Skoči na vsebino

PRERJAVENJE MAZDA BT 50


Priporočeno sporočilo

Spo?tovani,

 

sem sem se v?lanila, da ?e jaz malo opi?em svoje te?ave in da vidim ali ima kdo podobne probleme in ali je sploh kdo kdaj pozitivno re?il kako reklamacijo na Mazdi.

 

 

No stvar je slede?a in sicer smo lastniki Mazde BT50 - ko sem kupila avto sem si rekla, pa bo mir za vsaj kakih 10 let, ker pa? takega avtomobila ne kupi? za 3 leta - pa smo tam rjavina po celem podvozju - smo dali za??itit na svoje stro?ke, sedaj pa rjavina na zadnjem boku, nato pri kljukah za odpiranje vrat- vse zarjaveno, po spojih tudi vse rjavi.

 

 

In smo ?li na servis, kejr so nam avto odpeljali na temeljito slikanje - ustno zagotovili, da bo reklamacija re?ena pozitivno in danes pridem z dopusta dobim klic, da je reklamacija zavrnjena, ker je avto pa? starej?i od 3 let - pa je res skoraj 3 mesece, kaj pa 11 let garancije na prerjavenje in ne vem kaj vse ?e ponujajo in izpostavljajo kot ''garancijo''.

 

No ne vem jaz sem zelo ogor?ena in zato prosim, ?e mi poveste ali imate podobne izku?nje z Mazdinimi avtomobili in kako ste kaj re?ili va?e probleme.

 

Za komentarje se zahvaljujem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ?alost res, ena ve?jih hib, ne pa edina, je pri mazdah prav rja. ?e ti ni preve? prirasla k srcu (mislim avto) ga ?imprej prodaj. Kljub svojim te?avam je namre? Nemec ?e vedno zakon glede rje. Tudi sam imam te?eve z rjo sicer gre za M6 nekoliko starej?o pa mi rjavi kljub na poobla??enem servisu odpravljenim te?avam glede rje, ki se je z leti ponovno pojavila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno je rjavenje, drugo prerjavenje. Take te?ave so s Kiami, ker nimajo pocinkanega pleha. V praksi to pomeni, da ko bo dobesedno luknja v plehu, takrat ti bojo to po?timali. Dokler bo rja povr?inska ti ne bodo pomagali in bi po?trihali kve?jemu, ?e bi pisalo 5 let na rjavenje. Ne na prerjavenje. Ker je BT50 "delovni stroj" ima mogo?e zato na rjavenje le 3 leta garancije in je zdaj ?e ven? :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ja, Boss in Symon govorim o Prerjavenju, meni je desni zadnji kolotek prerjavel pri 5 letih starosti vozila sedaj pri 8 pa se ponovno napenja, tako da je mogo?e samo dvoje ali gre za izrazito slabo plo?evino ali pa izredno ?lamparijo na poobla??encu. Na ?elost mi je to ubilo veselje do mazde.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tele nove Mazde so zgleda en ?odr in bom tudi sam resno premislil, ?e bom kot naslednji avto kupil Mazdo.

 

Na mojem 13 let starem Xedosu ni nikjer rje na plo?evini, razen pikice od kamen?kov spredaj, ?e dobro pomislim mi niti razne ?rte od klju?ev in butnjeni deli pri strani (usoda avtomobilov parkiranih pred blokom) ne rjavijo , kaj ?ele, da bi bilo karkoli prerjaveno. ?e najve? rje je na tistem plehu nad zadnjo tablico, kjer sta mini lu?ki za osvetlitev tablice - samo tisto sploh ni del karoserije.

 

?e ne druga?e, bi jih dal v medije, raznih mrhovinarskih oddaj ki prav i??ejo take primere je zdaj kar nekaj.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se moja tastara 323f ima sam par pikic :) tkoda tole ga res serjejo sploh pr bt50 k je zverina , js bi biu mal trdovratn , mal ponoru , pa zagrozil z inspekcijo pa novinarji . pol se mal streznejo , vrjemi da bol k si tecen pa slabe volje prej dosezes kaj tut sam delam na servisu ,sicer ne avtomobilskem pa vem kako se pr ns resujejo ponavad tecne stranke (nazalost)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res je Mazda je ?odr od ?odra kar se ti?e pleha.

 

Tud jaz ne morem prebolt, da je tak avto kot ga imam tako slab in res premi?ljujem da ga popravim in prodam, ker se bojim, da mi bo ?ez 2 leti razpadu na dvori??u.

