Skoči na vsebino

323f-ka pije olje


Priporočeno sporočilo

:P ce bo poceni

 

seveda... dam tudi na lizing :):D Mal heca pa more bit, sm pozabu smejkote narisat v prej?nem postu...

 

Sirius se je pa razjezu.. :) Sj ni problem narest generalko.

Sm ?e v dilemi ali naj naredim generalko ali naj zamenjam avto...

 

Po eni strani bi nabavil nekaj novej?ega, ker nevem kok je kej "ekonomno" vlagat v 13 let str avto,

po drugi strani mi je pa ?al makine...

ELDO_323f
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

seveda... dam tudi na lizing :):D Mal heca pa more bit, sm pozabu smejkote narisat v prej?nem postu...

 

Sirius se je pa razjezu.. :) Sj ni problem narest generalko.

Sm ?e v dilemi ali naj naredim generalko ali naj zamenjam avto...

 

 

Po nerodnosti sem te "nadrl".

Vse kar sem napisal je bilo namre? namenjeno Toma?u v temi Motorno olje. Ker gre za podobno zadevo, sem pome?al temi in pisal tebi kar je bilo namenjeno njemu. Seveda se pri nesporazumih stvar rado zaplete z nepotrebnimi ?iv?ki. Tako, da vzamem besedo nazaj.

Ne vem kaj si sicer dal v ma?ino po nasvetu mehanika, je pa tisto, kar sem ti priporo?il zelo gosta zadeva, ki omogo?a debelej?i mazalni film in na ta na?in pove?uje tesnjenje med obrabljenimi deli s pove?ano zra?nostjo in, ?e ne pomaga je stanje v motorju porazno.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

:D Kako bi ti razlo?il. Tefloni so una tesnila na ventilih. Tam so zato, da olje, ki je v glavi ne ste?e po vodilih ventila v motor. Ko tefloni ne tesnijo ve? dovolj dobro pa gre olje v motor, iz motorja pa se za?ne nezdravo kaditi. <_<

So okoli ventila na sliki.

Objavljena slika

Izgledajo pa naprimer takole:

Objavljena slika

 

Dostikrat lahko naro?i? kar komplet tesnil za glavo, po?tima? enkrat za vselej vse skupaj pa ima? mir. B)

?e bi hoteli re?i tesnilo na pokrovu ventilov bi napisali tesnilo na pokrovu ventilov. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, rezumem, no ve?ino tesnil pri glavi je bilo menjanih pred kratkim (po?ila dihtunga na glavi, bilo treba raztavit celo ma?ino :glare: ) izjema je biv pokrov ventilov, za teflone :) bom pa pra?u majstra ki je raztavil ma?ino, ?e ne bo menjava na pokrovu pomagala :P

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Da malo ukradem temo, gre za avto v profilu l95

 

In sicer papa olje, po besedah prej?nega lastnika okoli pol litra na 5k km, vendar vem, da je bil skromen :)

Avto je imel izmerjeno kompresijo in vse lepo lavfa, tko da je sum na teflonih.

 

Sedaj pa vpra?anje, malo sem se pozanimal in sem "sli?al" govorice nekega mehanika, da se da teflone zamenjati brez da bi bilo potrebno podirati ma?ino, je kaj resnice v tem, meni se namre? ne zdi najbolj logi?no?

 

Pa ?e kdo ve kje bi te teflone lahko nabavil (mogo?e tole) in v primeru da bi bilo potrebno odprt ma?ino katere ostale stvari bi ?e potrebova(tesnila itd).

 

Ps, ve kdo za kak service manual za ta avto, tist avtotool al kaj je mi ni najbolj v?e? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tefloni se dajo zamenjati brez demontaranja glave motorja. Potrebno je imeti ustrezno orodje, da se stare potegne ven. Odstrani se bregasta osovina, da je dostop do ventilov prost. Mislim, da je tudi kak forumovec, ki to zna narediti (mogo?e YavarYe???).

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da malo ukradem temo, gre za avto v profilu l95

 

In sicer papa olje, po besedah prej?nega lastnika okoli pol litra na 5k km, vendar vem, da je bil skromen :)

Avto je imel izmerjeno kompresijo in vse lepo lavfa, tko da je sum na teflonih.

 

Sedaj pa vpra?anje, malo sem se pozanimal in sem "sli?al" govorice nekega mehanika, da se da teflone zamenjati brez da bi bilo potrebno podirati ma?ino, je kaj resnice v tem, meni se namre? ne zdi najbolj logi?no?

 

Pa ?e kdo ve kje bi te teflone lahko nabavil (mogo?e tole) in v primeru da bi bilo potrebno odprt ma?ino katere ostale stvari bi ?e potrebova(tesnila itd).

 

Ps, ve kdo za kak service manual za ta avto, tist avtotool al kaj je mi ni najbolj v?e? :)

 

Je izvedljivo, in sem ?e delal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi 1.7 je dražje kot je pri nas. Kolko šimfate Ptiča, imamo zelo ugodno gorivo.   Ne tankam na avtocestah, ne v Italiji, ne v Sloveniji. Sem v Srbiji, ker so cene ble iste.   Jaz v Italiji vedno iščem self service ročke. Ne bi dal 10-20c več, da mi stric tanka.   To te pač izkušnje naučijo, pred tem sploh nisem vedel, da ti še kje kdo tanka, ampak izgleda so italjančki pripravljeni plačat, da si rok ne umažejo.
    • Saj pravim, da se da tudi dokaj poceni tankat. Nazadnje sem tankal konec aprila po 1,7€/liter v okolici Milana. Sem naletel na eno malo Shell črpalko, sicer si moraš sam tankat, a vseeno. Pa še poraba mi je do Kopra padla. Ne vem, mogoče je pa shell gorivo kaj boljše?  Drugače pa ja, na avtocestah je okoli 2€ ali tudi več. Zato sam nikoli ne tankam na, avtocestah. Ja, se ustavimo na odličnih rogljičkih in še boljšem kapučinu. 
    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.