Skoči na vsebino

Mazda MX-5 letnik 2000


jan

Priporočeno sporočilo

Zanimam se za to zadevo in sicer 1.6 motor in imam nekaj vpra?anj:

1. So kak?ne serijske napake? Na kaj je konkretno treba pazit pei tem avtu? Je rja kaj problemati?na? Se pojavlja kaj lufta v kardanu?

2. Kdaj je velik servis? Pije motor kaj olja? Kak?na je kaj poraba?

3. Je streha kaj problemati?na? Koliko piha veter v notranjost. Se da dobit kak?en nachbau vetrolov, da se umiri pi? vetra?

 

Kak?ne so kaj realne prodajne cene? Namre? gledam ?e par mesecev in vedno ene in iste gor neprodane.

 

?e ima ?e kdo kak?en nasvet se priporo?am.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimam se za to zadevo in sicer 1.6 motor in imam nekaj vpra?anj:

1. So kak?ne serijske napake? Na kaj je konkretno treba pazit pei tem avtu? Je rja kaj problemati?na? Se pojavlja kaj lufta v kardanu?

2. Kdaj je velik servis? Pije motor kaj olja? Kak?na je kaj poraba?

3. Je streha kaj problemati?na? Koliko piha veter v notranjost. Se da dobit kak?en nachbau vetrolov, da se umiri pi? vetra?

 

Kak?ne so kaj realne prodajne cene? Namre? gledam ?e par mesecev in vedno ene in iste gor neprodane.

 

?e ima ?e kdo kak?en nasvet se priporo?am.

 

veliki servis 96.000

servisni interval je malo sme?en ker je 12.000 ali eno leto - tezko da naredis toliko v enem letu, tako da je najbolj?i odgovor 1x letno - olje pa je pomembno pri tej ma?ini

sicer ima? tukaj

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=189813

 

moja je 2002 brez pikce rje, ne pije olja, pije pa benz 9-10 <_< , ker je ?vohcan motor

 

Streha ?e je cela ni problemati?na, ve? je takih malih sitnic z gumicam ob oknih in oblog oken - majhni popoldanski popravki

 

evo kaj sem jaz do sedaj delal

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=189961

 

tudi dodal sem vetrno za??ito, se pozna - sem imel originalno pa je bolj za mi?jega....

 

Druga?e pa ebay.de - ni da ni...ampak res...od nove, rabljene, obnovljene robe

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdaj jih mam nekaj cez 13.000km

od avgusta do zdaj

 

Dobro ti si specialc

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jan - normalno tak?en avto tro?i nekje 7 - 8 litrov, tako da ne se ustra?it, kar je ve? kot to je pa? bodisi mestna ali pa ?e rahlo priganjanje vozila! :vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje si pa nabavil dodaten vetrolov? Cena?

 

Hm, 10 litrov? Predvidevam, da ni ravno ?parovna vo?nja. Koliko ima sploh normno porabo ta zadeva?

 

ebay 40? + po?tnina ?ist mal

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri porabi se res zelo pozna mestna vo?nja. ?e zraven ?e malo bolj pritiska? - zadnji tank 10L, je bila pa res mestna vo?nja z odlo?nim pospe?evanjem. Vo?nja po regionalkah okrog omejitev okoli 8l.

 

LPB

 

Aha, torej po?re?na zadeva... No ja, saj kilometrov ne bo veliko :bravo: .

 

A mi lahko kdo napi?e vse tri deklarirane porabe pri tem motorju (izven mesta, mestno in skupno?) Potem zelo hitro precej natan?no vem koliko bo zadeva ?rla pri meni.

 

Koliko pa stane velik servis, ?e ga ne dela? na uradnem servisu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, torej po?re?na zadeva... No ja, saj kilometrov ne bo veliko :bravo: .

 

A mi lahko kdo napi?e vse tri deklarirane porabe pri tem motorju (izven mesta, mestno in skupno?) Potem zelo hitro precej natan?no vem koliko bo zadeva ?rla pri meni.

 

saj sem ti dal link na dokumente + google (ne vem to?no9

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, torej po?re?na zadeva... No ja, saj kilometrov ne bo veliko :bravo: .

 

A mi lahko kdo napi?e vse tri deklarirane porabe pri tem motorju (izven mesta, mestno in skupno?) Potem zelo hitro precej natan?no vem koliko bo zadeva ?rla pri meni.

