M5 ni potrebno voziti na te dodatne za??ite. So lani ?e uporabljali material drugega proizvajalca. Sem se pa dogovoril za nadgradno SW-ja.

 

No super, ja rja na M6 nekaj let nazaj je bil pa velik problem.....

 

Mene pa zanima, ?e je kdo ?e bil in kaj so mu sploh naredili, samo glavni SW menjali?

 

jaz sem prosil da mi to naredijo en mesec nazaj zarad totalno zmesanega prikazovanja porabe...verjetno se s tem ze tud SW na DPF poprav...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No super, ja rja na M6 nekaj let nazaj je bil pa velik problem.....

 

Mene pa zanima, ?e je kdo ?e bil in kaj so mu sploh naredili, samo glavni SW menjali?

 

jaz sem prosil da mi to naredijo en mesec nazaj zarad totalno zmesanega prikazovanja porabe...verjetno se s tem ze tud SW na DPF poprav...

 

Pravkar pri?el iz servisa. Po?ipali. ?utit ni nobene razlike. Wil si.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni so uredili SW oziroma tisti update za DPF. Mimogrede je bila ?e narejena regeneracija (pomojem so mi skurili 10 litrov nafte),

 

pa ?e BC ka?e zdaj neko noro porabo (AC 120 km/h 9,1 l current)

 

Kak?en tank do dva mu dam da se unese, potem bom pa BC kalibriral, ?e bo ?e naprej tok kazal.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni so uredili SW oziroma tisti update za DPF. Mimogrede je bila ?e narejena regeneracija (pomojem so mi skurili 10 litrov nafte),

 

pa ?e BC ka?e zdaj neko noro porabo (AC 120 km/h 9,1 l current)

 

Kak?en tank do dva mu dam da se unese, potem bom pa BC kalibriral, ?e bo ?e naprej tok kazal.

 

A si prej delal relacije ali si fr?kal?

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni so uredili SW oziroma tisti update za DPF. Mimogrede je bila ?e narejena regeneracija (pomojem so mi skurili 10 litrov nafte),

 

Jaz sem zaradi zadnjega nalaganja SW v za?etku januarja imel porabo 8,5 litra samo zaradi tega. Zdaj je spet normalna poraba, tako da tale regeneracija (ro?na) ali pa avtomati?na pobere kar nekaj goriva tja v tri dni. Zadeva je o?itno izredno "ekonomi?na", zaradi nekih totalno brezveznih okoljskih standardov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem zaradi zadnjega nalaganja SW v za?etku januarja imel porabo 8,5 litra samo zaradi tega. Zdaj je spet normalna poraba, tako da tale regeneracija (ro?na) ali pa avtomati?na pobere kar nekaj goriva tja v tri dni. Zadeva je o?itno izredno "ekonomi?na", zaradi nekih totalno brezveznih okoljskih standardov.

 

 

Se strinjam glede ekonomi?nosti. Kaj ve? pa raje ne bom, ker bo pregrdo. ?e povzamem koliko TAMov se vozi okoli, jaz pa pla?ujem ta je*eni DPf, me kar zmrazi.

 

 

 

A si prej delal relacije ali si fr?kal?

 

 

Nisem fr?kal. Vozim se vsak dan LJ - Zagorje v slu?bo, torej cca 100 km dnevno v obe smeri.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam glede ekonomi?nosti. Kaj ve? pa raje ne bom, ker bo pregrdo. ?e povzamem koliko TAMov se vozi okoli, jaz pa pla?ujem ta je*eni DPf, me kar zmrazi.

Nisem fr?kal. Vozim se vsak dan LJ - Zagorje v slu?bo, torej cca 100 km dnevno v obe smeri.

 

Odkar so men to zrihtal (2 let nazaj kot receno v Puli) moja 5ka ne gre pod 7/100...prej obratno se vrti skoz 8/100

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odkar so men to zrihtal (2 let nazaj kot receno v Puli) moja 5ka ne gre pod 7/100...prej obratno se vrti skoz 8/100

 

 

Ojej.... ?zmeden?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojej.... ?zmeden?

 

Res da je pozim vecja....sam...

