Skoči na vsebino

Mazda6-sklopka


Priporočeno sporočilo

Najprej lep pozdrav vsem, sem novope?eni ?lan foruma in lastnik Mazde6/karavan (cca. 1 leto), sicer sem lastnik mazde ?e 4 leta (prej sem imel 323/C- zelo zadovoljen z njo) in sem mislil, da bom tud z novo...kot sem sli?al od enega mehanika: tud mazde niso ve? to, kot se neko? bile, ker majo baje kitajci preve? prste vmes.

Te?ave so se za?ele ?isto normalno za ponedeljkovo jutro: zjutraj po pribli?no 15 km vo?nje, ho?em speljati in prestaviti iz 1. brzine v 2., ko je stopalka za sklopko trda prestavna ro?ica pa no?e v brzino. Po 3. ponovnem zagonu motorja stvar ista ( ko je motor ugasnjen sklopka ?isto trda menjalnik se prestavlja ?e bolje kot, ko je avto pri?gan, ko pa pri?gem avto, sklopka isto trda prestavljati se pa ne da). Bolj?, da ne povem, da se mi je mudilo na sestanek, vendar sem pogledal spodaj, ?e mi ni steklo olje za servo-tla so bila suha.

Popoldne, ko sem avto spravil v BTC je sledil drug ?ok: snela naj bi se cev za sklopko, vendar se ni. Drug dan zjutraj me kli?ejo, da je cev cela in da morajo pogledati sklopko. Po 4 dneh dobim avto nazaj (servis je bil skoraj 900 evrov- menjali so mi sklopko; ker se je "ko?ara zdrobila".

Sedaj po ene 14 dneh se mi zdi, da avto "ne vle?e" ve? kot je neko? in ko je neogret prvih 500m v 1. in 2. brzini "cuka". Razlika med sklopko prej in sedaj pa tudi ne opazim.

OK, stvar je taka, da je avto kupljen v SLO, jaz sem 3. lastnik (verjetno), servisi so redni pri uradnem servisu (razen manjka 1., zato mi garancija ne velja) in avto ?e ni prevozil 100.000km.

Predlogi in komentarji so dobrodo?li!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To da avto ne gre, je verjetno da so ti pozabili nataknit kako cevko, al pa kako ?ico na kak senzor.

Tole s kuplungo pa je naravnost sme?no(seveda ne zate), pomoje so nekaj mutili, pelji nazaj in naj zrihtajo, pe ne se jim pustit takoj odpravit z besedami

"ja gospod nova kuplunga je gor(kar mo?no dvomom) se mora malo ulaufat"

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej lep pozdrav vsem, sem novope?eni ?lan foruma in lastnik Mazde6/karavan (cca. 1 leto), sicer sem lastnik mazde ?e 4 leta (prej sem imel 323/C- zelo zadovoljen z njo) in sem mislil, da bom tud z novo...kot sem sli?al od enega mehanika: tud mazde niso ve? to, kot se neko? bile, ker majo baje kitajci preve? prste vmes.

Te?ave so se za?ele ?isto normalno za ponedeljkovo jutro: zjutraj po pribli?no 15 km vo?nje, ho?em speljati in prestaviti iz 1. brzine v 2., ko je stopalka za sklopko trda prestavna ro?ica pa no?e v brzino. Po 3. ponovnem zagonu motorja stvar ista ( ko je motor ugasnjen sklopka ?isto trda menjalnik se prestavlja ?e bolje kot, ko je avto pri?gan, ko pa pri?gem avto, sklopka isto trda prestavljati se pa ne da). Bolj?, da ne povem, da se mi je mudilo na sestanek, vendar sem pogledal spodaj, ?e mi ni steklo olje za servo-tla so bila suha.

Popoldne, ko sem avto spravil v BTC je sledil drug ?ok: snela naj bi se cev za sklopko, vendar se ni. Drug dan zjutraj me kli?ejo, da je cev cela in da morajo pogledati sklopko. Po 4 dneh dobim avto nazaj (servis je bil skoraj 900 evrov- menjali so mi sklopko; ker se je "ko?ara zdrobila".

Sedaj po ene 14 dneh se mi zdi, da avto "ne vle?e" ve? kot je neko? in ko je neogret prvih 500m v 1. in 2. brzini "cuka". Razlika med sklopko prej in sedaj pa tudi ne opazim.

OK, stvar je taka, da je avto kupljen v SLO, jaz sem 3. lastnik (verjetno), servisi so redni pri uradnem servisu (razen manjka 1., zato mi garancija ne velja) in avto ?e ni prevozil 100.000km.

Predlogi in komentarji so dobrodo?li!

 

ja bo kar dr?al tale komentar!

?e menja? sklopko, potem mora avto vsaj prvih nekaj 1000km. se ful poznat, da potegne velik bolje kot prej!!!!to , da cuka pa nima kaksne veze z menjalnikom, ampak so ti res pozabili ksn kabel al pa cevko nazaj priklopit al pa se ti je sama mogo?e snela!

pa? dejstvo je, da bi mogel ob novi sklopki avto fuul bolj vle?ti ne pa manj!!!!!!

pa pri 100.000km, ne bi smel menjalnik ali pa skilopka niti pod razno crkniti!!!!

p.s. kak?na cev za sklopko naj bi se snela????????vpra?aj serviserje, da ti poka?ejo pa obrazlo?ijo ?emu slu?i tista "sneta"cev!pa ja nima? ?ice za sklopko kot npr.stari wv-ji!!!

Na foromu je eden dober mehankar za Mazde, dej mal pobrskaj pa ga najdi!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja bo kar dr?al tale komentar!

?e menja? sklopko, potem mora avto vsaj prvih nekaj 1000km. se ful poznat, da potegne velik bolje kot prej!!!!to , da cuka pa nima kaksne veze z menjalnikom, ampak so ti res pozabili ksn kabel al pa cevko nazaj priklopit al pa se ti je sama mogo?e snela!

pa? dejstvo je, da bi mogel ob novi sklopki avto fuul bolj vle?ti ne pa manj!!!!!!

pa pri 100.000km, ne bi smel menjalnik ali pa skilopka niti pod razno crkniti!!!!

p.s. kak?na cev za sklopko naj bi se snela????????vpra?aj serviserje, da ti poka?ejo pa obrazlo?ijo ?emu slu?i tista "sneta"cev!pa ja nima? ?ice za sklopko kot npr.stari wv-ji!!!

Na foromu je eden dober mehankar za Mazde, dej mal pobrskaj pa ga najdi!

 

Lej v 31 letnem ?raufanju, lahko ob tem komentarju samo krepnem od smeha. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Zdravo, sm rabu neki dolg cajta, da napi?em, da kar se ti?e cukanja sm mogo?e sam mal preve? ob?utljiv. Fora je v tem, da ne opazim nobene razlike med tem kaj je bilo prej in kaj je sedaj, se prav da mi je sklopka crknla sam od sebe brez opozorila, da bi se kaj zatikal al pa cukal mi je pa tud mal ?uden, ker pol nikol ne ve? kdaj te bo pustu avto sredi ceste.

Ok zdej bi pa neki vpra?u, ker mi ni najbolj jasen: v priro?niku za uporabo oz. "recept bukvi" za mazdo mi ni jasen, ker tip motorja mam v avto, to me pa zanima zarad gum ker trenutno nimam pravih gor in jih moram zamenat....hvala za pomo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.