 

Sam si sicer ne lastim tega cukra, samo ta podatek je bl tko tko no...raj?i se naloni na izjave tistih,ki si lastijo omenjeni avto?ek in imajo ?e spodobno kilometra?o za sabo...?e ti bađet omogo?a raj?i i??i emiksko z 1.8 motorjem (so redke pri nas; glej tudi tujino-ve? izbire); bo? verjetno la?je ?paral z benzom ;) ker navsezadnje se tvoja noga ne bo ozirala za porabo, ko bo? u?ival v vo?nji z njo :blush:

 

Drga? pa welcome na na?em forumu ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam si sicer ne lastim tega cukra, samo ta podatek je bl tko tko no...raj?i se naloni na izjave tistih,ki si lastijo omenjeni avto?ek in imajo ?e spodobno kilometra?o za sabo...?e ti bađet omogo?a raj?i i??i emiksko z 1.8 motorjem (so redke pri nas; glej tudi tujino-ve? izbire); bo? verjetno la?je ?paral z benzom ;) ker navsezadnje se tvoja noga ne bo ozirala za porabo, ko bo? u?ival v vo?nji z njo :blush:

 

Drga? pa welcome na na?em forumu ;)

 

Do sedaj so mi tisti podatki dali kar dobro oceno o moji porabi. Mi je pa zanimivo, da ima tako lahek avto tak?no porabo. Sem malo primerjal z avtom letnika 1998 (tehnika sicer stara ?e 6 let takrat) in pribli?no enako te?o, pa ima manj?o porabo :angry:. Je pa res, da je cca. 20KM manj, ampak ok. Je kar po?eru??ek tale motor torej :huh: .

Kar se pa ti?e hitrosti vo?nje so pa ta leta ?e mimo in tak?en avto?ek se rabi za mirno kruzanje v dvoje po pode?elski cesti in to je to. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je bolj v motorizaciji :glare: In dejstvo, da se zelo rada zavrti do rde?ga polja :bravo:

 

Sej druga?e pa, ?e si ?e bolj v srednjih letih, pa tvoja zadnja trditev ?e kako dr?i :bravo:

 

Fajn, da se vrti. Saj bom moral sploh zadevo sprobat, da vidim kako in kaj. Osebno imam sicer raje motorje z navorom spodaj :D.

Kar se pa ti?e srednjih let je pa ?e nekaj ?asa do tja :P. Ampak ?eljo po hitrosti pote?im na druga?en, bolj varen na?in :bravo: . Po cesti pa lagano...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fajn, da se vrti. Saj bom moral sploh zadevo sprobat, da vidim kako in kaj. Osebno imam sicer raje motorje z navorom spodaj :D.

Kar se pa ti?e srednjih let je pa ?e nekaj ?asa do tja :P. Ampak ?eljo po hitrosti pote?im na druga?en, bolj varen na?in :bravo: . Po cesti pa lagano...

 

 

piste? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

VIrtualen svet dirkanja :P ?

 

Skratka, ?e je ?elja velika, si vzemi cajt, si izberi par primerkov, ki ti odgovarjajo, pojdi in probaj ter se nato odlo?i :)

 

Hehe, je zadeva kar realna ;).

 

Sicer pa bom drugi teden verjetno malo obdelal in da vidim kje smo. Kolikor sem pa videl trenutno ni nobene s klimo, tako da bomo videli...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S klimo jo bo? pa res zelo-zelo-zelo te?ko dobil na na?em trgu :( Razen ?e bo? mel sre?o in bo? na kako special edition naletel :D Serijsko so mijatice klimo dobile ?ele z NC izvedenko :P Je bilo ?e veliko o tem napisano v preteklem letu, k je kr vsak hotu met emiksko :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S klimo jo je pri nas res te?ko dobit, no jaz sem mel sre?o :) Druga?e pa poglej tujino, imajo kar veliko izbiro, edino pozanimaj se koliko pla?a? davka, 1.6 motor ima okol 196 izpustov.

 

Glede porabe, zmerna vo?nja po regionalkah je poraba okoli 8, vendar je res u?itek motor zavrteti v obrate, tako da se potem pove?a poraba :danzoman: Po mestu je ustrezno ve?. Pri prej?njem avtu sem vedno gledal na porabo in prilagajal vo?njo porabi, zdaj se mi je*e za porabo in vozim kakor mi pa? pa?e ;)

 

Ja mejbi je za razmislt o 1.8 motorju, v?asih bi kr zapasal mal ve? konji?ev ;)

 

LP Bojan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S klimo jo bo? pa res zelo-zelo-zelo te?ko dobil na na?em trgu :( Razen ?e bo? mel sre?o in bo? na kako special edition naletel :D Serijsko so mijatice klimo dobile ?ele z NC izvedenko :P Je bilo ?e veliko o tem napisano v preteklem letu, k je kr vsak hotu met emiksko :P

 

NC izvedenka?

A je bil pri tej verziji narejen kak?en facelift in kdaj? Novej?i modeli so pa od 2004 naprej, a ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sem jo tud ubodu s klimo in se spla?a, ker pod streo v dezju je zatohlo in se rosi

 

PA pomoje ni tezko najti take NB

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.