Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Nevem niti kje niti kako se imenuje ta firma, vem samo to da je to v Ptuju, tak so mi povedali in da se dol samo s tem ukvarjajo in da bi mogu avto dol peljat. Jah rekli so da je ventil na visokotla?. ?rp. crknu. Zdej ?e se temu ?e kako bolj strokovno re?e pa nevem.

Bom pa jutr klical na servis in jih bom upra?al kako se imenuje ta firma in da mi nej dajo tel. od njih pa se bom jas sam probal kaj bolje zmenit, ker ne gre mi v glavo zakaj hudi?a je treba avto dol pelat, da mi ta ventil not dajo in zakaj tega ventila ne morjo oni dol poslat!?? :ne vem:

Sej avto dol zapeljat je malenkost, ?e dela avto. ?e je pa avto v okvari in ne gre, je pa najbr? la?je ono zadevo dol dobit kot avto gor!

Res ne zastopim, ?e se to?no ve za kteri ventil se gre, kteri avto je znamka avta, itd. kaj je te?ko ta ventil dat na po?to ?? Jebemti in take servise....

 

http://www.informacija.net/servis-dts-korenjak

Tukaj sem ga jaz dobil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 66
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Aha ... ja seveda zdaj se spomnim ko je blo govora o Korenjaku... to je to!

Hvala za tale link. Jutri jih pokli?em pa povpra?am kako je s tem, ?e se res neda druga?e kot da jim avto tja dostavim.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a je mo?no zaradi nafte

prvi? nism dau avta v gara?o. blo pa je -9 stopinj

 

 

?e enkrat

sm klicu servis, so rekl da je to normalno, da je nafta zmzovala oz da se je izlo?u parafin.

da se je njemu- mehaniku isto zgodil.

reku je nej tankam na agip ali omv ju, pa dodam aditiv proti zmrzovanju.

bomo vidl....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a je mo?no zaradi nafte

prvi? nism dau avta v gara?o. blo pa je -9 stopinj

?e enkrat

sm klicu servis, so rekl da je to normalno, da je nafta zmzovala oz da se je izlo?u parafin.

da se je njemu- mehaniku isto zgodil.

reku je nej tankam na agip ali omv ju, pa dodam aditiv proti zmrzovanju.

bomo vidl....

 

Z ogr. sve?ko nima to nobene veze ona ma vlogo da zagreje pred v?igom avta ko je hladen, ko pa se pelje? pa tu te sve?ke nimajo vloge. Mo?no da je kaj z nafto povezano ... sam pri -9 :ne vem: ... se mi zdi da nebi smela nafta zmrzovat. Zdej je itak nafta D2 , ki zdr?i, oz. naj bi zdr?ala okrog -20 tak da nevem... ?e ti zdej gre ok. pol tak vredu.

 

Dons sm klical glede tega mojga " cukanja" dol v ptuj Korenjaka.... in ga vpra?al kako je kaj z telim ventilom pa je reku da mu naj povem samo to?no za kteri ventil se gre pa da bodo to oni poslali to dol , da ni panike....

A serviser mi pravi prej?en teden da nemormo drga? kokr da avto gor peljem.... mislim HALO????

Ga pol kli?em tega serviserja mu objasnim da nej pokli?e Korenjaka v Ptuj in mu naj pove to?no za kteri tip ventila se gre pa da bodo ta ventil dol poslali ni panike....ja ja ja...je reku bom se zmenu

 

Kli?em pol ?ez par ur ?e enkrat serviserja pa re?e da se je menil z Korenjakom in da oni tega ventila nimajo, in da ga lohk dobijo ?ele po novem letu! Ok vredu in pol ?e re?e da je ?e enga klical ki ga tut nima, in da je ?e enga klical ki se tut samo s temi stvarmi ukvarja in ga ne dobi na tel........

 

In zdej kar naenkrat klicari okoli da bi ta ventil dobil.... prej mi je pa rekel da ga ta Korenjak v ptuju ima samo moram pa avto dol peljat..... druga?e ne gre....dons pa niti enkrat ni omenil da bi mogu avto kam peljat in samo pravi da se trudi in klicari okrog kje bi ta ventil dobil....

 

Zdej pa nevem kdo ima kerga za norca tuki!??!

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj smo meli -15. Ko sem u?gal avto je po 15s crknu,a je mo?no da se je izlo?al parafin? Ko po sem s kaloriferjrm ogrel filter nafte je avto deloval ok. (kvaliteta nafte v k....)

Za preventivo sem v poln tank nalil 3l bencina in danes zjutraj je vse delovalo bp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ultimax?

