Skoči na vsebino

Delovanje stikala Auto za lu?i.


Priporočeno sporočilo

Vpra?anje je sicer mal sme?no ampak v bistvu tudi ni. ?e so lu?i na stikalu na auto to pomeni, da ko recimo pride? v predor avtomatsko zmanj?a svetilnost armaturke in displeja. Problem je pa v tem, da ta zadeva ne gleda samo po senzorju za zunanjo svetlost ampak ima notri vgrajen ?e nekaj v zvezi s ?asovnim pasom in datumom.

 

V praksi pa to pomeni, da recimo pozno popoldan, ko je sonce ?e vedno nad obzorjem in ti po mo?nosti ?e sveti v o?i ta senzor lepo prestavi osvetlitev na no?ni re?im in ne vidi? ?ist ni? ve?. Se prav je treba ro?no pretaknt na vi?jo osvetlitev, da sploh vidi? hitrost in ostale podatke.

 

Sicer to niti ni problem sam funkcija te nastavitve zgubi ves pomen.

 

A je slu?ajno kdo zasledil kak se to zadevo ponastavi al kej podobnega, da bi res delovalo tako kot je treba in takrat ko je treba?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam v CX7 ampak priznam nikoli uporabil dejansko, ja senzor je na sipi poleg brisal?evega in ko mu pade mrak na o?i (tunel, senca, vecer) prizge lu?i. Glede armaturke pa ne vem.

 

CX7 ima (mogo?e tudi 6) 2 stopnji lev gumb poleg tistega za reset kilometrov je ne samo potenciomenter ampak tudi ko ga not pritisnes osvetlitev na armaturki 2x bolj zazari - za podnevi naprimer, za pono?i je pa ze kot zerjavica...

 

?E se ne motim osvetli vse skupaj tudi armaturko, ker je to vezano skupaj.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak ima notri vgrajen ?e nekaj v zvezi s ?asovnim pasom in datumom.

 

 

Semau zeza? ,anede ...? :D:D:D

 

po mojem je crknila gps navigacija za ta senzor ..ki dolo?a ,glede na pozicijo avta na zemeljski

obli, vklop in izklop osvetliteve diplejev.. :zvizga:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe... ampak se res ne zezam, ker mora biti nekaj na tem, da mi v son?nem dnevu ob pol sedmih popoldne prestavi na no?ni na?in. Pozimi je recimo tole prestavljal ob pol ?tiri do ?tirih pa ?eprav je bilo lepo svetlo ?e vsaj eno uro.

 

Po tej logiki mora imeti notri tako nastavljen datum, da ve kako dolg je dan in pa seveda kje se nahaja. Druga?e si ne znam razlagat tega dejstva, da prestavlja na no?ni na?in ?e sred son?nega dneva. :ne vem:

 

Je pa zanimivo ?e nekaj: ?e re?imo starta? iz kak?ne gara?ne hi?e, kjer je temno in predno pride? na svetlo traja nekaj minut zadeva o?itno misli, da je no? in tudi potem ko pride? ven se ne prestavi na dnevni re?im in se to ne zgodi do naslednjega zagona avtomobila. V glavnem butasto do amena, ker mi ni jasno zakaj niso lepo samo nastavili na svetlobni senzor pa basta.

 

Bom ?e mal na servisu pobaral kako je s to zadevo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom ?e mal na servisu pobaral kako je s to zadevo.

 

no da vidimo kaj ti bojo povedal..

ampak ,de bi bil posebej not procesor, ki bi to ra?unal... neverjamem.

 

bolj mi je butasto , da podnevi ne izklopi stranskih lu?i,

?e je ?e tolk iberpametno zami?ljen tale auto light.

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu so potrdili, da je ta funkcija auto res malo ?udna ampak, da se pri ?estki ne da ni? ?telat medtem, ko naj bi bilo v novi trojki druga?e in da je kar nekaj nastavitev glede delovanja te funkcije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Ali kdo ve kje ima mazda vgrajen modul za dnevne lu?i?

To si zelim ven vrzti zelo, pa ga ne najdem, sumim da je v ro?ki oz, volanskem delu.

 

CX-7 ima celo posebej varovalko za DRL (Daylight Running lights) za Kanado in EU, je v navodilih, a ne pomaga ce vzames varovalko ven, se pravi da je to nek direkten modul....

 

?e kdo ve kje se nahaja, oziroma je to ze delal naj sporo?i - to ho?em dat ven!!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nem?ki forum se ubada z istim vpra?anjem pa nimajo odgovora, nekateri pravijo menjava releja, drugi SW...

Sw tle nima veze....

 

tudi rele ne , ko sem potegnil ven rele za lu?i je se vedno ob kontaktu na OFF poziciji gorela zelena lu?ka za lu?i in osvetlitev armature

 

Mam filing da je enostavno lu? vezana na kontakt 12V preko off stikala

 

direktno lu?i ne morajo biti vezane na kontakt 12V, ker se ugasnejo pri parkirnih.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

huh :huh:

 

imam ob?utek, da je treba raj ?e en ele notri vtaknt, k bo uga?al lu?i, ker o?itno so skos prpaljene. ?e je v em fora pol mora bit en rele vezan na kontakt, ki samo parkirne pripali in ugasne glavne lu?i :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

huh :huh:

 

imam ob?utek, da je treba raj ?e en ele notri vtaknt, k bo uga?al lu?i, ker o?itno so skos prpaljene. ?e je v em fora pol mora bit en rele vezan na kontakt, ki samo parkirne pripali in ugasne glavne lu?i :ne vem:

 

sem ugotovil, da imajo parkirne tudi svoj rele.....tako da gre za 2 lo?eni veji.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jures se ti kj sanja o tistem nacrtu k sem ti dal?za modul coming home?v torek se oglasim da zrihtamo kar je ostalo ok?

