Skoči na vsebino

Konec vinjet?


Boss

Priporočeno sporočilo

Jao ja budalo jedna.... sem mel miljon spisanega tule in ?e ve? ra?unov pa sem ponesre?i zapru...

 

na kratko, ker se mi ne da ?e enrkat pisat:

 

Ra?unal sem pri vseh dr?avah, ki uporabljajo vinjete, koliko jih pride letna vinjeta na koli?ino avtocest, ki jih imajo...

 

Mađari (0.20?/km) so malo pred nami potem smo mi (0.18?/km), za nami Slovaki(0.16?/km... poooootem pa je velik preskok in so ?vicarji Avstrijci, Romuni...(zdej to?no ne vem za te komade, ampak je okoli 0.008?/km). ?ehov nisem, ker sem takrat vse zapru :S

 

?e zdej se ne morem sprijaznit s ceno vinjete, sploh glede na kakovost na?ih avtocest in predorov...in cesti?? v njih..). Prekleti lopovi, upam da kak sifilis staknejo, ko celo dr?avo nategujejo.

 

Pri na?i bajti bomo ske?irali 300? za vinjete.... jest, ki sem leto "pri cestnini" ponucal cc.a 20-30?, je velik ripoff.... 50? je blo ?e sprejemljivo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 151
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Jao ja budalo jedna.... sem mel miljon spisanega tule in ?e ve? ra?unov pa sem ponesre?i zapru...

 

na kratko, ker se mi ne da ?e enrkat pisat:

 

Ra?unal sem pri vseh dr?avah, ki uporabljajo vinjete, koliko jih pride letna vinjeta na koli?ino avtocest, ki jih imajo...

 

Mađari (0.20?/km) so malo pred nami potem smo mi (0.18?/km), za nami Slovaki(0.16?/km... poooootem pa je velik preskok in so ?vicarji Avstrijci, Romuni...(zdej to?no ne vem za te komade, ampak je okoli 0.008?/km). ?ehov nisem, ker sem takrat vse zapru :S

 

?e zdej se ne morem sprijaznit s ceno vinjete, sploh glede na kakovost na?ih avtocest in predorov...in cesti?? v njih..). Prekleti lopovi, upam da kak sifilis staknejo, ko celo dr?avo nategujejo.

 

Pri na?i bajti bomo ske?irali 300? za vinjete.... jest, ki sem leto "pri cestnini" ponucal cc.a 20-30?, je velik ripoff.... 50? je blo ?e sprejemljivo...

 

No ok, samo Avstrijci. ?vicarji pa verjetno ?e kdo ima predore za pla?evat posebej. In to ne malo. Ni mi edino logi?no zakaj se dr?avne glavce ne spomnijo in naredijo tako da pri cestnini pla?a? vse skupaj. To bi recimo veljalo samo za avte, ki so registrirani v Sloveniji, za ostale bi pa bile vinjete. Samo za dobi?ek se jim gre, kaj pa potem pomeni cestnina - verjetno uporaba cest, ki niso AC.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A jaz dobim eno, ?e re?em, da sem Lojz? :aaaaa:

Kdo jo je ?e lani obljubljal?

 

A je to dovolj al se moram ?e ful razburjat, kako se vsi ?lepate na moj ra?un?

 

V glavnem, se priporo?am. Pridem tud iskat, ni panike...

 

?eprav ma? rojtni dan, je NE dobi?, ve? razlogov, povrh tega je bila smo enkratna ponudba. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ok, samo Avstrijci. ?vicarji pa verjetno ?e kdo ima predore za pla?evat posebej. In to ne malo. Ni mi edino logi?no zakaj se dr?avne glavce ne spomnijo in naredijo tako da pri cestnini pla?a? vse skupaj. To bi recimo veljalo samo za avte, ki so registrirani v Sloveniji, za ostale bi pa bile vinjete. Samo za dobi?ek se jim gre, kaj pa potem pomeni cestnina - verjetno uporaba cest, ki niso AC.

 

Avstrijski tunel - turski je za pla?ati in tudi drugi ve?ji, pa tudi v Slo tega enega in edinega moramo pla?ati....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kerga ?e? ?e govori? o Karavan?kem je to slovensko-avstriski tunel, vsi slovenski so brezpla?ni in ni jih tako malo. Na ?tajerski AC jih je osem, na Dolenjki so trenutno trije + eden v gradnji, na Gorenjki eden + ?entvi?ki, na primorki dva.

