Skoči na vsebino

Razni ?lanki na temo varnosti


jures

Priporočeno sporočilo

Te teme ?e nimamo, pa je vredno kdaj prebrati in razmisliti na to temo

 

Varnost in posledice potnikov zadaj

 

Tole pa v razmislek dru?inam, predvsem me ?udi megane karavan...za Exea je pa res 3 zadaj zelo te?ko, sta pa 2 zelena...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

klele je precej zavajujo?e saj o?itno niti en test ni narejen z resni?nim naletom od zadaj. Me res zanima, kaj se dogaja s potniki v tretji vrsti, ki imajo ponavadi glave tik ob zadnji ?ipi oziroma par deset cm stran.

 

Nobene dol?ine potrebne za me?kanje in ?e te naba?e kamion, kar sploh ni tako redek pojav, otrokom tud pribli?no ne pomagajo tisti zeleno narisani stol?ki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ena na to temo...

http://www.siol.net/avtomoto/novice/2011/0...tovornjaka.aspx

 

Sicer po mojem mnenju ni to ravno realno narejeno... v koloni so navadno spredaj ?e drugi avtomobili, ki nalet po?asi amortizirajo - ne pa stena, tako kot pri tem testu.

Vsemu navkljub je ?e vedno za potnike v prvih dveh avtomobilih verjetno rezultat precej podobno dokon?en... :huh:

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madmax mogo?e lahko pomaga? -

Novi zakon

o pravilih cestnega prometa

 

Stari zakon

 

14 odstavek 102. ?lena - Med vo?njo v dvoslednem motornem vozilu z vgrajenim zadr?evalnim sistemom mora biti otrok, mlaj?i od 12 let ali manj?i od 150 cm, zavarovan z zadr?evalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogo?e zavarovati na tak na?in, sme sedeti tak otrok le na zadnjem sede?u.

 

To pomeni, ?e spredaj JE varnostni pas se lahko preva?a, in redno sem jih - tudi seveda miata

 

Novi zakon

14 odstavek 88. ?lena - Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenim zadr?evalnim sistemom mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan z zadr?evalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen z zadr?evalnim sistemom, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i. Otrok ni dovoljeno preva?ati v nazaj obrnjenem zadr?evalnem sistemu v sede?u za potnike, za??itenem s prednjo zra?no blazino, razen ?e je zra?na blazina deaktivirana mehani?no.

 

Tole je tako dvoumno napisano da dol pade? - torej lahko froca od 3h let s primernim stol?kom in varnostnim pasom vozim spredaj???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tist ki tole razume je res car. :rispekt:

 

A ne morjo bol po doma?e napisat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madmax mogo?e lahko pomaga? -

Novi zakon

o pravilih cestnega prometa

 

Stari zakon

 

14 odstavek 102. ?lena - Med vo?njo v dvoslednem motornem vozilu z vgrajenim zadr?evalnim sistemom mora biti otrok, mlaj?i od 12 let ali manj?i od 150 cm, zavarovan z zadr?evalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogo?e zavarovati na tak na?in, sme sedeti tak otrok le na zadnjem sede?u.

 

To pomeni, ?e spredaj JE varnostni pas se lahko preva?a, in redno sem jih - tudi seveda miata

 

Novi zakon

14 odstavek 88. ?lena - Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenim zadr?evalnim sistemom mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan z zadr?evalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen z zadr?evalnim sistemom, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i. Otrok ni dovoljeno preva?ati v nazaj obrnjenem zadr?evalnem sistemu v sede?u za potnike, za??itenem s prednjo zra?no blazino, razen ?e je zra?na blazina deaktivirana mehani?no.

 

Tole je tako dvoumno napisano da dol pade? - torej lahko froca od 3h let s primernim stol?kom in varnostnim pasom vozim spredaj???

 

Po moje je to odlo?ilno

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje je to odlo?ilno

 

vejice so tako da ne ve? kaj lo?uje kaj.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po doma?e razlo?eno:

 

?e v vozilu ni name??enih varnostnih pasov (recimo kak?en oldtajmer ipd) ne sme? preva?ati otrok mlaj?ih od treh let spljoh.

