Skoči na vsebino

Ozvo?enje Mazda6 SportCombi, letnik 2003!


Aws3nicK

Priporočeno sporočilo

Kje je pa BOSE speljan, ?e je...

 

mal pogugli je vse gor, pod zicom in nazaj v prtljaznik - to je za nekaj pri konzoli ali res AT menjalnik ali pa kak telefon, itd...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo banda japonska! :)

 

Zanima me, kako se da v naslovu omenjeni Mazdi 6 "spimpat" ozvo?enje... Rabil bi kar se da ?imve? informacij...

1. Ali se da na originalni radio (ni Bose) zvezati oja?evalec, ki bi "poganjal" nove zvo?nike in woofer? Kako je z AUX-om (oz. kakr?nem koli audio input-u)!

 

2. Kak?na je velikost zvo?nikov, so ovalni, okrogli, dvo sistemski, trosistemski...?

 

3. Ali so kabli za tweeterje ?e napeljani po vratih, kljub temu, da nimam Bose ozvo?enja... Ker pri Bose ozvo?enju sem opazil, da so tweeterji v vratih v kotu pri vzvratnih ogledalih...

 

4. Ali se da originalni radio zamenjati z Bose radiem in kak?na je cene le tega? In ?e se slednje sploh spla?a!

 

5. ?e je ?e kdo predelal sound sistem v 6ki bi ga prosil za kak?no fotografijo, priporo?ila, ?e je dal stvar delat kak?nemu strokovnjaku ali pa osebne izku?nje in navodila, ?e je delal pod DIY...

Hvala in lepo se smejte! ;)

 

 

Lp, pred pov leta sem peljav svojo 6tico k raido vili u Lj za ozvo?enje. Radijo lahko priklopi? na oja?evalec in potem na woofer in nove zvo?nike itd... edino radija nemor? zamenat ker nimajo tega nastavka u sloveniji. Ga majo pa na ebay za nisko ceno. tok da najbol? da ti kup? iz ebay-a nastavk in ga nese? v poljubno predelavnico... Druga?e pa sm jest dal ke dobrih 300? za Blaupunkt komplet: 2 zvo?nika, 2 visokotonca, oja?evalec in subwoofer. V ceni je bla tut monta?a uklu?ena. Drga? pa ?e nabije? komad z bassi postanejo ?pegli neuporabni... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce se se zdej ni odlocu xD .... ne sm mal pofejlov :$

 

Sicer je post res iz leta 2009, ampak ?e zmeri mi ni ratal akustike spedenat :D Mam namen letos, zares :D Poznam Vilija, bil ?e tam na "informativnem dnevu", ampak mi ne di?i, da bi mi cel avto razdiral. Bom raj?i sam en dan ;)

 

Plus ni ?anse, da menjam original radio, ker tiste konzole v katere se potem vgradi lahko poljubni radio, tisto res zgleda ?e?ko, pa ?e ?ehe ?alim s tem. Zgleda bolj pocen, kitajsko...

 

Original radio, Dension, Yatour ali xCarLink, da dobim mo?nost predvajanja preko USB-ja, SD-ja ali iNaprave, potem se bom pa ?ele odlo?u, ?e bomo vlagal dnar v dodatne magnete in oja?evalce :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je post res iz leta 2009, ampak ?e zmeri mi ni ratal akustike spedenat :D Mam namen letos, zares :D Poznam Vilija, bil ?e tam na "informativnem dnevu", ampak mi ne di?i, da bi mi cel avto razdiral. Bom raj?i sam en dan ;)

 

Plus ni ?anse, da menjam original radio, ker tiste konzole v katere se potem vgradi lahko poljubni radio, tisto res zgleda ?e?ko, pa ?e ?ehe ?alim s tem. Zgleda bolj pocen, kitajsko...

 

Original radio, Dension, Yatour ali xCarLink, da dobim mo?nost predvajanja preko USB-ja, SD-ja ali iNaprave, potem se bom pa ?ele odlo?u, ?e bomo vlagal dnar v dodatne magnete in oja?evalce :P

 

Jest nevem ?e je fajn to doma ?timat, ker ?e ?eli? prklopt oja?evalc na ta original radio mor? ene 2 pretvornika nevem ka?na met. No sej ?e zna? sam ane tok boll.... men je delo 90? ra?unov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pjebi ?e 3. bom nalimu link, ne rabi? 2-h vmesnikov ampak samo tegale ki pride iz US 42? s po?tnino vred, sm pa presene?en nad dostavo, v enem tednu sm u?eri prejel carinsko po?to :bravo:

 

http://www.sonicelectronix.com/item_18698_PAC-AOEM-MAZ2.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ma? BOSE ?e tega ne rabi?, ker ma? ?e low output direkt iz radija. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Kaj pa ?e si bi kar na original bose nadgradil?

http://www.ebay.co.uk/itm/Full-BOSE-Audio-...#ht_4302wt_1313

 

Za dobrih 200 eurov ima? nadgrajeno na Bose...

