Skoči na vsebino

Chip-tuning

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

eh dejte no, mal realnosti prosim :whatever:

 

pomojem da bi ?e z 330xd oz A4 3.0tdi bil komot tm tm nekje...

 

:D:D

Kolega ima 335d pa nima za burek.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Napisano

:D:D

Kolega ima 335d pa nima za burek.

 

Glej ga no... stock proti stock ne pa to, da ma? ti ?e ?ist upgradanega in ima ziher ?e kakih 300KM al pa ?e kar precej ?ez. Da? 335d ?ipirat pa bo tud imel 320-330KM in preko 600Nm navora.

 

Sej se ne gremo klele nek pissing contest ampak tko kot prav MadMAx bodimo realni ne a tako kot honda?i, ki so ?e vedno prepri?ani, da bolj?ih avtov od Hond ni.

34910_1.png

Napisano

Ne ne sva probala prej, lani jeseni in tud letos spomladi, js mam malo spremenjenega cca 1 teden, tako da so testi povsem realni.

 

Js sem si samo izklopil throttle restrition od 0 do 100 km/h, da nau kake pomote in je ?e taka razlika da dol pade?, SprintBoosterja sploh ne upam vklopit :blush: nobena stvar od teh NE dviguje konjev in navora, ampak samo odpravi tovarni?ko omejitev, ?e bi ?el na valarje bi bla krivulja lep?a in ne bi posko?ila ?ele ko bi se kolesa zavrtela na ve? kot 100 km/h, max power je isti.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Napisano

Glej ga no... stock proti stock ne pa to, da ma? ti ?e ?ist upgradanega in ima ziher ?e kakih 300KM al pa ?e kar precej ?ez. Da? 335d ?ipirat pa bo tud imel 320-330KM in preko 600Nm navora.

 

Sej se ne gremo klele nek pissing contest ampak tko kot prav MadMAx bodimo realni ne a tako kot honda?i, ki so ?e vedno prepri?ani, da bolj?ih avtov od Hond ni.

 

Mazda je zakon :P

Napisano

Mazda je zakon :P

 

Ne pretiravaj, makaronarske makine so zakon. :notworth:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Napisano

:D:D

Kolega ima 335d pa nima za burek.

 

No pa poglejmo malo skozi ?tevilke:

BMW // 286 ps, 580 N/m, 0-100km/h 6,0sek, 1/4 mile 13,8 sek

MAZDA // 260 hp, 380 N/m, 0-100 km/h 6,1sek, 1/4 mile 14,1 sek

 

vir: http://www.fastestlaps.com/cars/bmw_335d_e90_facelift.html

http://www.fastestlaps.com/cars/mazda_6_mps.html

 

torej ?e jaz prav vidim avto ki ima ve? konj, navora, bolj?i ?as do 100, 1/4 milje itd... nima za burek!? :huh:

 

Tako kot sem ?e prej napisal...reality check please...da nebomo kot honda forum izpadli :whatever:

Napisano

Nima za burek ker ma tolk stro?kov. :D

 

Ej opa miki, mima zadnjega modela 335D, mislim da je letnik 2005, kar je primerljivo z mojim, novi so itaq adijo.

 

Pa lepo prosim da poi??e? 335D xDrive, ?e bi rad primerjal 1:1.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Napisano

Nima za burek ker ma tolk stro?kov. :D

 

Ej opa miki, mima zadnjega modela 335D, mislim da je letnik 2005, kar je primerljivo z mojim, novi so itaq adijo.

 

Pa lepo prosim da poi??e? 335D xDrive, ?e bi rad primerjal 1:1.

 

Huh, po moje bo? te?ko na?el 335d xDrive, ker ne obstaja vsaj kolikor je meni znano. :ne vem:

 

Pa tudi 335d prej?nje generacije (e46) tudi ni bil narejen. ?ele od leta 2006 v zdaj?nji e90 prefacelift verziji je notri ta oznaka motorja in ima ves ta ?as do danes enako nazivno mo? kot jo je omenil madmax.