 

ni panike za tisto. ti kar poklic - upam samo da ne bo pihalo kot danes, 5 min pa roke trde

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni taka zananost, je pa treba malo premerit zadeve, ker ?e odklopi? karkoli se lampe avtomatsko pri?gejo tudi brez klju?a. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I might be stupid, ampak mogo?e gre pa za res sme?no simpel zadevo

 

Na?el sem elektri?ne sheme Mazde in vse tako kaze da gre le za briko.

 

V poziciji 0 ni aktiviran ne rele za parkirne, ne rele za glavne

V poziciji 1 je aktiviran samo rele za parkirne

V poziciji 2 pa sta aktivirana oba releja - logi?no

 

Torej ce v poziciji 0 na strani releja glavnih lu?i prebrikamo 0 in 2 je to to...kajne??????

 

a je loh tolk simpl :ne vem:

Ce je bo najtezje najti kje je brikano....lahko je v stikalu, lahko je na vezju ro?ke, lahko je na releju

post-2637-1260736540_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

The new M6 has the same problem with the on/off switsch, the Workshop Leader says this "Daylight" is standard u can´t turn the light completely off.

The only act u can do is, u have to got to your Mazda Workshop or Car dealer(center) and ask him for an Light Switsch on/off module to turn the light completely off

Module incl. mounting aproxx 280 Euros

 

to je z nem?kega foruma :angry2:

 

bi pa tole - zamenjava stikala, potrdila mojo teorijo :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Shit no... res je tko, da je narejeno glih kontra, da v bistvu rabi? rele za izklop lu?i - sva?ta :whatever:

 

2 slovenska servisa sta rekla enako - v avtu je posebej kontrolna enota, ki regulira dnevne lu?i in potrebuje zamenjavo...250? :blush:

 

Ko dobi ta enota kontakt nima? kaj

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 slovenska servisa sta rekla enako - v avtu je posebej kontrolna enota, ki regulira dnevne lu?i in potrebuje zamenjavo...250? :blush:

 

Ko dobi ta enota kontakt nima? kaj

 

Ven jo vr?e? pa je. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ven jo vr?e? pa je. :D

 

Potrebno jo je oemljit, druga?e deluje non stop.

Najdu :bravo:

http://www.mazdas247.com/forum/showthread.php?t=123672453

 

Sporo?im ?e je evropska enaka (ta je kanadska vezana na parking break...)

Ampak ce je enota na istem mestu jo bom oeljil in et voila.

 

Sporo?im

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala kolegu iz Kanade!

 

Na?el in v 30 minutah uredil.

Nato sem opazil, da parkirne lu?i delajo stalno.... ?zmeden? tudi v poziciji OFF in ugasnjenem avtu.

 

Sem ?el ?e enkrat v na?rt in opazil da ima kanadska CX-7 parkirne lu?i tako kot M2,M3 in M6 ob glavnih lu?eh, medtem ko evropska CX-7 jih ima v odbija?u poleg meglenk, s svojim relejem posebej (kar sem napisal ze v nedeljo)

 

in res na ACL unitu sta dve zicki ?rni z rde?o obrobo - tako da je parkirne treba narediti posebej.

 

ACL konektor je druga?en kot ga opisuje kanad?an, kar je normalno, saj je njihov sistem vezan preko ro?ne - ki je pri avtomatskem menjalniku pedal s stikalom....

Zicka je druga po vrsti - dela je priblizno 30 minut

:harhar: 250? ? :harhar:

 

Na prvi sliki vidite da sem delal v toplem avtu :)

 

zelo slaba predstavitev Mazde, ki dela tako kot je treba!!!!!!!!!!

notri

http://www.mojvideo.com/video-izklop-dnevn...e862f9775f7f499

 

in zunaj:

http://www.mojvideo.com/video-dnevne-luci-...b2e2bc4105cc17e

TA VIDEO JE OK

post-2637-1260789871_thumb.jpg

post-2637-1260789919_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa zdaj pomeni funkcija AUTO, ki ni prikazana v videu?

 

trenutno v tem vremenu so luci prizgane ko dam na auto - bolj ?e ne morem stestirat zal - sporo?im

P.S. roko na srce, ga ne potrebujem (pogresam, ker je z dnevnimi lu?mi NE deloval....tudi ce je preklapljal so lu?i skoz delale, samo armaturo je on/off imel ?ez)

 

jebe me telefon ne morem posnet vseh 3h pozicij

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si nebi ti omislil ?e kakih Helinih DRL, ki bodo svetile kadar bo? hotel in opravljale funkcijo ozna?evanja avta spredaj podnevi.

 

post-24-1260792473_thumb.jpg

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.