Skoči na vsebino

Ozvo?enje Mazda6 SportCombi, letnik 2003!


Aws3nicK

Priporočeno sporočilo

Zdravo banda japonska! :)

 

Zanima me, kako se da v naslovu omenjeni Mazdi 6 "spimpat" ozvo?enje... Rabil bi kar se da ?imve? informacij...

 

 

1. Ali se da na originalni radio (ni Bose) zvezati oja?evalec, ki bi "poganjal" nove zvo?nike in woofer? Kako je z AUX-om (oz. kakr?nem koli audio input-u)!

 

2. Kak?na je velikost zvo?nikov, so ovalni, okrogli, dvo sistemski, trosistemski...?

 

3. Ali so kabli za tweeterje ?e napeljani po vratih, kljub temu, da nimam Bose ozvo?enja... Ker pri Bose ozvo?enju sem opazil, da so tweeterji v vratih v kotu pri vzvratnih ogledalih...

 

4. Ali se da originalni radio zamenjati z Bose radiem in kak?na je cene le tega? In ?e se slednje sploh spla?a!

 

5. ?e je ?e kdo predelal sound sistem v 6ki bi ga prosil za kak?no fotografijo, priporo?ila, ?e je dal stvar delat kak?nemu strokovnjaku ali pa osebne izku?nje in navodila, ?e je delal pod DIY...

 

 

Hvala in lepo se smejte! ;)

post-5257-1240178006_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Jaz te bom ?al samo pozdravil ker pa? nimam 6-ke :D

 

Kar se ti?e zvo?nokov mislim da so enaki ovalci kot pri mazdi 3 (da se jih zamenjat z distan?niki) in potem ima? lahko ima? 16 cm sistem.

Kabli za tweeterje bo? najbolje videl da razdre? (?e jih ni noben problem napeljat,ker itak za zamenjavo mora? tepete dol )

Z radijem je pa tko tudi 3-ka nima nobenih izhodov za kak woofer ipd sem pa sam re?il z umesnikom na katerega pa potem priklopi? sinsh in te na oja?evalec! (glej pod DIY za m3)

Z menjavo radija pa pomoje se ti ne spla?a menjat(?e pa nima? mp3 playerja) pa nabavi? x car link umesnik in ima? potem na SD ali USB kartico ;)

 

Ve? pa bojo ?estkarji povedal

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Radio - tisto kar je v sredinski konzoli je enako pri BOSE in navadnem ozvo?enju, razlika je samo pod sovoznikovim sede?m, kjer je magic black box in v prtlja?nem prostoru, v rezervnem kolesu, kjer je ?e en magic black box.

 

Trosostemskih zvo?nikov ni,niti dvosistemskih, ?e bi bili nebi bilo "luknje" v midrange razponu.

 

?arat se da sva?ta, samo aux, pa najbolj priporo?am XcarLink(ki ga tudi sam uporabljam), ima re?o za sdhc karice, kamor nalo?i? muziko, usb kamor lahko vtakne? usb klju? z nalo?eno muziko, in tudi line in ima, kamor lahko priklopi? kak mp3 predvajalnik, obstaja pa tudi izvedba na katero prikopi? Ipod.

Vse komande ima? na radiju in pa volanu, tako da se dejansko ni? ne vidi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. seveda se da zvezat oja?evalec... vpra?anje je, kaj bi rad z oja?evalcem poganjal... osnovni zvo?niki pri NON-BOSE sistemu niso glih dojemljivi za oja?evalec... vedno pa lahko doda? kak?en woofer in pa oja?evalec z high-level vhodom, kamor bo? ukradel signal od zvo?nikov

 

2. pojmanimam, lahko pa bi probal poiskati v workshop manualu...

 

3. ne vem, ker mam Bose.... :blush:

 

4. nima smisla, ker kablovje ni isto, ni kablovja za BOSE oja?evalec, ki je pod sede?em, navaden HU (headunit) ni kompatibilen z BOSE sistemom, saj ne more? pravilno nadzirati glasnosti... so preizku?ali v Nem?iji in v ZDA

 

5. :(

 

6. audio input predlagam Xcarlink... najla?je za zmontirat, lahko tudi verzijo za Ipod.... ?eprav, meni je najbolj simpati?na verzija na SD kartice... dela ?e ve? kot 1 leto BP... ?eprav mam starej?o verzijo ki ima omejitve:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=3198

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...mp;#entry142619

 

http://www.mazda-si.net/index.php?act=ST&a...st&p=118549

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...mp;#entry118282

 

aja... ?e zamenja? original audio sistem, pomaga tole:

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksi...-All-Categories

 

http://cgi.ebay.com/MAZDA-6-03-05-TURBO2-R...93%3A1|294%3A50

 

http://cgi.ebay.com/MAZDA-6-2006-2007-RADI...93%3A1|294%3A50

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So sicer KAALman in ostali ?e vse napisali, pa vseeno...

