Skoči na vsebino

Druga dimenzija pnevmatik


dejrad1980

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

?as je za monta?o letnih pnevmatik :bravo:

Zdaj stare na litih so ?isto zani? :angry2:

 

mislil sem kupit rabljena (za nove trenutno ni dinar?kov :( ), sem pa na postre?ju na?el od brata stare pnevmatike (pozabljene) katere pa nimajo isto dimenzijo <_<

 

moje so 195 65 15

"pozabljene" pa 195 55 15

 

kaj zdaj naredit?

po homologacije te dimenzije nimam vpisane, lahko dam gor?

moram it na homologacijo? se spla?a sploh?

v primeru nesre?e zavarovalnica???

 

gume so dobro ohranjene! zato bi jih rad zmontiral :D

 

ima mogo?e kak?en nasvet???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prodej te, kupi druge.

 

Tole je pravi nasvet :bravo:

Pravkar imam namre? za sabo celo kolobocijo, ker sem moral kupit nove letne gume 215 50 R17. Za to dimenzijo je izbira bistveno slab?a, pa ?e gume so drage ko hudi? (cca 80 EUR/kom dra?je kot 225 45 R17). Poleg tega bi kak?en centimeter ?ir?e fino padle gor. No, pa na originalna plati??a ni bilo mogo?e homologirat 225 45 R17, ker tega proizvajalec pa? ni predvidel. Homologacija bi bila namre? mo?na samo, ?e bi mi uvoznik oziroma proizvajalec izdala potrdilo, da to lahko naredim. No, kot re?eno, mi tega nih?e ni hotel dat, ?eprav je jasno, da bi povsem normalno spravil gor 225 45 R17. Zato sem original komplet v celoti prodal, kupil nove feltne (Momo strike, ET 45, 8J) s TUV standardom za Mazdo 6 in gume 225 45 R17 (Dunlop Sportmaxx). Vse skupaj smo uredili v A3m d.o.o. v Ljubljani, kjer mi bodo uredili ?e homologacijo. Pod ?rto me je pa stvar pri?la cca. 150 EUR ceneje, kot ?e bi kupil samo gume 215 50 R17. Pa ?e precej lep?e izgleda vse skup... :bravo: Res v?asih ?loveka od te birokracije glava boli, pa se z njo dostikrat sre?ujem v poslu... :angry2:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam le da se bo A3M dr?al svojih obljub in rokov, ?e ne te bo glava bolela tudi zaradi poslovanja z njimi, vsaj tak?ne so moje izku?nje, ko sem imel z njimi opravka. Pa bi rekel da nisem edini na tem forumu! :blush::hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam le da se bo A3M dr?al svojih obljub in rokov, ?e ne te bo glava bolela tudi zaradi poslovanja z njimi, vsaj tak?ne so moje izku?nje, ko sem imel z njimi opravka. Pa bi rekel da nisem edini na tem forumu! :blush::hudicek:

 

Je ?e vse na avtu... Brez te?av. Evo fotko.

 

LP

post-663-1332422215_thumb.jpg

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.