 

Sam res dizle malo tepla tale kvazi zima, presenetljivo

 

Ne more? kr posplo?evat je pa zanimivo (in to bodo potrdili tudi serviserji) da recimo pri Mazdah 6 so imeli probleme nekateri s prvo generacijo ?estic, z drugo pa prakti?no ne. Predvidevam, da je krivda verjetno bolj v kak?nem filtru, kjer je zmrznila voda, ki jo ta filter odstrani, ?e jo slu?ajno potegne iz tanka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne more? kr posplo?evat je pa zanimivo (in to bodo potrdili tudi serviserji) da recimo pri Mazdah 6 so imeli probleme nekateri s prvo generacijo ?estic, z drugo pa prakti?no ne. Predvidevam, da je krivda verjetno bolj v kak?nem filtru, kjer je zmrznila voda, ki jo ta filter odstrani, ?e jo slu?ajno potegne iz tanka.

 

true true, veliko je tudi v vzdrzevanju in pripravi na minus

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega IMV ( vstopnega ) ventila za M6 disel ni za dobit pa da se vbije?...

Povsod kamor sem klical ali so ga imeli pa so ga ta teden zadnjega prodali ali pa ga sploh nimajo!

Ne mor? verjet! :unsure:

In povsod imajo naro?ene, ki pa pridejo po novem letu.... js avto rabim zdele!!

Ve kdo kam naj ?e pokli?em pa vpra?am da dobim ta posran ventil? :rispekt::unsure:

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega IMV ( vstopnega ) ventila za M6 disel ni za dobit pa da se vbije?...

Povsod kamor sem klical ali so ga imeli pa so ga ta teden zadnjega prodali ali pa ga sploh nimajo!

Ne mor? verjet! :unsure:

In povsod imajo naro?ene, ki pa pridejo po novem letu.... js avto rabim zdele!!

Ve kdo kam naj ?e pokli?em pa vpra?am da dobim ta posran ventil? :rispekt::unsure:

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3185979&show=1

 

Vpra?aj ?e ni ?el z motorjem

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti slu?ajno i??e? tole?

 

Objavljena slika

 

regulator pritiska goriva - samo tale je povratnega se mi zdi? Sam ce se ne motim je tole za benzarja....sam po moje je isti drek.

 

zajebu sem ti isces tole

http://www.mazda-si.net/lofiversion/index.php/t6214.html

 

Objavljena slika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti slu?ajno i??e? tole?

 

Objavljena slika

 

regulator pritiska goriva - samo tale je povratnega se mi zdi? Sam ce se ne motim je tole za benzarja....sam po moje je isti drek.

 

zajebu sem ti isces tole

http://www.mazda-si.net/lofiversion/index.php/t6214.html

 

Objavljena slika

 

To?no to ja! To je ta ventil ki ga je hudi?ev te?k dobit!

Zdele sm zvedu pol ure nazaj za enga gor na Gomilskem nekje, ?e je ?e kdo sli?u za Jelena:

 

DIESEL SERVIS JELEN MATJA? S.P.

BOSCH, DELPHI, LUCAS, STANADYINE

GOMILSKO 25

 

Ta ima ta ventil in zdej smo zmagali....upam... :cheers::)

Upam da ?e ni kaj drugega crknlo....sej veste kak je to...:)

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma to nemor? verjet.

Dons je priklopu avto na komp. in ugotovil da ni ni? narobe!

Nobene napake mu ne javi in ko se je probal z njimu peljat dela vse normalno. Ni? ne cuka niti ko povspe?uje?, dobi obrate tak kot treba.... skratka avtu ni NI?!

Zdej pa nevem. Je zmrznla nafta? Ker takrat ko mi je za?el cukat se je prvi? letos ohladilo na -3... ko sem ga peljal na servis mi je ?e veliko bolj cukal, takrat je bilo -5.

Zdej je pa avto tam stal na servisu en teden oz. 9 dni, in zdele zadnje dva dni se je precej otoplilo, in zdej dela vse normalno.

Jas mislim da ?e je tako pol je nafta zmrznla. Jas sem jim reku naj zamenjajo filter ?eprav sem ga menjal dva meseca nazaj. Kaj pravte vi? Pomoje je pol nekje zmrznla nafta.

Nekje sm prebral o enem aditivu da se ga da v gorivo proti zmrzovanju.... kak se mu re?e pa kje se ga kupi in ?e ga je priporo?ljivo dodat gorivu?

Se mi ?udn zdi useskup ?e je kaj zmrznlo saj ni blo tuki ve? kot -5

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma to nemor? verjet.

Dons je priklopu avto na komp. in ugotovil da ni ni? narobe!

Nobene napake mu ne javi in ko se je probal z njimu peljat dela vse normalno. Ni? ne cuka niti ko povspe?uje?, dobi obrate tak kot treba.... skratka avtu ni NI?!

