Skoči na vsebino

voznik za?etnik


Priporočeno sporočilo

sm voznik za?etnik, pa kupujm avto. glede na to d ste najbr? ?e usi veterani, bi upra?u kuko je s tem zavarovanjem, pa bonifikacijo.

 

jest mam 0% bonifikacije ane, ve? let ko ma? zavarovanje, ve? ma? bonifikacije, in ?e bi hotu jest pr?parat pr zavarovanju bi napisal avto na fotra.

 

zdej me pa zanima ?e se to da, pa ?e bi meu njegovih 50% bonifikacije pr zavarovanju tega novga avtomobila? se prav bi pla?u sam 50% zavarovanja, enako kot on za svoj avto ane.

 

upam d ste razumel...mau sm zakompliceru use skp :)

 

pozdrav, Rejc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej ?e ga registrira? nase bo? imel usako leto...seveda ?e ne bo? nobene nesre?e povzro?u.... 5% bonifikacije plusa....se pravi dokler bo? pri?el na 50% bo? rabu 10 let.......

 

 

Lahko pa seveda uzame? bonifikacijo od fotra.....to pa pomeni da bo njegov avto ?el na 0% tvoj nov avto bo pa useeno pisan na njega......:/ Kar pa ima svoje slabe in dobre stvari......

 

 

Sicer pa niso sam veterani tu gor.... :D:D

 

 

LP dAvid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha...tko je s tem. no hvala za pojasnilo, bom probu drugi? mn butasta upra?anja zastavlat :D

 

lepo d niso sami veterani gor, d nism jest edini newbie s samimi upra?anji :P

 

 

u?ivi, Rejc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej ?e ga registrira? nase bo? imel usako leto...seveda ?e ne bo? nobene nesre?e povzro?u.... 5% bonifikacije plusa....se pravi dokler bo? pri?el na 50% bo? rabu 10 let.......

 

 

Lahko pa seveda uzame? bonifikacijo od fotra.....to pa pomeni da bo njegov avto ?el na 0% tvoj nov avto bo pa useeno pisan na njega......:/ Kar pa ima svoje slabe in dobre stvari......

 

 

Sicer pa niso sam veterani tu gor.... :D:D

 

 

LP dAvid

Bonifikacijo lahko prenese iz o?etovega avta na svojega in avto NE RABI bit pisan na o?eta, ampak je lahko pisan na njega. O?e bo samo napisal izjavo, da dovoli prenos bonifikacije na sinov avto. B)

Pri Adriatic-u 100% gre - torej mora it tudi pri drugih zavarovalnicah.

No, to je pa prednost ?e si VETERAN (beri oldtajmer :D ).

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pol pa naj pre?alta na Triglav - ni nobenega problema - lahko zavarovalnico izbiramo po mili volji (hvala bogi za konec socializma <_<:rolleyes: ).

Pa Adriatic je ?e bistveno cenej?i (vsaj v primerjavi z Zavarovalnico Maribor).

Je res, da sem dobil extra popust vendar je bila pri meni razlika skoraj 100k SIT!?!

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, kaj se ?udi??

Obvezno + kasko z 1% fran?izo:

Zavarovalnica MB cca. 268.000,00 SIT

Adriatic cca. 170.000,00 SIT

 

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fotr je pr slovenici, tko d n? od tega ne pride u po?tev :D

drga? pa kupujm en avto bl tko za za?etk d bom neki meu...sicr me zlo privla?i mazda 323 (95, 96 letnk) ampak se bojim da za kej tazga ne bo denarja!

 

drga? pa definitivno japonca, po vsej verjetnosti bo to kk?na druga mazda al pa honda (hope so).

 

LP, Luka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

druga?e je pa tuki spletna stran kjer si sam lahko zra?una? registracijo, pa jest nism opazu velike razlike med zavarovalnicami. lahko d kasko tok razlike nardi.

