Skoči na vsebino

nakup avtomobila


tomaz1978

Priporočeno sporočilo

Pozdrav,

 

sem nov na va?em forumu. trenutno si lastim nissan primero l. 01 in v kratkem nameravam kupiti drug avto. v o?jem izboru so mazda 6, honda accord in toyota avensis, avto mora biti v karavanski izvedbi in diesel.

malo sem ?e brskal po va?em forumu in za mazdo 6 sem ugotovil, da je kar nekaj napak ki so recimo temu standardne in sicer:

- rjavenje zadnjih blatnikov,

- xsenon lu?i,

- senzor airbaga sovoznik v sede?u,

 

lepa mi je najbolj mazda vendar me malo motijo te okvare.

ali je ?e kaj takega na kar je treba paziti. avto kupujem do cca. 9.000 ? oziroma lahko do 10 k ? in kar sem gledal od teh treh avtomobilov ima mazda 6 ?e najve? tovarni?kih napak.

kaj priporo?ate za nakup in prosim za pomo? in ali ima mazda ?e kak?no napako na katero je treba biti pozoren pri nakupu. kako je z odpravo teh napak, ali servisi kaj komplicirajo.

ali lahko kdo priporo?i kak?en avto z avtoneta.

 

hvala za odgovore in upam, da postanem tudi jaz lastnik mazde in va? ?lan.

 

lp, Toma?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Blatnike popedenajo na servisu, ker je to tovarni?ka napaka. Po tem posegu ni ?e nobeden rekel da se je ponovilo. :ne vem:

 

Xenon je odvisen od letnika, po 2004, teh te?av ni bilo ali pa zelo redko, pred tem letnikom pa vsi vemo kdo to zrihta za male pare. :blush:

 

Senzor v sede?u je problem pri tistih z manj opreme, oziroma z navadnimi sede?i, tisti ki ima ogrevane see?e, ni nujno da so usnjeni, in seveda tudi tisti ki imajo usnjene nimajo teh te?av, je pa tudi relativno enostavno re?ljivo, tako da ni nek bau bau.

 

Diesel-navor,kolk dela? na leto - dan ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelo konkretno ti je ?e predhodnik povedal. Mora? pa vedeti nekaj, da Mazda je ve?ina ve?jih napak priznala, marsikaj pa ?e pod garancijo zamenjajo in kar se ne pi?e po forumih. Glede rjavenja so vpoklicane vse M3 in M6 od 2003 naprej (seveda novi modeli ne). Jest imam M3 in so me poklicali prej?nji teden ter vse po?timali in za??itili v enem dnevu, tako da ti ni treba ni? te?iti naj ti uredijo zadevo. Glede konkurence tudi preveri kak?ne te?ave imajo avtomobili in kaj ni priznal prodajalec, kar seveda najbolje zve? od uporbnikov. Ima? pa v izboru avtomobile ki so si zelo blizu tako da zna biti odlo?itev te?ka, pa pazi poreklo avtomobila (uvo?en), servisi, lastniki itd. Naj ti to tudi pride v + oz. -.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spra?ujem kako "popedenajo" rjave?e blatnike na M6. Na moji so kar ?ez rjave? rob blatnika namazali neko gumo. Spodaj pa je ?e zmeraj rjavo.

Kako je s rjavenjem vpetja amortizerja v motornem prostoru (prerjavelo je namre? okoli ?rne plo?evine, ki je privija?ena s tremi vijaki).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spra?ujem kako "popedenajo" rjave?e blatnike na M6. Na moji so kar ?ez rjave? rob blatnika namazali neko gumo. Spodaj pa je ?e zmeraj rjavo.

Kako je s rjavenjem vpetja amortizerja v motornem prostoru (prerjavelo je namre? okoli ?rne plo?evine, ki je privija?ena s tremi vijaki).

 

Pri moji prejsnji (letnik 2003) so izrezali blatnike in jih nadomestili z novimi ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa jebemti, ?e to ni ?alost, 5, 6 ali celo mjn let starim avtom izrezovat blatnike, zaradi rje, pa sej niso stari Opl Kadetti, L.1985! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf tastara Honda Accord Aerodeck (?e se ?e tko imenuje), se prav un par let star model, je neki groznega za videt, tanova je pa kar okej (men lep?a kot tanova 6 kombi)! :P:bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa sej to naredijo brezplacno in je kar pohvalno, da ti sploh povejo

 

drugace pa toyota je kot ena kanta v primerjavi z hondo accord in mazdo 6 (pac japonski opel :D )

 

Sam res je kanta pa ?e zgleda tako masivno kot kaka ameri?ka jajca ogromna

 

Accord je meni bil vedno v?e? (ok prej?nji karavan je pa? za pogrebnike dizajniran al vsaj tko zgleda) sam je pa primerljiv z M6 kar nekaj tiso?akov dra?ji. A se spla?a? Mislim, da ne. :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogrebni?ki voz ja, tko kokr uni mercedesi al pa kaki volvoti tastari (pa ?e 850 estate mi je lepotec prot Akordi)! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam res je kanta pa ?e zgleda tako masivno kot kaka ameri?ka jajca ogromna

 

Accord je meni bil vedno v?e? (ok prej?nji karavan je pa? za pogrebnike dizajniran al vsaj tko zgleda) sam je pa primerljiv z M6 kar nekaj tiso?akov dra?ji. A se spla?a? Mislim, da ne. :jezicek:

 

to je pa res, ta Accord karavan je bil totalno zre?en uzadi, druga?e se mi pa ta starej?i model bolj dopade kot tanov

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da ?ez Hondo Accord jo ni :bravo: Bratranec je mel 2.4i bencinaraj ampak mu je na ?alost ena bud.... priletela v bok tko da je bla totalka! in stric pa ma strai accord letnik 2004 dizl in oba sta bila ve? kot zadovoljna! ampka Honda pa je le dra?ja kot mazda!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.