Skoči na vsebino

CX-7 zavore - poznate te firme?


Priporočeno sporočilo

Situacija danes - normalno bremzanje.....

http://www.mojvideo.com/video-problem-brem...74e246d5eb4fc50

 

ah to ti le avto ple?e po glasbi.... :bravo:

 

Sam je pa hec, da ti najprej oreng zaniha volan (a je mo?no, da so bile kolesnice) in ?elo potem za?ne tresti zaradi zvitih diskov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah to ti le avto ple?e po glasbi.... :bravo:

 

Sam je pa hec, da ti najprej oreng zaniha volan (a je mo?no, da so bile kolesnice) in ?elo potem za?ne tresti zaradi zvitih diskov.

 

KA pa vem mogo?e

 

evo ?e en nem?ki pacient:

hi ! i' m new on this forum i love the way my cx - 7 runs , but however i have a big problem : i ' ve changed my front brake discs three times until now ( in 38000 kilometers ). the problem is that in germay is no speed limit on the highways so when i come down from 200 km/h to 100 km/h my ( originally ) discs doesn ' t last long. the dealer told me that the cx - 7 was originally designed for the american market , it ' s a heavy car , so the manufacturer didn ' t took into consideration using the brake discs at very high speed ( like 200 km/h ). i ' ve used the warranty the car came with , for changing the discs every each time but ( it seems ) that it has to be an other option for me. the dealer also told me that ( in his opinion ) i have to use the brembo gt brake set which , unfortunately , is not ( still ) in sale in europe , just in the u.s. can someone help me ? I FORGOT TO MENTION THAT I HAVE TO CHANGE FOR THE 4TH TIME MY BRAKE DISCS !

 

the dealer told me that the discs aren ' t wearing out , but because of the very high discs temperature ( when using the brakes at 200 km / h ) their surface is no longer geometrically perfect and that causes ( bad ) vibrations of the steering wheel. and that ' s exactly what happened to me every each time before i was forecd to change the discs . he showed me also the service computer ( because was very nervous ) where were another 6 cx - 7 with the discs changed in warranty.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

No takole, prej?nji teden na 1500km dolgi poti se je dokon?no odtrgal mojim diskom ki so tresli 10 po rihterjevi lestvici

 

Objavljena slika

Objavljena slika

 

V Petek sem jih zamenjal se spredaj (po tem ko sem gledal in se u?il ko je Ajvar zadnje menjal) :bravo:

 

CX-7 je sedaj cel preobut. Zaenkrat se vpeljujem bremze ampak razlika je ?e o?itna... :bravo::bravo:

To je pri 40.000km... :angry2:

:ouje:

Objavljena slika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No takole, prej?nji teden na 1500km dolgi poti se je dokon?no odtrgal mojim diskom ki so tresli 10 po rihterjevi lestvici

 

Objavljena slika

Objavljena slika

 

V Petek sem jih zamenjal se spredaj (po tem ko sem gledal in se u?il ko je Ajvar zadnje menjal) :bravo:

 

CX-7 je sedaj cel preobut. Zaenkrat se vpeljujem bremze ampak razlika je ?e o?itna... :bravo::bravo:

To je pri 40.000km... :angry2:

:ouje:

Objavljena slika

 

Si dal prav levo desno ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

No takole, prej?nji teden na 1500km dolgi poti se je dokon?no odtrgal mojim diskom ki so tresli 10 po rihterjevi lestvici

 

Objavljena slika

Objavljena slika

 

V Petek sem jih zamenjal se spredaj (po tem ko sem gledal in se u?il ko je Ajvar zadnje menjal) :bravo:

 

CX-7 je sedaj cel preobut. Zaenkrat se vpeljujem bremze ampak razlika je ?e o?itna... :bravo::bravo:

To je pri 40.000km... :angry2:

:ouje:

Objavljena slika

 

 

Pozdravljen!

 

Po ?tiriih mesecih vo?nje z zavorami, ki si jih pokazal na sliki, me zanima, kako se je menjava obnesla?

