Skoči na vsebino

Gume 2009


kowkele

Priporočeno sporočilo

?e ima? "pravo" dimenzijo gume je odli?na tudi nova GY F1 asymetric. To bo moj naslednji izbor za letno gumo.

 

To gumo jaz kupujem (225-45-17,94Y) in ima trenutno 118? cene. Bom ?e po?akal 2-3 tedne, ?e se bo kaj cena spremenila- zni?ala.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 66
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Am, ?e bi kdo rabil letne gume...pri na?i hi?i imava ene, katere so bile vo?ene 2000km in so prakti?no nove!

To so Dunlop Sport maxx 205 55 16, prodajajo pa se zaradi lanskega napa?nega nakupa, rabima namre? ?irino 215 (homolomo :rolleyes: )

 

Tak da, ?e koga zanima naj javi preden gredo na avto.net :)

 

post-1462-1234723426_thumb.jpg

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK! ok, i??em najprimernej?o gumo glede na ceno/kakovost(vzdr?ljivost), pa mi ni vse najbolj jasno.. (govorim o 205,55,R16 za mazdo 6)

 

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...cePageID=209308

Glede na zgornje teste in ceno mislim, da bi zame bila najprimernej?a Turanza ER300 ali Pirelli P6. Sam zdaj to najbolj ne zastopim, kaka je razlika npr. med P6 in P7, pa npr. med Pirelli P6 in Pirelli CINTURATO P6...???

 

 

1. Bridgestone Turanza ER 300

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&LoadRange=

 

2. Pirelli P7

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&LoadRange=

 

3. Pirelli CINTURATO P6

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&LoadRange=

 

3. Dunlop SP Sport Fast Response (te mislim, da mi ne pridejo tolko v po?tev)

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&LoadRange=

 

 

I??em pa neko VZDR?LJIVO gumo (s ?im manj?o obrabo), da so varne, ?im bolj udobne (manj glasne) in da nimajo prevelike porabe.... nebi pa rad dajal velik dnarja, mislim, da bi bila meja 80?/na gumo primerna.

Glede na zgornje teste ma turanza prednost v glasnosti v kabini, pirelli pa se malo manj obrablja in ma za kan?ek manj?o porabo...

 

Kaj bi mi priporo?ali?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK! ok, i??em najprimernej?o gumo glede na ceno/kakovost(vzdr?ljivost), pa mi ni vse najbolj jasno.. (govorim o 205,55,R16 za mazdo 6)

 

 

 

3. Dunlop SP Sport Fast Response (te mislim, da mi ne pridejo tolko v po?tev)

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&LoadRange=

I??em pa neko VZDR?LJIVO gumo (s ?im manj?o obrabo), da so varne, ?im bolj udobne (manj glasne) in da nimajo prevelike porabe.... nebi pa rad dajal velik dnarja, mislim, da bi bila meja 80?/na gumo primerna.

Glede na zgornje teste ma turanza prednost v glasnosti v kabini, pirelli pa se malo manj obrablja in ma za kan?ek manj?o porabo...

 

Kaj bi mi priporo?ali?

 

Jaz imam te in imajo vse lastnosti kot si napisal.....?e ne i??e? ne vem kake ?portne vo?nje os povsem ok

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, danes je zunaj novi test letnih pnevmatik 2009.

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...cePageID=243132

 

Tukaj zraven ni Pirellija P7, zato ker niso mogli narediti enakovrednih testov z njimi, saj Pirelli prodaja ?e neko posebno gumo za Forde (ima oznako P)... http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...cePageID=243132

 

 

Zmagovalne rezultate je dobila Goodyear OptiGrip, sam so ga razvrstili posebej (?ist spodaj), zato ker je to test pnevmatik hitrostne kategorije W, Godyear pa je na voljo le v V.

 

 

 

Kaj pa vi menite Good Year OptiGrip? (mislim, da je pri men kar tale guma favorit zdaj?)

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&LoadRange=

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelo ugodne gume preko gume direkt :) zgleda so spustili cene ali pa ?e ni sezona letnih, zimske so imeli med dra?jimi.

 

Druga?e pa meni do sedaj najljub?pa pnevmatika, no 323BA se je obna?ala zmagovalno :), ni va?no ali suho ali mokro, guma se je obna?ala odli?no.

Res ?e malo star model. Pri trojki bojo original bridgestone ?e za letos, ?eprav so katastrofa gume, sploh na de?ju in ?e vozi? malo bolj "dirka?ko", bom treba ?e eno poletje lepo vozit.

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&LoadRange=

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se odlo?il za Dunlop SP SPORTMAXX TT. :ne vem:

 

 

Sem brcnil v meglo ? :blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, pa ?e to: Kaka je razlika (v izgledu, voznih lastnostih - oprijemu, udobju...), ?e vzamem 195 65 R15 ali 205 55 R16 ?? zato ker gledam, da je v ceni razlika 80?/komplet, kar se mi pa ?e pozna v mojem ?epu...

(Mam pa navadno jekleno feltno, gor pa mam sedaj zimske 195 65 R15)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, pa ?e to: Kaka je razlika (v izgledu, voznih lastnostih - oprijemu, udobju...), ?e vzamem 195 65 R15 ali 205 55 R16 ?? zato ker gledam, da je v ceni razlika 80?/komplet, kar se mi pa ?e pozna v mojem ?epu...

