Skoči na vsebino

goljufija?


dekss

Priporočeno sporočilo

Pred kratkim sem tukaj vpra?al za mnenja glede problema z pri?gano ABS lu?ko.

Dobil sem nekaj odgovorov. Zadnji odgovor me je napotil na tale naslov

torej na zavorni servis gospodu Hanzi Tassi.

 

Poklical sem in se zmenil da avto pripeljem enkrat zjutraj.

Ko sem popoldan pri?el gospod Tassi mi je rekel da je ABS sistem (torej vsi senzorji) v redu, ampak da je pravzaprav narobe skoraj cel zavorni sistem:

plo??ice, diski, cilindri... ne vem kaj vse... na?teval je dogo ;)

ko sem vpra?al koliko bi stalo da se to vse popravi/zamenja?

odgovoril mi je:

"Okrog 600?"! Dodal je da cilindre sam obnavlja in da bo zaradi tega ceneje!

 

Uh, povedal sem, to ni po ceni, ampak ?e je potrebno, kaj ?e?.

 

Zmenili sva se da ga pokli?em ko se odlo?im kdaj lahko avto pustim...

 

 

Ker se mi je to kar mi je povedal zdelo ?udno, sem ?el k mehaniku ki ga poznam. On je avto dvignil in pogledal... Povedal mi je da je vse v zvezi zavor v redu in mi svetoval da grem na diagnostiko.

Danes sem bil na diagnostiki in je ta ugotovila to kar sem sam zmeril ohmmetrom: da je pokvarjen zadnji desni ABS senzor.

 

Zdaj mi je ?e 100% jasno da me je g Tassi hotel ogoljufati, ampak mi ni jasno, ali to dela vsem, ali pa je mene izbral tak naklju?no, ali pa s kakim razlogom?

Kaj menite?

 

S tem tudi ?elim opozoriti na tega "mojstra"

 

 

Pa ?e: ali kdo ve ali lahko kupim (in kje) ABS senzor ceneje kot v A-COSMOS (120?)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oseba s tem imenom mi je znana v povezavi z mojim delom (izvr?ba), kjer ga pogosto obravnavam, tako da je morda z guljenjem tebe nameraval pokriti kak?en dolg! :angry2:<_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem.

mogoce Miska ki me je napotila na tega "mojstra" nima pojma za njegovo po?etje.

njega itak ne mores banati ;)

napisal sem kaj se mi je zgodilo tudi z namenom da drugi bodo pozorni do takih primerov...

 

Mogo?e je mi?ka ta servis ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je mi?ka ta servis ? ?zmeden?

 

To sem tudi jaz prvo pomislil - malo sem gledal kaj je Miska pisala - pisala je tudi o drugih stvareh in dajale druge nasvete, tako da se mi ne zdi da je

?e bi pisala samo o zavorah, potem bi bilo sumljivo...

lahko pogleda? sam... mogo?e sem nekaj zgre?il...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem se pozanimal. Na Nissan forumu je uporabnik z drugim nickom in istim IP naslovom. Ravno tako daje nasvete kaj je treba po?timati. Ponavadi se vklju?i ko je treba kak avto na tester priklopiti ali pa kaj postoriti. Tole ima napisano v profilu:

Kraj: Ljubljana

Poklic: Avtomehanik

Interesi: diagnostika, elektronika

Spletna stran: http://www.zavorniservis.com

Avto: chrysler

 

BUSTED! <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj je prej tudi bil pod nickom ZAVORNI SERVIS, samo zgleda da je pozabu geslo pa se je ?e 1X registriral.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

600 je lepa cifra, sam ne za tistega ki jih mora "odkartat"! <_<

 

mogo?e je prav toliko rabil za popla?ilo kakega dolga ;)

 

prav me zanima ?e res deli in popravilo ki mi ga je na?tel stane toliko? mogo?e je ponudba bila "poceni" :D

 

 

 

?koda za njega - mogel je vsaj zaslu?iti z zamenjavo tega senzorja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam imam s trgovino FERMI - Radomlje odli?ne izku?nje, ponavadi pri njih kupujem (ugodne cene, strokoven odnos, hitra dobava)! :rispekt::danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pozdravljeni vsi skupaj.

