Skoči na vsebino

Mazda 6 - vgradnja plinskega sistema - kje ?


COBO

Priporočeno sporočilo

No tako bi jaz hotel ker tisto v odbija?u je res mal ... To se pravi da se da pod pokrov?kom samo verjetno z kak?nim nastavkom ali ne?

 

Js sem mel na prej?nji in na sedaji 6ki vgrajeno tankanje poleg normalne odprtine za tankanje benza.

Je pa res da je pol vedno treba gor na?raufat nastavek, samo se nikjer ni? ne pozna-vidi, samo pri tankanju. :danzoman:

V odbija?e mi nau noben vrtal !!!

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz tudi na obeh, pa sploh ni panike - nih?e ne ve? da ima? LPG.

Pa debelo te gledajo ko mislijo da plin tanka? v normalen kesel :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz tudi na obeh, pa sploh ni panike - nih?e ne ve? da ima? LPG.

Pa debelo te gledajo ko mislijo da plin tanka? v normalen kesel :blush:

 

Smo pol ska?ejo ko snem? ro?kos nastavka in piha in kiha. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plin dandanes vgrajujejo ?e tko dobr, da je edina razlika ki jo opaz? debelej?a denarnica ob izhodu s pumpe :bravo:

 

To je pa res razen ?e ne bojo to pogruntal in potem ?e ceno plina vzdignili :angry: Druga?e pa jaz ?e bom vgradil napravo jo bom tako, da bo nastavek izpod pokrova za to?enje goriva.

 

Kako pa je kaj z mazanjem ali imate gor kak?ne posode z oljem?

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za mazanje je pri mojem neka tak?na posoda kakor "bidon" pri biciklu, se prav nekih 0,5litra teko?ne Flash Lube! :bravo:

 

Je pa sicer cena LPG (Uteko?injenega naftnega plina) tako ali tako vezana na ceno bencina, da ne bo pomote! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za mazanje je pri mojem neka tak?na posoda kakor "bidon" pri biciklu, se prav nekih 0,5litra teko?ne Flash Lube! :bravo:

 

Je pa sicer cena LPG (Uteko?injenega naftnega plina) tako ali tako vezana na ceno bencina, da ne bo pomote! :blush:

 

Pa to za mazanje mora biti ali si to sam hotel imeti? Ali morajo to vsi modeli imeti Mazd?

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem to ?e dobil, ker je bila instalacija v vozilu ?e ob nakupu. Sicer pa mazda6 ne rabi tega (preverjeno na dveh mestih) oz. kot re?e na? Javarje - ne rabi?, ampak ?kodvat pa ne more! :bravo::danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa to podra?i ceno vgradnje le za kak?nih 50?, ampak moja logika - ?e ne rabi?, pa? ne rabi? in tega garant ne bi dal vgradit! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa to podra?i ceno vgradnje le za kak?nih 50?, ampak moja logika - ?e ne rabi?, pa? ne rabi? in tega garant ne bi dal vgradit! :danzoman:

 

 

Tudi sam se zanimam za predelavo na plin.Vsi so svetovali, da ?e ne potrebuje? je lahko ?kodljivo mazanja.Ne vem zakaj, ampak verjetno ?e vedo zakaj.Nekateri novej?i modeli npr.?koda ima hlajenje ventilov z bencinom in tam ni mogo?a predelava samo na plin, ampak se vedno me?a.Pa pustimo ?kodo.

Sam imam drugo vpra?anje.Zanimam se za CNG-zemeljski plin in ne LPG-autoplin.

Je ve? prednosti.Edina ovira je tankanje(in malo ve?ja cena vgradnje zaradi ve?jega tlaka rezervoarja).Edina ?rpalka v Sloveniji je v Ljubljani.

Na internetu sem na?el zadevo za doma?e polnenje.Izdelujejo v Italiji.