Me pa boli, da za tako veliko denarja ne dobim niti pozitivno re?ene garancije in sem si prisegla, da jih mal zjebem ker res ni fer do kupca.

 

Me pa zanima ali je kdo kdaj ?e kaj dosegel pri kaki garanciji ker mene so gladko malo odpikali, ?e? da to ni stvar garancije ker je avto prestar - ve? kot 3 leta.

 

Danes kli?em ?e na varstvo potro?nikov- me pa zanima kater ?asopis bi to objavil brez mojih podatkov ker ?kodo jim bom naredila pa ?e je to zadnje kar bom dosegla - ne morejo biti tako neodgovorni za svoje slabe izdelke.

 

Ali bi bilo smiselno ne vem mogo?e zbirat podpise proti njihovi ignoranci??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res je Mazda je ?odr od ?odra kar se ti?e pleha.

 

Tud jaz ne morem prebolt, da je tak avto kot ga imam tako slab in res premi?ljujem da ga popravim in prodam, ker se bojim, da mi bo ?ez 2 leti razpadu na dvori??u.

Me pa boli, da za tako veliko denarja ne dobim niti pozitivno re?ene garancije in sem si prisegla, da jih mal zjebem ker res ni fer do kupca.

 

Me pa zanima ali je kdo kdaj ?e kaj dosegel pri kaki garanciji ker mene so gladko malo odpikali, ?e? da to ni stvar garancije ker je avto prestar - ve? kot 3 leta.

 

Danes kli?em ?e na varstvo potro?nikov- me pa zanima kater ?asopis bi to objavil brez mojih podatkov ker ?kodo jim bom naredila pa ?e je to zadnje kar bom dosegla - ne morejo biti tako neodgovorni za svoje slabe izdelke.

 

Ali bi bilo smiselno ne vem mogo?e zbirat podpise proti njihovi ignoranci??

 

Lepo poglej v navodila kjer mora pisati garancija na rjavenje, nima to veze z garancijo na okvare, pleh je drugo!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo poglej v navodila kjer mora pisati garancija na rjavenje, nima to veze z garancijo na okvare, pleh je drugo!

 

 

ja imajo samo garancijo na okvare 3 leta in nato 12 letno garancijo na prerjavenje.

 

Meni pa avto ni prerjavel ampak samo rjavi - pa zastop ?e more? te hudi?e

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja bom dodala slikico ko pridem domov sedaj nimam s seboj.

 

Kriti?no na zadnjem delu kasona je kar sredi vsega pikica rjavine v velikosti nohta mezin?ka kar sredi ni?esar.

 

Pa ve? kej ?e - ?e avta nebi dala spolirat sploh vidla nebi pod kljuko ko odpre? vrata ej kr glava boli mehurji in rjavica.

 

 

Slikice pripnem popoldne.

 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja imajo samo garancijo na okvare 3 leta in nato 12 letno garancijo na prerjavenje.

 

Meni pa avto ni prerjavel ampak samo rjavi - pa zastop ?e more? te hudi?e

 

Tebe je malo odpikal servis, kje si bila, mislim da ?e gre? proti LJ ne bo panike. PA ne re?i da si iz Gorice :whatever:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tebe je malo odpikal servis, kje si bila, mislim da ?e gre? proti LJ ne bo panike. PA ne re?i da si iz Gorice :whatever:

 

 

ne bla sem v lj v btc.

 

Ko sem prvi? avto prpeljala je reku ja to bomo zrihtal.

 

No so poslikal in poslal v Avstrijo zdaj pa negativno re?eno.

 

Sem iz Grosuplja ne iz Gorice.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne bla sem v lj v btc.

 

Ko sem prvi? avto prpeljala je reku ja to bomo zrihtal.

 

No so poslikal in poslal v Avstrijo zdaj pa negativno re?eno.

 

Sem iz Grosuplja ne iz Gorice.

 

lp

 

Res hecno, o?itno so pravila sedaj druga?na, ker tudi zarosene lu?i so nehali menjati...bljak.

 

P.S. A so mogo?e dejali da je to od morebitnega udarca? res bo zanimivo videti slike....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni so zadnjic zavrnili garancijo za prejavenje na 7 let stari mazdi 6. Razlog da je sel tako star avto na uraden servis je bil med glavnim tudi to, da smo racunali da se bo problem z rjo dalo resiti. Nek birokrat pri uvozniku pa je razlozil, da zato ker avto pred 4 leti 2x ni bil na uradnem servisu, garancija za prerjavenje ne velja. Poucil me je, da ce bi bil avto na rednem servisu, bi rjo opazili in odpravili.