 

 

Tole bi pa mene zanimalo ... imam Mazdo6 2004 ...

 

Kdo bi pa znal tole zmontirati in kako zafukan poseg je to?

 

Sicer je post res iz leta 2009, ampak ?e zmeri mi ni ratal akustike spedenat :D Mam namen letos, zares :D Poznam Vilija, bil ?e tam na "informativnem dnevu", ampak mi ne di?i, da bi mi cel avto razdiral. Bom raj?i sam en dan ;)

 

 

A ti je ?e uspelo spedinkat?

 

Kot re?eno - tudi sam i??em mo?nost za bolj?e ozvo?enje, pogoj je pa tudi, da bi mi nov set-up omogo?al tudi kakovostno brez?i?no telefoniranje, predvajanje z iPhona (lahko preko kabla ali bluetooth) - trenutno imam montiranega Parrota in mi gre na kozlanje ob vsakem komadu zaradi slabe kakovosti zvoka ...

 

 

BTW, a priporo?a se ?e vedno RadioVili?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je delal ?gajnar pri katerem imamo kot klubski ?lani tudi popust,imam pa vse vrata+prtlja?nik oble?ene v dynamat izolacijo,ovalce v vseh vratih+kretnice,posrebrene kable,tweeterji so spredaj zmontirani tam kot pridejo original,zadaj so na robu sede?ov,supertweeterji v prednjih stebri?kih,predal na armaturi je bil predelan da se je equalizer lahko notr zmontiru zaradi tega da se je lahko celotni sistem priklopil na original radio,v prtlja?niku pa se nahajata dva tekmovalna oja?evalca od DLS-a eden poganja wooferja drug pa sorround,po naro?ilu narejena ?katla ki je posredini pregrajena na vsaki strani je woofer z 1kw RMS-a. Mogo?e sm ?e kei pozabu ^_^

 

PS: Monoblock oja?evalec+wooferji so naprodaj!

post-387-1365350955_thumb.jpg

post-387-1365350989_thumb.jpg

post-387-1365351029_thumb.jpg

banner1ydl6.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ha ha ha ha a ti sploh ve? o ?em si zdaj pisal :):jezicek::jezicek:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je delal ?gajnar pri katerem imamo kot klubski ?lani tudi popust,imam pa vse vrata+prtlja?nik oble?ene v dynamat .......

 

 

Ok kr bolan sm postal, ko sem tole prebral. Lahko zaupa? ?e ceno vsega skupaj (magari na privat)?

 

Jaz ne rabim kakih tekmovalnih performans, zahtevam pa dober radio in zvo?ni?ki sistem, rad bi tudi ?imbolj kakovostno prostoro?no telefonijo - trenutno imam dodatno montiran Parrot MK 9100, ki pa im v?asih ne deluje najbolje pr itelefoniji (a sploh obstaja kaj bolj?ega)?

 

Predvsem me pa ?alosti jadna kakovost predvajanja muzike iz iPhona preko USB ali BT ...

 

 

Ima kdo kak pameten nasvet, koliko je treba dat, da se zadosti takim potrebam? Avto bom verjetno ?e kar dolgo vozil, sem se odlo?il, da ne kupim ni? novga, ker je stara 6 edina dovolj prostorna zame (visok in ?irok sem, jebiga) :-).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

sem dobil 4 zvo?nike Infinty 90rms s kretnicami in visokotonci, jih namontiral, am zvok je bolj ?ist ampak basi so slab?i kot prej?? :blink: . Sklepam da bi moral montirati tudi kak oja?evalec. Kakega naj montiram?. Nimam Bose sistema.

 

 

So sicer KAALman in ostali ?e vse napisali, pa vseeno...

 

1. Lahko priklju?i? oja?evalec na orig. radio. Ima? pa dve mo?nosti, radio namre? nima izhodov za dodaten oja?evalec (nima Cinch-ev za Line Out):

a. mora? imeti oja?evalec z mo?nostjo priklopa zvo?ni?kega signala (kable pelje? direktno iz radia v oja?evalec),

b. ali pa da? Line Out Adapter za radio, ki spremeni zvo?ni?ki signal in lahko nanj priklju?i? Cinch kable in jih pelje? do oja?evalca.

