Skoči na vsebino

veliki servis pri mazdi 323 F


Priporočeno sporočilo

Zdravo ...

evo komi sm postou novi lastnik mazdice, bo treba v roku 1000 km max narediti servis ... sam pa nikjer ne najdem podatkov kdaj so bili kdaj menjani jermeni in ker ma avto ?e 229.000 km sem se odlo?u da bom kar lepo use komplet zamenu ! zanima me zanima ?e kdo ve kolk bi me kej ku?tal ?e kupim use jermene, use filtre in olje ... predpisano je SG 10W-30 sam a nej tazga not nalijem al dam kej druzga ... ker res ho?em da mi bo avto laufu u piko in da nebo nobenih problemov.

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo ...

evo komi sm postou novi lastnik mazdice, bo treba v roku 1000 km max narediti servis ... sam pa nikjer ne najdem podatkov kdaj so bili kdaj menjani jermeni in ker ma avto ?e 229.000 km sem se odlo?u da bom kar lepo use komplet zamenu ! zanima me zanima ?e kdo ve kolk bi me kej ku?tal ?e kupim use jermene, use filtre in olje ... predpisano je SG 10W-30 sam a nej tazga not nalijem al dam kej druzga ... ker res ho?em da mi bo avto laufu u piko in da nebo nobenih problemov.

 

Poglej na tej strani:

http://www.herkules.si/

 

Js jermenov in tega ?e nism menju tak da za cene nimam pojma, mam pa ?ez kake 3.000km menjavo olja, in bom dal not, tak ku je blo (10W40), oljni filter me je stal okrog 5?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej na tej strani:

http://www.herkules.si/

 

Js jermenov in tega ?e nism menju tak da za cene nimam pojma, mam pa ?ez kake 3.000km menjavo olja, in bom dal not, tak ku je blo (10W40), oljni filter me je stal okrog 5?

 

hvala za link ... ?e mal ?ekeram cene jermenov in ?ponarjev ... filtri niso problem to je u izi ... mogu bom idin ?e dihtnga menjat na pokrovu ventilov ... druga? pa ker olje uliva? v avto castrol, total, elf ... sam v knjigi sm prebrau da je za ta motor predpisan SG 10W30 pol pa nevem kako je to zdej ... men je skos majster govoru da nej tist olje ulivam k je prepisan ... a ti druga? kej ?re olje k zdele k sm jo est v roke dubu ... ma ?ist mal olja ?e ... je ?ibka skor suha ... ?ist nakonc dol je ?e mal od olja ... vi?je je pa su?a ... tko da mo?no upam da mi ga ne pije ... ker kadi se n? z avspuha ... smrdi pa tud ne po olju ko sm na mer

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za link ... ?e mal ?ekeram cene jermenov in ?ponarjev ... filtri niso problem to je u izi ... mogu bom idin ?e dihtnga menjat na pokrovu ventilov ... druga? pa ker olje uliva? v avto castrol, total, elf ... sam v knjigi sm prebrau da je za ta motor predpisan SG 10W30 pol pa nevem kako je to zdej ... men je skos majster govoru da nej tist olje ulivam k je prepisan ... a ti druga? kej ?re olje k zdele k sm jo est v roke dubu ... ma ?ist mal olja ?e ... je ?ibka skor suha ... ?ist nakonc dol je ?e mal od olja ... vi?je je pa su?a ... tko da mo?no upam da mi ga ne pije ... ker kadi se n? z avspuha ... smrdi pa tud ne po olju ko sm na mer

 

men ga ne papa niti kaplce sicer nvem to?no, mam pa Castrola ?e kupljenga, pa eni neki pravjo, da Castrol ni glih najbolj?, tak da zdej ko ga ?e mam ga bom probu. Druga? je blo pa ?e kr neki govora o olju za Z5 motorje:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=2146

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=1703

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=1727

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hey,

 

 

?e kaj pomaga- dihtngo sem menjala tudi jaz, stane 15 EUR.

 

Mene tudi zdaj ?aka tavelik servis, sem pa dobila enga majstra, ki bo ene 300-350 colal skupaj z deli (upam, da dobim vse, kar je treba) in bo potem avto baje tudi spet predel :)

 

Preveri ?e razdelilno kapo, cev med zra?nim filtrom in sesalnim kolektorjem in ?e kaj :) Uporabljam pa Valvoline.

 

 

Lp

 

Kat

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hey,

?e kaj pomaga- dihtngo sem menjala tudi jaz, stane 15 EUR.

 

Mene tudi zdaj ?aka tavelik servis, sem pa dobila enga majstra, ki bo ene 300-350 colal skupaj z deli (upam, da dobim vse, kar je treba) in bo potem avto baje tudi spet predel :)

 

Preveri ?e razdelilno kapo, cev med zra?nim filtrom in sesalnim kolektorjem in ?e kaj :) Uporabljam pa Valvoline.