 

?e nekaj jih je na vipavski hitri cesti pa nekaj na prekmurski HC.

 

Ker vem, da bo? zdajle rekel, da karavan?ki je najdalj?i, kar je deloma res samo ne pozabit, da vsi ostali so dvocevni in da slovenskega dela karavan?kega je "samo" 3.500m. ?e gledamo dol?ino luknje je skoraj toliko dolg predor Jasovnik 3.300m, dalj?i pa so Dekani 4.400m, Kastelec 4.500m in seveda Trojane s 5.800m skupne dol?ine obeh cevi.

 

Za nobenega od teh pa ni treba pla?ati posebej.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam da v na?ih predorih odpada omet, so zani? ceste, vpra?anje kaj se bo pa ?e pokazalo.

 

Saj se ?e spomnite, kako smo se fijakali 60 ?im je malce namo?ilo. Ni pa ?e izklju?eno, da se bo kak?na baraba najdla na DARS-u m za?ela zara?unavat mostnine in tunelnine.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kerga ?e? ?e govori? o Karavan?kem je to slovensko-avstriski tunel, vsi slovenski so brezpla?ni in ni jih tako malo. Na ?tajerski AC jih je osem, na Dolenjki so trenutno trije + eden v gradnji, na Gorenjki eden + ?entvi?ki, na primorki dva.

 

?e nekaj jih je na vipavski hitri cesti pa nekaj na prekmurski HC.

 

Ker vem, da bo? zdajle rekel, da karavan?ki je najdalj?i, kar je deloma res samo ne pozabit, da vsi ostali so dvocevni in da slovenskega dela karavan?kega je "samo" 3.500m. ?e gledamo dol?ino luknje je skoraj toliko dolg predor Jasovnik 3.300m, dalj?i pa so Dekani 4.400m, Kastelec 4.500m in seveda Trojane s 5.800m skupne dol?ine obeh cevi.

 

Za nobenega od teh pa ni treba pla?ati posebej.

 

pravi tunel se sele zacne pri 4000m...

 

pa brez skrbi da smo vse ze pla?ali in prepla?ali.......

 

Pelji se od Celovca do dunaja - cca 15 po?tenih cevi, od Celovca do Beljaka, cca 20 cevi, od linza do dunaja konkretni tuneli, vse zastonj...........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pravi tunel se sele zacne pri 4000m...

 

pa brez skrbi da smo vse ze pla?ali in prepla?ali.......

 

Pelji se od Celovca do dunaja - cca 15 po?tenih cevi, od Celovca do Beljaka, cca 20 cevi, od linza do dunaja konkretni tuneli, vse zastonj...........

 

pa dobro,no.Ti nas primerja? z avstrijci.To ni primerjava. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ne da bi koga hotel braniti samo na?eloma je isti drek al ima? malo AC-jev ali veliko saj v istem ?asu lahko prevozi? enako km-jev kot jih prevozi Avstrijec in ali jih to ve?krat na istem odseku ali na razli?nih pa? ni po moje glih neka poanta, kolk visoka mora bit cestnina.

 

Je pa zelo pomemben podatek, da v Slo imamo trenutno mre?o 513km (do leta 2013 je plan 660km) AC in HC, avstrija pa cca 1.700km. To je 3,3x ve? kot pri nas.

 

Ampak Slo ima 4,25x manj prebivalcev kot Aut se pravi, da je na 100.000 prebivalcev v Slo 25,65km AC-jev v Avstriji pa "le" 20km.

 

?e pa gledamo povr?ino pa je avstrija (156,987 km²) skoraj 8x ve?ja kot slovenija (20,273 km²) in bi pa logiki torej morala imeti ?e bistveno ve? AC-jev.

 

Se pravi, da na 1000km² je v Avstriji 10,8km AC-jev v Slo pa 25,7km².

 

 

Upam, da nisem zamoril preve? s to statistiko ampak na vse to dokaj neosnovano skupinsko bentenje ?ez na?e AC-je treba povedati tudi kak?en plus in mogo?e povedati, da slika ni ?rno bela in da v Aut ni vse samo belo pri nas pa vsa ?rno. :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa dobro,no.Ti nas primerja? z avstrijci.To ni primerjava. :P

 

S kom pa? S ?vicarji ki so ?e cenej?i? :ne vem:

 

Saj ne da bi koga hotel braniti samo na?eloma je isti drek al ima? malo AC-jev ali veliko saj v istem ?asu lahko prevozi? enako km-jev kot jih prevozi Avstrijec in ali jih to ve?krat na istem odseku ali na razli?nih pa? ni po moje glih neka poanta, kolk visoka mora bit cestnina.