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=6693

 

:ne vem:

 

Drugac pa tud moje predgretje webasta more kurt dost benza, ce je nominalno 2dcl na uro, jaz kurim vsaj 20 dni po 40 minut, reci pisi 15 ur x 0,2 = 3L sam vseen to ni tolk...

 

Pa res lepo vozim, dokaz je CX-7 ga znam spravt skor na isto... :hohoho:

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=6806

 

Ga pa ni tezko na 15 spravt...:) S tem da se mora pristeti 1L/100km bencina vedno plinu...avto ma danes skoraj 20.000km, bencin je bil pa tankan nazadnje pri 17.300 :bravo: tako da poraba se bo z meseci znizala na 1L/100

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

Meni so v?eraj na Autorentu (N. Gorica) nalo?ili nov program za DPF.

Med tem mi je mehanik rekel, da bo potrebno zamenjat ?e pal?ko za meritev olja, ker imam ?e staro.

Po novem je v avtu 4.2l olja prej pa 5l. ?e prav razumem so sedaj pove?ali kapaciteto za nafto, ki je ?la mimo filtra.

Res bistro.

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

Meni so v?eraj na Autorentu (N. Gorica) nalo?ili nov program za DPF.

Med tem mi je mehanik rekel, da bo potrebno zamenjat ?e pal?ko za meritev olja, ker imam ?e staro.

Po novem je v avtu 4.2l olja prej pa 5l. ?e prav razumem so sedaj pove?ali kapaciteto za nafto, ki je ?la mimo filtra.

Res bistro.

Lp

 

Mislim da se spla?a po?akati ?e par komentarjev in mogo?e sploh ne iti.......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tudi jaz sem danes opravil nadgradnjo DPF filtra. Vmes so naredili ?e neko za??ito intercoolerja.

Pri prevzemu avta sem tudi jaz opazil da ka?e kazalec nafte manj goriva, tako kot je ?e nekdo napisal pred menoj zgoraj. Po vpra?anju ali pri tem postopku nadgradnje DPFja naredijo ro?no regeneracijo so rekli, da ne.

 

Razlika med BC porabo in porabo na roko je bila pred tem patchiranjem enaka. Pred patchiranjem je kazal BC 6,4 litra, realna poraba po patchiranju in ra?unanju na roke je 7,2 litra.

 

Sami serviserji mi niso dali ravno ob?utka, da je napaka z tam patchiranjem odpravljena, tako da imam slab ob?utek, upam pa na najbolj?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men od updatinga dalje ?ist preve? ?re. Od obiska delavnice BC ne poka?e pod 7 l, prej mi je uspeval okol 6,5. Bom preveri lpri prvem polnjenju, koliko je porabe ?e pe? zra?unam... ?e ne se mi bo pa ponovil primer kolega ki je delal update v Puli par postov nazaj. grrr

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pridru?ujem komentarjem.

 

Tud meni po spremembi sw ve? ?re. Meni so na servisu rekli, da mi morajo zamenjati tud pal?ko za olje, ker je po novem kraj?a. (v bistvu gre v motor manj olja, da je prostor za ve? nafte - res bistro).

 

Bomo vidli.

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po vseh komedijah s tem DPF-om lahko oblikujemo en rek:

"Raj?i mam pol litra ve?jo porabo kot pa pol litra dizla v olju" :hohoho::hohoho::hohoho::P

Samo mimogrede. Na moji ?estici (letnik oktober 2008) po dobrih 7000 prevo?enih kilometrih nivo olja ni narastel niti za milimeter. Poraba je okrog 7l/100km, vendar ob vsaj 30% mestne vo?nje. Svetujem uporabo "Bossovega testa". Je pa tako, da sem dosedaj moral narediti nekaj ekstra kilometrov le dvakrat. Sicer se pa rad vozim...

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po vseh komedijah s tem DPF-om lahko oblikujemo en rek:

"Raj?i mam pol litra ve?jo porabo kot pa pol litra dizla v olju" :hohoho::hohoho::hohoho::P

 

To pa 100%!!!

Moje dana?nje opa?anje po prvih 100km od upgrada. Porabo pa mo BC ka?e manj kot prej :ne vem: :ne vem: Verjetno bo potrebno tudi pri meni potem dodati 1l poleg porabe na BCju,da bo kazalo realno stanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.