 

evo spletn naslov, najbr? sta ?e sli?ala za to:

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=368450#

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno si mislil tale link http://www.amzs.si/?podrocje=5

 

 

Pa ?e moj dodatek:

Pazi ?e na eno stvar, ker si ?e mlad voznik in katerikoli avto bo? vozil bo moral biti dodatno zavarovan (+20% na zavarovanje). To pomeni tudi v primeru, ?e bo na fotra registriran a ga bo? vozil ti. ?e tega ne naredi? ima zavarovalnica pravico izterjati 20% ?kode, ki jo eventuelno povzro?i? nekomu drugemu - to pa znajo biti nemajhni denarji.

 

V vsakem primeru pa se ti spla?a za?et z registracijo na sebe, ker ?e bo? "priden" bo? lepo zbiral bonifikacije saj kmalu bo denar za kak?en dra?ji avto in z njim kasko zavarovanje - takrat pa se bojo vsi ti prislu?eni popusti krepko poznali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

druga?e je pa tuki spletna stran kjer si sam lahko zra?una? registracijo, pa jest nism opazu velike razlike med zavarovalnicami. lahko d kasko tok razlike nardi.

 

evo spletn naslov, najbr? sta ?e sli?ala za to:

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=368450#

Razlika se pojavi takrat, ko upo?teva? popust, ki ti ga da zavarovalni agent pri katerem sklene? zavarovanje (ne na sede?u podjetja ampak pri tebi doma!). ;)

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno si mislil tale link http://www.amzs.si/?podrocje=5

 

 

Pa ?e moj dodatek:

Pazi ?e na eno stvar, ker si ?e mlad voznik in katerikoli avto bo? vozil bo moral biti dodatno zavarovan (+20% na zavarovanje). To pomeni tudi v primeru, ?e bo na fotra registriran a ga bo? vozil ti. ?e tega ne naredi? ima zavarovalnica pravico izterjati 20% ?kode, ki jo eventuelno povzro?i? nekomu drugemu - to pa znajo biti nemajhni denarji.

 

V vsakem primeru pa se ti spla?a za?et z registracijo na sebe, ker ?e bo? "priden" bo? lepo zbiral bonifikacije saj kmalu bo denar za kak?en dra?ji avto in z njim kasko zavarovanje - takrat pa se bojo vsi ti prislu?eni popusti krepko poznali.

Ne katerikoli avto ... Se opravi?ujem, ampak pri teh delikatnih zadevah je treba biti bolj specifi?en.

 

Jaz sem zdajle zadnje leto voznik za?etnik in sem pri sklepanju zavarovanja za avto vpra?al, ?e je potrebno dodatno zavarovanje za mladega voznika (da bi v primeru nesre?e dobil izpla?ilo), ko sem ?e hkrati lastnik avtomobila. Gospa je rekla, da ne. V osnovnem paketu so (vsaj pri ZM) zavarovani vsi potniki, z asistenco AO+ pa vsi izredni vozniki (torej tisti, ki niso lastniki avta). Kot lastnik avta oz. - to?neje - sklenitelj zavarovalne police (pri nas je seveda lahko sklenitelj police samo pravnoformalni lastnik avta) si zavarovan samodejno + preostali potniki, ki se glede na predpise za tip avta lahko ?e preva?ajo.

 

Seveda pa vse ostalo glede 20-odstotnega zavarovanja popolnoma dr?i, vendar le v primeru, ?e taisti mladi voznik ni hkrati lastnik avta.

 

Sicer pa, opazil sem zanimivo stvar pri sklepanju zavarovanja. Pri Triglavu bi pla?al glede na karakteristike avta in paket zavarovanja okrog 117.000 SIT letne premije, medtem ko bi mi ZM odtegnila samo 98.000 za letno premijo.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se prav kljub temu da sm prvo leto voznik za?etnik, pa ?e registriram avto nase...se pravi da je avto moj, mi ni treba pla?ati dodatnega 20% zavarovanja, ker sem s sklenitvijo zavarovanja obenem zavaroval tudi sebe?

a sm prou jest tole razumu?