 

1. Lahko priklju?i? oja?evalec na orig. radio. Ima? pa dve mo?nosti, radio namre? nima izhodov za dodaten oja?evalec (nima Cinch-ev za Line Out):

a. mora? imeti oja?evalec z mo?nostjo priklopa zvo?ni?kega signala (kable pelje? direktno iz radia v oja?evalec),

b. ali pa da? Line Out Adapter za radio, ki spremeni zvo?ni?ki signal in lahko nanj priklju?i? Cinch kable in jih pelje? do oja?evalca.

 

2. Originalni zvo?niki so ovalni in sicer 6“x9“, so pa dvokonusni (v sredini imajo ?e en dvignjen konus).

 

3. Kabli za visokotonce so napeljani do ogledal vendar pri meni niso delovali (letnik ’05). Predvidevam, da so le kot predpriprava za Bose ozvo?enje. So pa kabli precej slabotni, da bi jih moral vse tako ali tako zamenjati.

 

4. Tu verjetno misli? Bose sistem ? radio je namre? enak, le pri Bose sistemu ima? dva dodatna oja?evalca, eden za zvo?nike v vratih (prednja vrata lo?eni visokotonci) in aktiven sub (v prtlja?niku). Torej bi moral dokupiti skoraj celoten sistem. In ne, se ne spla?a.

 

5. Jaz imam vse razen radia predelano in sem delal sam. ?e bo? menjal zvo?nike, vzemi dvokomponentne in ne dvosistemske (z nogo lahko hitro zadu?i? visoke tone in tweeter ne pride do izraza, med tem, ko za srednje in nizke tone ni problema). Jaz sem visokotonce vgradil ob kljuki za odpiranje vrat (spredaj in zadaj).

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, zdej ste me pa ?ist razo?aral... Sem mislu, da bo odgovor nekje v smislu: Ja, itak, ful se da poceni kupit vse komponente za mazdo, pa sploh ne rabi? komplicirat, sam prklopi? in je... :)

 

No ja, pa? japon?ki mal zakomplicirajo zadeve...

 

Stroker - se da dobiti kak?no slikico, kako si v avto vgradil visokotonce? Bi ti bil zelo hvala?en!

 

Zanima pa me ?e, kak?na je razlika med dvosistemskim in dvokonusnim zvo?nikom...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako naj bi si sledili od najslab?ega do najbolj?ega sistema:

 

4. Dvokonusni:

post-1144-1240394365_thumb.jpg

 

3. Dvosistemski (koaksialni):

post-1144-1240394340_thumb.jpg

 

2. Dvokomponentni:

post-1144-1240394481_thumb.jpg

 

1. Dvokomponentni s kretnico:

post-1144-1240394505_thumb.jpg

 

 

Dvosistemski bolje predvaja vi?je tone od dvokonusnega.

 

Bom probal slikco popoldan gor pripet.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem panele menjal. Je pa moja '05 letnik in ?e Facelift-ana.

Zvo?niki so pa Cerwin-Vega! in jih ?al ni pri nas za dobit, so pa 16,5 cm komponente s kretnico, ki je skrita za vrati.

Za najbolj?o zvo?no sliko (tudi na zadnjih sede?ih) je ta postavitev zvo?nikov najbolj?a kar sem jih sli?al v 6-kah.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Kje kupiti line out adapter?

hvala

 

za woofer mar ne?

Dobi? ga v bigbangu ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Zakaj se men zdi, da orniginal zvo?niki (non-Bose) spredaj mo?nej igrajo kot zadaj (pa ne sam zato, ker sedim spredaj, sem se tudi presedel zadaj in je razlika o?itna)... A je fora, da radio daje zadnjim manj mo?i al so dejansko zadnji manj?i/?vohnej?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po pravic povedan ne zaupam tem rabljenim jajcem... :(

 

Bi mogu probat, bi druga?e govoril. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej sm mel testno FL doma s top opremo, tudi BOSE. Odli?no ga svira. Pa tut doma BOSE boxe za doma?i kino in so tut milina. Ampak, da bi pa komplet rablenga BOSA prek ebay-a nabavlu in se potem ?e z vgradnjo jebu in na konc n? nebi delal... Ne hvala... Ker verjetno bi blo treba vse tapete stran populit, da bi tiste kable dobu pod zic in do prtla?nika zadaj za tist "guma woofer" :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.