Skoči na vsebino

Adijo mazda :(


Mary

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 54
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Sprednji airbagi so ok tak da armaturka je ?e cela :) (Spro?eni airbagi 3/8)

Za zategovalnike pa ne vem kak bi se to videlo.

 

Spro?eni zategovalniki varnostnih pasov smrdijo po smodniku poleg tega so tudi nazaj potegnjeni.

Ponavadi se pro?ijo pri ?elnih trkih, za bo?ne pa ne vem.

 

Neko?e sem pri Crash testih gledal posnetke, kako se pri razli?nih trkih pro?ijo Airbagi.

Posebej je bilo to o?itno pri bo?nih trkih, kjer bi se naj pro?ile samo stranske vre?e, kar se je pri va?em trku tudi potrdilo. Nekateri avti pa so pri bo?nem trku spro?ili tudi sprednje vre?e, za kar so dobili tudi slab?o oceno.

V kon?ni fazi pomeni nepotrebno pro?enje Airbagov tudi stro?ek pri popravilu.

 

Vem da so se pri Mazdi 3 pro?ili po potrebi, ena Honda pa je aktivirala nekaj vre? ve?.

 

Hvala za informacije in lep pozdrav.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spro?eni zategovalniki varnostnih pasov smrdijo po smodniku poleg tega so tudi nazaj potegnjeni.

Ponavadi se pro?ijo pri ?elnih trkih, za bo?ne pa ne vem.

 

Pa kar fajn te za?ponajo ti pasovi.
Zanimivo, to ima ?e prvi Clio pa ni nujno, da ima airbage. Vsaj od prijatelja Clio 16V jih ima. ?zmeden?

 

Sicer pa pohvale Mazdi, da spro?i le airbage, ki so potrebni. Vsaj en nepotreben stro?ek manj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kar fajn te za?ponajo ti pasovi.

Zanimivo, to ima ?e prvi Clio pa ni nujno, da ima airbage. Vsaj od prijatelja Clio 16V jih ima. ?zmeden?

 

Sicer pa pohvale Mazdi, da spro?i le airbage, ki so potrebni. Vsaj en nepotreben stro?ek manj.

 

ok, mi ni n? hudo pri srcu, ker to po?nejo z renault-i :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni nujno, da je tole totalka. A si peljala avto po karambolu? A gre naravnost (stoji volan naravnost)?

 

?al ga nisem ve? peljala, sem morala s sinom v bolnico. Moj ni mogel po avto it, tk da ga je avto vleka odpeljala. In ker pred blokom ne more bit je pri eni avto hi?i za ograjo. Jutri ga bo treba drugam pelat.

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:whatever: jaz pa vem da se da ta avto kar lepo popravit kolker vidim je streha vredu ni? zacvikana samo stena je malo tu pa tam napeta steber je pa punktiran se samo menja prag pa se ven vre?e pa se novi gor zmontira edino kar je problem so na?i servisi ker majo tako svinjsko poceni ure in nadomestne dele ker pa zna to doma nardit je pa bol?e gre? na odpad najde? isti model in se cela stena menja
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:whatever: jaz pa vem da se da ta avto kar lepo popravit kolker vidim je streha vredu ni? zacvikana samo stena je malo tu pa tam napeta steber je pa punktiran se samo menja prag pa se ven vre?e pa se novi gor zmontira edino kar je problem so na?i servisi ker majo tako svinjsko poceni ure in nadomestne dele ker pa zna to doma nardit je pa bol?e gre? na odpad najde? isti model in se cela stena menja

 

To?no tako... Bratova Lantra je bila pred kakimi 10 leti to?no takole udarjena pa smo zamenjali prag stebri?ek in vrata pa skup sestavili. Ni? ni bilo zategnjeno ali pa kakor koli v vinkel avto pa je ?e danes brez rje lepo na cesti. Je pa to treba obvezno dat kakemu kleparju v delo, ker na uradnem ne bo ?lo skoz s ceno, ki jo bo zavarovalnica odobrila.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?eprav je res ?koda avta in upam, da se ga bo dalo popravit, sem vesela da je s sinom vse ok. Drugi? bom mogla pa bolj po pameti vozit.

 

S kod si pa? Druga?e se lohk pozanimam kolk bi te to stalo pri kleparju, ki mi je porihtu C-jko ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S kod si pa? Druga?e se lohk pozanimam kolk bi te to stalo pri kleparju, ki mi je porihtu C-jko ;)

 

Iz celja.