Zdej pa nevem. Je zmrznla nafta? Ker takrat ko mi je za?el cukat se je prvi? letos ohladilo na -3... ko sem ga peljal na servis mi je ?e veliko bolj cukal, takrat je bilo -5.

Zdej je pa avto tam stal na servisu en teden oz. 9 dni, in zdele zadnje dva dni se je precej otoplilo, in zdej dela vse normalno.

Jas mislim da ?e je tako pol je nafta zmrznla. Jas sem jim reku naj zamenjajo filter ?eprav sem ga menjal dva meseca nazaj. Kaj pravte vi? Pomoje je pol nekje zmrznla nafta.

Nekje sm prebral o enem aditivu da se ga da v gorivo proti zmrzovanju.... kak se mu re?e pa kje se ga kupi in ?e ga je priporo?ljivo dodat gorivu?

Se mi ?udn zdi useskup ?e je kaj zmrznlo saj ni blo tuki ve? kot -5

 

Ma ne more pri -5 zmrznit, razen ce res nimas vode notri....lahko da ventil ?teka ob mrazu...probavaj.

 

P.S. Da nisi na tistem OMV tankal ki je pome?al bencine :D ....:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja men se to tut ?udn zdi da bi pri -5 ?e nafta zmrznla.

Skratka dons sm kon?no po devetih dneh parkiral avto v gara?i!

?el sem po njega naredili niso ?isto ni?, no ja priklopli so ga ene petkrat na ra?unalnik in so ugotovili da mu ni? ni! Peljali so se parkrat nevem kam, da so ga sprobali, ko sem pri?el po njega sem ga ?e jas sprobal in avto dela kot nov.

Pol sm jim reku da nej zamenjajo filter za nafto, ?eprav ni dolgo ko sm ga menjal, ampak ok v ?elji ,da mi avto nebi nagajal pa? zamenja? to malenkost.

Pla?al sem jim 60? in se odpeljal.

Kaj je blo narobe nimam pojma. Bomo vidli kaj bo ko se spet ohladi kako se bo pol obna?al.

 

Aja glede aditiva.... se pravi enga dodatka gorivu ki naj nafta nebi zmrznla tako hitro... kako je kej s tem ga priporo?ate ali ne? In kje se ga da sploh kupit? Na ?rpalki verjetn?

Lp.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja men se to tut ?udn zdi da bi pri -5 ?e nafta zmrznla.

Skratka dons sm kon?no po devetih dneh parkiral avto v gara?i!

?el sem po njega naredili niso ?isto ni?, no ja priklopli so ga ene petkrat na ra?unalnik in so ugotovili da mu ni? ni! Peljali so se parkrat nevem kam, da so ga sprobali, ko sem pri?el po njega sem ga ?e jas sprobal in avto dela kot nov.

Pol sm jim reku da nej zamenjajo filter za nafto, ?eprav ni dolgo ko sm ga menjal, ampak ok v ?elji ,da mi avto nebi nagajal pa? zamenja? to malenkost.

Pla?al sem jim 60? in se odpeljal.

Kaj je blo narobe nimam pojma. Bomo vidli kaj bo ko se spet ohladi kako se bo pol obna?al.

 

Aja glede aditiva.... se pravi enga dodatka gorivu ki naj nafta nebi zmrznla tako hitro... kako je kej s tem ga priporo?ate ali ne? In kje se ga da sploh kupit? Na ?rpalki verjetn?

Lp.

 

To je najslab?a varijanta.Priklopijo na ra?unalnik-in valjda ni? trenutno ne poka?e.Avto je kao u redu.

Pla?a? in gre?.Ob priliki se to ponovi-spet priklopijo in spet ni?.Pla?a? in gre?....

V avto nima? ve? zaupanja. <_<

Druga?e pa sam vedno dodam (ko grem na velik mraz-smu?anje ) aditiv v nafto proti zmrzovanju.

To kupim v trgovini z avtoopremo.Vedno je delovalo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne kompliceri. nafta ti je zmrznila tko k men.

men je ?lo na jok k sm na odstavnem pasu razmi?lu kaj je z mojo mazdo narobe...

k ga pa dobr stisne?.....

sm pa najmo?nej?i na ac

 

Ja sej to se mi vse bolj dozdeva! Sam kar ne morm verjet... Verjetn je bla nafta totalno u kurcu ker drga? ne more pri -5 kr tako zmrznt.

Dons sm ?u tankat kr na petrol po Doooooooooooooolgem ?asu k petrolu sicer ne zaupam ampak sm mogu sprobat tale ULTIMAX pa bomo vidl kako bo kej s tem.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.