Skoči na vsebino

Mazda 5 - "veliki" servis


Priporočeno sporočilo

http://www.mazda-si.net/index.php?act=Atta...st&id=12858

 

Moja v Italiji - 1200e AMPAK - z diski zadaj, plo??icami...etc

 

sam servis dosti pod 1.000?

 

Sicer sem zlo ?voh v italijan??ini amapak a ni "anteriori" spredaj, se pravi so menjali prednje diske in prednje plo??ice :ne vem:

 

Je pa res, da je samo materjala (jermen, ?ponar, le?aj in pumpa) cca 540? tko, da ?e zraven ?teje? ?e delo in materjal rednega servisa (olje, filtri ...) te?ko pride? pod 850? <_<

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 67
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sicer sem zlo ?voh v italijan??ini amapak a ni "anteriori" spredaj, se pravi so menjali prednje diske in prednje plo??ice :ne vem:

 

Je pa res, da je samo materjala (jermen, ?ponar, le?aj in pumpa) cca 540? tko, da ?e zraven ?teje? ?e delo in materjal rednega servisa (olje, filtri ...) te?ko pride? pod 850? <_<

 

mea culpa- sem videl posteriori na drugih ra?unih...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam je pa huda... le kaj je po?el z bremzami, da so menjali plo??ice vsakih 40.000km :blink:

 

Jaz imam 80.000km pa so gor ?e vedno prve plo??ice in bodo verjetno ?e kar nekaj ?asa - lahko da celo ?e naslednjih 40.000km.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam je pa huda... le kaj je po?el z bremzami, da so menjali plo??ice vsakih 40.000km :blink:

 

Jaz imam 80.000km pa so gor ?e vedno prve plo??ice in bodo verjetno ?e kar nekaj ?asa - lahko da celo ?e naslednjih 40.000km.

 

Avtocesta - gas bremza....ni druge, tudi po po?ivalu noge se vidi da je bilo tako - na?et, sem ga danes z gumo oblekel :)

 

Sicer je pa tako, to je bil full leasing in to ni slabo - vklju?uje stro?ke servisov, v teh primerih vedno menjajo ?e iz preventive ker pla?a leasing :)

danes med optiko so na mojo pro?njo dali tudi gume dol in popajsali podvozje - vse ok, diski, roke in ostalo brez lufta in nikjer kaka nepredvidena mokrota.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda-si.net/index.php?act=Atta...st&id=12858

hm, to je bilo leta 2007? A niso zdaj mal?ek posolili cene v Italiji, no ne samo tam, tudi pri nas.

 

januar 2009

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej majstr ne pametuj, 31 let ?raufam, tako da lepo prosim, da se umiri? za?ne? namesto ! (klicajev) uporabljat . (piko) in ? (vpra?aj) in velike za?etnice, pa ?e ?e samo po eno kos teh lo?il. Bo ?lo ? ?zmeden?

 

Jemem je pa 21 ?, ?e je to tak problem, ?ponarju pa sem zamenjal samo le?aj za 5?, zdej se pa pojej.

 

Tle ma? pa ?e ostalo kar je blo poleg.

 

ej lej, glede na to, da ?e ?raufa? ve? kot 30 let si sigurno ?e profi in o tem mislim, da nih?e ne dvomi , ampak ne me "furat" ,da lejko pri nas naredi? na uradnem servisu velik servis z jermeni, pa itak vemo kaj vse spada zravn, + olje z vsemi filtri, za po tvojem 600??povej mi servis pa gremo verjetn vsi mazda?i tja,ajde!na dan z reklamo,v mislih imam diesla, ?e samo olje je skoraj 100? (Dexelia)!

 

ps pa ?e ?e sam ?raufa?, sam sebi ne more? dati doma v gara?i MES garancijo! a ne???

comment!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo sem ti popravil post, ker je bil te?ko ?itljiv.

 

5 litrov olja, za dpf(Motul) je manj kot 100?, kje :zvizga:

 

Reklame ne bom delal(sploh pa ne đabe), ampak verjemi mi, kar nekaj jih je ?e naredilo veliki servis za manj kot za tvoj znesek, z vsem skupaj vklju?no s ?i??enjem cedila karterja+ dsr+garancija.

Samo ?lovk se mora znajt in zment, ?e pa komu dar govorani dan al pa se mu ga ne zdi uporabljat je pa pol to njegov stro?ek.

Na nauradnem pa je ?e veliko ceneje, pa dexelija ni nevemkako superduper olje, ker pred dpf modeli ravno zarad tega ribajo, tisti ki pa niso tankal noter tega sranja pa ne, tolk v razmislek

 

Po?akaj pa bo? videl potrditve od ostalih.

 

Js rednih srevisv sam ne delam ve?, ker se mi dejansko ne spla?a, ?e na svojem ne, raje naredim kaj bolj na hard(beri kar si drugi ne upajo), je vsaj zanimivo. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala ?e enkrat vsem za odgovore in koristne namige. ;)

Mimogrede ?e nekaj mogo?e banalnih vpra?anj....

 

Mehanik mi je trdil, da 5-ka "nima" bencinskega filtra oz. da ga ima name??enega nekje pri rezervoarju in ne v prostoru motorja? Govori nonsense in nima pojma ali pa trditev dr?i?

 

Kak?no olje priporo?ate za bencinarja? Za dizle sem zasledil kar nekaj "gore?ih" debat in nenako je bilo mo?no razbrati, da originalno olje ni preve? priljubljeno.