 

Hec pri vsem tem pa je, da so za staro mazdo na zadnjem servisu PRVIC dali zraven porocilo o rji. Seveda se noben do sedaj na servisu ni spomnil, da bi kaj spomnil glede rje.

 

Pa naj se omenim, da imamo pri hisi dve mazdi 6, eno staro in eno novo. Nova je super, ampak ravno zaradi odnosa na servisu naslednji avto skoraj 100% ne bo mazda. Ko sem pred enim letom kupoval avto, je bil glavni tekmec bmw 3 in danes mi je zal, da ga nisem kupil, ceprav v novi mazdi precej uzivam. Ne recem da bi bilo drugje bolje, ampak slabse verjetno ne more biti. Tak odnos na servisu, kot ga ima mazda, nisem dozivel se nikjer. Npr. cvetki v zadnjem letu: ko sem menjal zimske gume, je bilo potrebno kupiti senzorje tlaka. Cel cas so zgotavljali, da je to vedno na zalogi ali pa je treba cakati max 2 dni. Na koncu sem cakal skoraj 2 tedna!!!!!!!!!! Ko sem po dveh tednih prisel na servis, so rekli da NISMO bili zmenjeni. Na koncu so se baje v celovec odpeljali po senzorje, jaz pa sem v btc-ju cakal 3 ure. Druga cvetka je bila, ko se mi je nekdo zaletel v rit in je bilo potrebno menjati zadnji odbijac. Ker nujno potrebujem avto vsak dan, smo se zmenili da bodo vse opravili v enem dnevu, itak ga samo zamenjajo. Pridem zjutraj na servis in ugotovijo, da so odbijac ravnokar dobili, ampak da se ni pobarvan!

 

 

V glavnem, poden. Nova mazda 6 gta je res zakon, zame eden najboljsih avtov v tem razredu, ampak ne na takih salabajzerskih servisih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res hecno, o?itno so pravila sedaj druga?na, ker tudi zarosene lu?i so nehali menjati...bljak.

 

P.S. A so mogo?e dejali da je to od morebitnega udarca? res bo zanimivo videti slike....

 

 

ne ni od udarca, rekel je samo da ne morejo popraviti ker je avto starej?i od 3 let in zato tako popravilo ne spada v garancijo.

 

Mislim .......

 

Tudi meni so zadnjic zavrnili garancijo za prejavenje na 7 let stari mazdi 6. Razlog da je sel tako star avto na uraden servis je bil med glavnim tudi to, da smo racunali da se bo problem z rjo dalo resiti. Nek birokrat pri uvozniku pa je razlozil, da zato ker avto pred 4 leti 2x ni bil na uradnem servisu, garancija za prerjavenje ne velja. Poucil me je, da ce bi bil avto na rednem servisu, bi rjo opazili in odpravili.

 

Hec pri vsem tem pa je, da so za staro mazdo na zadnjem servisu PRVIC dali zraven porocilo o rji. Seveda se noben do sedaj na servisu ni spomnil, da bi kaj spomnil glede rje.

 

Pa naj se omenim, da imamo pri hisi dve mazdi 6, eno staro in eno novo. Nova je super, ampak ravno zaradi odnosa na servisu naslednji avto skoraj 100% ne bo mazda. Ko sem pred enim letom kupoval avto, je bil glavni tekmec bmw 3 in danes mi je zal, da ga nisem kupil, ceprav v novi mazdi precej uzivam. Ne recem da bi bilo drugje bolje, ampak slabse verjetno ne more biti. Tak odnos na servisu, kot ga ima mazda, nisem dozivel se nikjer. Npr. cvetki v zadnjem letu: ko sem menjal zimske gume, je bilo potrebno kupiti senzorje tlaka. Cel cas so zgotavljali, da je to vedno na zalogi ali pa je treba cakati max 2 dni. Na koncu sem cakal skoraj 2 tedna!!!!!!!!!! Ko sem po dveh tednih prisel na servis, so rekli da NISMO bili zmenjeni. Na koncu so se baje v celovec odpeljali po senzorje, jaz pa sem v btc-ju cakal 3 ure. Druga cvetka je bila, ko se mi je nekdo zaletel v rit in je bilo potrebno menjati zadnji odbijac. Ker nujno potrebujem avto vsak dan, smo se zmenili da bodo vse opravili v enem dnevu, itak ga samo zamenjajo. Pridem zjutraj na servis in ugotovijo, da so odbijac ravnokar dobili, ampak da se ni pobarvan!

