Skoči na vsebino

Konec vinjet?


Boss

Priporočeno sporočilo

Statisti?no gledano imajo avstrijci tudi dvakrat ali ?e ve?krat ve?jo pla?o kot mi. :jezicek:

Gleda se,koliko % pla?e mora? od?teti za vinjeto in dobi? realno sliko kaj je za koga drago in kaj ni. ;)

 

Ko meni prete?e 31.1 bom zelo premislil,?e kupim novo.?e vedno trdim,da nas odirajo na vseh podro?jih.

In to na ra?un predrago narejenih avtocest mora nekdo pokrit pa? luknjo brez dna. ;)

 

Tole ni cisto tako ... Povprecna placa v Avstriji nikakor ni se enkrat visja, kot pri nas... Place sicer so visje, ne pa toliko ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 151
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Wiki: At the end of 2008, the Austrian motorway and expressway network was more than 2,100 km long. About 300 km of this network consist of tunnels and about 300 km of bridges

 

:)

 

Na?i cca. 500 km... kot sem rekel cca. 4x ve?.

 

Kot sem rekel, sem mel za vse dr?ave z vinjetnim sistemom, koli?ino avtocest, ceno vinjete, itd.. vse prera?unano, pa sem ponesre?i zapru. Edino Mad?ari pridejo pred nami ostali so veliko bolj ugodni.

 

Vem da so na?i hiteli z izgradnjo avtocest, ampak so precej prepla?ali izdelavo, glede na kakovost cest.

To je moja neuradna inforamcija, lahko da se motim, amapk na?i so bojda izdelovali ceste po nekem nem?kem ali ?vicarskem receptu, a so malo guljufali in me?ali slab?e sestavine not, zato so ceste pri nas tako spolzke in se hitro obrabijo.

Jezim se na DARS, ki je od leta 1994 metal dnar skozi okno. To kar imamo sedaj, bi se dalo dobiti veliko ceneje oz. kakovost veliko bolj?a. Tko se nam pa vsi turisti smejijo, ko vsako leto krpamo iste luknje, medetm ko se oni z "male pare" vozijo ?ez. Da kamijonarjev ne omenjam.

 

Jaz sem vesel da imamo vinjete, samo kot sem ?e rekel preden so jih uvedli, da bojo na?i "specijalci" popolnoma odli?en in delujo? sistem, pri nas totalno zajebali.

 

?e 1x poglej - imajo 1.700km pravih AC-jev in po njihovih standardih so AC-ji tudi recimo na?a vipavska HC. Imajo pa res 400km tako imenovanih expressways in po definiciji je recimo expressway pri nas Mariborska vpadnica in je zna?ilno, da ima lahko sicer omejeno ?tevilo dovozov in pa tudi semaforizirana kri?i??a. V Ljubljani je to recimo cesta od rondoja Toma?evo, do ?rnu? in mimo Trzinske industrijske cone.

 

Zato teh 400km cest pa? ne more? dati med AC-je, ker nimajo zna?ilnosti AC-jev kjer so dovozi in izvozi urejeni z zaviralnim oz. pospe?evalnim pasom.

 

Pri nas je najve?ji problem peska, ki ga me?ajo v zmes za asfalt in ker nimamo dovolj granitnega peska se ve? ali manj za to uporablja apnen?ev pesek. Apnenec pa vemo kako rad ima vodo in da ga voda ter trenje pridno gladita. Vem, da to ni izgovor ampak, da pa bi uva?ali granit si pa sploh ne upam razmi?ljat kak?na bi bila ?ele potem cena km AC-ja.

 

Pa nikar pozabit, da je Slovenija glavna ?ila med Italijo in vzhodno Evropo in da zaradi ugodnih cen za kamionarje tudi povezava z vso vzhodno Evropo do baltika. vklju?no s povezavo Sever Jug med Nem?ijo in balkanom. Take obremenitve Avstrijske ceste nimajo niti v sanjah in tu najbolj zamerim na?im oblastnikom, da tranzitni promet ne obremenimo z vi?jimi cestninami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas je cca. 920?. Na mesec. Se pravi povpre?na pla?a ne leto je cca 11.000.

