Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Imam Mazdo 3, 2004, 2.0, GTA,. Pred nekaj dnevi mi je za?ela ropotat na dolo?enih obratih. Ker sem pol leta nazaj imel servis (sedaj sem naredil 15.000 km), nisem ni? gledal nivo olja, ker sem pa? zaupal servisu. Ko se ga peljal na drug servis, so mi ugotovili, da nimam niti kapljice olja; mehanik mi je dolil 3 l, a olja ?e vseeno ni pognalo naprej, tako da bo treba delat generalno.

 

Sumim, da mi na servisu niso zamenjali olja, vendar jim to zelo te?ko doka?em, ker imam sedaj v avtu novo olje. Avto mi ni? ne kadi in mi normalno laufa tako kot prej. Pred servisom ( 5.000 km prej) sem bil na kontroli olja in mi ga ni kurilo niti za deci po 20.000 prevo?enih kilometrih. Res je, da bi za to?no ugotovitev mogel razdreti ma?ino, da bi videl to?en vzrok, vendar so mi sedaj ?e 3 mehaniki rekli, da pri avtu ropota oljni le?aj, zaradi tega, ker ni bilo oz. je skurilo staro olje.

 

 

Zanima me, ?e je kdo imel podobne izku?nje s servisom in ?e je mo?no, da se preko analize oljnih filtrov doka?e starost olja kljub temu, da je sedaj nalito novo?

 

Za ta servis na Vi?u sem ?e marsikaj sli?al kaj vse delajo (vendar na ?alost za moj avto prepozno), vendar jim je to te?ko dokazat; glede olja so zelo za??iteni (pravijo da imajo toleranco 1000km/1 l olja, ne vem zakaj se potem ne delajo servisi na 3000 km, ne pa na 20.000km..)

 

lp

 

Tomi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stric predno diplomir?, sam si zajebal, v knji?ici ki si jo dobil poleg avta, gor pi?e navodilo za uporab in vzdr?evanje, lepo pi?e preverite nivo olja, takom da se nima? nikomur ?aliti ta zo kar pa? je.

Ne znam lep?e povedati pa tudi nikogar ne zagovarjam.

 

To da ti je zmanjkalo olja je normalen pojav v dana?njih ?asih, prej to ni bilo tako pogosto, sedaj pa? je. Je ni firme in ni avta, dizel in bencin, da nebi porabljal olja, pa? moderni ?asi pa ekologija pa to. <_<

 

Vem da nisi hotel tega sli?at in niti ti nisem pomagal, samo tako pa? je in bo. :ne vem:

 

 

 

PS. Oljni le?aj NE obstaja, obstajajo ojni?ni le?aji, kar so ti verjetno rekli, so pa vsaj ?tirje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaooo to pa ni dobr!

 

kaj pa zvok samega motorja -kako a ni blo nobene razlike v samem teku motorja ali znaki o pregrevanju ipd. Kako je bilo z opozorilno lu?ko od olja-ker da ti ni zasvetila je malo ?udno!

Je pa res da na?eloma ko posveti lu?ka za olje naj bi ?e vedno bilo cca 2l olja notri.

Aja si bil zraven ko ti je nalival olje?

 

Sicer imam sam mazdo 3 ki pa definitivno jo nikamor drugam kot v BTC servis ne pelem ampak kljub temu da jim tam zaupam vseeno redno kontroliram olje ker pa? enostavno ne morem mimo tega -?eprav naj bi bilo vse normalno po 20.000km

kar se pa ti?e ugotavlanja starosti olja pa morda res obstaja ampak ?e ?e obstaja si pomoje za tak denar kupi? drugo GTA :D

 

No kakorkoli se bo razpetlo upam da ?imceneje in hitreje javi kaj so ti ugotovili ''pravi vzrok''

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem, da bi mogel gledat, priznam, da je to moja napaka. Ni pa moja napaka, ?e ga na servisu niso zamenjali in mi ga je zato skurlo. Tega se nisem sam spomnu, AMPAK JE MNENJE MEHANIKA!!! A na ?alost te?ko dokazljivo!

 

Pa? rad bi samo izvedu, ?e ima kdo kak?no podobno izku?njo ali pa mi lahko kako druga?e svetuje.