 

?e takoj se vam opravi?ujem, ker nisem lastnik Mazde (jo pa vozi o?e in je zelo zadovoljen :) ) in sem se registriral izklju?no zaradi tega topica in sicer kar se ti?e g.Hanzija Tassija.

 

Namre? prav tako kot je hotel uporabnika dekss-a "opehariti" je na?alost opeharil mene!

 

Zgodba je dolga, par povzetkov, na avtu so mi tresle zavore, ker ve?ino popravil na avtu naredim sam sem se lotil tudi tega postopka odpravljanja napake, ?al po 500 ? in ni? koliko ur sem obupal in zaprosil za pomo? na lokalnem forumu, kjer se mi prijazno v pomo? ponudi ravno Hanzi Tassi z njegovim zavornim servisom. Po dogovoru pripeljem avto k njem, prvo kar me je presennetilo je to da ta ?lovek sploh nima delavnice ampak kovinski kontejner, pa dobro nima veze to z zgodbo. Po korektnem sprejemu sva bila dogovorjena da me obvesti o stro?ku popravila. Kli?e me naslednji dan in mi pove, da je potrebno pomenjati ves zavorni sistem (diski, plo??ice, zav. teko?ina,....) cena 435 ?!!!!!

 

Za poseg sem se odlo?il iz razloga, ker letno delam 40-50k km in no?em reskirat ?ivljenja zaradi slabih zavor. Avto je bil popravljen v 6 urah, po prevzemu mu pla?am se odpeljem nakar mi po 14 dneh in prevo?enih 1000 kilometrih diski za?nejo ponovno tresti (stara zgodba, samo, da me je tokrat poseg pri?el skoraj mojo pla?o!)

 

Bil sem pri njemu !!!3×!!! na reklamaciji govoril je da je dal kompleten zavorni sistem testirat na in?t. Jo?efa ?tefana in ?e kar nalagal, da je z mojimi diski vse v redu in da je napaka zaradi zra?nosti podvozja, kljub temu, da sva bila dogovorjena, da se avto popravlja pod IZKLJU?NIM pogojem, da do tresenja zavor ne bo ve? prihajalo in da so izklju?no zavorni elementi krivi za tresenje pedlake in volana (zavor).

 

No po letu in pol sva z drugim mehanikom >(uradni serviser) kon?no odkrila napako in sicer kriva so bila lita plati??a (stara 10 let) in napa?ni vijaki za ta lita plati??a, ki so dopu??ala "dihanje" diska zaradi temp. sprememb v materialu in posledi?nega krivljenja zav. diskov.

 

Tako da vas opozarjam iz lastnih izku?enj, da se tega ?loveka ognite v najve?jem mo?nem krogu. Hanzi Tassi govori vedno v mno?ini, ?eprav dela sam, prijavljen je na ve?ini avto forumih, kjer prijazno prodaja svoje nasvete, vendar ne nasedajte mu, saj ko boste enkrat v njegovi "delavnici" pri?li BREZPLA?NO preverit ECU oz. resetirat ECU, vam bo iz diagnostike razbral vsaj en del, ki ga je potrebno zamenjati in spet se prijazno ponudi za zamenjavo, kaj sledite verjetno veste... In ja tudi uporabnik Miska je on na Mazdinem forumu, na drgih forumih pa uporablja zelo podobne nicke, kot so: zavorni servis, Tassi,....

Poznam pa tudi veliko ljudi, ki so ?li k njemu in jih je posku?al opehariti, tako kot je posku?al tebe dekss in kot mene je, saj o vra?ilu denarja ni hotel niti sli?ati.

 

Aja naj povem ?e to da za storitev, ki sem jo pri njem pla?al 435?, bi na poobla??enem servisu pla?al samo 320? in to z originalnimi deli in strokovno vgradnjo ne pa njegovo HonkKong robo, kar so kasneje ugotovili na poobla??enem servisu.

 

Upam, da boste ta post pustili, saj bi rad, da ?im ve? ljudi zve kak?en nepo?ten ?lovek je on in kaj se zgodi ?e ?loveku vrjame? na besedo...

 

Hvala in LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta post bo vsekakor ostal, v opozorilo eventuelnim nadaljnjim ?rtvam tega ..... :ninja:

 

Sicer pa stavim, da ti ni izstavil ra?una za storitev, torej bi ga ?e na podlagi tega lahko malo privil bumbarja (obstajajo dolo?ene institucije)! :angry2:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pust ti forum, najprej mu reci naj ti vrne denar.