 

Ker pa je vse skupaj napisano v istem stavku velja tudi drugi del stavka le za avtomobile, ki nimajo zadr?evalnega sistema (pasov). Se pravi, ?e nima pasov se sme otrok nad tremi leti voziti le zadaj. To pa za Miato ne velja, ker ima zadr?evalni sistem (pasove).

 

Evo pa je Jures sre?en kot tranzistor :jupiii:

 

 

 

Je a tukaj zanimivo naslednje in sicer skozi govorijo o zadr?evalnih sistemih, ki so enkrat mi?ljeni pasovi, drugi? pa lupinice, stol?ki in jaha?i.

 

In ker ni to lo?eno in gremo dosledno brati pomeni, da lahko otroka manj?ega od 150cm vozi? spredaj, ?e je v ustreznem zadr?evelnem sistemu (stol?ku) glede na kila?o otroka. ?e stol?ka nima? (se pravui nima? opremljenega z zadr?evalnim sistemom) pa pride v veljavo ta drugi stavek ob katerega se je spotaknil Jures in pomeni, da lahko otroka, ki je star vsaj tri leta vozi? zadaj tudi brez stol?ka ali jaha?a.

 

V glavnem cela zmeda al pa tudi ne, ker na?eloma so vrajeni varnostni pasovi v avtomobilih tako prilagojeni, da ??itijo tudi ni?je rastle oseba in otroke in zakon po novem zdaj le bolj eksplicitno dolo?a, da je le otroke mlaj?e od treh let potrebno imeti v lupinici ali stol?ku in da ni ve? izjem vsaj za to kategorijo majhnih otrok.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po doma?e razlo?eno:

 

?e v vozilu ni name??enih varnostnih pasov (recimo kak?en oldtajmer ipd) ne sme? preva?ati otrok mlaj?ih od treh let spljoh.

 

Ker pa je vse skupaj napisano v istem stavku velja tudi drugi del stavka le za avtomobile, ki nimajo zadr?evalnega sistema (pasov). Se pravi, ?e nima pasov se sme otrok nad tremi leti voziti le zadaj. To pa za Miato ne velja, ker ima zadr?evalni sistem (pasove).

 

Evo pa je Jures sre?en kot tranzistor :jupiii:

Je a tukaj zanimivo naslednje in sicer skozi govorijo o zadr?evalnih sistemih, ki so enkrat mi?ljeni pasovi, drugi? pa lupinice, stol?ki in jaha?i.

 

In ker ni to lo?eno in gremo dosledno brati pomeni, da lahko otroka manj?ega od 150cm vozi? spredaj, ?e je v ustreznem zadr?evelnem sistemu (stol?ku) glede na kila?o otroka. ?e stol?ka nima? (se pravui nima? opremljenega z zadr?evalnim sistemom) pa pride v veljavo ta drugi stavek ob katerega se je spotaknil Jures in pomeni, da lahko otroka, ki je star vsaj tri leta vozi? zadaj tudi brez stol?ka ali jaha?a.

 

V glavnem cela zmeda al pa tudi ne, ker na?eloma so vrajeni varnostni pasovi v avtomobilih tako prilagojeni, da ??itijo tudi ni?je rastle oseba in otroke in zakon po novem zdaj le bolj eksplicitno dolo?a, da je le otroke mlaj?e od treh let potrebno imeti v lupinici ali stol?ku in da ni ve? izjem vsaj za to kategorijo majhnih otrok.

 

ne vem ce je ravno tako, ker novi zakon ravno eliminira leta sedaj. Sedaj je ne glede na leta otroka vazna visina otroka.

 

prej je bilo do 12 let, sedaj pa do 150cm.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej Jures ne morejo te haklat, ker so zmetali vse v isti ko? in rekli ?isto vsemu zadr?evalni sistem (to je zdaj pas, stol?ek, lupinica, jaha?, itd).

 

In ?e dobro prebere? lahko interpretira? zadr?evalni sistem enkrat kot pas drugi? pa kot stol?ek zato, ker tega niso lo?ili z razli?nimi imeni.

