Skoči na vsebino

SLU?BENO VOZILO


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Hahahaha :-) vle?e na levo :-) baje optika vsako leto pomaga :-P ja, to sm jst isto sli?u, da je tale psa 1.6 ma?ina supr glede porabe in pro?nosti. Hm, ma pa punca na moji porabo 5,9, jst pa tm 6-6,8. Ne?na noga, pa?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Tako, da zaklju?im ?e to temo.Pred mesecem dni je Meganova turbina nehala piskati in sta sodelavca ostala na za?etku Avstrije. Tako je tudi misel na Renaulta po?la in je v hi?o pripeljal To?no tak?en! Golf 6 Karavan.

 

prvi vtisi:

-Sedi se nekam ?udno obrnjen proti levi ali je pa sel sede? zamaknjen levo.

-Motor dosti bolj zaspan kot pri Meganu ( samo 5 prestav)

-Svetovalec za prestave je tako glupa zadeva da samo :vskalo:

-Prostora ima ve? kot ga je imel v?asih moj Golf 4 Karavan.

-Poraba mislim, da niti ni tako mala bom poro?al ko bom sam porabil tank ali dva

 

Ostalo pa ?e morda drugi?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prvi vtisi:

-Sedi se nekam ?udno obrnjen proti levi ali je pa sel sede? zamaknjen levo.

-Motor dosti bolj zaspan kot pri Meganu ( samo 5 prestav)

-Svetovalec za prestave je tako glupa zadeva da samo :vskalo:

-Prostora ima ve? kot ga je imel v?asih moj Golf 4 Karavan.

-Poraba mislim, da niti ni tako mala bom poro?al ko bom sam porabil tank ali dva

 

Ker smo tudi mi na ?ihtu glih kar dobili enega nekaravanskega Golfa z isto ma?ino bom malo pokomentiral tvoje navedbe:

- sede? bi moral biti naravnost in sam nimam tega ob?utka, da je zamaknjen

- motor je izredno slabokrven in tale downsizeing je kr neki. Isti model Golfa z ma?ino 2.0 TDI in 110KM je kljub enakemu navoru in na papirju popolnoma enakih performancah vsaj za razred bolj ?ivahen. ?e lahko izbiram raje vzamem za pot tega skoraj ?tiri leta starej?ega z blizu 100kkm. Mogo?e se bo tale 1.6 ?ez ?as kej ulaufal sam, ?e se pri 5.000km ?e ni pol kr mal dvomim. :ne vem:

- svetovalec za prestave je ?iv debilizem, ker te sili, da se vozi? s 1000-1100 obrati :wacko: pri tem, da je 5. prestava tako dolga, da ti v bistvu svetuje narobe.

- ker sem slu?beno veliko prevozil tako ?tirko kot petko in ?estko se mi ni zdelo, da bi bilo v kabini kej razlike s prostorom. Prtlja?nika pa ne bom komentiral, ker sem ga odpiral vseskupi ene parkrat.

- poraba je za odtenek (kak deci) celo vi?ja kot pri 2.0. ?emu torej downsizeing?

 

Pa ?e druga opa?anja

- motor je bistveno bolj nemiren in treso? pri prostem teku in pri nizkih obratih v primerjavi z 2.0TDI

- kje je ?esta prestava?

- pri isti opremi so pri ?tiri leta mlaj?em gor za colo manj?e feltne

- avto je premehak in zaradi balonastih gum s ?udnim ob?utkom na volanu - sem zadevo vsaj malo popravil, da sem nafilal gume z 2,7 spredi in 2,5 zadi.

 

So pa na?eloma vse to malenkosti, ker avto je v celoti zelo v redu in sigurno ni napa?en nakup in je za ta velikostni razred dokaj optimalna izbira.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako, da zaklju?im ?e to temo.Pred mesecem dni je Meganova turbina nehala piskati in sta sodelavca ostala na za?etku Avstrije. Tako je tudi misel na Renaulta po?la in je v hi?o pripeljal To?no tak?en! Golf 6 Karavan.

 

prvi vtisi:

-Sedi se nekam ?udno obrnjen proti levi ali je pa sel sede? zamaknjen levo.

-Motor dosti bolj zaspan kot pri Meganu ( samo 5 prestav)

-Svetovalec za prestave je tako glupa zadeva da samo :vskalo:

-Prostora ima ve? kot ga je imel v?asih moj Golf 4 Karavan.

-Poraba mislim, da niti ni tako mala bom poro?al ko bom sam porabil tank ali dva

 

Ostalo pa ?e morda drugi?

 

Megane crknil? Nemogoce, po moje ga nista znala voziti ;)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je Pelko tudi rekel, da na moji 6-ki malo piska turbina. A to pomeni, da je treba po novo? :ne vem:

 

pomoje, da ne dokler ?e avto normalno vle?e

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je Pelko tudi rekel, da na moji 6-ki malo piska turbina. A to pomeni, da je treba po novo? :ne vem:

 

To ni renault, bo jo pa potrebno verjetno enkrat menjat.

 

 

So pa na?eloma vse to malenkosti, ker avto je v celoti zelo v redu in sigurno ni napa?en nakup in je za ta velikostni razred dokaj optimalna izbira.

 

ja 2000? zraven bi ?e dobil ?estko (pa ne golfa)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, ?udno, pri nas na ?ihtu so razen enega 1.6TDI vsi 2.0 in ?e noben ni crknu pa majo nekateri ?e po 150.000km. :ne vem:

 

hm zanimivo.Mogo?e jih jaz vidim zato tako veliko ker delam na firmi ?koda,audi,volkswagen vsaki teden pri?lepajo vsaj 2 auta 2.0 tdi za menjavo ?ob...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem za off topic; se pravi, da ?e crkne zadeva, se ?e vedno lahko pripeljem do servisa?

 

pomoje, da ja, sam mo?i nima? nobene

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm zanimivo.Mogo?e jih jaz vidim zato tako veliko ker delam na firmi ?koda,audi,volkswagen vsaki teden pri?lepajo vsaj 2 auta 2.0 tdi za menjavo ?ob...

 

Verjetno, ker ta 2.0 TDI je med najbolj pogostimi motorji. Sej ne re?em, da nima? prav sam je pa tud druga resnica, da diesel tud ni za vsazga teleta. In ?e ima? kombinacijo bolj ob?utljiv motor in bebast uporabnik pol pa je to dobitna kombinacija.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno, ker ta 2.0 TDI je med najbolj pogostimi motorji. Sej ne re?em, da nima? prav sam je pa tud druga resnica, da diesel tud ni za vsazga teleta. In ?e ima? kombinacijo bolj ob?utljiv motor in bebast uporabnik pol pa je to dobitna kombinacija.

 

?eprou sm tud jest od marsikerga mehanika sli?u da naj bi mel 2.0 TDI motorji zlo velik problemov sploh z pokanjem glav in da so nasploh velik slab?i kot pa 1.9 TDI

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok je pa nenormalno grd ta golf karavan bruuuuuhhhhh :vskalo:?zmeden?

 

A je govora od tanove sedmice? ?estica je pa zadi ista kot petica, lu?i me ?ist na me?ko spominjajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so vsi te Golfi ko de?evni ponedeljek. Ni mi grd, mi je pa dolgo?asen na kubik. Ko da bi moral poslu?at zimzelene melodije ob vsaki njegovi izdaji... ko jih ?e na pamet malo brunda? poleg in ve?, kak?ne bodo naslednje leto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.