Skoči na vsebino

projekt mazda6 webasto upgrade


jures

Priporočeno sporočilo

emm... kak pa zve?em, ?e mam ?e timer uro vgrajeno :)

 

na uri so zadaj 4 kabli priklopljeni, ?rn, rde?, rjav in zelen...

 

na sprejemniku imam enake kable, + dodatno ?e oran?nega in belega...

 

morata biti oba sistema zvezana, ali lahko uro nadomestim s sprejemnikom, ter kako... ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

emm... kak pa zve?em, ?e mam ?e timer uro vgrajeno :)

 

na uri so zadaj 4 kabli priklopljeni, ?rn, rde?, rjav in zelen...

 

na sprejemniku imam enake kable, + dodatno ?e oran?nega in belega...

 

morata biti oba sistema zvezana, ali lahko uro nadomestim s sprejemnikom, ter kako... ?

 

Y kabel, pa samo skupaj u?teka? in DELA !!!

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Y kabel, pa samo skupaj u?teka? in DELA !!!

 

nimam Y kabla, mam VW T91 in pa gole ?ice na koncu... :P

 

na internetu pi?e, da Y kabel ne dela s VW sistemi :P ?!

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EVO.... hitrolete?a?rnaprasica se greje na daljinsko :)

 

DIY pod pogojem, da ?E IMATE VGRAJEN ?ASOVNIK/URO WEBASTO 1533

 

najprej je bilo potrebno ugotoviti, kaj pomenijo ?ice, ki so na zadnji strani priklopljene k uri:

 

- rde?a: napajanje (dauerplus 12V)

- rjava: masa (GND)

- ?rna: signal +12V

- zelena: W-BUS komanda za vklop gorilca

 

post-11-1322401779_thumb.jpg

 

Na sprejemniku je bilo kablovje, pripravljeno za VAG (VW/SKODA/AUDI), pomen kablov:

 

- rde?a: napajanje (dauerplus 12V)

- rjava: W-BUS komanda za vklop gorilca

- ?rna: masa (GND)

- zelena: signal +12V

 

belo in oran?no sem izoliral, ker ju ne rabim!

 

post-11-1322401797_thumb.jpg

 

Torej... povezal odgovarjajo?e ?ice, namestil sprejemnik spodaj pod volanom levo (za predalom za o?ale)

 

post-11-1322401861_thumb.jpg

 

in napeljal anteno po levem stebri?ku do sredinskega vzvratnega ogledala

(za la?je delo je potrebno odstraniti belo plastiko A stebri?ka, ter sen?nik na voznikovi strani in stropno lu?ko)

 

Anteno sem potem na notranji strani zalepil na stropno tapeto pribli?no v sredini vozila spredaj (pri sredinskem vzvratnem ogledalu)

 

Vse skupaj nazaj zlo?il, sprogramiral daljinca po navodilih in zaklju?il z gretjem preko daljinca :)

 

 

post-11-1322401893_thumb.jpg

 

@JURES: hvala!

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vklopil sem webasto nato zagnal avto in se odpeljlal. Webasta nisem izklapljal na daljincu. Me je zanimalo kaj se bo zgodilo.

Ko sem avto ugasnli ?ez ene 10 minut, je ventilacjia bila ?e vedno samo webasto je bil ?e ugasnjen. Zgleda, da ventilacijo potem izklopi elektronika po tistem ?asu, kot ga ima? nastavljenega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vklopil sem webasto nato zagnal avto in se odpeljlal. Webasta nisem izklapljal na daljincu. Me je zanimalo kaj se bo zgodilo.

Ko sem avto ugasnli ?ez ene 10 minut, je ventilacjia bila ?e vedno samo webasto je bil ?e ugasnjen. Zgleda, da ventilacijo potem izklopi elektronika po tistem ?asu, kot ga ima? nastavljenega.

