Skoči na vsebino

Nakup Mazde6 CD129 TE (5 vrat)


R_sport

Priporočeno sporočilo

Glede tistega indikatorja je takole. V kolikor ima? stikalo nastavljeno na auto se indikator poka?e ko je temno in bi avt avtomatsko pri?gal lu?i. Podnevi pa indikator ne gori. Vidi? tudi tako, da ?e seveda nima? izklopljeno, ko avto pri?ge na no?ni na?in ti bi moral zatemniti tudi lu?ke na armaturi in ?tevcih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 72
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Avto se za moje pojme pelje fenomenalno. ?e takoj ven iz salona po prvem odvo?enem ovinku, se mi je razlezel nasmeh do u?es. :ouje: Kar se ti?e motorja, meni zadostuje. Seveda ga ?e sedaj no?em gnat v obrate, ?e srednje mo?no pospe?evanje v 3. prestavi do cca. 2600 obratov mimo cestnine pa se mi je zdelo dovolj suvereno za te konje. Kio sem pa kot re?eno dal staro za novo, ceno ki so mi jo ponudili je bila mogo?e le malenkost ni?ja od tistega kar sem pri?akoval, ?e bi avto prodajal sam.

 

Imam pa ?e prvo vpra?anje: Ali je prav, da ob pri?ganih lu?eh (se pravi, ko je stikalo na pozicijskih ali pa zasen?enih lu?eh), indikator za lu?i na armaturi ne gori? Ker v navodilih za uporabo je prikazano, da naj bi lu?ka gorela. V mislih imam tisto zeleno lu?ko, ki sicer ozna?uje pozicijske lu?i (desno zgoraj):

Objavljena slika

 

Slike pa sledijo, samo da si najdem malo ?asa za poslikat. :bravo:

 

imas stara navodila

jaz napisal mms, pa sem v rekordnem casu (naslednji dan) dobil navodila po posti

 

FL taka lucka ne gori v nobenem primeru...isto je kot pri stari 6-ki

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imas stara navodila

jaz napisal mms, pa sem v rekordnem casu (naslednji dan) dobil navodila po posti

 

FL taka lucka ne gori v nobenem primeru...isto je kot pri stari 6-ki

 

Huh, meni gori tako pri zdaj?nji (sicer je pred FL) in tudi pri prej?nji ?estki. A je mo?no, da samo pri tistih, ki imajo serijsko xenon je zadeva druga?na :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?estitke za nakup in veliko varnih kilometrov :)

 

Druga?e pa kot je Boss napisal, zna biti tako ja, da ?e ima? xenon gori, ?e ga nima? ne. Vsaj tako je tudi v trojki, sicer stari, ista lu?ka, jest imam Xenon in to gori, pri trojki ki ni imela xenona, mi lu?ka ni gorela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh, meni gori tako pri zdaj?nji (sicer je pred FL) in tudi pri prej?nji ?estki. A je mo?no, da samo pri tistih, ki imajo serijsko xenon je zadeva druga?na :ne vem:

 

to mas pa prav...sem sel pogledat obedve, k sem jih testiral

1. cd140

2. cd125

 

se pravi, da gori samo pri xenonkah

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naslednje vpra?anje: Servis na 1500 km - DA ali NE? Vem, da ni nujen, je pa baje priporo?ljiv... In ali se tu menja samo olje ali tudi oljni filter?

 

?e eno vpra?anje: Pri nultem servisu so o?itno zelo ?paral (jasno, ko sem jih pa privil pri nakupu :P ) in nalili minimalno olja, da je nivo tega malenkost nad L-jem. Je to hudo narobe ali je v redu? Koliko so vam pa kaj na splo?no va?e Mazde porabile olja na za?etku? Predvsem tistim, ki imate enak motor...

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Olje si meril, ko je avto ohlajen stal na mestu ali po kaki vo?nji? Sicer mi je pa logi?no, da ne nalijejo na polno, ker ga je potem itak treba menjat. Oziroma, naj bi se ga. Nultega servisa, kolikor mi je znano ni, ker motor pred vgradnjo stestirajo in kar nekaj ?asa laufa. Pri tem "prvem" delovanju pa se seveda nabirajo tudi razni opilki in ostru?ki v motorju, zato se ga navadno menja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Olje si meril, ko je avto ohlajen stal na mestu ali po kaki vo?nji?