 

Edino kar je nedvoumno in ne more? druga?e interpretirat so otroci mlaj?i od treh let (verjamem, da ni triletnikov, ki so vi?ji od 150cm :hudicek: ) in lepo pi?e, da ?e nima? zadr?evalnih sistemov (pasov, stol?kov jih sploh ne sme? vozit v takem avtu.

 

Ok bom interpretiral ta ?len brez zadnjega stavka kako se lahko bere z razli?nimi besedami

 

(14) Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenim zadr?evalnim sistemom mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan z zadr?evalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen z zadr?evalnim sistemom, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

 

Interpretacija 1:

 

(14) Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenimi pasovi mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan s pasom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen s pasovi, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

 

Interpretacija 2:

 

(14) Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenim stol?kom mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan s stol?kom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen s stol?kom, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

 

Interpretacija 3:

 

(14) Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenimi pasovi mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan s stol?kom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen s stol?kom, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

 

 

 

Upam, da si zdej pa dokon?no zmeden ampak, ?e zadeva pride na sodi??e ne more? biti kriv, ker zakon ni nedvoumen in ne dolo?a enoli?no razlago tega ?lena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej Jures ne morejo te haklat, ker so zmetali vse v isti ko? in rekli ?isto vsemu zadr?evalni sistem (to je zdaj pas, stol?ek, lupinica, jaha?, itd).

 

In ?e dobro prebere? lahko interpretira? zadr?evalni sistem enkrat kot pas drugi? pa kot stol?ek zato, ker tega niso lo?ili z razli?nimi imeni.

 

Edino kar je nedvoumno in ne more? druga?e interpretirat so otroci mlaj?i od treh let (verjamem, da ni triletnikov, ki so vi?ji od 150cm :hudicek: ) in lepo pi?e, da ?e nima? zadr?evalnih sistemov (pasov, stol?kov jih sploh ne sme? vozit v takem avtu.

 

Ok bom interpretiral ta ?len brez zadnjega stavka kako se lahko bere z razli?nimi besedami

 

(14) Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenim zadr?evalnim sistemom mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan z zadr?evalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen z zadr?evalnim sistemom, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

 

Interpretacija 1:

 

(14) Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenimi pasovi mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan s pasom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen s pasovi, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

 

Saj je spet isto:

Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenimi pasovi mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan s pasom, ki je primeren otrokovi telesni masi.

 

otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

 

Torej ne spredaj?

 

Interpretacija 2:

 

(14) Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenim stol?kom mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan s stol?kom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen s stol?kom, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

 

?e enkrat torej mlaj?i od treh let rabi stol?ke starej?i od 3 in manj?i od 150 pa ne? Tako si napisal

 

Interpretacija 3:

 

(14) Med vo?njo v motornem vozilu z vgrajenimi pasovi mora biti otrok, manj?i od 150 cm, zavarovan s stol?kom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen s stol?kom, ni dovoljeno preva?ati otrok, mlaj?ih od treh let, otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

Upam, da si zdej pa dokon?no zmeden ampak, ?e zadeva pride na sodi??e ne more? biti kriv, ker zakon ni nedvoumen in ne dolo?a enoli?no razlago tega ?lena.

 

?E enkrat isto:

otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih, ki niso prednji sede?i.

Torej brez stol?ka in samo zadaj?

 

Boss - to kar pi?e? je vse jasno, vendar tako to ti razume? - je to uradna razlaga?

Zakaj sem namre? pripopal tole - policist na meji mi je rekel, da se po novem otroci ne smejo ve? voziti spredaj!

 

Sedaj pa smo spet kdo bo koga, oziroma kdo razume to sedaj in kako....

Jaz se lahko kregam do onemoglosti s policajem, ampak ?e ima on druga?no direktivo jaz nimam za burek...

 

Bistvo vsega, kar negira kar si ti napisal je da je stol?ek obvezen do 150cm!!!! V tvojih razlagah pa je razvidno le da se lahko vozi zadaj....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kje pa so prebrali, da se ne sme peljati spredaj... o?itno se lahko, samo mora? met stol?ek. :ne vem:

 

?e ga nima? se morajo peljati zadaj, ?e so stari vsaj tri leta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kje pa so prebrali, da se ne sme peljati spredaj... o?itno se lahko, samo mora? met stol?ek. :ne vem:

 

?e ga nima? se morajo peljati zadaj, ?e so stari vsaj tri leta.