 

P.S.Glede napa?nih besed se opro??am, pa? nism odli?ni poznavalec, pomembno je, da si me zastopu kaj mislim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zvok motorja je bil ?ist normalen, nobene razlike ?e odkar ga imam, lu?ka se mi ni posvetla, eni so mi rekli, da pri mazdi zelo pozno posveti lu?ka; pri meni ni niti mal zagorela. Na samem servisu nism bil zraven - na ?alost. Ko mi je za?el ropotat na dolo?enih obratih sem ga peljal v BTC in so mi takoj rekli kak?ne imam izku?nje s servisom na Vi?u oz ?e sm zadovoljn z njim, ker so ?e kar dost pizdarij naredel. Ampak na ?alost sm za to prepozno izvedu. Glede analize vem, da je draga, najprej bi rad zvedu ?e dokazljivo preden bi se odlo?il za to.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima kako olje gre v Mazdo6 2.0 dissel? Je laho tut kako drugo in ne original k je drago k hudi? in se mi zdi da se tam pla?a samo znamka in ni? drugega. Ne privo??im moji Mazdi slabega olja da se razume samo sem mnenja da je ravno tako kvalitetno ali ?e bolj tudi olje ki ni original. Zanima me ?e je olje 10W40 pregosto za moj avto? Jaz prisegam na olje Castrol, oz. v moj avto bi dal olje Castrol magnetic 10w40. Ali kdo ve ?e je primerno?

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mene pa zanima kako olje gre v Mazdo6 2.0 dissel? Je laho tut kako drugo in ne original k je drago k hudi? in se mi zdi da se tam pla?a samo znamka in ni? drugega. Ne privo??im moji Mazdi slabega olja da se razume samo sem mnenja da je ravno tako kvalitetno ali ?e bolj tudi olje ki ni original. Zanima me ?e je olje 10W40 pregosto za moj avto? Jaz prisegam na olje Castrol, oz. v moj avto bi dal olje Castrol magnetic 10w40. Ali kdo ve ?e je primerno?

 

A ima? faceliftano? ?e ja, ima verjetno tudi DPF filter, potem mora? dati noter 'DPF' olje. In ja, zaradi tega je drago ko zlato..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja GTA je bila tudi pri prej?njem lastniku 1x servisirana na Vi?u (redni servis) in zaenkrat je olja ?e vedno toliko kot je potrebno. Je pa ?e leto skoraj naokoli in v dveh tednih gre avto na Gamo :bravo:

Toma? si ?e kaj uredil glede tega? ?e se ne motim je to ?e druga te?ava GTAjke v kratkem ?asu glede olja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mogoče si se res nagaral, ampak si vsaj vozil "varčnega" bencinarja.
    • Tako je to...vsak ima "svoj" predalček😄
    • Enake znamke vozilo, enak model vozila, enak letnik vozila, enako veliko vozilo, še barve je enake, enkrat štirikolesni pogon in dvolitrski turbo dizel (poraba 6,7), drugič 1,5 litrski ne-dizel s sprednjim pogonom (poraba 8,8).    Zame ni več dileme, kakšen motor je edina prava izbira.
    • DANES SEM PA SPREMENIL VERO IN TRDIM, DA JE AVTOMATIK NEKAJ NAJBOLJŠEGA NA TEM SVETU!   Sem danes dobil kot nadomestno vozilo enakega, kot je naš dvolitrski dizelaš, le da nima štirikolesnega pogona in da je 1,5 litrski bbeeee eeenn eeennn ciiii narr brrr (me trese že če moram samo napisat). Se pravi težko vozilo z majhnim motorčkom.  Dragi moji, to pa je "trajben getriben"... Saj po avtocesti od Kopra mimo Trsta in do Monfalcona je lepo šlo, nič posebnega. Itak je pol poti omejitev 80 in s tujim avtom sem se omejitve držal kot klop. Ko se je omejitev dvignila, je bilo pa zmerno do pretežno vodoravno in je tudi kar šlo. Od Monfalcona do Solkana je pa polovico poti skozi naselja (50), ostalo pa 70. Nato sem v Solkanu počakal, da so trije otroci končali s športnim plezanjem in en otrok z avtošolo, pa še sosed me je prosil za prevoz, ker se je skregal s punco in dobil čevelj... In tako sen štartal s polnim, že tako velikim in težkim, vozilom v te naše hribe. Sem prekladal tisti menjalnik, da me zdaj bolita noga in roka. In že na pol poti do doma sem si zaželel, da bi bil avtomatik...    Zdaj razumem, kaj so nekateri tu razlagali. Dokler sem vozil dvolitrskega dizla, tega nisem razumel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.