Pol ga prjav najprej na dav?no in to pronto. Valjda ne bo? pustu da te nateguje.

3 x si bil tam? ?as, denar, norca se je delou s tebe, pa ?e okradu te je... in o?itno nisi edini.

 

Par ljudi na ta na?in dela, verjemi, edino kar jih gane je, ko jih po ?epu udari?.

Problem je, ?e nisi navajen na tak na?in te malo zmede. Ko te parkrat probajo nategnit te tut zelo hitro mine.

 

Podobno kot taksisti, ki vsi poskusjo, ?e ti lahko ve? ra?unajo. Pri nas zaenkrat ?e manj, v tujini pa juhuhu, sploh ?e vidjo da si tujc. Pravilni odgovor: Samo po drobi? sko?im. :jezicek:

 

P.S. Hanzi Tassi ... a je japonc?

 

 

 

Na sosednjem forumu sem ?e poskrbel, da ne bo ve? zavajal ljudi. <_<

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pust ti forum, najprej mu reci naj ti vrne denar.

Pol ga prjav najprej na dav?no in to pronto. Valjda ne bo? pustu da te nateguje.

3 x si bil tam? ?as, denar, norca se je delou s tebe, pa ?e okradu te je... in o?itno nisi edini.

 

Par ljudi na ta na?in dela, verjemi, edino kar jih gane je, ko jih po ?epu udari?.

Problem je, ?e nisi navajen na tak na?in te malo zmede. Ko te parkrat probajo nategnit te tut zelo hitro mine.

 

Podobno kot taksisti, ki vsi poskusjo, ?e ti lahko ve? ra?unajo. Pri nas zaenkrat ?e manj, v tujini pa juhuhu, sploh ?e vidjo da si tujc. Pravilni odgovor: Samo po drobi? sko?im. :jezicek:

 

P.S. Hanzi Tassi ... a je japonc?

 

Ra?un je bil izdan, vse je bilo narejeno po pravilih, to moram re?i. Vendar ?lo se je za tako doti?no napako, da se je ?lo za dokazovanje kdo ima prav in kdo nima, problem pa je bil v temu, da ?e bi jaz hotel dokazati, da imam jaz prav, bi moral pridobiti izvedeni?ko mnenje oz. po doma?e povedano bi moral dat diske preverit na in?titut, ki je potrjen s strani pravne stroke (sodi??a). Toliko denarja pa nisem imel in tudi tr?ni in?pektor je hotel imet potrdilo ?rno na belem, da so bili prej?nji diski v redu (ob zaupanja do ?loveka sem jih rade volje vrgel stran, ?eprav vem, da sem naredil napako) in da napaka ostaja nekje drugje in da je on ni odpravil. Samo z ra?unom lahko bolj malo naredi?, saj je on men zatrdil, da sem diske in plo??ice za?gal in zaradi same zra?nosti podvozja mi je za?ela zadeva ponovno tresti.

 

Fantje danes ?e ho?e? na po?ten na?in kaj dose?i je potrebno imeti vse ?rno na belem, da to kaj velja. To da sem mu izrecno naro?il, da se avto popravlja samo ?e bi se z njegovo storitvijo problem stalno odpravil je bil samo ustni dogovor po telefonu, on pa bi lahko mirne volje rekel, da sva bila midva zmenjena da mi pa? zamenja diske... ?e ni napisano in podpisano ne velja ni?, tako so mi govorili tudi odvetniki.

 

Testiranje zavor na potrjenem in?titutu bi me pri?lo cca 500-800 ?, ki pa jih takrat na ?alost nisem imel, saj sem ?e tako ali tako dal njemu skoraj eno mojo mese?no pla?o, ?eprav sem bil pripravljen njega civilno to?it, kjer bi ga to?il tudi za izgubljen ?as, saj sem namre? lansko leto zaradi njega pokuril 4 dni dopusta!!!

 

Kakorkoli, naredil sem vse, tudi papirje ima tr?ni in?pektorat, vendar iz te moke ne bo kruha dokler ne prinesem potrdila da je bila njegova diagnoza napa?na in je po nepotrebnem menjal zavorni sistem in mi prinesel 400?+ stro?kov.

