Skoči na vsebino

Elektromotor


Boss

Priporočeno sporočilo

Spet neki ?raufam pomivalni stroj, ker se mu dogaja, da na vsake toliko ne obrne glavni motor, ki poganja pumpo za brizgat vodo skoz ?obe na vetrnicah. V?asih pomaga, da ga mal rukne? pa obrne ampak ?edalje bolj pogosto pa tud to ne.

 

Elektromotor sem razdrl spucal kokr sem lohka. To je pa? brezkrta?ni motor in kej dost nima? za drkat sploh ker navitje zgleda OK in ni znaka, da bi kje karkoli prebijalo. Bom videl a bo kej bolje.

 

Zanima me pa nekaj drugega - na ta motor je vezan dimenzijsko kr konkreten kondenzator. Zakaj? Zakaj motor rabi kondenzator in ali je mo?no, da zajebava prav ta? :ne vem:

 

?e se kdo kej spozna na elektromotorje bi prosil za nasvet.

 

 

 

 

p.s. Jebat ga nov motor je 100? pa se mi kar ne da tolk denarja v 15 let star stroj vtaknit. Sem ratal ?isti ?krtuh tko, da ne me obsojat, ker rabim pr?parat dnar za nov avto :hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kolikor je meni poznano je ta kondi? za pobirat el.magnetne motnje,in pa slu?i kot zagon samega el. motorja. In po moje zna ta kondenzator te zajebava,saj ta morda ne more ve? shraniti dovol energije za zagon,el.motorja. . Zamenjaj ga ne sme biti velik stro?ek.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si se prepri?al preden si razturil elektromotor, ?e le ta sploh dobi ?trom v primerih, ko ne za?ene.

 

Dobi dobi... brni in se za?ne navitje precej segrevat. Na motorju je montiran tudi ventilator, ki hladi navitje, ?e seveda motor normalno laufa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim sda je ?as da tudi za gospodinjske aparate uporabi? isto taktiko kot za avto- novo :hudicek:

 

Sej sem mislil ampak ko sem ga odprl sem ugotovil, da je prakti?no brez znakov obrabe. Tesnila, gumjaste cevi, cela plastika in vse drugo, da mi je enostavno greh tole stran zagont. ?e ne bo ?lo druga?e bom pa? samo motor menjal - sicer je malo druga?en ampak na?eloma bo ?el notr.

 

Tko je to, ?e bi mi to po?el serviser bi mi vse skupi opilil 200? kar je ?e pol novega pomivalca, motor me pa pride 100? pa ?e malo zadovoljstva ima?, k si sam stvari porihta?. :danzoman:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tesnilo sem jaz do zdaj menjal eden na su?ilcu(cca 7 evrov). Pomivalc dela velik let BP. Na pralnem stroju pa filter, ker je u medvodah tolk trda voda da ?e uno plastik raztumba. Ma pa 5+1 let garancije, mojst je ?e 2 menjal grelc ker je tolk kamna. Smo pa prera?unal ?e bo gonil calgon teh 6 let je glih za nov pralni stroj. Sre?no popravilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, zrihtal zadevo... motor sem zamenjal, malo prilagodil gumjaste cevke, ker sta motor in pumpa drugih dimenzij. Je pa zdaj notri motor, ki ima elektronsko za??ito, da ?e slu?ajno ni vode (ni pumpa obremenjene) se motor ustavi in prepre?i pregrevanje. ?al pa je cel stroj prestar (15 let) in nima mo?nosti priklopit signalnega voda iz motorja, da bi sporo?il ?e stroju naj ugasne tudi grelec, ?e zmanjka vode.

 

Sicer sem se namatral za ene tri ure, zraven parkarat oreng zaklel, dvakrat me je elektrika mal po?latala ampak naslednjega pomivalca zmontiram v mi?e. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, zrihtal zadevo... motor sem zamenjal, malo prilagodil gumjaste cevke, ker sta motor in pumpa drugih dimenzij. Je pa zdaj notri motor, ki ima elektronsko za??ito, da ?e slu?ajno ni vode (ni pumpa obremenjene) se motor ustavi in prepre?i pregrevanje. ?al pa je cel stroj prestar (15 let) in nima mo?nosti priklopit signalnega voda iz motorja, da bi sporo?il ?e stroju naj ugasne tudi grelec, ?e zmanjka vode.

 

Sicer sem se namatral za ene tri ure, zraven parkarat oreng zaklel, dvakrat me je elektrika mal po?latala ampak naslednjega pomivalca zmontiram v mi?e. :hudicek:

 

u to je cool - mene je to pokonc drzal do 02:00 ko sem popravljal konvektorje.... :D

 

A kaj zdaj hitreje - bolje opere, oz. porabi manj vode? :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u to je cool - mene je to pokonc drzal do 02:00 ko sem popravljal konvektorje.... :D

 

A kaj zdaj hitreje - bolje opere, oz. porabi manj vode? :hudicek:

 

:hohoho:

 

to ne , je pa bistveno ti?ji ker je motor v plasti?nem ohi?ju in ne v kovinskem... kolk je pa to vezano na vzdr?ljivost pa v tem trenutku raje ne bi ?pekuliral - bistveno je da deluje pa da bo ?e nekaj let pol bo pa verjetno res treba it v menjavo stroja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
    • Aja, pa tudi inflacijo imamo trenutno med najvišjimi v evro območju. Slučaj? Ne - golobnjakova druščina  na delu oziroma nedelu. 😉
    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.