 

Je pa zelo pomemben podatek, da v Slo imamo trenutno mre?o 513km (do leta 2013 je plan 660km) AC in HC, avstrija pa cca 1.700km. To je 3,3x ve? kot pri nas.

 

Ampak Slo ima 4,25x manj prebivalcev kot Aut se pravi, da je na 100.000 prebivalcev v Slo 25,65km AC-jev v Avstriji pa "le" 20km.

 

?e pa gledamo povr?ino pa je avstrija (156,987 km²) skoraj 8x ve?ja kot slovenija (20,273 km²) in bi pa logiki torej morala imeti ?e bistveno ve? AC-jev.

 

Se pravi, da na 1000km² je v Avstriji 10,8km AC-jev v Slo pa 25,7km².

Upam, da nisem zamoril preve? s to statistiko ampak na vse to dokaj neosnovano skupinsko bentenje ?ez na?e AC-je treba povedati tudi kak?en plus in mogo?e povedati, da slika ni ?rno bela in da v Aut ni vse samo belo pri nas pa vsa ?rno. :jezicek:

 

Zracunaj za hrvasko - veliko vec avtocest, tako da bi bilo letna vinjeta po moje veliko drazja, se posebej pa kaka kratkotrajna, ker pri njih je letni tranzit zlata vreden.

 

No pa bi bili slovenci v luftu, da bi za en dopust dali 50-70? za kratko vinjeto

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ne da bi koga hotel braniti samo na?eloma je isti drek al ima? malo AC-jev ali veliko saj v istem ?asu lahko prevozi? enako km-jev kot jih prevozi Avstrijec in ali jih to ve?krat na istem odseku ali na razli?nih pa? ni po moje glih neka poanta, kolk visoka mora bit cestnina.

 

Je pa zelo pomemben podatek, da v Slo imamo trenutno mre?o 513km (do leta 2013 je plan 660km) AC in HC, avstrija pa cca 1.700km. To je 3,3x ve? kot pri nas.

 

Ampak Slo ima 4,25x manj prebivalcev kot Aut se pravi, da je na 100.000 prebivalcev v Slo 25,65km AC-jev v Avstriji pa "le" 20km.

 

?e pa gledamo povr?ino pa je avstrija (156,987 km²) skoraj 8x ve?ja kot slovenija (20,273 km²) in bi pa logiki torej morala imeti ?e bistveno ve? AC-jev.

 

Se pravi, da na 1000km² je v Avstriji 10,8km AC-jev v Slo pa 25,7km².

Upam, da nisem zamoril preve? s to statistiko ampak na vse to dokaj neosnovano skupinsko bentenje ?ez na?e AC-je treba povedati tudi kak?en plus in mogo?e povedati, da slika ni ?rno bela in da v Aut ni vse samo belo pri nas pa vsa ?rno. :jezicek:

 

Statisti?no gledano imajo avstrijci tudi dvakrat ali ?e ve?krat ve?jo pla?o kot mi. :jezicek:

Gleda se,koliko % pla?e mora? od?teti za vinjeto in dobi? realno sliko kaj je za koga drago in kaj ni. ;)

 

Ko meni prete?e 31.1 bom zelo premislil,?e kupim novo.?e vedno trdim,da nas odirajo na vseh podro?jih.

In to na ra?un predrago narejenih avtocest mora nekdo pokrit pa? luknjo brez dna. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Statisti?no gledano imajo avstrijci tudi dvakrat ali ?e ve?krat ve?jo pla?o kot mi. :jezicek:

Gleda se,koliko % pla?e mora? od?teti za vinjeto in dobi? realno sliko kaj je za koga drago in kaj ni. ;)

 

Ko meni prete?e 31.1 bom zelo premislil,?e kupim novo.?e vedno trdim,da nas odirajo na vseh podro?jih.

In to na ra?un predrago narejenih avtocest mora nekdo pokrit pa? luknjo brez dna. ;)

 

Problem j da nimas vmesne variante vec. 4x, 5x kupis tedensko pa si ze tam tam....vsekakor bom letos veliko na motorju poleti po starih cestah, uzivas in prisparas.

