Skoči na vsebino

servis mazde 6


Priporočeno sporočilo

Mam servis na mazda 6 karavan pri 120000 km. Na predra?unu ki sem ga dobil manjka vodna pumpa. Nato sem poklical na servis in pra?al ?e so pozabli dodat, vendar so mi zagotovili da se vodna pumpa ne menja. Kolikor pa vem se vodna pumpa vedno menja ko se menja zobati jermen. Je pri mazdi 6 kaj druga?e?

 

?e se vodna pumpa ne menja sedaj, kdaj pa se? In koliko dodatnih stro?kov nastane s tem da se kasneje menja?

 

Kaj pa ?e bi vstrajal da naj mi jo kar sedaj zamenjajo?

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 54
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Mam servis na mazda 6 karavan pri 120000 km. Na predra?unu ki sem ga dobil manjka vodna pumpa. Nato sem poklical na servis in pra?al ?e so pozabli dodat, vendar so mi zagotovili da se vodna pumpa ne menja. Kolikor pa vem se vodna pumpa vedno menja ko se menja zobati jermen. Je pri mazdi 6 kaj druga?e?

 

?e se vodna pumpa ne menja sedaj, kdaj pa se? In koliko dodatnih stro?kov nastane s tem da se kasneje menja?

 

Kaj pa ?e bi vstrajal da naj mi jo kar sedaj zamenjajo?

 

Hvala

 

Ne vem,?e jo na uradnem servisu menjajo ali ne.To ti bodo znali povedati tisti,ki so ?e imeli velik servis.

Jaz samo vem,da jo bom menjal,ko bom na 120000.Ali pa ?e prej,?e bom prej delal velik servis. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja ?e jo ni treba.... res pa je hudi? ?e pol na 150.000 spusti. AMpak to se bi poem dalo morda kaj z garancijo jahat... ?e ma? ?as in ?ivce seveda.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

vodne pumpe se ne menja, sele pri 240.000km

 

Kaj pa mikrojermen in drsni kolesi je treba menjat pri 120.000 km ali je to po potrebi? Imam predra?una dveh uradnih servisov za M6 dizel, in eden mi jih je vklju?il v predra?un, drugi pa ni. Razlika v ceni je cca. 270 EUR...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa mikrojermen in drsni kolesi je treba menjat pri 120.000 km ali je to po potrebi? Imam predra?una dveh uradnih servisov za M6 dizel, in eden mi jih je vklju?il v predra?un, drugi pa ni. Razlika v ceni je cca. 270 EUR...

 

"mikro" ermen stane do max 20 ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Mogo?e samo za informacijo. Kadar se na Civic-u delal veliki servis sem zobati jermen + napenjalec in mikro jermene nabavil pri SKF, imajo prav komplete za avtomobile. Moram re?ti da je res roba za prste polizat (niti slu?ajno ni kitajska roba) in proti originalu dosti poceni. V kompletu je pa enak jermen (Gates) le da je napenjalec SKF-ov. Probajte se pozanimat pri uvozniku SKF!

 

link: http://www.m-trade.si/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e samo za informacijo. Kadar se na Civic-u delal veliki servis sem zobati jermen + napenjalec in mikro jermene nabavil pri SKF, imajo prav komplete za avtomobile. Moram re?ti da je res roba za prste polizat (niti slu?ajno ni kitajska roba) in proti originalu dosti poceni. V kompletu je pa enak jermen (Gates) le da je napenjalec SKF-ov. Probajte se pozanimat pri uvozniku SKF!