 

Za jodalrje sem na?el ta link:

 

http://www.statistik.at/web_en/statistics/...come/index.html

 

Ja Boss, glih to je moj point, recmo. :) Na?i me?ajo apnenc kar zjebe ceste a hkrati imamo zelo, zelo obremenjene ceste. Naj nardijo ceste kot se spodobi in zara?unajo tistim ki jih najbolj uni?ujejo, tovornjakarji in masovna migracija turistov. Pr nas grejo vsi ?ez, poljaki, romuni, ?ehi, slovaki, makaronarji, jodlarji, ?vabi,... :)

 

In glede na to da drugje delajo po "dra?jem" receptu, pri nas po "po ta poceni", pa so oni zmogli odpla?at pufe in trenutno vzdr?evanje, pri nas se pa pufi ?e samo kopi?ijo. Zato ker krpamo fri?no zgrajene ceste vsako leto.

 

Ni dnarja pa ?asa, da se enkrat nardi po?teno, a za konstantno krpanje, popravljanje, rezkanje, ometovanje pa je dnar in ?as.

 

Tle mislim, da nam je vsem jasno, a ?al onim bedastim kravatejem, trenutno z Vla?i?em na ?elu ne kapne v glavo. Pri nas pa? tuhtajo po liniji najla?jega cuzanja denarja.

 

Dve zelo veliki po?iralki na?ega dnarja DARS in S? in oboje je " v kurcu". In mi je ?isto jasno zakaj, ker po politi?ni liniji nastavijo najbolj nesposobne ljudi tja, ker ?e bojo kaj zajebal, bo ?e dr?ava pokrpala....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v Avstriji je povpre?na neto pla?a med 1200 in 1600 EUR.. ;)

 

to pa ni tak malo ve? kot se zdi...

 

nepremi?nine v avstriji so malce dra?je, ?pecerija in obleke pa imajo pribli?no iste cene...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v Avstriji je povpre?na neto pla?a med 1200 in 1600 EUR.. ;)

 

to pa ni tak malo ve? kot se zdi...

 

nepremi?nine v avstriji so malce dra?je, ?pecerija in obleke pa imajo pribli?no iste cene...

 

Pa tam ?e mora? ra?unat 13-to in14-to pla?o, ki je enaka osnovni pla?i, se pravi julija dobi? dvojno pal?o in decembra prav tak.

1200*14=16800? na leto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa tam ?e mora? ra?unat 13-to in14-to pla?o, ki je enaka osnovni pla?i, se pravi julija dobi? dvojno pal?o in decembra prav tak.

1200*14=16800? na leto

 

Potem moras tudi pri nas racunati enako... :) ... 13. placa je v bistvu regres, 14. placa pa bozicnica... Kolikor vem, ze nekaj casa v Avstriji ni obvezno izplacilo, v Nemciji pa se nikoli ni bilo obvezno izplacilo 13. in 14. place ... tako kot tudi pri nas ni obvezna bozicnica... regres pa odvisno od likvidnosti podjetja ...

 

V glavnem ... casi, ko se je v tujini zasluzilo precej precej vec denarja, so mimo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem moras tudi pri nas racunati enako... :) ... 13. placa je v bistvu regres, 14. placa pa bozicnica... Kolikor vem, ze nekaj casa v Avstriji ni obvezno izplacilo, v Nemciji pa se nikoli ni bilo obvezno izplacilo 13. in 14. place ... tako kot tudi pri nas ni obvezna bozicnica... regres pa odvisno od likvidnosti podjetja ...

 

V glavnem ... casi, ko se je v tujini zasluzilo precej precej vec denarja, so mimo...

 

to?no to

 

 

@Kaalman: ja neprimi?nine v Aut so malo dra?je kot nepremi?nine v Prekmurju pa precej cenej?e kot nepremi?nine v centralni Sloveniji ali na obali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem moras tudi pri nas racunati enako... :) ... 13. placa je v bistvu regres, 14. placa pa bozicnica... Kolikor vem, ze nekaj casa v Avstriji ni obvezno izplacilo, v Nemciji pa se nikoli ni bilo obvezno izplacilo 13. in 14. place ... tako kot tudi pri nas ni obvezna bozicnica... regres pa odvisno od likvidnosti podjetja ...

 

V glavnem ... casi, ko se je v tujini zasluzilo precej precej vec denarja, so mimo...

 

Naj dajo na?im njihove pla?e in verjemi,nih?e ne bo zahteval bo?i?nice in trinajste pla?e. ;)

In ?e vedno se da v tujini,odvisno za kak?no delo,zaslu?iti duplo.Ne pozabimo tega,da imajo v tujini zelo velike dodatke na otroke.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj dajo na?im njihove pla?e in verjemi,nih?e ne bo zahteval bo?i?nice in trinajste pla?e. ;)

In ?e vedno se da v tujini,odvisno za kak?no delo,zaslu?iti duplo.Ne pozabimo tega,da imajo v tujini zelo velike dodatke na otroke.