 

Meni sicer sluzbeno krijejo vinjeto, a se mi vseeno zdi drago se posebej z evropskimi primerjavami.

 

Italijani so carji, pobirajo drago cestnino in jih BK....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Statisti?no gledano imajo avstrijci tudi dvakrat ali ?e ve?krat ve?jo pla?o kot mi. :jezicek:

Gleda se,koliko % pla?e mora? od?teti za vinjeto in dobi? realno sliko kaj je za koga drago in kaj ni. ;)

 

Ko meni prete?e 31.1 bom zelo premislil,?e kupim novo.?e vedno trdim,da nas odirajo na vseh podro?jih.

In to na ra?un predrago narejenih avtocest mora nekdo pokrit pa? luknjo brez dna. ;)

 

Ne vem, ?e je to ravno argument, da imajo 2x ve?je pla?e. Potemtakem bi toej mi morali imeti cene hrane pol ni?je, Mazda 6 bi morala stati med 11-16.000? in vse bi moralo biti pol ceneje kot v Avstriji (?e dobro, da nisem omenil nepremi?nin, ker tukaj s pa na?e cene 2x vi?je). Vinjete so v tej grupi stro?kov en ?iken ?it in sploh niso omembe vredne glede na vse ostale stro?ke, ki jih pla?ujemo v enako visokem znesku kot Avstrijci.

 

Razumem, da je za ob?asnega uporabnika drago tako, da jaz zagovarjam teorijo elektronske vinjete kjer bi se ljudje lahko odlo?ili ali za pav?alni letni znesek ali za zara?unavanje po kilometrih za tiste, ki AC-je uporabljajo samo ob?asno in jim je pav?al prevelik.

 

To bi bila najbolj?a re?itev za vspostavljanje najve?je varnosti in da bi ?im ve? ljudi uporabljalo AC-je namesto zelo nevarnih regionalnih cest.

 

 

Normalno pa je, da se lahko vsak odlo?i ali bo vinjeto kupil ali ne oz. bo uporabljal AC-je ali ne je pa najla?ji izra?un ta, da ?e letno prevozite vsaj 1900km po AC-jih in HC-jih vinjeto povrnete.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Normalno pa je, da se lahko vsak odlo?i ali bo vinjeto kupil ali ne oz. bo uporabljal AC-je ali ne je pa najla?ji izra?un ta, da ?e letno prevozite vsaj 1900km po AC-jih in HC-jih vinjeto povrnete.

 

Torej se meni vlo?ek povrne ?e v mesecu in pol :bravo:

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Meni sicer sluzbeno krijejo vinjeto, a se mi vseeno zdi drago se posebej z evropskimi primerjavami.

 

 

Seveda je drago, ker se noben ne upa kamionarjev preve? dirat in zato tudi za kamionarsko dejavnost pla?ujemo fizi?ne osebe - pa? davek, da nam kamionarji dostavljajo blago. :whatever:

 

Danes lahko kamionar uporablja kar precej AC-jev ?isto zastonj zraven se pa kurci ?e bunijo kolk je cestnina draga pa proti stro?kom goriva, rezervnih delov, registracije, zavarovanja, gum, olja je cestnina samo zelo majhen del vseh stro?kov ukvarjanja z prevozni?kim poslom.

 

Zato njihova izjava, da dvig cestnin zmanj?uje njihovo konkuren?nost je toliko bolj butasta, ker edina prava konkurenca so si le prevozniki med seboj in ?e se cestnina dvigne vsem nima nih?e noben konkuren?ne prednosti pri tem, da bi nam bogato polnili blagajno tranzitarji iz drugih dr?av s katerimi imamo danes ve?ino samo stro?ke.

 

 

Me pa resno zanima kak?en bo letos vinjetni izplen saj govorijo o le 11m? dodatnega denarja, kar je za tak drasti?en dvig cene leten vinjete stra?no malo in resni?no vpra?ljivo v primerjavi s tem, da kamionarjem uvedemo elektronsko cestninjenje vseh kilometrov za kar je izra?un, da bi se "izplen" samo teh cestnin pove?al za skoraj 100m?.