 

?e je tako, potem lahko vsi ki mislijo voziti fotrove avtomobile avto prepi?ejo nase, in potem odpade 20% zavarovanja...vozi ga seveda fotr. :D hec!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se prav kljub temu da sm prvo leto voznik za?etnik, pa ?e registriram avto nase...se pravi da je avto moj, mi ni treba pla?ati dodatnega 20% zavarovanja, ker sem s sklenitvijo zavarovanja obenem zavaroval tudi sebe?

a sm prou jest tole razumu?

 

?e je tako, potem lahko vsi ki mislijo voziti fotrove avtomobile avto prepi?ejo nase, in potem odpade 20% zavarovanja...vozi ga seveda fotr. :D hec!

 

LP

Ja, tako je.

 

Ja, ampak ?e nekdo prepi?e avto na sina, da bi s tem prepre?il pla?evanje 20-odstotnega dodatka, se moti. Kot prvo, bonifikacijski razred je na 0 %, kar pomeni vi?jo premijo. Drugo pa je, da je treba potem dopla?ati za AO+, ?e se ho?e o?e voziti s sinovim avtom.

 

?e se moja star?a ponesre?ita z mojim avtom, bo zavarovalnino dobil izpla?ano samo sopotnik.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma dejstvo je to da imajo zavarovalnice 100 "hakelcev" glede zavarovanja.....napaka pa je ta da dostikrat se zgodi da vozniki pa? ne vemo useh podrobnosti glede tega...pa? zaupamo agentu in nardimo polico....pa? mislim da ?e on ve kaj je prav......Hm.... Bo treba malo spremenit to!!!!

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma dejstvo je to da imajo zavarovalnice 100 "hakelcev" glede zavarovanja.....napaka pa je ta da dostikrat se zgodi da vozniki pa? ne vemo useh podrobnosti glede tega...pa? zaupamo agentu in nardimo polico....pa? mislim da ?e on ve kaj je prav......Hm.... Bo treba malo spremenit to!!!!

 

 

LP daVid

Zmeraj je treba biti dosleden, ko sklepa? zavarovanje. Jaz sem si vso literaturo prinesel domov in pregledal, kaj mi ponuja posami?ni paket zavarovanja in kaj vse zajemajo dopla?ila. Potem lahko pride? na zavarovalnico ali k agentu in pove?, kaj bi rad imel, podpi?e?, pla?a? in gre?.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tako je.

 

Ja, ampak ?e nekdo prepi?e avto na sina, da bi s tem prepre?il pla?evanje 20-odstotnega dodatka, se moti. Kot prvo, bonifikacijski razred je na 0 %, kar pomeni vi?jo premijo. Drugo pa je, da je treba potem dopla?ati za AO+, ?e se ho?e o?e voziti s sinovim avtom.

 

?e se moja star?a ponesre?ita z mojim avtom, bo zavarovalnino dobil izpla?ano samo sopotnik.

se pravi ?e vozim avto samo jest mi ni treba pla?at AO+, pa vseeno dobim zavarovanje ?e se (bog ne daj) ponesre?im?

 

tole zna bit kar ugodno, predvsem zato, ker je to pribli?no 30k pri registraciji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tako je.

 

Ja, ampak ?e nekdo prepi?e avto na sina, da bi s tem prepre?il pla?evanje 20-odstotnega dodatka, se moti. Kot prvo, bonifikacijski razred je na 0 %, kar pomeni vi?jo premijo. Drugo pa je, da je treba potem dopla?ati za AO+, ?e se ho?e o?e voziti s sinovim avtom.

 

?e se moja star?a ponesre?ita z mojim avtom, bo zavarovalnino dobil izpla?ano samo sopotnik.

se pravi ?e vozim avto samo jest mi ni treba pla?at AO+, pa vseeno dobim zavarovanje ?e se (bog ne daj) ponesre?im?

 

tole zna bit kar ugodno, predvsem zato, ker je to pribli?no 30k pri registraciji.

Ja, tako je. Nisem prepri?an glede drugih zavarovalnic, ampak pri ZM je tako. Najbr? je tudi pri ostalih enako.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.