Skoči na vsebino

323F, 96, brisalci


Priporočeno sporočilo

Jaz sem imel isti problem na moji MX-6 pred parimi dnevi. Pri meni se je rele (avtomatika) od intervalnega delovanja brisalcev nahajal ob volanu. Sneti mora? volan, plastiko okoli volana, pri meni sta ro?ki za brisalce in smernike na enem podstavko (nista lo?eni), tako da sem vse skupaj snel stran. Tam ko je ro?ka za brisalce je odzadaj na?ravfano vezje. Ko ima? vezje od?ravfano, bo? videl na kontra strani bakrene kontakte. Mora? pogledat, kako se da vezje stran odlotat od ?katlice s kontakti, pri meni je bilo treba odlotat 5 pinov. In potem bo? videl navaden preklopni rele (najve?ja stvar na vezju, ne vem kako se kej zastopi? v elektroniko).Rele odspajkaj iz vezja ( ima 5 nogic). Na spodnji strani releja je narisana shema releja; vsaj pri meni je bila. Spodaj ma? shemo releja upam da mi je jo uspelo gor dat. Nogici 2 in 5 sta ti napajanje 12V, 3 in 4 sta stikalo, 1 in 4 sta pa skupni (ko je stikalo razklenjeno) . Piklopi napajanje na nogici 2 in 5 in sli?al bo? ?e stikalo preklopi, ?e ne preklopi je po vsej verjetnosti crknilo. ?e pa je preklopilo je pa verjetno v redu, lahko je pa ?la tudi kak?na druga stvar na vezju v maloro, kak?en tranzistor, dioda ali kondenzator. ?e nisi ve?? elektroniki, ti raje priporo?am da nese? to nekomu pogledat ki se v to razume, ni pa te?ko to zrihtat, sam malo znanja elektronike mora? imet. :whatever:

 

Lp B

Shema_releja.doc

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rele se obi?ajno nahaja nekje pri okrasni plastiki okrog volana. Obi?ajno je to tisti drugi del stikala, ki je fiksen, medtem ko lahko premi?ni podalj?ek menja?, brez da bi moral menjati tudi releje.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.