 

Torej se meni vlo?ek povrne ?e v mesecu in pol :bravo:

 

Jaz se vozim skoraj pol manj kot pred parimi leti, ko sem letno dal za ABC cestnine cca 1000? pa ?e vedno samo, da pridem v slu?bo in nazaj po Lj obvoznici pokrijem vinjeto v 4-ih mesecih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je drago, ker se noben ne upa kamionarjev preve? dirat in zato tudi za kamionarsko dejavnost pla?ujemo fizi?ne osebe - pa? davek, da nam kamionarji dostavljajo blago. :whatever:

 

Danes lahko kamionar uporablja kar precej AC-jev ?isto zastonj zraven se pa kurci ?e bunijo kolk je cestnina draga pa proti stro?kom goriva, rezervnih delov, registracije, zavarovanja, gum, olja je cestnina samo zelo majhen del vseh stro?kov ukvarjanja z prevozni?kim poslom.

 

Zato njihova izjava, da dvig cestnin zmanj?uje njihovo konkuren?nost je toliko bolj butasta, ker edina prava konkurenca so si le prevozniki med seboj in ?e se cestnina dvigne vsem nima nih?e noben konkuren?ne prednosti pri tem, da bi nam bogato polnili blagajno tranzitarji iz drugih dr?av s katerimi imamo danes ve?ino samo stro?ke.

Me pa resno zanima kak?en bo letos vinjetni izplen saj govorijo o le 11m? dodatnega denarja, kar je za tak drasti?en dvig cene leten vinjete stra?no malo in resni?no vpra?ljivo v primerjavi s tem, da kamionarjem uvedemo elektronsko cestninjenje vseh kilometrov za kar je izra?un, da bi se "izplen" samo teh cestnin pove?al za skoraj 100m?.

Jaz se vozim skoraj pol manj kot pred parimi leti, ko sem letno dal za ABC cestnine cca 1000? pa ?e vedno samo, da pridem v slu?bo in nazaj po Lj obvoznici pokrijem vinjeto v 4-ih mesecih.

 

jaz v cca 3h mesecih, so pa tudi taki, ki jo bodo v 3h letih na primer....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mislim, da moramo kar dobro pogledati koliko avtocest imajo.

 

Kajti treba je gledati koliko km avtocast morajo vzdr?evati, in koliko novih odsekov je ?e potrebno izgraditi.

 

In ka?e da jodlarjem za 75? znese vse po?timat. Glede na to da je jodlarjev 4x ve? kot janezov a imajo tudi cca. 4x ve? avtocest. Ki so bolj?e, ?ir?e,..... Pri nas pa zaradi nekaterih imbecilov z 95? pla?ujemo stare pufe, in vazelin za tiste, ki jih je Zidar in kompanija v desetletjih gradnje nategnila v vse luknje.

 

In s tem da imajo jodlarji cca. 17.000? letno pla?e, ima kdo izmed vas toliko? Jaz ne...

 

Danes sem kupil to jebeno vinjeto, in sem prav slabe volje....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mislim, da moramo kar dobro pogledati koliko avtocest imajo.

 

Kajti treba je gledati koliko km avtocast morajo vzdr?evati, in koliko novih odsekov je ?e potrebno izgraditi.

 

In ka?e da jodlarjem za 75? znese vse po?timat. Glede na to da je jodlarjev 4x ve? kot janezov a imajo tudi cca. 4x ve? avtocest. Ki so bolj?e, ?ir?e,..... Pri nas pa zaradi nekaterih imbecilov z 95? pla?ujemo stare pufe, in vazelin za tiste, ki jih je Zidar in kompanija v desetletjih gradnje nategnila v vse luknje.

 

In s tem da imajo jodlarji cca. 17.000? letno pla?e, ima kdo izmed vas toliko? Jaz ne...

 

Danes sem kupil to jebeno vinjeto, in sem prav slabe volje....

 

Jaz je pa do zadnjega ne bom-verjetno sploh ne. :angry2:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mislim, da moramo kar dobro pogledati koliko avtocest imajo.

 

Kajti treba je gledati koliko km avtocast morajo vzdr?evati, in koliko novih odsekov je ?e potrebno izgraditi.

 

In ka?e da jodlarjem za 75? znese vse po?timat. Glede na to da je jodlarjev 4x ve? kot janezov a imajo tudi cca. 4x ve? avtocest. Ki so bolj?e, ?ir?e,..... Pri nas pa zaradi nekaterih imbecilov z 95? pla?ujemo stare pufe, in vazelin za tiste, ki jih je Zidar in kompanija v desetletjih gradnje nategnila v vse luknje.