 

Pri nas pa te ?e bolj ociganijo, a ni to dost o?iten razlog zakaj se ne mno?imo tako kot avstrijci.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to?no to

@Kaalman: ja neprimi?nine v Aut so malo dra?je kot nepremi?nine v Prekmurju pa precej cenej?e kot nepremi?nine v centralni Sloveniji ali na obali.

 

?e bi imeli mi vsaj pribli?no enake pla?e,bi se vozili po Sloveniji sami bmw-ji,Porsche-ji in podobni avti.

In verjemi,Boss,da ne bi nih?e bentil na ceno vinjet,tudi ?e bi bila 100?.

 

Pri nas pa te ?e bolj ociganijo, a ni to dost o?iten razlog zakaj se ne mno?imo tako kot avstrijci.

 

To?no tako.Zato pa veliko dru?in tukaj z obale,seveda ponavadi tistih,katerih kdo dela ?ez v italiji,vzame italj.dr?avljanstvo.In dobijo ful ke?a za otro?ki dodatek ?e za nazaj.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi imeli mi vsaj pribli?no enake pla?e,bi se vozili po Sloveniji sami bmw-ji,Porsche-ji in podobni avti.

In verjemi,Boss,da ne bi nih?e bentil na ceno vinjet,tudi ?e bi bila 100?.

 

Ja sej a niso zdele skor 100? al dela tistih 5? manj tako razliko? :hohoho:

 

 

Ampak v to pa nisem prepri?an, da ne bi nih?e bentil - Slovenci smo nagnjeni, da skoz neki bentimo. Recimo za uporabo NLB Klika se pla?uje 0,65? (65 centov) na mesec pa je bil tak halo kot da se je pol sveta podrlo.

 

Se gorivo podra?i za 0,1 cent ali 5 centov na cel tank pa je bila tema na 24ur razvle?ena ?ez 30 strani pizdenja.

 

Slovenci vedno samo pizdimo, ker ne znamo pogledat malo dlje, ?e pa ?e pogledamo malo dlje pa vidimo samo sosedovo travo, ki je bolj zelena kot na?a pa smo spet nevo??ljivi. Jebat ga taki smo kot nacija :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem moras tudi pri nas racunati enako... :) ... 13. placa je v bistvu regres, 14. placa pa bozicnica... Kolikor vem, ze nekaj casa v Avstriji ni obvezno izplacilo, v Nemciji pa se nikoli ni bilo obvezno izplacilo 13. in 14. place ... tako kot tudi pri nas ni obvezna bozicnica... regres pa odvisno od likvidnosti podjetja ...

 

V glavnem ... casi, ko se je v tujini zasluzilo precej precej vec denarja, so mimo...

 

V Avstriji JE obvezno izpla?ilo 13 in 14 pla?e.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Avstriji JE obvezno izpla?ilo 13 in 14 pla?e.

 

Kolikor vem, ze nekaj let ne vec...

 

Recimo tukaj >> http://www.ba-auslandsvermittlung.de/lang_....html__nnn=true je omenjeno tole:

 

?blich sind ein 13. und 14. Monatsgehalt. kar je v prevodu nekako tole: Obi?ajno, 13. in 14 mese?na pla?a.

 

Se nekaj virov glede tega:

 

http://burgenland.orf.at/stories/292653/ ( tiste, ki ne znajo nemsko Google-ov prevod :D >> KLIK)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej a niso zdele skor 100? al dela tistih 5? manj tako razliko? :hohoho:

Ampak v to pa nisem prepri?an, da ne bi nih?e bentil - Slovenci smo nagnjeni, da skoz neki bentimo. Recimo za uporabo NLB Klika se pla?uje 0,65? (65 centov) na mesec pa je bil tak halo kot da se je pol sveta podrlo.

 

Se gorivo podra?i za 0,1 cent ali 5 centov na cel tank pa je bila tema na 24ur razvle?ena ?ez 30 strani pizdenja.

 

Slovenci vedno samo pizdimo, ker ne znamo pogledat malo dlje, ?e pa ?e pogledamo malo dlje pa vidimo samo sosedovo travo, ki je bolj zelena kot na?a pa smo spet nevo??ljivi. Jebat ga taki smo kot nacija :(

 

Mater ste dragi. Kolk ma konkurenca ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem moras tudi pri nas racunati enako... :) ... 13. placa je v bistvu regres, 14. placa pa bozicnica... Kolikor vem, ze nekaj casa v Avstriji ni obvezno izplacilo, v Nemciji pa se nikoli ni bilo obvezno izplacilo 13. in 14. place ... tako kot tudi pri nas ni obvezna bozicnica... regres pa odvisno od likvidnosti podjetja ...