Lp

 

Kat

 

aha ... ja est sm ra?unu da bi me materjal pr?u ukol 120 ? ( jermeni in ?ponarji ), za olje bom ?e vidu sam sam sej me bo pr?u ukol 30 ?k ga bom sam 3 L uzeu, ?e gre baje v avto samo 2,5 L olja ... delu bi pa iz prjatlom k ma delavnico doma in vs orodje ... parkrat smo ?e jermene menjal ... tko da mislm da nebi blo problema tud tle zamenat, olje pa filtre je pa itak ?ist u izi zamenat tko da sploh ni panike B)

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha ... ja est sm ra?unu da bi me materjal pr?u ukol 120 ? ( jermeni in ?ponarji ), za olje bom ?e vidu sam sam sej me bo pr?u ukol 30 ?k ga bom sam 3 L uzeu, ?e gre baje v avto samo 2,5 L olja

 

Dobro jutro, od kje ti ta ideja ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro jutro, od kje ti ta ideja ? ?zmeden?

 

se strinjam, u Z5 motor gre okrog 4 litre olja, mogo?e malenkost manj, Canyon, ?e ma? knji?co to?no pi?e kolk gre noter ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hey,

?e kaj pomaga- dihtngo sem menjala tudi jaz, stane 15 EUR.

 

Mene tudi zdaj ?aka tavelik servis, sem pa dobila enga majstra, ki bo ene 300-350 colal skupaj z deli (upam, da dobim vse, kar je treba) in bo potem avto baje tudi spet predel :)

 

Preveri ?e razdelilno kapo, cev med zra?nim filtrom in sesalnim kolektorjem in ?e kaj :) Uporabljam pa Valvoline.

Lp

 

Kat

 

:blink: absolutno prevelika cena,rajsi pripeli k meni al pa yavaru,pride skoraj pol manj

 

Dobro jutro, od kje ti ta ideja ? ?zmeden?

 

:blink: se podpisem pod to v z5 motor gre najmanj 3.5 l olja z menjanim filtrom olja ker so pa tudi filtri razlicni lahko gre kaki deci vec manj pa sigurno ne sem ga vozil pet let in povem iz prve roke

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro jutro, od kje ti ta ideja ? ?zmeden?

 

prjatu mi je reku k ma isto to 1.5 16v da ma baje sam 2,5 L olja v kartarju pol pa nevem

 

se podpisem pod to v z5 motor gre najmanj 3.5 l olja z menjanim filtrom olja ker so pa tudi filtri razlicni lahko gre kaki deci vec manj pa sigurno ne sem ga vozil pet let in povem iz prve roke

 

ok ... hvala za info. ... tolk da vem da nm kej zasrou ... dobi? za pivo :cheers:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prjatu mi je reku k ma isto to 1.5 16v da ma baje sam 2,5 L olja v kartarju pol pa nevem

 

 

Da ni zamenjal menjalnika in motorja ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 3,5 L v motorju Z5 ma? ?e kar max, ?e ne celo ?ez, nikakor pa niti slu?ajno kar na pamet notr nalit 4L, ker to pa ne bo ni? kej koristno za motor, ?e ga bo krepko ?ez maksimum! <_<:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 3,5 L v motorju Z5 ma? ?e kar max, ?e ne celo ?ez, nikakor pa niti slu?ajno kar na pamet notr nalit 4L, ker to pa ne bo ni? kej koristno za motor, ?e ga bo krepko ?ez maksimum! <_<:blush:

 

poznam to poznam ... sm jih na praksi tud zarad tega ?e kr sli?u k sm ga kk?ne 2 deci preve? ?ez naliu pa sm ga mogu pol vn spu?at da je blo to?no ... sprobavat pa raj ne grem ... pa tud raj ne vem kaj se zgodi z motorjem ?e je preve? olja ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

mam ?e eno upra?anje

ko se usedem v avto in ga zalaufam ko je mrzu mi lu?ka za olje malo dal ?asa sveti, ko pa je avto topu mi pa takoj ugasne, olja mam mal pod maximumom

a je to mo?no da zdele ko je mraz da olna pumpa malo te?je potegne polje ker je mraz

me kr mal psihera pa se bojim da ni kej huj?ga :unsure:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst mam pa eno vpra?anje! sedaj bom moral zamenjati olje in me zanima kak?no olje gre v mazdo 323f BJ 1.8 16V??? Sedaj sem dal notr proton olje in mi ga je skoraj popilo vsega :( mehanik mi je rekel da je krivo to ker nisem dal pravega olja notr! ali je to res? predlogi??

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst mam pa eno vpra?anje! sedaj bom moral zamenjati olje in me zanima kak?no olje gre v mazdo 323f BJ 1.8 16V??? Sedaj sem dal notr proton olje in mi ga je skoraj popilo vsega :( mehanik mi je rekel da je krivo to ker nisem dal pravega olja notr! ali je to res? predlogi??

 

Je res, ker si ?paral si v bistvi zapravil.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.