 

2. Originalni zvo?niki so ovalni in sicer 6“x9“, so pa dvokonusni (v sredini imajo ?e en dvignjen konus).

 

3. Kabli za visokotonce so napeljani do ogledal vendar pri meni niso delovali (letnik ’05). Predvidevam, da so le kot predpriprava za Bose ozvo?enje. So pa kabli precej slabotni, da bi jih moral vse tako ali tako zamenjati.

 

4. Tu verjetno misli? Bose sistem ? radio je namre? enak, le pri Bose sistemu ima? dva dodatna oja?evalca, eden za zvo?nike v vratih (prednja vrata lo?eni visokotonci) in aktiven sub (v prtlja?niku). Torej bi moral dokupiti skoraj celoten sistem. In ne, se ne spla?a.

 

5. Jaz imam vse razen radia predelano in sem delal sam. ?e bo? menjal zvo?nike, vzemi dvokomponentne in ne dvosistemske (z nogo lahko hitro zadu?i? visoke tone in tweeter ne pride do izraza, med tem, ko za srednje in nizke tone ni problema). Jaz sem visokotonce vgradil ob kljuki za odpiranje vrat (spredaj in zadaj).

 

Vidim da je ?e nekaj napisanega tukaj, Stroker, a ti ima? oja?evalec?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem dobil 4 zvo?nike Infinty 90rms s kretnicami in visokotonci, jih namontiral, am zvok je bolj ?ist ampak basi so slab?i kot prej?? :blink: . Sklepam da bi moral montirati tudi kak oja?evalec. Kakega naj montiram?. Nimam Bose sistema.

Vidim da je ?e nekaj napisanega tukaj, Stroker, a ti ima? oja?evalec?

 

Imel sem oja?evalec, no, saj ga imam sedaj tudi, ampak sedaj je Bose, spomladi pa pride C-V (pa je Jures uganil, da bo ?el ta v predelavo).

 

Basov ima? manj, ker so sedaj zvo?niki manj?i (6,5" proti 6x9" se kar pozna). Definitivno bo? pa precej izbolj?al zvok (tudi base), ?e doda? oja?evalec.

Najla?ja in najhitrej?a re?itev je, da vzame? nek majhen oja?evalec (npr. 4x50W RMS), ki ima High Input, ga lahko zmontira? za sovoznikov predal, ga pove?e? direktno na radijo in uporabi? originalne kable, ki jih malo podalj?a? (do predala). ?e ho?e? ve?, da? mo?nej?i oja?evalec v prtlja?nik in potegne? kable do tja. Za ?e mo?nej?e base, bo pa ?e treba pose?i po kakem woofer-ju.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel sem oja?evalec, no, saj ga imam sedaj tudi, ampak sedaj je Bose, spomladi pa pride C-V (pa je Jures uganil, da bo ?el ta v predelavo).

 

Basov ima? manj, ker so sedaj zvo?niki manj?i (6,5" proti 6x9" se kar pozna). Definitivno bo? pa precej izbolj?al zvok (tudi base), ?e doda? oja?evalec.

Najla?ja in najhitrej?a re?itev je, da vzame? nek majhen oja?evalec (npr. 4x50W RMS), ki ima High Input, ga lahko zmontira? za sovoznikov predal, ga pove?e? direktno na radijo in uporabi? originalne kable, ki jih malo podalj?a? (do predala). ?e ho?e? ve?, da? mo?nej?i oja?evalec v prtlja?nik in potegne? kable do tja. Za ?e mo?nej?e base, bo pa ?e treba pose?i po kakem woofer-ju.

 

ne ne, bom ostal kar v normalnih okvirih, samo zvo?nike, katere imam noter bi pa? rad izkoristil, da delajo kot morajo. Sem malo pogledal, original imajo 25W, ti so 90W + 50W tweeter, rms-a.

Kaj ne bi lahko zmontiral oja?evalec kar pod voznikov sede?, kjer ima bose sistem?

Kateri oja?evalec mi priporo?a?? Dal bi 4*100W alije preve??

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko das ojacevalec tudi pod sedez in 4x100W je odlicno za te zvocnike (imas serijo Kappa?), le pazi ker tako mocni znajo biti ze kar veliki, da ga ne bo tisti, ki zadaj sedi, zbrcal. Pri tem je tako, malo denarja, malo muzike.... Glej vsaj nek srednji razred po ceni in ne mores zgresiti. Poglej se eBay.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko das ojacevalec tudi pod sedez in 4x100W je odlicno za te zvocnike (imas serijo Kappa?), le pazi ker tako mocni znajo biti ze kar veliki, da ga ne bo tisti, ki zadaj sedi, zbrcal. Pri tem je tako, malo denarja, malo muzike.... Glej vsaj nek srednji razred po ceni in ne mores zgresiti. Poglej se eBay.

 

Hvala.