Imam namre? tudi CX-7 v lasti z enakimi problemi (tresenje pri vi?jih hitrostih), ?e vedno v garanciji, vendar glede na povedano bi skoraj raje kupil sam kak?no drugo robo, ki je preverjeno dobra. Ne mislim hodit non stop po servisih in jamrat!

 

Hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Po ?tiriih mesecih vo?nje z zavorami, ki si jih pokazal na sliki, me zanima, kako se je menjava obnesla?

Imam namre? tudi CX-7 v lasti z enakimi problemi (tresenje pri vi?jih hitrostih), ?e vedno v garanciji, vendar glede na povedano bi skoraj raje kupil sam kak?no drugo robo, ki je preverjeno dobra. Ne mislim hodit non stop po servisih in jamrat!

 

Hvala in lp

 

po 9.000km vse ok - oziroma ne ves da jih imas...:)

Pa pazi na Interclassu so mi rekli, da ne menjajo samo diskov ampak tudi roke pod garancijo!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e nisem prej zasledil, katere si pa to?no kupil? Pa kje?

 

Hvala lp.

 

http://www.streetunit.com/

stric iz amerika - Rotora je proizvajalec

 

najprej so poslali 2 zadnja za CX-7 pa 2 prva za Mitsubishi Evo-x :jupiii: pa so zamenjali....mi2 z ajvarjem pa avto v luft pa a je to varianta z metrom v rok....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Question.

 

?e ti zatrese volan samo izklju?npo pri dolo?eni hitrosti 70-80km/h, kje iskati problem?

Centrirano je, pogoji so lahko katerikoli - dolgo bremzanje, bremzanje s hladnimi ali vro?imi, ekstremno, blago bremzanje, skratka vse ,a se pojavi le pri res dolo?eni hitrosti....

 

Te?ko verjamem da so diski - so novi, 10.000km - kaj odmajano, luft, pakne, roka?

 

thanks

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Zdravo,

 

jaz sem tudi (v garanciji) menjal diske na 45.000.... no, sedaj sem na 90.000km in ista stvar, spet krivi diski. In jasno, na servisu jamrajo da "najbr? garancija ne bo ?la skozi". se na?eloma strinjajo da 45.000km ni ravno realna ?ivljenska doba diskov (itak!), ampak pa? "da jih ne morejo zdej kar skoz menjat zastonj". Pravijo pa? da so diski pre?voh in da Mazda nima re?itve za to...

 

Pol se pa j*bi, ane? Ne vem kaj bi zdaj... bi kupil kak?ne bolj kakovostne, samo ne vem kaj bi kupil, da bi bili ziher bolj?i od originalnih (nisem ravno doma v teh zadevah :)). Bi vzel kak?ne Brembotove samo na njihovi www strani ne pridem do podatka, ?e imajo kaj prav za ta avto.

 

Ima kdo kak?no re?itev oz. predlog?

 

Sicer nisem imal ve?jih te?av, ampak sem si vseeno predstavljal da bo Mazda (sploh "made in Japan") kvaliteta pa? bolj?a. Kot veste jo imam predelano na plin (zdaj ca. 70.000 km) in dela v redu, ?eprav mi na (uradnih Mazdinih) servisih vsaki? re?ejo da bo "vse crknilo", da bo "ma?ina ?la", ipd. Menjal sem radio/Cd pod garancijo (so ful komplicirali), parksenzorji in blouetooth je zezal, voznikov sede? se malo gunca, nekaj mi je na spojlerju plasitka odstopila, pa ?e neke te?ave imam pri v?igu (akumulator je nov!). Prakti?no za vsako zadevo ki se pojavi najprej re?ejo, da je to zaradi predelave na plin, kot da sem idiot.

 

Avto je sicer super za vozit, ampak je to ziher moja (prva in) zadnja Mazda.

 

Hvala, kerr

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam Brembo kit gor in diski imajo ?e krepko ?ez 100 kkm pa nobenih te?av. :ouje:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.