 

Upam, da nisem kaj pobrkal glede na to, da nisem glih BMW fan ampak mislim, da je to to.

34910_1.png

Napisano

Pol je pa o?itno z bimemevujem, ker dejansko je kar velika razlika.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Napisano

MPS vs "premium"? Dajmo najprej pregledat BMWje:

 

Hmmm, MPS6 vs 335d Poraba je najverjetneje tam tam, zavarovanje tudi, zato sem ju dal skupaj.

Pojdimo na ?vohnej?i model, 330d, kjer sta avta prakti?no enakovredna in je vse odvisno od voznika (njegovih sposobnosti in te?e :hudicek: ).

330xi torej ista konjenica, 4x4 ter celo dosti manj navora pa ni dosti razlike.

Poglejmo BMW performance model izpred desetletja, "predpotopen M3" z 3,2 motorjem. Ki je ?e vedno hitrej?i od katerekoli serijske Mazde. Samo v razmislek.

 

Audi:

A4 2.0 TFSi quattro je malo kruta ker je Audi bistveno ?vohnej?i. Ni pa spet ful razlike, sploh do 100, kasneje se pozna, da ima Mazda 2,3 turbo in ve? navora.

Primerljivo mo?an A4 3,2 FSi quattro je pa spet izena?eno. Razen medpospe?ek se pozna, da je Mazda turbo.

A4 3,0 TDi quattro je jajc. No ni po?asen ampak je David proti Goljatu, kjer zmaga Goljat (MPS6).

In najbolj realna primerjava, MPS6 vs S4 z isto konjenico. Mazda 6 MPS je pa? performance model, S4 isto tako, da sta popolnoma ista klasa, tudi perfomanse so identi?ne. Ne bom prilepil ?esa novej?ega performance ?e od Audija.

 

Nauk: Yavarye, spravljaj se na sebi primerne performance modele ne pa na uboge dizle. :hudicek: To je kot bi se jaz ali Deeyan hvalila, da sva stresla ubogega 1,6 Civica ESi. :harhar: je pa res problem ker Mazda 6 MPS je pa? nekaj između. Ima? ?vohnej hot hatche in potem "presti?no" konkurenco, ki ima pa? ful mo?nej?e avte v tem razredu (M3, S4, RS4). STI ali EVO sta spet tretja klasa. Potem pa ?tudiraj koga bi vzel za direktno konkurenco.

Napisano

Mazda ima k sreci ze dolgo nazaj en tak dober V6 motor. V kaksni MX-3 ali celo 323 gre hitreje od vseh dosedaj zgoraj navedenih :-)

Drugace pa je Mazda3 MPS hitrejsa od sestke, saj je konkretno lazja.

Napisano

Primerjavo MPS vs 330xd bi ?e moral prilepiti, da bi bil Ajvar ?ist zadovoljen, ?e se gre v dvoboje z diesli. Razlike skoraj nobene razen pri medpospe?ku v dolo?enih prestavah, kar pa sploh ni reprezantivno zaradi razli?nega prestavnega razmerja, kjer enmu pa?e ta prestava, pri drugem je pa ?e previsoko zaradi recimo dalj?ega menjalnika.

34910_1.png

Napisano

MPS vs "premium"? Dajmo najprej pregledat BMWje:

 

Hmmm, MPS6 vs 335d Poraba je najverjetneje tam tam, zavarovanje tudi, zato sem ju dal skupaj.

Pojdimo na ?vohnej?i model, 330d, kjer sta avta prakti?no enakovredna in je vse odvisno od voznika (njegovih sposobnosti in te?e :hudicek: ).

330xi torej ista konjenica, 4x4 ter celo dosti manj navora pa ni dosti razlike.

Poglejmo BMW performance model izpred desetletja, "predpotopen M3" z 3,2 motorjem. Ki je ?e vedno hitrej?i od katerekoli serijske Mazde. Samo v razmislek.