(Mam pa navadno jekleno feltno, gor pa mam sedaj zimske 195 65 R15)

 

Zgleda bolj ?love?ko, ostalo pa ni ba? nevem kolk bol?e, mogo?e celo slab?e v de?ju. :ne vem: :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hec je v tem, da pri 205/55 16 lahko ze dobis postene gume (sport variante) in potem je ogromna razlika (seveda s primerno feltno najboljs 7.5" siroko)

pri meni so sami plusi

 

Kaj misli? o dunlop sp sport maxx tt ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nimam nobenih izkusenj iz voznje amapk teoreticno bi reku, da je tak rang kot bridgestone potenza re050

(mislim, da so dal noter nek kevlar tko da ni bojazni o mehkih robovih)

bos povedal kako se obnesejo

 

Brez skrbi da bom.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom ?e js mal te?il :D

 

kaj priporo?ate od gum -17'' letne seveda

in ka?na so mnenja glede teh testiranih gum

 

!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se dobr, da vem kero dimenzijo mas, ker ce napises 17" je isto kot ce bi reku iscem zensko z joskami :P

 

glede na drago ceno tvoje dimenzije ti priporocam, da kupis najcenejso dobro gumo...

(p7, er300..., goodyear in conti pa ne bi vzel)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja sj res te podatke tud rabi? :D

 

205/50/17

:hohoho::hohoho:

 

Cena pa tam do 160?

ali seveda pod.

 

zakaj pa godyear ne-mal seveda igra vlogo sama obraba gume kjer pa je pri tej majhna-sj ve? AC vsak dan pa kar nekaj km na sezono!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AMZS testi pnevmatik klik

 

Pazi kaj so zapisali:

 

!Pri ?ir?ih pnevmatikah dimenzije 205/55 R 16 W, ki jih uporabljajo avtomobili kot so VW golf, ford mondeo, BMW serija 3, audi A4, opel astra ...! :(

 

A jaz prav vidim, da je to razred od 270km/h? Pa kaj so ?isto znoreli ti "strokovnjaki"? Naj mi povedo samo en avto, ki bi rabil gume v tej dimenziji in dose?e hitrost 270 km/h? :whatever:

 

O?itno Michelin ne more priti druga?e do prvega mesta al kaj?

 

p.s.

 

Zdaj tudi jaz verjamem tistim, ki govorijo, da so ti testi larifari ... zakaj ... lani najbolj?a Pireli P7 letos sploh ni na seznamu. Naj gredo v tri krasne vsi ti testi, samo zavajajo kupce in rinejo na prvo mesti tisto firmo, ki jim najbolj podkupi!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Zdaj tudi jaz verjamem tistim, ki govorijo, da so ti testi larifari ... zakaj ... lani najbolj?a Pireli P7 letos sploh ni na seznamu. Naj gredo v tri krasne vsi ti testi, samo zavajajo kupce in rinejo na prvo mesti tisto firmo, ki jim najbolj podkupi!

 

Ja, prvo si do konca preberi in se potem razburjaj... ;)

 

"Pirellijevi pnevmatiki P6 in P7 pa sta bili na na?em testu, toda rezultati niso uporabni, ker smo pri nakupu teh pnevmatik dobili nekatere pnevmatike, ki so namenjene prvi vgradnji v Fordove avtomobile. ?al smo prepozno opazili drobno oznako, ki ozna?uje prvo vgradnjo, zato ugotovljeni rezultati niso bili pravi pokazatelj dejanskih lastnosti teh pnevmatik. Ker pa na na?em testu ?elimo posredovati verodostojne podatke, smo se objavi odrekli. Ostaja vpra?anje, kako so tak?ne pnevmatike lahko pri?le v obi?ajno prodajo, saj je tudi za kupce zelo slabo, ?e se na trgu prodajajo izdelki z enako oznako, a razli?ne kakovosti. "

http://www.motorevija.si/l2.asp?L1_ID=34

 

 

 

Druga? sem pa tudi jaz razora?an, da ni rezultatov Pirellija, saj sam bom verjetno kupil novo CINTURANTA P6... :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upwind: ce mislis da je edina razlika me H in W gumo samo hitrost se motis

W imajo cist drugo zmes in so trse kot H...

stara mazda 6 je serijsko na V ceprav nobena ne doseze 240km/h....

 

@prvavgradnja: te gume so ponavadi krs..ne vem kje je fora (najbrz da se dela vec kilometrov z njimi) ampak je to cista sramota

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He,he---so "slu?ajno" Pirellijeve gume za prvo vgradnjo pri?le med preizku?ene pnevmatike. :P:bravo:

?e ne drugo,bi sami kupili 4 Pirelli-jeve gume ali pa bi jim jih 100% poslal sam Pirelli.

Samo,potem bi bil verjetno drugi vrstni red...in enim najbr? ne bi ustrezal. ;)

 

Gume bi morali po mojem testirati tako,da bi se prijavili obi?ni smrtniki (tisti,ki bi pa? hoteli).

Z ?rebom bi izbrali naklju?ne.In bi montirali gor gume na avto s tem,da voznik ne bi vedel,katero znamko in model so montirali.In bi ocenjeval gumo.In nato naslednji in tako naprej.

In bi bilo po mojem bolj fer in realno in brez "pritisaka" sa strane. B)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He,he---so "slu?ajno" Pirellijeve gume za prvo vgradnjo pri?le med preizku?ene pnevmatike. :P:bravo:

 

No tega jaz zgoraj res nisem zapisal, ampak sva istega mnenja zato pravim, da Pirelija ni bilo poleg, lani pa najbolj?e. Zato me je tako razjezilo to. ?e spremlja? te teste zadnjih ne vem 10 let, Michelin ?e nikoli ni bil prvi.

 

Po mojem kar dr?i tisto, da je tudi tukaj denar vladar

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.