 

http://www.brcfuelmaker.it/casa/phill.asp?click=no

 

Ne znam Italjansko in popolnoma nikjer ne pridem do cene.Tudi v Nem?iji prodajajo, vendar je cena zopet na voljo samo za firme.Mi lahko kdo kaj pomaga z informacijami....

V zda je cena nekje 4500-5000 USD.

 

Na?el sem tudi na kitajskem, a je cena z prevozom in carino zelo zasoljena, pa ?e navsezadnje je kitajska roba.Pa ?e v EU ne bodo spustili zaradi homologacij itd...

 

Zemelski plin je ?e najbolj?a varijanta, ?e bi imel lastno polnilno postajo.Najcenej?i prevoz in odvisen od gospodinjske cene plina.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam se zanimam za predelavo na plin.Vsi so svetovali, da ?e ne potrebuje? je lahko ?kodljivo mazanja.Ne vem zakaj, ampak verjetno ?e vedo zakaj.

 

Vpliva na katalizator in ga uni?uje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Na internetu sem na?el zadevo za doma?e polnenje.Izdelujejo v Italiji.

 

 

Zanimiva zadeva zemeljski plin.

 

Sem pa govoril z enik kateri ima CX-7 pa ma u?timano mazanje ventilov tako, da mu 10% vedno vbrizgava ?e goriva.

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam se zanimam za predelavo na plin.Vsi so svetovali, da ?e ne potrebuje? je lahko ?kodljivo mazanja.Ne vem zakaj, ampak verjetno ?e vedo zakaj.Nekateri novej?i modeli npr.?koda ima hlajenje ventilov z bencinom in tam ni mogo?a predelava samo na plin, ampak se vedno me?a.Pa pustimo ?kodo.

Sam imam drugo vpra?anje.Zanimam se za CNG-zemeljski plin in ne LPG-autoplin.

Je ve? prednosti.Edina ovira je tankanje(in malo ve?ja cena vgradnje zaradi ve?jega tlaka rezervoarja).Edina ?rpalka v Sloveniji je v Ljubljani.

Na internetu sem na?el zadevo za doma?e polnenje.Izdelujejo v Italiji.

 

http://www.brcfuelmaker.it/casa/phill.asp?click=no

 

Ne znam Italjansko in popolnoma nikjer ne pridem do cene.Tudi v Nem?iji prodajajo, vendar je cena zopet na voljo samo za firme.Mi lahko kdo kaj pomaga z informacijami....

V zda je cena nekje 4500-5000 USD.

 

Na?el sem tudi na kitajskem, a je cena z prevozom in carino zelo zasoljena, pa ?e navsezadnje je kitajska roba.Pa ?e v EU ne bodo spustili zaradi homologacij itd...

 

Zemelski plin je ?e najbolj?a varijanta, ?e bi imel lastno polnilno postajo.Najcenej?i prevoz in odvisen od gospodinjske cene plina.

 

Erdgas imajo po celi avstriji - je cenej?i a ti iz prve roke povem da avto NE GRE NIKAMOR! to je zgolj za mestne avte in ekologijo...

 

Pa sam sem imel izku?njo, da sem hotel v italiji dati plin, a so slovenski zlatarji vele za??iteni - ne more? homologirati zadeve brez lokalnega poro?ila o vgradnji, izjave o tesnenju...itd...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiva zadeva zemeljski plin.

 

Sem pa govoril z enik kateri ima CX-7 pa ma u?timano mazanje ventilov tako, da mu 10% vedno vbrizgava ?e goriva.

 

Kaj narod fantazira, sploh ne ve kaj govori, CX dela na benz zato da HLADI vbrigovalne ?obe za bencin, ker so le te direktno v cilindru in Ne PRED sesalnimi ventili.

Kak?ne bu?e !

 

Mazda na?eloma ne zahteva maznja, ga pa priporo?a, tako da naj si vsak sam razlaga, jaz vem da sem na prej?nji imel elektronsko regulirano mazanje, na tej pa bo tudi samo da mine ?as testiranja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.