 

Vse dela do ?asa ki je nastavljen 60min - vendar je webasto tako pameten da ko se voda segreje na 70 gre v stand by, ker ni potrebe da se kuri (in obenem teko?ina ne opravlja ve? funkcije gretja ampak ?e hlajenja motorja), ?e bi avto pustil ugasnjen (samo webasto ?e naprej pri?gan) bi se kmalu - ko se voda ohladi spet sam zalavfal in bi sli?al huuuuu :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, nekaj me ?e zanima. Kako je najbolje to po?et in sicer, zjutrja v?gem we basto pridem ?ez pol urce v avto, vse lepo toplo itd...Potem avto v?gem in ugasnem webasto na dalincu. Se odpeljem naprej, ?ez ene 5 minut se vstavim recimo in vidim da ?e kar laufa.

 

Sedaj pa ne vem, al se v?ge nazaj ko v?gem avto, ali ima sploh smisel izklaplat webasto v tem primeru?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, nekaj me ?e zanima. Kako je najbolje to po?et in sicer, zjutrja v?gem we basto pridem ?ez pol urce v avto, vse lepo toplo itd...Potem avto v?gem in ugasnem webasto na dalincu. Se odpeljem naprej, ?ez ene 5 minut se vstavim recimo in vidim da ?e kar laufa.

 

Sedaj pa ne vem, al se v?ge nazaj ko v?gem avto, ali ima sploh smisel izklaplat webasto v tem primeru?

 

Jaz ga ugasnem preden vzgem avto da manj akomulator obremenim. Po tem imas itak kontrolo preko avta. Dela naprej tovarnisko preko kontakta, zato si ga slisal (webasto sam ve ali mora se delati ali ne na podlagi temperature hladilne) in se tudi sam ugasne ko je treba

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js ga ni? ne uga?am pred zagonom, naj se sam, saj je pla?an. :blush:

 

Aja js nimam dizla. :hudicek::hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej ravno zato. Ne vem kolk je to dobro za sam webasto. da ga izklopim pred zagonom (mam nov akku baj d potka) :), potem se bo pa spet zagnal ?ez minutko nazaj?

 

Niti se ne bo ugasnil(malo zajamra), premalo ?asa traja padec napetosti, da bi po?tudiral da je prenizka napetost.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, se pravi, na?eloma ni nobene ve?je ?kode, ?e pustim pri?gan webasto ko zalaufan avto in se odpelem na ?iht. Tko al tko se bo po pol ure, al 40 minut kokr mam nastavljeno potem sam ugasnil. ?e pa prej kon?am z vo?njo, ga pa ?e vedno lahko na klju?ek dam na off.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, se pravi, na?eloma ni nobene ve?je ?kode, ?e pustim pri?gan webasto ko zalaufan avto in se odpelem na ?iht. Tko al tko se bo po pol ure, al 40 minut kokr mam nastavljeno potem sam ugasnil. ?e pa prej kon?am z vo?njo, ga pa ?e vedno lahko na klju?ek dam na off.

 

Nobene ?kode ni at all :D le 2x ma? napajano ventilacijo in pumpa za vodo dodatna ima turbo pogon - vodni in elektri?ni :punk:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

True, true :) Ma bom videl, do sedaj sem uga?al, najbr? bom ?e naprej :)

 

Ne rabi? komplicirat - na prej?nji ?estki sem imel webasto na daljinca pa nikoli nisem izklapljal in je avto normalno v?igal tri zime. Po treh letih sem pa vseeno preventivno menjal akumulator, ker je pa? ratal rahlo ?voh in nisem ?akal na "presene?enje".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem se navadil ugasat zaradi cx7, ker ce se nisi spomnil pozimi dat na parkirne in podobno je tam avto palil z vsem mo?nimi porabniki....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaenkrat se ne rabim webasta trenutna temperatura je 14 stopinj.

 

Zaenkrat se nobenemu ne pri?ge - z ali brez daljinskega vklopa :blink:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...ker smo montirali napa?ne mo?gane :huh:

 

ne ker je zunaj poletje :) (tovarni?ki Webasto na klju? ne dela ?e je zunaj 7C +), druga?e vsem dela :P - tebi bo jutri, 105% se vidiva

 

P.S. Ampak samo na daljinca - na klju? je pretoplo :hudicek: , ?e posebej v 05 omre?ju

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.