 

V glavnem ... casi, ko se je v tujini zasluzilo precej precej vec denarja, so mimo...

 

 

Res? Od kod pol vsa ta flota po cestah ki vse preveckrat presega 100 000?? POd 20 ga pa ze skorajda ni, ce mal opretiravam... Mene pa davi puf za ta staro Mazdo 6 pa sem v dobri sluzbi...

 

Aja pardon, verjetno so bili odlicni, jaz pa le pravdober....

 

 

 

Slovenci vedno samo pizdimo, ker ne znamo pogledat malo dlje, ?e pa ?e pogledamo malo dlje pa vidimo samo sosedovo travo, ki je bolj zelena kot na?a pa smo spet nevo??ljivi. Jebat ga taki smo kot nacija :(

 

 

Prav imas, nehajmo pizdit. Gorivo na 2 eura za liter, cigarete na 10 ? za skatlico. Veste, vi slovencki ne veste, da je tko prav in da tko mora bit, ker mi smo pametni in to vemo. Pa nic jamrat, mate 430 neto cist zadost. Ce mate vec, bote na neumnosti tuhtal. Ceprav imajo v avstriji in nemciji in italiji vse pol cnej, pa vecje place. Uni niso iz podalpske dezelice. tukaj mora bit tko. Ker vi ne vidte dlje od alp. Ker alpe zastirajo pogled.

Sarkazem off.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja pardon, verjetno so bili odlicni, jaz pa le pravdober....

Prav imas, nehajmo pizdit. Gorivo na 2 eura za liter, cigarete na 10 ? za skatlico. Veste, vi slovencki ne veste, da je tko prav in da tko mora bit, ker mi smo pametni in to vemo. Pa nic jamrat, mate 430 neto cist zadost. Ce mate vec, bote na neumnosti tuhtal. Ceprav imajo v avstriji in nemciji in italiji vse pol cnej, pa vecje place. Uni niso iz podalpske dezelice. tukaj mora bit tko. Ker vi ne vidte dlje od alp. Ker alpe zastirajo pogled.

Sarkazem off.

 

Hehe

 

Spet sem o?itno slabo nerazumljivo napisal - pizdimo zaradi malenkosti in nepomembnih stvari. Problem je pol to, ker ko bi bilo res treba se oreng razpizdit pa je to resni?no pomembno pizdenje utopljeno v morju vsesplo?nega pizdoliranja.

 

Evo spet sem zakompliciral stavek - mogo?e bi na primeru zgledalo takole: 14 dni nazaj je folk pizdil zarad 0,1 centa podra?itve goriva, v?eraj pa so podra?ili za 4 cente (40x vi?ja podra?itev kot pred 14 dnevi) pa pizdijo enako in noben jih ve? resno ne jemlje.

 

Zdej al naj nehajo pizdit pa v akcijo stopit in recimo blokirat parlament ali pa kak?no od ministerstev ali pa vsak v svoj kot pa kalimerota ?pilat in se jezit na vse malenkosti in na internetu izra?at svoje mnenje, ki ?al ne bo kaj dosti pomenilo za spremembo situacije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe

 

Spet sem o?itno slabo nerazumljivo napisal - pizdimo zaradi malenkosti in nepomembnih stvari. Problem je pol to, ker ko bi bilo res treba se oreng razpizdit pa je to resni?no pomembno pizdenje utopljeno v morju vsesplo?nega pizdoliranja.

 

Evo spet sem zakompliciral stavek - mogo?e bi na primeru zgledalo takole: 14 dni nazaj je folk pizdil zarad 0,1 centa podra?itve goriva, v?eraj pa so podra?ili za 4 cente (40x vi?ja podra?itev kot pred 14 dnevi) pa pizdijo enako in noben jih ve? resno ne jemlje.

 

Zdej al naj nehajo pizdit pa v akcijo stopit in recimo blokirat parlament ali pa kak?no od ministerstev ali pa vsak v svoj kot pa kalimerota ?pilat in se jezit na vse malenkosti in na internetu izra?at svoje mnenje, ki ?al ne bo kaj dosti pomenilo za spremembo situacije.