 

In s tem da imajo jodlarji cca. 17.000? letno pla?e, ima kdo izmed vas toliko? Jaz ne...

 

Danes sem kupil to jebeno vinjeto, in sem prav slabe volje....

 

Daskan klele si pa ti malo premlad, da bi se spomnil zakaj smo toliko ?asa bili prakti?no samo s primorsko AC, Srbija in Hva?ka pa sta lepo gradili YU AC kri? z denarjem cele Juge vklju?no z zelo bogatim slovenskim dele?em. Slovenija je ?e v 70 in 80-ih imela kompleten na?rt izdelave tega kri?a a je YU vlada zajebala slovenijo in prepre?ila uresni?evanje tega na?rta ?e pred 30 let.

 

Slovenija enostavno ni mogla ni? saj je bila dol?na odvajat sredstva v buđet a nazaj ni dobila ni?, ker je ?lo vse na HR in Srbijo. Zato smo toliko let zaostali pri izgradnji medtem, ko je recimo Avstrija lepo po?asi gradila svojo AC mre?o. ?ele prakti?no po skoraj 15 letih smo uspeli 1994 ponovno zagnati na? AC program in smo ga za?eli izvajati zelo na silo in ?im hitreje z velikim zadol?evanjem.

 

?e bi po?asi gradili od konca 70 ih bi bili danes ?e vsi dolgovi ve? ali manj popla?ani in tudi ne bi bilo takega pritiska na vi?ino zara?unavanja uporabe AC.

 

?e 1x nikogar ne zagovarjam pri nas ampak jodlarj nimajo ve? kreditov za odpla?at in je njihov stro?ek ve? ali manj le ?e vzdr?evanje, ki je bistveno manj?i stro?ek kot pa odpla?evanje kreditov.

 

Je pa tko, da Slovenija bi lahko ?la v to igro po?asi kot se ponavadi to po?ne pri takih projektih in bi bil AC kri? dokon?an ?ele 2020 ali kasneje samo mislim, da bi vsi veliko bolj pizdili, ko bi se du?ili v neskon?nih kolonah na regionalkah ali nedokon?anih AC-jih.

 

Osebno mislim, da je vseeno bolje pa? imeti malo dra?je cestnine in zato imeti AC-je kot pa jih ne in potovati iz LJ v Lendavo 4 ure namesto dana?nje ene in pol.

 

 

Zidar in kompanija je lahko nategnila le toliko kot so jim vladajo?e strukture dopustile in kolikor so imele profita od tega ampak o tem smo ?e veliko govorili pa ne bi ?e 1x. Da ima pa Aut 1700km si nisem zmislil ampak je uradni avstrijski podatek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Wiki: At the end of 2008, the Austrian motorway and expressway network was more than 2,100 km long. About 300 km of this network consist of tunnels and about 300 km of bridges

 

:)

 

Na?i cca. 500 km... kot sem rekel cca. 4x ve?.

 

Kot sem rekel, sem mel za vse dr?ave z vinjetnim sistemom, koli?ino avtocest, ceno vinjete, itd.. vse prera?unano, pa sem ponesre?i zapru. Edino Mad?ari pridejo pred nami ostali so veliko bolj ugodni.

 

Vem da so na?i hiteli z izgradnjo avtocest, ampak so precej prepla?ali izdelavo, glede na kakovost cest.

To je moja neuradna inforamcija, lahko da se motim, amapk na?i so bojda izdelovali ceste po nekem nem?kem ali ?vicarskem receptu, a so malo guljufali in me?ali slab?e sestavine not, zato so ceste pri nas tako spolzke in se hitro obrabijo.

 

 

Jezim se na DARS, ki je od leta 1994 metal dnar skozi okno. To kar imamo sedaj, bi se dalo dobiti veliko ceneje oz. kakovost veliko bolj?a. Tko se nam pa vsi turisti smejijo, ko vsako leto krpamo iste luknje, medetm ko se oni z "male pare" vozijo ?ez. Da kamijonarjev ne omenjam.

 

Jaz sem vesel da imamo vinjete, samo kot sem ?e rekel preden so jih uvedli, da bojo na?i "specijalci" popolnoma odli?en in delujo? sistem, pri nas totalno zajebali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.