 

link: http://www.m-trade.si/

 

SKF le?aji so med najbolj?imi na svetu.Mi smo jih vedno uporabljali pri menjavah na najdra?jih strojih in

so vedno zdr?ali najdlje.Za jermene sicer ne vem ampak so ziher top of the top. :bravo:

Tudi sam sem nabavil za velik servis vse od SKF in Gates.Je pa SKF, te ki sem jih kupil, made in Japan in ni dvakrat za re?,da ne izdelujejo teh kompletov tudi za original Mazda dele.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SKF le?aji so med najbolj?imi na svetu.Mi smo jih vedno uporabljali pri menjavah na najdra?jih strojih in

so vedno zdr?ali najdlje.Za jermene sicer ne vem ampak so ziher top of the top. :bravo:

Tudi sam sem nabavil za velik servis vse od SKF in Gates.Je pa SKF, te ki sem jih kupil, made in Japan in ni dvakrat za re?,da ne izdelujejo teh kompletov tudi za original Mazda dele.

 

 

Kje pa si nabavljal, trgovina z avtodeli ali pri uvozniku SKF ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje pa si nabavljal, trgovina z avtodeli ali pri uvozniku SKF ?

 

Kar v avto-trgovini nekje v Lj.Ne vem to?no,ker mi jih je nabavil kolega.Imajo pa za M6 popolnoma vse.

In zanimivo,tudi vodna pumpa,ki sem jo zamenjal je made in Japan. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo potokar mi je poslal cenik za glavni servis:

 

Pog. jermen 116,07 eur

Napenjalec pog. jer. 35, 00 eur

Vodilo pog jerm. 35,00 eur

Filter olja 4,13 eur

Filter zraka 11,00 eur

Filter goriva 10,00 eur

Filter kabine 15,00 eur

?rpalka vode 48? eur

 

Zanima me pa, va?e mnenje. Deli (jermen..) se mi zdijo poceni? ALi pa so povsod drugje cene ?isto preve? napihnjene?

Filtri so ASHIKA (za japonska vozila..), jermen pa GATES.

 

Olje bom kupil sam za cirka 50?. ?e potegnem ?rte pride material dobrih 300?. Pol pa nekoga dobit da to zmontira :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo potokar mi je poslal cenik za glavni servis:

 

Pog. jermen 116,07 eur

Napenjalec pog. jer. 35, 00 eur

Vodilo pog jerm. 35,00 eur

Filter olja 4,13 eur

Filter zraka 11,00 eur

Filter goriva 10,00 eur

Filter kabine 15,00 eur

?rpalka vode 48? eur

 

Zanima me pa, va?e mnenje. Deli (jermen..) se mi zdijo poceni? ALi pa so povsod drugje cene ?isto preve? napihnjene?

Filtri so ASHIKA (za japonska vozila..), jermen pa GATES.

 

Olje bom kupil sam za cirka 50?. ?e potegnem ?rte pride material dobrih 300?. Pol pa nekoga dobit da to zmontira :P

 

jermen se mi zdi hudo drag....ostalo ok

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

P.S.

Evo ?e cena za: hidravli?ni napenjalec - 150 eur z ddv

 

Hidravli?ni napenjalec ni treba menjati al kako je s tem?

 

Bo? videl ko ga demontira?. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole je na hitro googlano.....ni? letnika in to

http://www.herkules.si/index.php?productID=49559

 

dej je navornik tvoj ne?

 

drugace pa poklici www.tapos.si poves tocne podatke in vidis kje si....majo dobre cene

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo potokar mi je poslal cenik za glavni servis:

 

Pog. jermen 116,07 eur

Napenjalec pog. jer. 35, 00 eur

Vodilo pog jerm. 35,00 eur

Filter olja 4,13 eur

Filter zraka 11,00 eur

Filter goriva 10,00 eur

Filter kabine 15,00 eur

?rpalka vode 48? eur

 

Zanima me pa, va?e mnenje. Deli (jermen..) se mi zdijo poceni? ALi pa so povsod drugje cene ?isto preve? napihnjene?

Filtri so ASHIKA (za japonska vozila..), jermen pa GATES.

 

Olje bom kupil sam za cirka 50?. ?e potegnem ?rte pride material dobrih 300?. Pol pa nekoga dobit da to zmontira :P

 

Za monta?o ti ne smejo vzeti ve? kot 150?.Kar je ve? je preve?. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.