Skoči na vsebino

nikoli ve?


Strela

Priporočeno sporočilo

Torej,

v globokem prepri?anju v pregovorno,zgodovinsko kvaliteto Mazd sem pred 4mi meseci kupil preverjeno 5ko.

V ta avto sem do danes ?e vlo?il 1500?.

V glavnem, na vseh ?kodah ki sem jih do sedaj imel nisem imel tolko sitnarij kot z Mazdo 5.

V glavnem Nikoli Ve?.

lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 55
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Torej,

v globokem prepri?anju v pregovorno,zgodovinsko kvaliteto Mazd sem pred 4mi meseci kupil preverjeno 5ko.

V ta avto sem do danes ?e vlo?il 1500?(generalka,brisalci,zadnji diski+plo??ice.....) in ?e danes najnovej?e ODKRITJE crknil senzor za airbage. Tisti spredaj pod havbo pa ?e spet 160? bo ?lo,pa zadnji amortizerji nekaj nabijajo,in tako dalje......se pravi se kar vrsti!

V glavnem, na vseh ?kodah ki sem jih do sedaj imel nisem imel tolko sitnarij kot z Mazdo 5.

V glavnem Nikoli Ve?.

lp.

 

generalka,brisalci,zadnji diski+plo??ice..

 

Od kdaj je to napaka na avtu???? :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ha preverjen avto, men to tko deluje kot , da ga je kupu od znanca, ki ga samo vozil in ni? serviseral, pol k ga pa nekdo kupi pa vse crkuje.... zakaj ?e???

kr je blo napisano je pa itak potro?n material

opa?am zadnje ?ase kr nekej novih ?lanov k samo nergajo in pluvajo ?ez mazde, servise in stare ?lane

se opro??am za off topic

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da bi hotel zagovarjati mojo najlup?o znamko (kar Reno vsekakor ni)! :P

 

Ampak na vsakih tolk in tolko avtov se naredi da so z enim ?e od tovarne dalje stalno te?ave, zdej ne vem od koga si jo kupil in koliko je on vanjo vlagal (redno servisiral itd.??), ampak mo?no je tudi da si kupil avto, ki je pri?el s proizvodnega traku na petek 13., ob 13.13 uri (no malo heca), ampak noben agregat ni nepokvarljiv. :blush:

 

Kaj to?no se ti je zgodilo, da je ?el motor po gobe (?e je Dizl, potem ima? varjante z nekimi podlo?kami pa zabasanimi oljnimi filtri itd.?) :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da bi hotel zagovarjati mojo najlup?o znamko (kar Reno vsekakor ni)! :P

 

Ampak na vsakih tolk in tolko avtov se naredi da so z enim ?e od tovarne dalje stalno te?ave, zdej ne vem od koga si jo kupil in koliko je on vanjo vlagal (redno servisiral itd.??), ampak mo?no je tudi da si kupil avto, ki je pri?el s proizvodnega traku na petek 13., ob 13.13 uri (no malo heca), ampak noben agregat ni nepokvarljiv. :blush:

 

Kaj to?no se ti je zgodilo, da je ?el motor po gobe (?e je Dizl, potem ima? varjante z nekimi podlo?kami pa zabasanimi oljnimi filtri itd.?) :ne vem:

 

Kaj pa ti sanjas???? Motor sel po gobe?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ti sanjas???? Motor sel po gobe?

 

Ne samo ta senzor je crknin in sem zaradi tega jezen ker se mi zdi total bedno da sploh crkne neka taka zadeva ki bi mogla suvereno delovati vsaj 10 let!

Motor je tiptop!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kaj za koga pomen Generalka je relativno (eni lo?ijo ?e tavelko in tamalo itd.)! :ne vem:

 

Kater agregat pa ima? pod havbo, domnevam da 120 KM dizlerja?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kaj za koga pomen Generalka je relativno (eni lo?ijo ?e tavelko in tamalo itd.)! :ne vem:

 

Kater agregat pa ima? pod havbo, domnevam da 120 KM dizlerja?

 

Generalka je veliki servis thats it....

 

Ne samo ta senzor je crknin in sem zaradi tega jezen ker se mi zdi total bedno da sploh crkne neka taka zadeva ki bi mogla suvereno delovati vsaj 10 let!

Motor je tiptop!

 

Jah, ve? kot je elektronke, ve? je mo?nosti da odleti na ?alost

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jermene pa ?ponerje in vodno pumpo menjat (?emur se ponavadi re?e velik servis) to sigurno ni generalka! :ne vem:

 

Sicer pa se opravi?ujem kolegu za smetenje teme (upam da ?imprej sanira? nastalo te?avo in da bo potem vo?nja naprej tak?na kot si jo pri?akoval ?e v za?etku). :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majster daj povej mi kateri letnik je in koliko kilometrov ima? Ker brisalci in diski res niso nekaj kar traja 20 let. ?e so diski znucani pa se lahko zahvali? mogo?e tudi tvojemu "preverjenemu" prodajalcu. ?e pod "generalko" smatra? veliki servis in se ti to ni dogajalo na ?kodi pa tudi slabo zate. Veliki servis je nuja, ?e ho?e? avto voziti kot nove gume ali pa to, da natanka?.