V glavnem, poden. Nova mazda 6 gta je res zakon, zame eden najboljsih avtov v tem razredu, ampak ne na takih salabajzerskih servisih.

 

 

ja no jaz ne morem re? ni? pohvalnega za mazdo. Recimo pozimi mi mazda bt 50 ni v?gala in smo ?li asistenca-avtovleka na servis kjer so po 10x urgiranju kon?no zamenjal en filter?ek oz. ne samo spucal so ga in potem je delal ampak a si more? mislit avto star 2,5 let pa ne u?ge ker je zunaj mraz.

 

Pa mislim no - doma mam ?e passata in ej kapo dol - nobene pikice rje- pa je star ve? kot 6 let - nobenega problema nasploh

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Mislim .......

ja no jaz ne morem re? ni? pohvalnega za mazdo. Recimo pozimi mi mazda bt 50 ni v?gala in smo ?li asistenca-avtovleka na servis kjer so po 10x urgiranju kon?no zamenjal en filter?ek oz. ne samo spucal so ga in potem je delal ampak a si more? mislit avto star 2,5 let pa ne u?ge ker je zunaj mraz.

 

Pa mislim no - doma mam ?e passata in ej kapo dol - nobene pikice rje- pa je star ve? kot 6 let - nobenega problema nasploh

 

 

Tole pa nisi edina z tem problemom, en uporabnik je tudi imel probleme z zimskimi v?iganji. Zgleda da bi to billa lahko serijska napaka!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa je to prerjavenje???????

Tega izraza slovenski knji?ni slovar ne pozna. Pozna samo rjavenje. Tako se lahko tisto garancijo na 12 let razume lahko zgolj kot rjavenje in nobenega izmotavanja si poobla??eni prodajalci ne morejo privo??iti.

Po dobrih poslovnih obi?ajih si takega "izmotavanja" ne morejo privo??iti, saj gre v nasprotnem za zavajajo?e ogla?evanje, oziroma za prevaro.

Ti mazda bt50 kar vztrajaj na popravilu na ra?un garancije.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SRAMOTA za mazdo je tole! <_<

 

Nek birokrat pri uvozniku pa je razlozil, da zato ker avto pred 4 leti 2x ni bil na uradnem servisu, garancija za prerjavenje ne velja. Poucil me je, da ce bi bil avto na rednem servisu, bi rjo opazili in odpravili.

 

Se pravi mora? stalno 12 let voziti na uradni servis... <_< v teh letih te za toliko oderejo, da lahko da? cel avto prebarvat k li?arju (vklju?no s kleparijo), gre? s 4-?lansko dru?ino za 2 tedna z letalom na dopust (all inclusive)...ko se vrne? ima? avto kot nov in gre? pla?at cestnino, zavarovanje, kasko, vinjeto...pa ?e za kofe ti ostane :harhar:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SRAMOTA za mazdo je tole! <_<

Se pravi mora? stalno 12 let voziti na uradni servis... <_< v teh letih te za toliko oderejo, da lahko da? cel avto prebarvat k li?arju (vklju?no s kleparijo), gre? s 4-?lansko dru?ino za 2 tedna z letalom na dopust (all inclusive)...ko se vrne? ima? avto kot nov in gre? pla?at cestnino, zavarovanje, kasko, vinjeto...pa ?e za kofe ti ostane :harhar:

 

Tocno tako! Pa kljub temu da bi ga vozil 12 let na servis, bi ti potem zadnji mesec najdli nek birokratski izgovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno tako! Pa kljub temu da bi ga vozil 12 let na servis, bi ti potem zadnji mesec najdli nek birokratski izgovor.

 

 

ja to?no tako, ker moj avto je bil do sedaj vedno na uradnem servisu pri Mazdi, a vedno nekaj najdejo verjemite tako da se ne spla?a na ni? ra?unat.

 

Oni so carji prodajo avto za cca 30.000 eur nato pa se j. po doma?e povedano.

 

 

Kaj pa je to prerjavenje???????

Tega izraza slovenski knji?ni slovar ne pozna. Pozna samo rjavenje. Tako se lahko tisto garancijo na 12 let razume lahko zgolj kot rjavenje in nobenega izmotavanja si poobla??eni prodajalci ne morejo privo??iti.

Po dobrih poslovnih obi?ajih si takega "izmotavanja" ne morejo privo??iti, saj gre v nasprotnem za zavajajo?e ogla?evanje, oziroma za prevaro.

Ti mazda bt50 kar vztrajaj na popravilu na ra?un garancije.

 

 

 

saj poizku?am pa so vsi tko za??iteni da je joj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.