Vzeti moram 4 kanalnega ne? Je vseeno ?e dam adapter za low input ali ?e kupim kar za priklop direkt na radio? Je manj ?umov ?e ni adapterja je kaka taka fora?

Pa tudi kabla?o bi potemtakem potegnil na novo, napajanje in potem naprej do zvo?nikov?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala.

Vzeti moram 4 kanalnega ne? Je vseeno ?e dam adapter za low input ali ?e kupim kar za priklop direkt na radio? Je manj ?umov ?e ni adapterja je kaka taka fora?

Pa tudi kabla?o bi potemtakem potegnil na novo, napajanje in potem naprej do zvo?nikov?

 

Ja, 4 kanalni. Koaksialni kabli (s ?in?i) so ob?itljivi na elektromagnetne motnje - ?e so speljani v bli?ini kak?nega kabla, lahko to povzro?a motnje/?um. ?e ima? pa vezavo direktno na radio z oja?evalcem, ki ima vgrajen pretvornik Hi>Low, pa na?eloma ni problemov.

Tukaj ti kvaliteta ne bo igrala velike vloge, ker mora? obstoje?i izhodni signal pretvoriti v vsakem primeru, zdaj ali bo to pri radiu z dodatnim adapterjem ali pri oja?evalcu, ki ima pretvornik vgrajen, je na?eloma vseeno. ?e bi imel radio ?e pripravljene izhode s ?in? priklju?ki, bi bilo pa bolje peljati ?in? kable takoj od radija, ker je tako signal ?e najmanj popa?en.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Lahko das ojacevalec tudi pod sedez in 4x100W je odlicno za te zvocnike (imas serijo Kappa?), le pazi ker tako mocni znajo biti ze kar veliki, da ga ne bo tisti, ki zadaj sedi, zbrcal. Pri tem je tako, malo denarja, malo muzike.... Glej vsaj nek srednji razred po ceni in ne mores zgresiti. Poglej se eBay.

 

Imam serijo kappa ja. Upam da me razume?, montiral sem spredaj in zadaj nove zvo?nike, to pomeni spredaj 2+2 in zadaj 2+2.

?e uporabim 4 - kanalni oja?evalec, pa? speljem signal do kretnice, katera bo sama poskrbela za lo?itev tonov, ali pomeni da ima 4 kanalni oja?evalec 2 kanala za nizkotonce, 2 pa za visokotonce? To slu?ajno pomeni 2 oja?evalca ali se motim?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam serijo kappa ja. Upam da me razume?, montiral sem spredaj in zadaj nove zvo?nike, to pomeni spredaj 2+2 in zadaj 2+2.

?e uporabim 4 - kanalni oja?evalec, pa? speljem signal do kretnice, katera bo sama poskrbela za lo?itev tonov, ali pomeni da ima 4 kanalni oja?evalec 2 kanala za nizkotonce, 2 pa za visokotonce? To slu?ajno pomeni 2 oja?evalca ali se motim?!

 

Ja, seveda razumem, osem zvo?nikov ima? (tako sem imel tudi sam v stari ?eski). Tako kot si napisal, en 4-kanalni oja?evalec in ?tiri signale spelje? do ?tirih kretnic od vsake kretnice pa naprej na dva zvo?nika. Kretnico zmontira? nekam v vrata pod oblogo v bli?ini zvo?nikov.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, seveda razumem, osem zvo?nikov ima? (tako sem imel tudi sam v stari ?eski). Tako kot si napisal, en 4-kanalni oja?evalec in ?tiri signale spelje? do ?tirih kretnic od vsake kretnice pa naprej na dva zvo?nika. Kretnico zmontira? nekam v vrata pod oblogo v bli?ini zvo?nikov.

 

Ok, sem mislil prav potem. Zvo?nike s kretnicami imam ?e montirane. Samo bom moral ?e enkrat dat dol izolacijo vrat za pripeljat malo bolj debele kable do kretnic. Ima smisel to naredit?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, sem mislil prav potem. Zvo?nike s kretnicami imam ?e montirane. Samo bom moral ?e enkrat dat dol izolacijo vrat za pripeljat malo bolj debele kable do kretnic. Ima smisel to naredit?

 

Jaz sem to naredil (izolacija in novi kabli). Meni je to skoraj obvezna oprema...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem to naredil (izolacija in novi kabli). Meni je to skoraj obvezna oprema...

 

Ok, na izolacijo okrog vrat si mislil? Kabli 1,5mm2 so primerni ane?

Nekaj sem gledal po netu in dobil tole, sicer je starej?i model kot zgleda ampak, mnenje? ?e bom tega kupil, mislim da bo ?el kar v prtlja?nik se mi zdi..

http://www.crutchfield.com/S-pBQhQUxYFeu/p...ence-7541a.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.