 

otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih,ki niso prednji sede?i.

in to mi je tud policaj rekel

 

recimo, da iz tega razbere?, da to velja le ?e nima? stol?ka, ampak zakomplicirano v 3 pm

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja torej v starem TAM tovornjaku, ki nima pasov ne smem voziti otroka, ki je manj?i od 150 cm (stol?ek gor ali dol)?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

otroci starej?i od treh let in manj?i od 150 cm pa se smejo preva?ati le na sede?ih,ki niso prednji sede?i.

in to mi je tud policaj rekel

 

recimo, da iz tega razbere?, da to velja le ?e nima? stol?ka, ampak zakomplicirano v 3 pm

 

Pa dobr a bo? ti policaja poslu?al al se bo? dr?al tega kar pravi zakon. Glej ne glede kaj si :policaj: domi?lja, da je, ni nad zakonom in tudi on si ne more zakona interpretirat kot mu pa? pa?e.

 

In v tem ?lenu je nedvoumno jasno, da ni nikjer omenjena prepoved vo?nje na prednjem sede?u RAZEN za tista vozila, ki nimajo zadr?evalnega sistema.

 

Se pravi ali so brez pasov ali pa nimajo stol?ka/jaha?a. Ti pasove ima?, stol?ek lohk rukne? notri in si brez problema zadovoljil ?isto vse pogoje, policaj gor ali dol.

 

Si pa stiskaj tale ?len, ?e bo? moral karkoli dokazvat.

 

 

Mater me razkurijo razni uradniki (tudi policaji), ki si jasne zakone razlagajo po svoje in posku?ajo nato ?e terorizirat po?ten folk s svojimi kvazi ugotovitvami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko sem vidu tale persen sem se spomnu na ta vic

 

pride mujodo zdravnika pa mu rece, "doktor mam tezave z drisko, noce in noce nehat"

zdravnik mu pomotoma da persen...

po parih dnevih sreca zdravnik mujota na cesti pa ga sprasuje "kako je mujo, a si nehal srat"

mujo pa " i dalje serem al mi je svejedno"

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ?e pomirjen, sam razpizdijo te na?i nesposobne?i. a je te?ko napisati za ljudi - kot na primer hrvatje?

 

Otroci mlaj?i od 12 let lahko sedijo le na zadnjih sede?ih in morajo biti zavarovani z njihovi rasti primernim zadr?evalnim sistemom. Na prednjem sede?u lahko sedi le otrok mlaj?i od dveh let, name??en v sede?u, ki je namenjen namestitvi v nasprotni smeri vo?nje, pod pogojem, da vozilo nima sprednje sovoznikove zra?ne blazine ali pa je ta izklopljena.

Otroci do 16. leta morajo pri vo?nji s kolesom obvezno nositi ?elado. Kazen 500 HRK.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ka je zdej, Boss? A mam lahk sina spredaj v R?merju al ne? Star je 5, visok 125.

 

ne mi z odgovorom dolgim eno stran. Ja ne. Jes no. Si no. To rabim.

 

:policaj:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ka je zdej, Boss? A mam lahk sina spredaj v R?merju al ne? Star je 5, visok 125.

 

ne mi z odgovorom dolgim eno stran. Ja ne. Jes no. Si no. To rabim.

 

:policaj:

 

Pa ja da se ?e vozi s tabo ?zmeden? , on gre ?e po svoje za babam. :harhar:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ka je zdej, Boss? A mam lahk sina spredaj v R?merju al ne? Star je 5, visok 125.

 

ne mi z odgovorom dolgim eno stran. Ja ne. Jes no. Si no. To rabim.

 

:policaj:

 

Po moje ja jaz si mojega v xedosu peljem pa jure tudi svojega vozi kolikor vem.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sicer nimam otrok, sam men se zdi bolj logicno in varno, da se otroci peljejo zadaj?

pa te nic ne moti,c e zacne jokat pa to, na sovoznikovem sedezu ga skoz gledas ap to, ratas nekoncentriran na voznjo?

 

sej pravim, nimam otroka tko da je to sam vozniska perspektiva, ne ocetovska :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.