 

Tip je bedak za zamenjavo katalizatorja mi je hotel vzeti 400 ? in ?e malo ?ez nov originalni del pa pride 380? na monta?o pa bi dobil ?e popust ker je avto toliko star. Dobro, da mu nisem pustil da mi takrat zamenja ?e to, ker bi se definitivno po?rl!

 

Kaj naj re?em ?e ena izku?nja ve?, da ljudem ni za zaupat in da se pred obiskom mehanika o njem malo pozanimam saj kot vidim je ta ?lovek to naredil namerno in to o?itno dela ?e drugim upam da mu v prihodnje s pomo?jo teh postov ne bo ve? uspevalo in fantje upam, da boste bolj pametni kot jaz in se vedno za servis pozanimajte ?e kje drugje, ker nikoli ne veste kdaj boste naleteli na tako osebo, ki ima v mislih samo to kako po suhem nategniti osebo. ?e vedno me pa najbolj jezi to, da sem sam v pi?lih 2 urah pomenjal ves zavorni sistem na mojem avtu, on pa mi je zara?unal !!!6!!! ur dela, ampak takrat sem na ?alost mislil samo na to, da je zadnja ve?ja pomanjkljivost na avtu odpravljena in mi ne bo treba kupovati drugega avtomobila.

 

Hvala modernatorjem da boste zgornji post pustili in bomo na ta na?in odvrnili vsaj nekatere ljudi od njegovih "uslug".

 

Lep Pozdrav!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z drugimi besedami, ta pof*** dr?ava ima miljardo mehanizmov da pof*** reve?a, ki ni pla?al 20 centov dohodbnine, medtem ko Hanzijem omogo?a, da se vozijo v V12 Q7 in podobnih jajcah ter je*ejo narod veselo naprej.

 

Bravo na?i.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, dejansko je tko, da ?e ma? vest si odj*, ker te pol prej al slej razni *obrtniki*, ki druga?e ne znajo do 5 ?tet nategnejo in potem za?aran krog. Sodi??a se vle?ejo 5 let vmes pa firmo zapre pa je... Q7 ma tko na leasing al pa na psa napisanga, ?vi pa v neprofitnem stanovanju, pr star?ih al pa pr bratu.

 

?e si pa svetska pi*da si pa manager leta pa ?upan v Sloveniji kljub Srbstvu.

 

A je ?e kje na svetu tujec ?upan v glavnem mestu!? V glavnem mestu na obali ista pesem.

 

:aaaaa: Hanzija je treba ustaut ?e ne bo naslednji ?upan,:ninja: pa tut mama Elka je opasna.

 

P.S. Nimam ni? proti Srbom, ampak menim da se lahko vsak narod sam opedena.

 

Z drugimi besedami, ta pof*** dr?ava ima miljardo mehanizmov da pof*** reve?a, ki ni pla?al 20 centov dohodbnine, medtem ko Hanzijem omogo?a, da se vozijo v V12 Q7 in podobnih jajcah ter je*ejo narod veselo naprej.

 

Bravo na?i.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

nekaj casa nisem bil na forumu in nisem opazil da se je ta tema nadaljevala.

torej sem mel prav kar se tice "mojstra" Tassija ;)

 

skoda da te je ogoljufal JanezK :(

ocitno je takrat imel "akcijo" - za me je bila cena 600? ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pust ti forum, najprej mu reci naj ti vrne denar.

Pol ga prjav najprej na dav?no in to pronto. Valjda ne bo? pustu da te nateguje.

3 x si bil tam? ?as, denar, norca se je delou s tebe, pa ?e okradu te je... in o?itno nisi edini.

 

Par ljudi na ta na?in dela, verjemi, edino kar jih gane je, ko jih po ?epu udari?.

Problem je, ?e nisi navajen na tak na?in te malo zmede. Ko te parkrat probajo nategnit te tut zelo hitro mine.

 

Podobno kot taksisti, ki vsi poskusjo, ?e ti lahko ve? ra?unajo. Pri nas zaenkrat ?e manj, v tujini pa juhuhu, sploh ?e vidjo da si tujc. Pravilni odgovor: Samo po drobi? sko?im. :jezicek:

 

P.S. Hanzi Tassi ... a je japonc?

 

?ipec

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.