 

Ja, tu je bila razlika. Po vo?nji ga je bilo res malenkost nad min., kasneje, ko je avto nekaj ?asa miroval pa ga je bilo na cca. eni tretjini. Se pravi bo ok. Verjetno ga bom pa tako ali tako menjal.

 

Katero olje se pa priporo?a (to?ne specifikacije) in kje bi ga kupil v SLO? Na servisu imajo verjetno Dexelio pa sigurno je drago... <_<

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam tukaj je treba biti zelo previden glede podatkov. To je definitivno var?en motor samo ne za tako razliko, kot so navedli za testni krog. Zakaj pa je nastala taka razlika je pa vzrok samo eden in to je regeneracija DPF-ja, ker v enem primeru se je dogajala ravno v tistih 100km testnega kroga v drugem primeru pa pa? ne.

 

125-129CD

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/2...amp;powerunit=2

 

 

140CD

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/2...amp;powerunit=2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja pol pa ne... se pravi se vsi tisti nemci na spritmonitorju motijo :whatever:

 

Tisto tam je povpre?je, ki je verjetno najbolj realno, sam ?e pa pravi?, da ni pol pa pa? ni in se verjetno vsi zmi?ljujejo :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, jaz mislim da je treba vsako vozilo gledat kot posami?en primerek (vsi vemo, da se lahko dve na pogled identi?ni vozili po svojih performansah, okvarah in ?e ?em krepko razlikujeta), se pravi Labi je povedal koliko mu tro?i (kot Strojnik verjamem da je dovolj ?olan da je zmo?en izra?unati potro?njo), tebi prav tako ?tevilke niso tuje, se pravi je tudi tvoj izra?un to?en (sploh ker si Mr. Poraba, hehe). Tako da ?isto ?tekam Labija ki se po?vi?ga na vse mogo?e teste, njemu pa? ?re izpod 6 litrov pa zdravo, a ne! Pa na zdravje, magari z nafto! :jupiii::punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo slikice so tule: http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=9081

 

Kar se ti?e porabe, po prvih 1000 km je ta po BC 5,5 litra/100km, vo?nja pa cca. 70% avtoceste, 20% mesto in 10% relacije. Sicer jasno da avta nisem priganjal, po jajcih pa tud nisem vozil (avtocesta npr. 120-130 km/h). Kasneje, ko bo motor ute?en in s tem hitrej?i tempo pri?akujem porabo okoli 6 litrov, deci gor ali dol. Za primerjavo, z 2.0 dizlom pri Ceed-u sem imel 3-letno povpre?je cca. 6,7 litra. :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katero olje se pa priporo?a (to?ne specifikacije) in kje bi ga kupil v SLO? Na servisu imajo verjetno Dexelio pa sigurno je drago... <_<

 

Bli?am se ?tevilki 1500km in s tem povezani menjavi olja in filtra. ?e enkrat me zanima, kak?no olje (specifikacije in znamka), koliko in kje naj ga kupim? Ali je bolje, da ti ga dajo kar na servisu?

 

Hvala.

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bli?am se ?tevilki 1500km in s tem povezani menjavi olja in filtra. ?e enkrat me zanima, kak?no olje (specifikacije in znamka), koliko in kje naj ga kupim? Ali je bolje, da ti ga dajo kar na servisu?

 

Hvala.

 

Ce te pustijo potem je najcenejse kupit sam olje. Js si ga kupim sam tko da placam 9? liter od dexelie ba servisu pa stane blizu 30 ? litr. Tko da ze tukaj prsparas 100? na servis. Ce rabis kontakt ti bom dal. Sam prej preveri na servisu ce pusrijo da prneses olje zravn.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • V tej poplavi vsesplošnih podražitev se moramo zahvaliti trgovskim centrom, da vsaj za vozičke držijo isto ceno 0,5€.
    • – “Draga, zakaj si se poročila z mano?” – “Ker si zabaven.” – “Mislil sem, da zato, ker sem dober v postelji.” – “Hahaha, a vidiš kako si zabaven...”
    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.