Skoči na vsebino

0,5 % vpla?ane dohodnine


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

V teh dneh se precej govori o 0,5% vpla?ane dohodnine, katero lahko "po Pre?ernu" uporabite oz. podarite. Lahko bi se npr. ustanovilo MAZDA KLUB SLOVENIJA, pa ?e nas recimo 20 komadov donira teh 0,5% bi se iz tega lahko tiskale razne nalepke, morda maj?ke in kapice, kak?en piknik, itd.

 

Skratka, ?enkanmu konju se ne gleda v zobe.

 

Kdor ne ve, o ?em ?elim za?eti diskusijo, pa je tule na kratko obrazlo?eno;

 

http://www.dobrodelen.si/sl/index/article?...=/kako-podariti

 

LP!

 

B.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

 

V teh dneh se precej govori o 0,5% vpla?ane dohodnine, katero lahko "po Pre?ernu" uporabite oz. podarite. Lahko bi se npr. ustanovilo MAZDA KLUB SLOVENIJA, pa ?e nas recimo 20 komadov donira teh 0,5% bi se iz tega lahko tiskale razne nalepke, morda maj?ke in kapice, kak?en piknik, itd.

 

Skratka, ?enkanmu konju se ne gleda v zobe.

 

Kdor ne ve, o ?em ?elim za?eti diskusijo, pa je tule na kratko obrazlo?eno;

 

http://www.dobrodelen.si/sl/index/article?...=/kako-podariti

 

LP!

 

B.

 

Sam ti ma? res preve? cajta..... :D

 

To je vse prej kakor lahko....(ustanoviti klub zaradi 10? bonitet)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Davki!!!! Prispevki....ra?unovodstvo, odpret TRR, statut.... :vskalo:

 

?e ma? zaledje sponzorjev in marketinga ja, druga?e pa kot sem rekel zarad dohodnine malo morgen

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JureS, kak?no si mel ti oceno iz matematke v ?oli? (mogo?e bi lahko kadar ima? preve? cajta, malo potreniral), ker nikakor ne razumem od kje ti izra?un da bi dobili zgolj 10? po osebi (domnevam da je bila mi?ljena povpre?na vrednost). Nimam nekih bajnih prihodkov, pa vseeno moj izra?un pove, da je 0,5% zneska vpla?ane dohodnine - BISTVENO vi?ji. Za znesek 10? bi pa rabili biti krepko izpod minimalca, kar pa resni?no upam, da tak?nih je bolj malo (ali ni?) na forumu! :harhar::bravo:

 

P.S. - kako ?e pravijo; kamen na kamen pala?a. :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JureS, kak?no si mel ti oceno iz matematke v ?oli? (mogo?e bi lahko kadar ima? preve? cajta, malo potreniral), ker nikakor ne razumem od kje ti izra?un da bi dobili zgolj 10? po osebi (domnevam da je bila mi?ljena povpre?na vrednost). Nimam nekih bajnih prihodkov, pa vseeno moj izra?un pove, da je 0,5% zneska vpla?ane dohodnine - BISTVENO vi?ji. Za znesek 10? bi pa rabili biti krepko izpod minimalca, kar pa resni?no upam, da tak?nih je bolj malo (ali ni?) na forumu! :harhar::bravo:

 

Ne ?teka? - ti gleda? iz drugega konca kot jaz.....ti nekaj 'podari?' a podarjeni ima s tem stro?ke, davke....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, v uporabni matematki sem bil in sem (verjetno) ?e zmeraj ma?ek (zadeve ki ve?ina na kalkulator pritiska, jaz pokoristim zgolj mo?gance), kak?na je pa procedura za to pokoristit, pa ?al ne vem. :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preden dobi? 5 iz matematike pojdi ?e na pravni faks :)

http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov....a_dohodnine.pdf

 

Kot si rekel veliko se govori, nih?e pa ne preveri.

1. objekt mora ?e obstajati s svojo dav?no ?tevilko (le zakaj)

2.

142. ?len

 

(namenitev dela dohodnine za donacije)

 

(1) Rezident lahko zahteva, da se do 0,5% dohodnine, odmerjene po tem zakonu od dohodkov, ki se v?tevajo v letno dav?no osnovo, nameni za financiranje splo?no-koristnih namenov in za financiranje politi?nih strank in reprezentativnih sindikatov.

 

(2) Za splo?no-koristne namene po tem ?lenu se ?tejejo humanitarni nameni (vklju?no z varstvom ?lovekovih pravic), nameni varstva pred naravnimi in drugimi nesre?ami, invalidski, dobrodelni, ekolo?ki, kulturni, ?portni, religiozni in drugi nameni, ki se opravljajo v okviru dejavnosti rezidentov Slovenije, ki so po posebnih predpisih ustanovljeni za opravljanje navedenih dejavnosti kot nepridobitnih dejavnosti, in katerim je s posebnim zakonom ali na podlagi posebnega zakona, zaradi opravljanja te dejavnosti priznan poseben status ali dolo?eno, da je njihova dejavnost v javnem interesu ali da je dobrodelna. Za rezidente iz prej?njega stavka se ne ?tejejo rezidenti pravne osebe, ki so jih ustanovile ali katerih ?lani so pravne osebe javnega prava.

 

(3) Vlada dolo?i podrobnej?i na?in izvajanja prvega odstavka tega ?lena in objavlja seznam upravi?encev do donacij po tem ?lenu.

 

 

Pa ja nisi mislil, da sedaj lahko kar talamo denar sem ter tja?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.