?e lahko povpra?a?, bi bila vesela.

Jaz sem malo po odpadih poklicala, kolko bi me stali deli, in mislim, da bi se dalo to popravit, ?e le niso kleparji in li?arji predragi.

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufffff, v glavnem pa najbolj pomembno je da ste jo vsi dobro odnesli. Jest mislim da bo tole totalka, tako da le glej da ?imve? dobi? zanjo (od zavarovalnice in od prodaje). Po delih je verjetno ne bo? prodajala, sploh ?e nima? prostora, volje do "?raufanja" ipd. Mogo?e ?e bi dobila dovolj od?kodnine za avto in poceni,poceni dele (kar bo te?ka) bi se nekako ?e iz?lo da bi bila vsaj na nuli z vsem skupaj. ?e samo na zunaj pogleda? so za zamenjat, oboja vrata, stebri?ek in ravnanje zgoraj, popravljati prag, zadnji blatnik,baloni, mogo?e je celo malo zamaknilo avto, ?e milimeter je dost. (sam sem imel pri enemu avtu ker je bil slabo popravljen 1cm razlike - kar je ?e ogromno, in je bila cela ?tala za vozit se, avto je ?el na mizo potem je bilo pa ok).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega, prag se ne popravlja ampak se ga ven odre?e in zamenja z drugim iz drugega avtomobila.Oziroma se vse ven odre?e, popravlja pa se le zadnji blatnik. A bo treba na mizo dat je pa ve?ino odvisno od zgradbe spodnjega dela karoserije. ?e so nosilni elementi, ki skrbijo za trdnost same karoserije pomaknjeni bolj proti sredini je celo mo?no, da avto ni ni? zamaknjen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz celja.

?e lahko povpra?a?, bi bila vesela.

Jaz sem malo po odpadih poklicala, kolko bi me stali deli, in mislim, da bi se dalo to popravit, ?e le niso kleparji in li?arji predragi.

 

super, sma blizu, js sm iz bli?ine Polzele ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega, prag se ne popravlja ampak se ga ven odre?e in zamenja z drugim iz drugega avtomobila.Oziroma se vse ven odre?e, popravlja pa se le zadnji blatnik. A bo treba na mizo dat je pa ve?ino odvisno od zgradbe spodnjega dela karoserije. ?e so nosilni elementi, ki skrbijo za trdnost same karoserije pomaknjeni bolj proti sredini je celo mo?no, da avto ni ni? zamaknjen.

 

..vem vem, mi?ljeno je bilo tako, zamenjati-popraviti, tudi blatnike najve?krat re?ejo ven, ?eprav tukaj niti ni take sile da bi bilo te?ko poklepati. Najve?krat je te?ko na u? oceniti, ker se ne vidi kaj je spodaj ipd., ampak glede na to da je mazdicam cena kar padla potem si hitro tam tam pri totalki, kako je pa s poceni deli in znamko Mazda pa vemo :whatever: , se pa vse da porihtati, samo ?e je le klepar kot se zagre in popravi avto kot da bi svojega popravljal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si kej povprasal tistga kleparja?

Limit za popravilo so mi dali 3600?

 

bom jutri ?el do njega ;) sicer bo od oka te?ko reku, ker bi mogu avto videt v ?ivo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi lih za lih ni totalka?? :) koliko je dejansko vreden cel avto? ne vem to?no keri letnik ima?. Samo to je prva ocena, ko bodo pa mehankarji dvignili avto in pogledali zna pa narasti....npr. meni je prvo ocenil na par 100 eur barvanje odbija?a (odbija? je zgledal cel,samo barva je bila razpokana ker me je ena butnila)...no na koncu so iz servisa ponovno klicali na zavarovalnico da je cel odbija? fu?, stro?ek je bil 1000eur. :blush:

 

..upam da ti ?imprej uspe spraviti avto na cesti :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na zavarovalnici je reku da rabim met predracun od kleparja da lahka razglasi totalko.

Da se lahka potem naprej menimo. Da 3600? z racuni je pa max vrednost ,ki bi jo se popravljali.

 

Sem sla na Selmarja, ker je tuki zraven pa so rekli da za 150? mi nardijo predracun :o.

Grrrrr

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.