 

Je mo?no tresenje volana kako direktno povezati z obrabljenimi diski? Meni namre? pri srednje mo?nem zaviranju pri hitrosti med 40-60 km/h zatrese volan. Avto ne vle?e v nobeno stran, ?e mo?no zaviram tresenja skorajda ni. Je lahko tudi kaj drugega, npr. zglob, vilice, le?aji... ? Ali pa opisani simptomi lahko ka?ejo samo na diske?

 

OK, to bo dovolj, ker sem ?e sam sebi te?en z vpra?anji. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zamenjaj diske + plo??ice in bo konec tresenja.

 

Filtra ze benz res NI, je samo pri ?rpalki v rezervoarju, tako da menjave ni.

 

Bencinarji niso ob?utljivi na olje, dokler je olje sinteti?no, polintetika jim ne sede najbolj, pa seveda primerna gradacija.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam pol pa kapo ti dol...zgleda? dosti mlaj?i kot jih zgleda v resnici ?teje?! :notworth:

 

:hohoho::hohoho:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam pol pa kapo ti dol...zgleda? dosti mlaj?i kot jih zgleda v resnici ?teje?! :notworth:

 

A to lahko vazamem kot kopliment ? :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako za nifo v 1. razredu O?, sem popolnoma sam zamenjal dihtungo na gliavi fi?ka, pravino nastavil ventil, predv?ig, skratka vse, samo zakurblat pa si ga nisem ?e upal.

Od takrat naprej ?raufam. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako... avto bil na servisu, nekatere stvari urejene ala olje, filtri, akumulator (nabavil sam), prednji diski + plo??ice (vsaj volan pri zaviranju ne trese)... je pa avto ostal brez novih sve?k in jermenov, ker frajer ni dobil robe (ni bilo kao zaloge, japonci so nekaj posebnega in tako naprej...). Cena za vse skupaj (zaenkrat) 350 tojrotov.

?akam do 16. avgusta, ko se vrne iz dopusta in potem (vsaj upam) ?e re?im preostalo... sve?ke bojda pridejo 20 eur/kom + jermeni bo skupaj ?e kak?nih 150 eur.

Verjetno sem sam slabo ocenil zadevo ali pa se prenaglil in bi moral drugi? bolj premi?ljeno izbrati serviserja (sicer pa mi je "strela" ?e dal dober namig za naslednji? :)).

 

Mimogrede, ima kdo kak namig za ?i??enje povr?inske ali zra?ne rje... te mini rjavkaste pikice, ki nastajajo po de?ju okoli blatnika, praga in spodnjem predelu karoserije (verjetno tudi zaradi zavornega prahu). Kak?na ?istila in za??ito uporabljate, nekaj sem brskal po netu pa sem pohvale zasledil za Wolf's Brake Duster, ki je sicer mi?ljen za plati??a pa me zanima ?e ima kdo izku?nje ?e se to lahko uporabi za tudi karoserijo?

 

 

 

 

 

 

 

Tako za nifo v 1. razredu O?, sem popolnoma sam zamenjal dihtungo na gliavi fi?ka, pravino nastavil ventil, predv?ig, skratka vse, samo zakurblat pa si ga nisem ?e upal.

Od takrat naprej ?raufam. :blush:

 

To pa je nekaj za v ?ivljejepis... :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako... avto bil na servisu, nekatere stvari urejene ala olje, filtri, akumulator (nabavil sam), prednji diski + plo??ice (vsaj volan pri zaviranju ne trese)... je pa avto ostal brez novih sve?k in jermenov, ker frajer ni dobil robe (ni bilo kao zaloge, japonci so nekaj posebnega in tako naprej...). Cena za vse skupaj (zaenkrat) 350 tojrotov.

?akam do 16. avgusta, ko se vrne iz dopusta in potem (vsaj upam) ?e re?im preostalo... sve?ke bojda pridejo 20 eur/kom + jermeni bo skupaj ?e kak?nih 150 eur.

Verjetno sem sam slabo ocenil zadevo ali pa se prenaglil in bi moral drugi? bolj premi?ljeno izbrati serviserja (sicer pa mi je "strela" ?e dal dober namig za naslednji? :)).

 

Mimogrede, ima kdo kak namig za ?i??enje povr?inske ali zra?ne rje... te mini rjavkaste pikice, ki nastajajo po de?ju okoli blatnika, praga in spodnjem predelu karoserije (verjetno tudi zaradi zavornega prahu). Kak?na ?istila in za??ito uporabljate, nekaj sem brskal po netu pa sem pohvale zasledil za Wolf's Brake Duster, ki je sicer mi?ljen za plati??a pa me zanima ?e ima kdo izku?nje ?e se to lahko uporabi za tudi karoserijo?

To pa je nekaj za v ?ivljejepis... :D

 

Pa ?lovk vse, jermen in sve?ke, lahko dobi? za manj kot 40?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti jutr sporocim, sam champion pa nebi dal v avto niti ve bi ga pelnal direkt na dinos.

Samo za orientacijo za 2,3 turbaka so 4manj kot 50?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jz sm dal za dva jermena in sve?ke 34?... 4 NGK sve?ke in dva mikro jermena...

 

pol sm menjal ?e zobatega, napenjalce zobatega, rolce zobatega, olje, filter olja, filter zraka motorja, diske,... 250? vse skupi material...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.