 

Sicer ni? ne re?em, s Fabio ni bilo ve?jih stro?kov ampak vseeno se mi zdi, da si ti tele servise malo preve? negativno vzel. Avto je pa? stro?ek ker rabi gume, servise, nove brisalce in bremze. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majster daj povej mi kateri letnik je in koliko kilometrov ima? Ker brisalci in diski res niso nekaj kar traja 20 let. ?e so diski znucani pa se lahko zahvali? mogo?e tudi tvojemu "preverjenemu" prodajalcu. ?e pod "generalko" smatra? veliki servis in se ti to ni dogajalo na ?kodi pa tudi slabo zate. Veliki servis je nuja, ?e ho?e? avto voziti kot nove gume ali pa to, da natanka?.

 

Sicer ni? ne re?em, s Fabio ni bilo ve?jih stro?kov ampak vseeno se mi zdi, da si ti tele servise malo preve? negativno vzel. Avto je pa? stro?ek ker rabi gume, servise, nove brisalce in bremze. :whatever:

 

2006, 131tkm,kupljen od fizi?ne osebe 1l,SLO, pri 110tkm,zadnji servisni izpiski so bili od servisa na 100tkm. Torej vse lepo in prav. Je pa M5 110 CD TX. Generalka narejena na 120tkm pri Mazda Robinson AT. Vse narejeno tako kot mora biti od jermenov, podlo?k, ?i??enja korita, nastavitve ventilov, tudi nek problemati?en le?aj je menjan pri zobatem itd.... ni da ni. Ma ?e cca pol leta pa prodam. Adijo Japonska for ewer!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam ti pa si model :huh:

kolikor sem uspel razbrat si moral (ker ga verjetno prej?nji lastnik ni) narediti "veliki servis" + zamenjati nekaj potro?nega materiala in zdej je mazda najslabi avto... lol! :hohoho:

in zdej ko ga bo? po?timal da bo mir za naslednjih 100k km ga bo? pa prodal in cel nezadovoljen okrog razgla?al kak?en kr? je mazda :vskalo:

z tako logiko bo? ?e dostikrat razo?aran nad avtom pa bilo kaj si kupi?.

 

pa brez zamere, pa? se mi zdi da pizdi? brez veze...lahko si jezen edino sam nase, ker si pa? kupil kar si.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa brez zamere, pa? se mi zdi da pizdi? brez veze...lahko si jezen edino sam nase, ker si pa? kupil kar si.

 

No to?no to. Veliki servis (aka generalka) je pri dolo?enih kilometrih nuja tako kot mali. Predpisano iz strani proizvajalca. Tudi pri ?kodi. Isto je z zavorami ki so kar dolgo zdr?ale. ?e je pa 200? za bremze in 20? za brisalce vsakih 100.000 km veliko naj pa vsak presodi sam. ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomoje ga najbolj jezi senzor za airbag, kar pa tut ni neki "hudga". Js bi se najbolj sekiru, ?e bi blo kej z motorjem al pa z elektroniko pol bi pa res reku te znamke nikoli ve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2006, 131tkm,kupljen od fizi?ne osebe 1l,SLO, pri 110tkm,zadnji servisni izpiski so bili od servisa na 100tkm. Torej vse lepo in prav. Je pa M5 110 CD TX. Generalka narejena na 120tkm pri Mazda Robinson AT. Vse narejeno tako kot mora biti od jermenov, podlo?k, ?i??enja korita, nastavitve ventilov, tudi nek problemati?en le?aj je menjan pri zobatem itd.... ni da ni. Ma ?e cca pol leta pa prodam. Adijo Japonska for ewer!

 

Halo? Pa to ni nov avto in se 'krega?' ker ti je ?el en senzor?

Ti nisi resen....

 

jaz tudi kupujem ravno m6 170.000km z vso servisno zgodovino, pa ?e bo ?el vztrajnik za 1200? mi to ne bo ?udo pri rabljenem avtu....

:huh:

 

P.S. Servis v Avstriji je cenej?i - le zakaj, tako ga vsi opevajo......potem pa pizdijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10x Seat niti ene napake poleg rednega servisa

 

Mazda 5:

DPF

narobna optika

menjava cvile?ih gumic amortizerjev

menjava SW

menjava vijaka nosilca motorja

 

CX7:

Menjava diskov

menjava le?aja

(kasneje ?e pri boj?u nekaj...)

 

Xedos V6:

brez napake

 

Mazda MX5:

brez napake do sedaj

 

Naslednji avto bo spet Mazda....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 5, CDTX 110hp ista kot tvoja... 50tkm pa so menjal ?e dvakrat amortizerje (pod garancijo ker je tovarni?ka napaka), update-al software,... Avto je stro?ek...

 

Mazda 323C, 226tkm menjal sem ?e oba zadnja amortizerja, mikrojermene, zobati jermen, rolce in ?ponerje za zobati jermen, vodno pumpo, nastavil ventile, menjal filtre, olje, sve?ke,... in je zame ?e vedno avto ki mu ni para... in vem da je edino kar jo papa rja... Motor bo naredil ?e enkrat toliko, in me zanima ktera ?koda je tega sposobna?

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nobeni mazdi nisem ?e menjal NI? izrednega, samo stvari ki se pa? morajo menjati pri dolo?enih kilometrih, pa sem jih imel 4 v zadnjih 12 letih, z njimi prevozil cca 300.000 km +- 20 kkm

 

Aja NOBENA ni bla dizel. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.