 

Dobro,no.?e pizdi? v prazno te mogo?e res kdo sli?i,?e pa ne bomo ni? bomo zaslu?li to?no to,kar nam delajo-je..o u mozak. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro,no.?e pizdi? v prazno te mogo?e res kdo sli?i,?e pa ne bomo ni? bomo zaslu?li to?no to,kar nam delajo-je..o u mozak. ;)

 

Ne sej nisem proti pizdenju sem pa proti pizdenju zaradi nepomembnih malenkosti - in tega je ?ist preve?.

 

?e sem ?e prej navedu, da folk ven pada zarad 65 centov uporabnine klika na mesec, isto?asno pa brez problema da za vro?o vodo z vre?ko ?aja 2 evra pa ne trzne z u?om - ne vem no sam men se zdi tole pa? skregano z vsako pametjo. In vsi neki pizdijo ?ez dr?avo kar sicer ni ni? narobe a isto?asno smo zadovoljni skoraj z vsako ceno, ki nam jo recimo gostinc porine pred nos - te dvojnosti obna?anja pa? ne razumem. V trgovini so se sposobni skregat zarad 10 centov, da je CocaCola dra?ja kot pri sosednji ?tacuni nato gre pa ves razburjen v lokal in da 2? za dva deci te iste pija?e za katero se je kregal za 1,5 litrsko fla?o zakaj stane 1,19 pri sosednjem ponudniku pa 1,09?.

 

Pa to je samo primer a je takih situacij malo morje in folk se vse preve? instinktivno obna?a namesto, da bi razmislil pa se vpra?al ali se res spla?a iz ko?e skakat za ne vem 10 centov pa pizdit ?ez komunajzerje, rde?karje in ?e ne vem ?ez koga, ki so po njegovo privedli do tega stanja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato ker vsi samo pizdimi, ni? pa ne nardimo. Vlada se tudi malo ne boji ljudstva, ?e pa rata kak problem, jih pa hitro zamotijo z poceni triki in aferami. In narod bleja naprej....

 

?e bi dal vinjete za 250?. bi pr nas vsi bentil, nardil pa ni?, pa? stoletja podlo?ni?tva se poznajo... Jest se zadnej ?ase vse bolj nagiab, da se priklju?imo jodlarjem. Z dr?avo itak delamo ko svinja z mehom in ?e bi nas jodlarji hotl zafurat, jim ne bi ?lo tok dobr kot na?im.

 

Ko bojo zgradili ?e nove odseke se ne bom ?udil ?e bo vinjeta 100?+.

 

@Boss& offtopic: btw tistle klik stuff mi tudi prav ni? ni v?e?. Najprej sem mislil da se ti vsk mesec ko se prvi? prijavi? na klik od?tejejo uporabnino, zato sem protestno nehal uporabljat klik, potem sem pa sli?al da ti itak trgajo, nuca? al pa ne. Zame so sam bankomati in okenca, za klik ve? ne vidim kake pretirane prednosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klik rules.

 

Lahko zaradi mene stane tudi 5 eur na mesec se vedno bom reku da klik rules, in nasploh internet banking.

 

Me je pa mal zajebu klik, ko se uvedli tisto dodatno geslo, amapk tudi to je mimo tko da klik rules :bravo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klik rules.

 

Lahko zaradi mene stane tudi 5 eur na mesec se vedno bom reku da klik rules, in nasploh internet banking.

 

Me je pa mal zajebu klik, ko se uvedli tisto dodatno geslo, amapk tudi to je mimo tko da klik rules :bravo:

 

Jaz pa ne uporabljam teh zadev.Najbolj?i so ?oldi v ?epu dvignjeni na okencu v banki.

Tudi bankomatov se izogibam-sleparji in to. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa ne uporabljam teh zadev.Najbolj?i so ?oldi v ?epu dvignjeni na okencu v banki.

Tudi bankomatov se izogibam-sleparji in to. ;)

 

Old fashioned guy....zdej te bodo pa obiskali :bravo:

 

Hyponet je tud zelo zelo uporaben in interaktiven, se posebej odkar so dadali spremljanje kreditov, vseh kreditnih kartic, sms odobritev in vse druzinske racune pod eno streho.

 

Pa vsec mi je ker nima password ampak kalkulatorcek, da lahko s seboj jemljes + izgubis ga lahko ce hoces - pin je na njem, pri kliku prej si moral vedno met certifikat s seboj na usb klucu pa importirat...bla bla (sem mobilen clovk)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.