 

Audi:

A4 2.0 TFSi quattro je malo kruta ker je Audi bistveno ?vohnej?i. Ni pa spet ful razlike, sploh do 100, kasneje se pozna, da ima Mazda 2,3 turbo in ve? navora.

Primerljivo mo?an A4 3,2 FSi quattro je pa spet izena?eno. Razen medpospe?ek se pozna, da je Mazda turbo.

A4 3,0 TDi quattro je jajc. No ni po?asen ampak je David proti Goljatu, kjer zmaga Goljat (MPS6).

In najbolj realna primerjava, MPS6 vs S4 z isto konjenico. Mazda 6 MPS je pa? performance model, S4 isto tako, da sta popolnoma ista klasa, tudi perfomanse so identi?ne. Ne bom prilepil ?esa novej?ega performance ?e od Audija.

 

Nauk: Yavarye, spravljaj se na sebi primerne performance modele ne pa na uboge dizle. :hudicek: To je kot bi se jaz ali Deeyan hvalila, da sva stresla ubogega 1,6 Civica ESi. :harhar: je pa res problem ker Mazda 6 MPS je pa? nekaj između. Ima? ?vohnej hot hatche in potem "presti?no" konkurenco, ki ima pa? ful mo?nej?e avte v tem razredu (M3, S4, RS4). STI ali EVO sta spet tretja klasa. Potem pa ?tudiraj koga bi vzel za direktno konkurenco.

 

?akte mal, js semsam napisal da kelga s 335d nima za burek, niti ne i??em konkurence niti nisem napisal da je MS6 top shita, al kako se temu zdej re?e.

 

Razen ?e ?esa ..... :blush:

 

 

Pa ?e nekaj ne razumem, original bremze ma mazdi so bolj?e od original na audiju, ki je clo la?ji, ja itak, take bu?e naj prodajajo drugje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

  • 1 mesec kasneje...
Napisano

pazi na dpf in na servisne 'prepise'

 

sj bom delal servis na 15t km. tko da mislim ne bo problemov. pa itak mi je reku da kao ni tezav z dpf jem

www.trziskisladoled.si

Napisano

jaz sem fasal check eng na Exeu s prvim boxom ki je bil 100% odprt (tako kot chip tuning) - mixture to poor napaka (ali pa too rich, se ne spomnim ve?), ta sedaj pa je ok. Tako da olje nima veze ?e ti ga zaliva

 

samo preveri kako ti garantira morebiten postopek nazaj in seveda vra?ilo, pol ni panike

 

dela se dyno prej in potem, ce recimo mi kj ni vsec lahko spremeni. v roku 8 dneh ce mi ne vo tuning vsec lahko grem da mi da original software gor in vrne celotek znesek. mislim da je ferplay

www.trziskisladoled.si

  • 1 mesec kasneje...
Napisano

Torej, kje dobiti dober ?ip oz predelavo prek OBD-ja? Kateri majster je ok?

 

js ti priporocam CSS PERFORMANCE..

www.trziskisladoled.si

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • To si imel kar smolo. Verjetno si polnil na lokaciji in v času, ko je vse "delalo" na polno in lokalni trafo ni zmogel več kot to. Sicer polnilnice kar dajo od sebe toliko, kolikor so deklarirane. Nižanje polnilne moči v praksi zaznaš šele takrat, ko je posamezna lokacija polna ozr. blizu svoje meje. Npr. Tesla v Kopru je v poletni sezoni katastrofa, ker ko se 20 avtomobilov priklopi na vse razpoložljive priključke, dobi posamezen avto samo še kakšnih 40 kW ... In tako bo vse dokler ne bodo nadgradili trafo postaje ... 
    • Glede na to, da je Ford bolj igračka, smo mu priskrbeli še ustrezne predpražnike...    
    • In še to je študija vzela za primerjavo ICE bencinarje. Ker če bi dizle, ki so kompleksnejši in bolj onesnažujejo tekom uporabe, bi bil rezultat ICE zelo verjetno kar dvakratnik dobljenih številk ... #sampovem
    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.